Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2017!


Hope!

Recommended Posts

On 2/17/2017 at 2:32 ΜΜ, stelkyritsa είπε:

Με το αδυνατούλα γέλασα πολύ χαχαχ. Έγραψα πως είμαι μικροκαμωμένη βρε Μαίρη μου όχι αδύνατη. Δηλ κοντή με μικρό σκελετό.Από κιλάκια όμως είμαι πάνω από το κανονικό. 1,64 ύψος και πλέον 66 κιλά. Είμαι -1. Έχω σωματότυπο μήλο οπότε όλα μου τα άκρα είναι αδύνατα το ίδιο και η λεκάνη έχω όμως κοιλίτσα και στήθος. Μέχρι να γεννήσω θα είμαι σαν ντομάτα με πόδια. χαχαχα

Άντε να δούμε και σήμερα τι θα γίνει. Κορίτσια ευτυχώς ήρθε η Παρασκευή γιατί είμαι κομμάτια.Όσες ώρες και αν κοιμηθώ ξυπνάω κουρασμένη!

Ioanitta ο αιματοκρίτης είναι χαμηλός. Προσπάθησε να τρώως κρέας με λίγο λεμόνι, σταφίδες και αυγά  βοηθάνε πολύ. Μην σου δώσει από τώρα σίδηρο. Εάν έχεις το στίγμα είναι φυσιολογικό να είναι πιο χαμηλός.  Εγώ έχω 39 αιματοκρίτη και μου είπε να παρακαλάω να μην πέσει για να μην πάρω και σίδηρο γιατί ήδη υποφέρω από δυσκοιλιότητα. 

Για τις εξετάσεις τοξόπλασμα κτλ και εγώ μόνο αντισώματα ερυθράς έχω. Πίστευα ότι τόσα χρόνια που μαζεύω τις αδέσποτες γάτες θα το είχα κολλήσει και θα είχα αντισώματα αλλά δεν. 

Καλή συνέχεια κορίτσια θα σας στείλω το απόγευμα να σας πω πως πήγε η εξέταση. 

ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ! ΕΓΩ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΛΟΓΩ ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ ΤΡΕΞΙΜΑΤΟΣ ΗΜΟΥΝ 63ΚΙΛΑ (1,70 ΥΨΟΣ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΠΟΥ ΧΑΛΑΡΩΣΑ ΠΗΡΑ 5 ΚΙΛΑ!!!! ΟΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΤΑ 68 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΧΘΕΣ ΟΤΙ ΠΟΣΑ ΘΑ ΦΤΑΣΩ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 368
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 hours ago, Ioanitta είπε:

ΠΗΤ ομάδας

Hope: αρχες Σεπ.

Halex: 5 - Σεπ.

Skye: 7 - Σεπ.

Mantelene: 9 - Σεπ

Pepe: 10 - Σεπ.

Ioannita: 14 - Σεπ.

afpk: 16 - Σεπ.

Daip: 21 - Σεπ.

Jane.austen: 24 - Σεπ.

Mairouli2807: 25 Σεπ.

Mary_M: 29 - Σεπ.

 

 

 

11 hours ago, Skye είπε:

Γεια σας κορίτσια. Πώς τα περάσατε το Σαβ/κο? Μαίρη εγώ πάντως δε θα έκανα τέτοιο ταξίδ στην 35 εβδομάδα. Εδώ το σκέφτομαι να πάω Ελλάδα Ιούνιο που θα είμαι γύρω στις 26 με 27. Δε μπορείς να πας πιο νωρίς; Βέβαια πόσο μακρυνό είναι το ταξίδι; Αν είναι γύρω στις 2 ώρες είναι πιο εύκολα τα πράγματα. Εγώ αν έρθω Ιούνιο, πολύ πιθανον να έρθω μόνη με τη μικρή, 4 και ώρες ως Αθήνα, και μετά Θεσσαλονίκη, αλλά αν γίνει έτσι θα κανονίσω η μητέρα μου να με περιμένει Αθήνα. Εγώ βέβαια φοβάμαι μη πάθω και κανά κουλό με καμιά θρόμβωση, αλλά πολύ θα ήθελα να πάω, και πιο πολύ για τη μικρή. Θα δούμε. 

Για το σίδηρο, πάλι αν είναι υψηλός, θα έλεγα να μη πάρετε. Στην Ελλάδα μου φαίνεται πως οι γιατροί δίνουν πολλά περισσότερα φάρμακα από ότι σε άλλες χώρες. Δε ξέρω αν θα εμπιστευόμουν τυφλά οποιαδήποτε γιατρό, όσο καλός και αν είναι!

