Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια εγω δεν την στελνω παιδικο του χρονου λεω...να μάθει κ με αλλα παιδακια.δε λειπω κ πολλες ωρες απο σπιτι αρααρατην την κρατανε ο μπαμπάς η γιαγιά αναλογα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω δ εργαζομαι,αν βρω κτ μπορει να κατσει ο μπαμπας για λιγο σπιτι κ ισως περιστασιακη βοηθεια απο γιαγια.απο σεπτεμβρη που θα κλεισει τα τρια σκεφτομαι κτ σε δραστηριοτητα πιο πολυ να ξεσκαει κ για παρεα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε ;

Εμεις ξαναμπηκαμε στη ρουτινα μας μιας και ξεκινησε το σχολειο επιτελους θα κανω τις δουλειες μου με ηρεμια 

Θεμα ημερας : διαβαζετε παραμυθακια στα μικρα σας  ;

Εμενα ο μεγαλος τρελενεται να καθομαστε να διαβαζουμε ο μικρος ετσι καιετσι 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλη εβδομαδα και καλη αρχή στους μαθητές!! Και οι δικοι μου "μαθητες" ξεκίνησαν... λίγο δυσκολα σημερα..

Ο μεγαλος πηγαινει απο περυσι (ηταν 3 ακριβως) σε δημοτικο παιδικο σταθμό και συνεχίζει στον ιδιο, του χρονου Νηπιο.. προσαρμόστηκε τελεια, του αρεσει και γενικα του εκανε πολυυυυ καλο. Ευτυχως δν αρρωσταινει ευκολα κ τα περναει ολα ανωδυνα! Ο μικρούλης ξεκίνησε πριν 2 μήνες σε βρεφονηπιακο του Δημου παλι και ακομα ειναι σε φαση προσαρμογης.. ουτε αυτος ειναι ευαισθητος σε ιωσεις οποτε θεωρω οτι του κανει καλο η συναναστροφη με παιδακια κ η αλλαγη περιβαλλοντος.. χαρουμενη μαμα συμφωνω μαζι σου μπορεις να το δοκιμασεις σιγα σιγα.. πες μας κ εσυ θωμαη δεν εχει οφελη κ για τα βρεφη ο σταθμός?

 

Ο μεγαλος τρελαινεται για παραμυθια, διαβαζουν κ στο σχολειο κ του αρεσει πολυ να τα παιρνει μετα κ να τα "διαβαζει¨μονος του, ο μικρός τωρα τα ανακαλύπτει.. καθεται κατω στο πατωμα μπροστα μου κ με ακουει και τα ξεφυλλιζει

 


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

η δικια δ ενδιαφερεται ακομη πολυ.εχουμε ομως βιβλια δικα της που ξεφυλλιζει.η μαμα μου ομως την εκανε μια φορα να κατσει να της πει ολοκληρο παραμυθι!μονο μιλουσε,δ της διαβαζε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, anath είπε:

Καλη εβδομαδα και καλη αρχή στους μαθητές!! Και οι δικοι μου "μαθητες" ξεκίνησαν... λίγο δυσκολα σημερα..

Ο μεγαλος πηγαινει απο περυσι (ηταν 3 ακριβως) σε δημοτικο παιδικο σταθμό και συνεχίζει στον ιδιο, του χρονου Νηπιο.. προσαρμόστηκε τελεια, του αρεσει και γενικα του εκανε πολυυυυ καλο. Ευτυχως δν αρρωσταινει ευκολα κ τα περναει ολα ανωδυνα! Ο μικρούλης ξεκίνησε πριν 2 μήνες σε βρεφονηπιακο του Δημου παλι και ακομα ειναι σε φαση προσαρμογης.. ουτε αυτος ειναι ευαισθητος σε ιωσεις οποτε θεωρω οτι του κανει καλο η συναναστροφη με παιδακια κ η αλλαγη περιβαλλοντος.. χαρουμενη μαμα συμφωνω μαζι σου μπορεις να το δοκιμασεις σιγα σιγα.. πες μας κ εσυ θωμαη δεν εχει οφελη κ για τα βρεφη ο σταθμός?

 

Ο μεγαλος τρελαινεται για παραμυθια, διαβαζουν κ στο σχολειο κ του αρεσει πολυ να τα παιρνει μετα κ να τα "διαβαζει¨μονος του, ο μικρός τωρα τα ανακαλύπτει.. καθεται κατω στο πατωμα μπροστα μου κ με ακουει και τα ξεφυλλιζει

 

Δεν θεωρω οτι εχει οφελει σε βρεφη κι οι παιδοψυχολογοι λενε οτι 3 ετων τα παιδια ειναι ετοιμα να φυγουν απο το οικογενειακο περιβαλλον

54 minutes ago, anath είπε:

κοριτσια ασχετο θελω να αλλαξω τα τικερ και δν ξερω που να παω τωρα με τις αλλαγες.. εχετε καμια ιδεα πως κανω edit στο προφιλ μου;;

 

Κι εγω θελω να βαλω αλλα δεν ξερω πως 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

καλο μεσημερι εμας εδω με το να χιονισει εχθες στο κεντρο μετα απο 13 χρονια σημερα ειναι κλειστα τα σχολεια.. απο αυριο ανοιγουνε...τωρα για τα παραμυθια του εχουμε ενα μικρο παραμυθακι το ανοιγει αλλα δε δειχνει ενδιαφερων ο μπαμπας του που τον περνει αγκαλια και ξεκιναει να του το διαβασει στην αρχη γελαει και μετα φευγει εχει αλλα ενδιαφεροντα μαλλον για την ωρα ακομα προτημαει να μπουσουλαει να πιανει οτι βρισκει να σκαρφαλωνει και να σηκωνετε και να προσπαθει να κανει βηματακια ετσι οπως κραταει τα επιπλα (δεν εχει περπατησει ακομα) και εννοητε πως δεν ασχολειτε ιδιαιτερα με τα δικα του παιχνιδια αλλα με τα δικα μας πραγματα λαπτοπ τηλεκιντρολ κινητα και του αρεσει πολυ να βλεπει φωτογραφιες...!!!!τωρα στο μελλον θα διξει αν θα εχει περισσοτερο ενδιαφερων με τα παραμυθια. γενικα νιωθω οτι αποταν ξεκινησα να δουλευω εχει μεινει αρκετα πισω σε πραγματα που εκανε ή που θα μπορουσε να κανει πιστευω σιγα σιγα να μπορεσει να εξελιχθει λιγο περισσοτερο...!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια!!

 

την κορη μου ηθελα να τη στειλω φετος (στα 2,5 δηλαδή) για λιγες ωρες αλλα λογω του θεματος που εχουμε με το μωρο το αφήσαμε για του χρονου. Ειμαι και εγω κατά των βρεφονηπιακών σταθμων.

 

Για τα παραμυθάκια που λετε, τωρα αρχισαν (δηλ. εδώ και καποιους μηνες) να της αρεσουν και να τα κατανοει πραγματικα. Εχει πλακα γιατι εχει τρελα με τον κακο λυκο και τι να κανουμε τον βαζουμε σε κάθε παραμυθι!! Όχι βεβαια ολες τις ωρες/μερες. Ειμαστε και λιγο εως παρα πολύ ζωηρουλες!


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

Χρονια πολλά χαρούμενη μαμά για τ αγόρι σου, Βίκυ για το κορίτσι σου θωμαη για τον αντρουλη σου!! Να τους χαιρεστε! Χρονια πολλα και σε όσους άλλους γιόρταζαν και μου διαφεύγει !!

Εμείς είμαστε Γιάννης και Γιάννα οπότε είχαμε κόσμο αυτές τις μέρες!ν

Αρκετά συχνά κάνουμε τραπέζια άλλοτε με πολλούς φίλους και άλλοτε με λίγους σαν ένα κυριακάτικο τραπέζι ας πούμε πριν την Μελίνα κάναμε ακόμα πιο συχνά αλλά περιορίστηκαν κάπως, εχθες καλεσαμε καμία 20αρια άτομα το Σάββατο μαγειρευα όλη μερα και χθες τρωγαμε όλη μέρα με παρέα!! Περασαμε πολύ ωραία!!