Για το φούσκωμα, μάυρο χάλι. Λες και είμαι 5 μηνών, τώρα ή από το πολύ φαγητο (πάιζει και αυτό εδώ που τα λέμε) ή για μια ακόμη φορά διαπιστώνω πως οι μυοις τις κοιλιας μου είναι διακοσμητικοί!

Αρσιχαμε να λέμε και εμείς στη μικρή μας (4.5 χρονών) για το μωράκι στη κοιλιά της μαμάς. Φαίνεται να το παίρνει καλύτερα από όσο νομιζά, αν βέβαια το μωρό είναι κορίτσι! Θα μάθω σε καμιά 2 και βδομάδες με τα αποτελέσματα του Harmony. Τη τετάρτη έχω τον υπέρηχο, εύχομαι να είναι ακόμα εκει υγιέστατο και να μεγαλώνει!

Καλή βδομάδα να έχουμε!

Δυστυχώς νωρίτερα δεν γίναται γιατί έχει η μικρή σχολείο. 26/7 είναι η τελευταία μέρα. Το ταξίδι ειναι 3,5 ώρες με το αεροπλάνο.

Διόρθωσα την Jane που την είχα λάθος τόσο καιρό.

Κι εμεις εκφράσαμε ξε-κά-θα-ρη προτίμηση για κοριτσάκι! Αντε να δουμε αν θα τους κάνουμε τη χάρη..

  • Μου αρέσει 1

widxp1.png

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mary_M είπε:

 

Δυστυχώς νωρίτερα δεν γίναται γιατί έχει η μικρή σχολείο. 26/7 είναι η τελευταία μέρα. Το ταξίδι ειναι 3,5 ώρες με το αεροπλάνο.

Διόρθωσα την Jane που την είχα λάθος τόσο καιρό.

Κι εμεις εκφράσαμε ξε-κά-θα-ρη προτίμηση για κοριτσάκι! Αντε να δουμε αν θα τους κάνουμε τη χάρη..

ΑΧ ΜΩΡΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ ΦΑΣΗ!!! ΑΛΛΑ ΓΕΡΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, mantelena είπε:

Κορίτσι καλημέρα και καλή εβδομάδα! Συγνώμη που όπως αποδείχτηκε σου έδωσα λάθος εντύπωση, αλλά πραγματικά ενώ στο παπ νιώθω ενόχληση, στο κολπικό υγρό δεν είχα νιώσει τίποτα. Μου κάνει εντύπωση επίσης που σου έκανε παπ ενώ εγκυμονείς, δεν έχει τύχει να το ξανακούσω, αλλά όσο να πεις γιατρός είναι, σίγουρα κάτι παραπάνω θα ξέρει. Κρίμα που ήταν δυσάρεστη η εμπειρία. Τέσπα, να ναι πάντα γερό και δυνατό το "κουκουναλάκι" κι όλα τα άλλα φτιάχνονται!

Μάλλον από την εγκυμοσύνη θα είναι αυτό που περιγράφεις, αλλιώς θα πρόκειται για πολύ περίεργη ίωση!!!

Ασε ασε αφού της είπα αν σε κλωτσησω μην πάρεξηγησεις. Μάλιστα όταν την ρώτησα αν το παπ υπαρχει περιπτωση να κανει κακο στο παιδι μου ειπε πως αν υπηρχε τετοια περιπτωση θα το ρισκαρε? Ευτυχώς τελείωσε και αυτό. Τώρα περιμένω αποτέλεσματα.

43 minutes ago, Mairouli2807 είπε:

ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ! ΕΓΩ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΛΟΓΩ ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ ΤΡΕΞΙΜΑΤΟΣ ΗΜΟΥΝ 63ΚΙΛΑ (1,70 ΥΨΟΣ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΠΟΥ ΧΑΛΑΡΩΣΑ ΠΗΡΑ 5 ΚΙΛΑ!!!! ΟΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΤΑ 68 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΧΘΕΣ ΟΤΙ ΠΟΣΑ ΘΑ ΦΤΑΣΩ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ?????

Αστο με τα κιλα και εγώ τρέμω γιατί ποτέ δεν ήμουν αδύνατη και μάλιστα έχω υπάρξει και πιο πολλά αλλά και λιγότερα. Πάντως γενικά καλό είναι να μην πάρουμε βάρος καθώς γινόμαστε δυσκινητες ειδικά στο τέλος. Η μαμα μου σε εμένα είχε πάρει μόνο 7 κιλά και ήταν πολύ αδύνατη. Εμένα με βλέπω να φτάνω τα 17 χαχαχ. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Mairouli2807 είπε:

ΑΧ ΜΩΡΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ ΦΑΣΗ!!! ΑΛΛΑ ΓΕΡΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ!!!

Είναι πράγματι.. Εννοείται να είναι γερό πρώτα. Επίσης εγω θέλω απλά να ξέρω τι είναι για να σκέφτομαι ροζ ή γαλάζια. Δεν μπορώ να πω οτι εχω κάποιο προαίσθημα ή κατι.

Τα κιλά είναι πονεμένη ιστορία. Κι εγω στο πρώτο 17 είχα βάλει. Τωρα προσπαθω αλλά αυτός ο θυροειδής θα με τσακίσει. Βεβαια δεν εχει επιδράσει το χαπι ακομα και εχω καποιες ελπιδες..

  • Μου αρέσει 1

widxp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Mairouli2807 said:

ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ! ΕΓΩ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΛΟΓΩ ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ ΤΡΕΞΙΜΑΤΟΣ ΗΜΟΥΝ 63ΚΙΛΑ (1,70 ΥΨΟΣ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΠΟΥ ΧΑΛΑΡΩΣΑ ΠΗΡΑ 5 ΚΙΛΑ!!!! ΟΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΤΑ 68 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΧΘΕΣ ΟΤΙ ΠΟΣΑ ΘΑ ΦΤΑΣΩ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ?????

Mairouli περίπου στα ίδια είμαστε .. 1.70 (69 ξεκίνησα εγκυμοσύνη). Τωρα είμαι 69,5 . κι εγω όσο σκεφτομαι πόσο θα φτάσω ....Δεν θέλω να πάρω πάνω απο 10-12 αλλά νομίζω θέλει προσοχή για αυτό και περπάτημα 


yH5Ap2.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mairouli2807 είπε:

ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ! ΕΓΩ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΛΟΓΩ ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ ΤΡΕΞΙΜΑΤΟΣ ΗΜΟΥΝ 63ΚΙΛΑ (1,70 ΥΨΟΣ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΠΟΥ ΧΑΛΑΡΩΣΑ ΠΗΡΑ 5 ΚΙΛΑ!!!! ΟΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΤΑ 68 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΧΘΕΣ ΟΤΙ ΠΟΣΑ ΘΑ ΦΤΑΣΩ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ?????

Αν σε παρηγορεί, πάνω κάτω τα ίδια κιλά (ο γάμος ήταν τον Ιούνιο) ήμουν στα 60, έφτασα αισίως τα 66-67 (με 1.60 ύψος παρακαλώ) και έτσι ξεκίνησα. Η αλήθεια είναι ότι δεν έτρωγα σωστά (μια φορά την ημέρα,το βράδυ στις 10 που γύριζα καθάριζα ότι έβρισκα μπροστά μου και φυσικά τσάκιζα τα γλυκά) και σταμάτησα και το κάπνισμα. Τουλάχιστον μέχρι στιγμής δεν έχω βάλει, αν και τρώω πιο πολύ από ότι πριν.


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/02/2017 at 5:09 AM, Mary_M said:

Ποια αλλη κοπέλα έχει θέμα με τον θυροειδή;; Πάλι διάβαζα διάφορα..

Αγχώνεσαι αδικα για το θυρεοειδή. Εγώ εχω 10 χρόνια με χάπι. Όσο παίρνεις το χαπακι σου είσαι κομπλέ. 

16 hours ago, Mairouli2807 said:

ΑΧ ΜΩΡΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ ΦΑΣΗ!!! ΑΛΛΑ ΓΕΡΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ!!!

Δε ξερω τι φάση είναι τα κορίτσια... αλλά τα αγοράκια ειναι ΕΡΩΤΑΣ! Και εγώ και ο άντρας μου θέλουμε και 2ο αγοράκι πάντως. Ο άντρας μου για να κάνει καλη παρεα με τον μεγαλο αδερφό και εγώ γιατί ο ερωτας μάνας γιού είναι απερίγραπτος. 