Ιουλιανα περαστικά το μικρουλι σου!! Ευχομαι να μην ταλαιπωρηθει το μικρακι

Σε παιδικό σταθμό κι εγώ δεν είμαι υπέρ θεωρώ ότι τα πρωτα χρόνια ένα παιδί χρειάζεται την μαμά του και γενικά την οικογένεια του και δεν είναι προβλημα κοινωνικοποίησης, ή Μελίνα είναι πολύ κοινωνική και δοτική!!

Μετα τα 3 θα την στείλω κι εγώ αλλα αν δεν της αρέσει δεν θα την ζορισω...

Παραμύθια και γενικά βιβλία  με ζώα χρώματα  σχήματα κτλ έχουμε πολλα και τρελλενεται να διαβαζουμε και τα ξεφυλλιζει και μόνη της, σε κάθε σελίδα σχολιαζουμε την κάθε εικόνα με όλες τις λεπτομέρειες και έχει μάθει πολλά πράγματα έτσι...έχει και αγαπημένα βιβλία και από το να τα διαβάζω τα έχω μάθει απ έξω!

Τα ειπα όλα μαζί μιας που έλειπα!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σιγουρα το ιδανικο θ ηταν ν μεινω μαζι τους ως τα 2,5 αλλα δν γινοταν αφου για αρκετο διαστημα δουλευα μονο εγω στο σπιτι..κ η αποφαση ν παω τον μικρο βρεφονηπ δν ηταν ευκολη.. αλλα τελικα δν το βρισκω ασχημο σαν λυση.. κ το παιδι ειναι μια χαρα, του δινουν αγαπη κ δν του στερουν την αγκαλια (γιατι ειναι κ αγκαλιταας) κ η γιαγια δν κουραζεται (αφου φυλαξε τον πρωτο για 3 χρονια) κ τελικα βλεπω οτι το αγχος αποχωρισμου ειναι ιδιο ειτε τον αφηνω σε γιαγια ειτε στο σταθμο..

Μαμα82 μετα τα 3 σιγουρα θ της αρεσει αφου ειναι κ κοινωνικη.. Χρονια σας πολλα κ μπραβο για τις ικανοτητες σου στη μαγειρικη!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια τι ωρα που χιονισε και το εστρωσε ;

Θεμα ημερας : εκρηξεις θυμου ή γκρινιας απο τα μικρα μας και πως τις διαχειριζομαστε ;

Εμενα ο μικρος μου εχει μια εβδομαδα που μας εχει τρελανει στη στη γκρινια και τα νευρα ( θα γινει 3 ετων σε 2 μηνες ) εγω σαν λυση εχω βρει να τον αγνοω οταν δεν του δινω σημασια ηρεμει αλλα ποσο υπομονη να κανω ; μπορει να διαρκεσει μια ωραη γκρινια με κλαμα και φωνες 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως δ ειναι γκρινιαρα.οταν νυσταζει λιγο παραπανω αλλα ευτυχως τπτ εντονο.λιγο εκρηξεις θυμου με τη γεννηση του μπεμπη αλλα οχι πια τοσο πολυ.καμια φορα γινεται απαιτητικη οταν ζηταει κτ αλλα λεω να περιμενει,να κανει υπομονη,να μη φωναζει κ καπως μαζευεται

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη φαση λιγο πριν τα 3 την περασαμε κ εμεις εντονα... και λιγο αργοτερα που γεννησα το 2ο... εμεις το αντιμετωπιζαμε οσο αντεχαμε ψυχραιμα με κουβεντα κ οταν δν σταματούσε πηγαινε στο δωματιο η σε ενα σημειο να ηρεμησει κ να "σκεφτει". τωρα εχει τελειως διαφορετικη αντιδραση οταν θυμωνει, σαν μεγαλο παιδι πια.. χρησιμοποιει εκφρασεις του στυλ "δεν με καταλαβαινετε, εχω κουραστει, κτλ", κατεβαζει μουτρακια κ καποιες φορες κλαιει αλλα του περναει πολυ γρηγορα!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...