 

Κατα τα άλλα μου έγραψε ο γιατρος ενα χάπι για τη ναυτία. Τα παίρνω στη μεση στο 12ωρο Από το τζιντζεροχαπο. Σώθηκα. Επίσης πεινάω σα λύκος ανα 2ωρο. Δυσκοιλιότητα φοβερή. Προσθέτω κάτι φυτικες ινες στους χυμούς. Βελτίωση καμμία. Τα βράδια εχω ενα φούσκωμα να σκάσω λέμε! Εννοείται ότι ξεθαψα τα ρουχα εγκυμοσυνης ήδη. Είμαι και φαν των τζιν οπότε δε γινόταν αλλιώς. Λετε και εσείς για κιλά και η μια ειναι 60η αλλη 65 κιλά και γελάω τρανταχτά η παχουλοκομψη. Εγώ κορίτσια ειμαι πραγματικά παχουλοκομψη. Οχι στη φαντασία μου. Χαχαχαχαχα. 

Ξεκινησα στα 83 κιλα αυτη την εγκυμοσύνη και ήδη εχω παρει 3 κιλα. Ελπιζω να μείνω στο συνολο 15 αυτη τη φορα μαξ γιατι στο πρώτο ειχα βάλει 28 κιλα απο τα οποία τα 7 τα κράτησα ρεζέρβα. :-P. . μεταξυ μας δεν έφταιγε ο θυρεοειδης. Το στομα που δεν εκλεισα 9 μηνες έφταιγε.

 

Εμείς έχουμε άλλα τρεχάματα τώρα. Ζήτησαν απο τον άντρα μου να παει επαγγελματικό ταξίδι στη Ν.Αφρικη για 2 βδομαδες. Ειναι να φύγει 2 μερες μετα την Αυχενική. Με εχει πιασει μια φοβία αλλο πράγμα. Κοιταω στατιστικά και για την ηλικια μου δεν ειναι και τοσο σπανιες οι τρισωμιες. Εννοείται οτι αν συμβεί μια στραβή δεν παει πουθενά... Αλλα μπήκα σε ενα τρυπακι κακων σκέψεων που δεν θέλω. Ουφ... Αντε 2 βδομαδες ακόμα να την κανουμε την ρημάδα την αυχενικη να ησυχασει το κεφάλι μας.

Μετα το σκεφτηκαμε πιο ανάλαφρα. Να παω και εγώ με τον μικρό τη 2η βδομάδα. Να οργανώσουμε μινι διακοπές τύπου σαφαρι στην Αφρική. Που θα ξαναβρουμε τετοια ευκαιρια;

 

Ααααα και για τον αιματοκρίτη που λέτε. Εγώ εχω στίγμα. Αιματοκρίτη ποτέ δεν εχω πανω απο 37-38 στη ζωη μου. Λίγο πριν γεννήσω είχα 33. Επειδή εχασα πολύ αιμα με την ατονία με παρακολουθουσαν μήπως χρειαστώ μετάγγιση αλλα την έσωσα. Ποτέ δεν έμαθα σε τι ταρταρα έπεσε. Ξερω πως 6 βδομαδες μετά ήμουν ξανα στο 33. Τώρα δεν έχω αξιωθεί ακόμα να παω για εξετάσεις!!! Ουυυυυυυ ντροπή. Μου τις εχει γράψει ο γιατρός αλλα ακόμα δεν εχω πάρει τον κ@λ0 μου να παω να τις κάνω.


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

daip μην ανχωνεσαι για την αυχενικη ολα καλα θα πανε!! Για την δυσκοιλιότητα επειδη και εγώ έχω φοβερό θέμα τρώω δαμασκηνα και βερύκοκα παστα και όταν παραγινει το πράγμα ανακατεύω 2 κουτελιες λιναροσπορο σε ενα γυαουρτακι αυτο βοηθαει πολύ. Επίσης μπαμιες, Την προηγούμενη εβδομαδα αφού ειχα φτασει ενα βημα πριν το υποθετο εφτιαξα μπαμιες και ετρωγα 3 μερες. 

Εγώ κορίτσια συνεχίζω να νιώθω κούραση και καούρα στο στομάχι να φάω οτιδήποτε εκτός από παξιμάδι και τυρί. Χθες την έβγαλα με γάλα σχεδόν όλη μερα. Έχω και αρκετα υγρα αυτές τις μέρες. Λέτε να παίζει ρόλο που αν δεν ήμουν εγγυος αυτες τις μερες θα ήμουη αδιάθετη? Τι να πω. Ούτε να μαγειρεψω δεν κατάφερα χθες. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stelkyritsa said:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

daip μην ανχωνεσαι για την αυχενικη ολα καλα θα πανε!! Για την δυσκοιλιότητα επειδη και εγώ έχω φοβερό θέμα τρώω δαμασκηνα και βερύκοκα παστα και όταν παραγινει το πράγμα ανακατεύω 2 κουτελιες λιναροσπορο σε ενα γυαουρτακι αυτο βοηθαει πολύ. Επίσης μπαμιες, Την προηγούμενη εβδομαδα αφού ειχα φτασει ενα βημα πριν το υποθετο εφτιαξα μπαμιες και ετρωγα 3 μερες. 

Μπάμιες;;;;; να ακυρώσω και τα δυο αντιεμετικα που παίρνω θελεις;:-P

Ψωμί, τυρί, μπανάνες, αχλαδια, μακαρόνια και ρύζι ειναι η βασική διατροφη μου. Δεν αντεχω και πολλά περισσοτερα. Με το ζορι τρωω κρεας για την αναιμια. 1 μπιφτεκι την ημέρα.


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 minutes ago, daip είπε:

Μπάμιες;;;;; να ακυρώσω και τα δυο αντιεμετικα που παίρνω θελεις;:-P

Ψωμί, τυρί, μπανάνες, αχλαδια, μακαρόνια και ρύζι ειναι η βασική διατροφη μου. Δεν αντεχω και πολλά περισσοτερα. Με το ζορι τρωω κρεας για την αναιμια. 1 μπιφτεκι την ημέρα.

Γι αυτο και η δυσκοιλιότητα!! Με ψωμι τυρί και μακαρόνια δύσκολα τα πράγματα. Τι να σου πω κοριτσάκι μου. Υπομονή. Πάντως και τα κιλά που λες ότι πήρες μπορεί να είναι και από την δυσκοιλιότητα. Εύχομαι να νιώσεις καλύτερα τουλάχιστον με τους εμετούς

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stelkyritsa said:

Γι αυτο και η δυσκοιλιότητα!! Με ψωμι τυρί και μακαρόνια δύσκολα τα πράγματα. Τι να σου πω κοριτσάκι μου. Υπομονή. Πάντως και τα κιλά που λες ότι πήρες μπορεί να είναι και από την δυσκοιλιότητα. Εύχομαι να νιώσεις καλύτερα τουλάχιστον με τους εμετούς

Άνετα απο αυτό είναι γιατί ποσότητες δεν τρωω. Πολλες φορές είναι και μικρότερη η μερίδα μου απο του παιδιού. 


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, daip είπε:

Αγχώνεσαι αδικα για το θυρεοειδή. Εγώ εχω 10 χρόνια με χάπι. Όσο παίρνεις το χαπακι σου είσαι κομπλέ. 

Δε ξερω τι φάση είναι τα κορίτσια... αλλά τα αγοράκια ειναι ΕΡΩΤΑΣ! Και εγώ και ο άντρας μου θέλουμε και 2ο αγοράκι πάντως. Ο άντρας μου για να κάνει καλη παρεα με τον μεγαλο αδερφό και εγώ γιατί ο ερωτας μάνας γιού είναι απερίγραπτος. 

Ξεκινησα στα 83 κιλα αυτη την εγκυμοσύνη και ήδη εχω παρει 3 κιλα. Ελπιζω να μείνω στο συνολο 15 αυτη τη φορα μαξ γιατι στο πρώτο ειχα βάλει 28 κιλα απο τα οποία τα 7 τα κράτησα ρεζέρβα. :-P. . μεταξυ μας δεν έφταιγε ο θυρεοειδης. Το στομα που δεν εκλεισα 9 μηνες έφταιγε.

Εμείς έχουμε άλλα τρεχάματα τώρα. Ζήτησαν απο τον άντρα μου να παει επαγγελματικό ταξίδι στη Ν.Αφρικη για 2 βδομαδες. Ειναι να φύγει 2 μερες μετα την Αυχενική. Με εχει πιασει μια φοβία αλλο πράγμα. Κοιταω στατιστικά και για την ηλικια μου δεν ειναι και τοσο σπανιες οι τρισωμιες. Εννοείται οτι αν συμβεί μια στραβή δεν παει πουθενά... Αλλα μπήκα σε ενα τρυπακι κακων σκέψεων που δεν θέλω. Ουφ... Αντε 2 βδομαδες ακόμα να την κανουμε την ρημάδα την αυχενικη να ησυχασει το κεφάλι μας.

Μετα το σκεφτηκαμε πιο ανάλαφρα. Να παω και εγώ με τον μικρό τη 2η βδομάδα. Να οργανώσουμε μινι διακοπές τύπου σαφαρι στην Αφρική. Που θα ξαναβρουμε τετοια ευκαιρια;

 

 

Ευχαριστώ βρε κορίτσι.. 

Γερά παιδάκια να είναι πάνω απο όλα.. Ότι έχουμε αυτό αγαπάμε..

Είσαι σιγόυρη για την Αφρική;; Λιγο επικίνδυνο δεν είναι;; Εγω τοτε θα πάω Ελλάδα οπωσδήποτε το καλοκαίρι :cool:.

Με την αυχενική κι εγω αγχώνομαι, τώρα ειμαι 36 και είχε ηδη βγει χάλια και στην κόρη που ήμουν 28. Κι εγω διαβάζω διάφορα και επηρεάζομαι. Ομως εσυ έχεις πιο μικρό παιδάκι αρα όλα καλά.

Skye αν θυμάμαι καλά είπες οτι θα κάνεις κι εσυ το Harmony Test, θα κάνετε και αυχενική; Τι σου είπε ο γιατρός;; Λογικά δεν πρέπει να είναι απαραίτητη.

Εμεις είμαστε σπίτι σήμερα είναι η μικρή μου λίγο άρρωστη. Τι ωραία που είναι βρε κορίτσια. Μαγείρεψα με την ησυχία μου, έφτιαξα και γλυκάκι.. 


widxp1.png

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Mary_M said:

Ευχαριστώ βρε κορίτσι.. 

Γερά παιδάκια να είναι πάνω απο όλα.. Ότι έχουμε αυτό αγαπάμε..

Είσαι σιγόυρη για την Αφρική;; Λιγο επικίνδυνο δεν είναι;; Εγω τοτε θα πάω Ελλάδα οπωσδήποτε το καλοκαίρι :cool:.

Με την αυχενική κι εγω αγχώνομαι, τώρα ειμαι 36 και είχε ηδη βγει χάλια και στην κόρη που ήμουν 28. Κι εγω διαβάζω διάφορα και επηρεάζομαι. Ομως εσυ έχεις πιο μικρό παιδάκι αρα όλα καλά.

Skye αν θυμάμαι καλά είπες οτι θα κάνεις κι εσυ το Harmony Test, θα κάνετε και αυχενική; Τι σου είπε ο γιατρός;; Λογικά δεν πρέπει να είναι απαραίτητη.

Εμεις είμαστε σπίτι σήμερα είναι η μικρή μου λίγο άρρωστη. Τι ωραία που είναι βρε κορίτσια. Μαγείρεψα με την ησυχία μου, έφτιαξα και γλυκάκι.. 

Καλέ πλάκα κάνω. Που να τρεχω με εμετους και τον μικρο; στην πόλη χωρίς συνοδεία/ταξί δεν κυκλοφορείς.


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου καλησπερα!!!

χτες πηγαμε στο γιατρο, ειδαμε το μωρακι μας!!!!!! δεν το πιστευαμε ποσο ειχε μεγαλωσει...φαινονταν χερακια και ποδαρακια!!!! ηταν απιστευτο....μας το εβγαλε και φωτογραφια...χαχα!

σχετικα με τα συμπληρωματα μου ειπε πως πρεπει να τα παιρνω γιατι θα πεσει κι αλλο ο αιματοκριτης μου και επειδη εργαζομαι αρκετες ωρες θα ειναι καλο....μου ειπε πως προτιμαει να ειμαστε σιγουροι... παιρνω μαγνησιο,σιδηρο κι ασβεστιο...και φιλισιν εννοειται!

κλεισαμε την Τριτη ραντεβου για το στιγμα στο παραρτημα του λαικου...

γενικα σερνομαι απο κουραση,θελω συνεχεια να κοιμαμαι!

πρηξιμο σε τρελο βαθμο,η κοιλιτσα εχει πεταχτει σαν να εχω τυμπανισμο ενα πραγμα...

τι αλλο κανετε?? εμεις κλεισαμε τον ιουλιο καλοκαιρινες διακοπες σε νησακι....να χαλαρωσουμε παρεα με το μωρακι μασ!


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...