Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2017!


Hope!

Recommended Posts

Kαλημερα στις εγκυουλες. Χαιρομαι που τα νεα απο τους γιατρους ειναι μονο ευχαριστα. Εγω σημερα ειμζι στο δρομο, και προβλεπεται κουραστικη μερα. 

Ολο ξεχναω να αναφερω συμπτωματα, γιατι οπως και στην κορη μου δεν εχω πολλα, περα απκ την κουραση το βραδυ. Αλλα αν και ειμαι μολις στη 10 εβδομαδα η κοιλια εχει φουσκωσει πολυ, και ακομα περισσοτερο το βραδυ, φαινομαι λες και ειμαι 4 5 μηνων. Μηπως να ανησυχησω; δε νομιζω να νπορεσω να το κρυψω για πολυ ακομα απο τηδουλεια.

Καλη σας μερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 368
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

51 minutes ago, Skye είπε:

Kαλημερα στις εγκυουλες. Χαιρομαι που τα νεα απο τους γιατρους ειναι μονο ευχαριστα. Εγω σημερα ειμζι στο δρομο, και προβλεπεται κουραστικη μερα. 

Ολο ξεχναω να αναφερω συμπτωματα, γιατι οπως και στην κορη μου δεν εχω πολλα, περα απκ την κουραση το βραδυ. Αλλα αν και ειμαι μολις στη 10 εβδομαδα η κοιλια εχει φουσκωσει πολυ, και ακομα περισσοτερο το βραδυ, φαινομαι λες και ειμαι 4 5 μηνων. Μηπως να ανησυχησω; δε νομιζω να νπορεσω να το κρυψω για πολυ ακομα απο τηδουλεια.

Καλη σας μερα

skye φαίνεται ίσως γιατί είναι η δεύτερη σου εγκυμοσύνη. Υπομονή λίγες ακόμα μέρες να συμπληρωθούν οι 13 εβδομάδες. 

πάντως φούσκωμα το βράδυ έχω και εγώ και κούραση. όσες ώρες και αν κοιμηθώ δεν μπορώ να σηκωθώ το πρωι με τιποτα 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, stelkyritsa είπε:

Ναι το πρωτο μας. Ο αντρας μου απο την ωρα που ακουσε καρδια γελαει σαν χαζο. Το αιματακι σταματησε αλλα συνεχιζω τα ultrogestan και το μαγνησιο μεχει νεοτερας.  Την αυχενικη κοριτσια δεν την κανει ο γιατρος σας? Γιατι εγω την ρωτησα σημερα και μου ειπε οτι αυτη τους κανει. Ντρεπομαι να ρωτησω και τα οικονομικα αφου ειμαστε ςκομα στην αρχη. Εσεις ρωτησατε? Εμεις προς το παρον επισκεψη και 30ευρω

Την αυχενική και εμένα θα μου την κάνει αυτός που πάω, είναι πιστοποιημένος, το επαλήθευσα κι εγώ.

Οι επισκέψεις μας στοιχίζουν ακριβώς το ίδιο. Τα οικονομικά δεν τα έχω ρωτήσει, αλλά όχι επειδή ντρέπομαι, μάλλον από πρόληψη, θα περιμένω να κλείσω το τρίμηνο και μετά θα τον ρωτήσω. Μια εικόνα βέβαια έχω από την κοπέλα που με σύστησε.

Πάντως, νομίζω η Mary έχει δίκιο, ρώτα για να αποφύγεις καμιά έκπληξη και να μη σε νομίσει κι αυτή υπεράνω!

Mary, συγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη και αν θες μου απαντάς, αλλά γιατί 6000???? 

1 hour ago, Skye είπε:

Kαλημερα στις εγκυουλες. Χαιρομαι που τα νεα απο τους γιατρους ειναι μονο ευχαριστα. Εγω σημερα ειμζι στο δρομο, και προβλεπεται κουραστικη μερα. 

Ολο ξεχναω να αναφερω συμπτωματα, γιατι οπως και στην κορη μου δεν εχω πολλα, περα απκ την κουραση το βραδυ. Αλλα αν και ειμαι μολις στη 10 εβδομαδα η κοιλια εχει φουσκωσει πολυ, και ακομα περισσοτερο το βραδυ, φαινομαι λες και ειμαι 4 5 μηνων. Μηπως να ανησυχησω; δε νομιζω να νπορεσω να το κρυψω για πολυ ακομα απο τηδουλεια.

Καλη σας μερα

Καλημέρα και καλή δύναμη!

Αυτά είναι καλά σημάδια!Γιατί να ανησυχήσεις??? Μάλλον είναι επειδή είναι το δεύτερο είναι πιο έντονο το εφέ! Τώρα βέβαια αυτό που λες για τη δουλειά, είναι ένα θέμα. Πότε θα ήθελες να το πεις? Εγώ λέω μετά την αυχενική, αν είναι όλα καλά. 


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

Γεια σας κορίτσια!!!

Μόλις πήρα τις εξετάσεις αίματος μου είναι καλές γενικά αλλα ο αιματοκρίτης 29!!!!!!

Η μικροβιολόγος μου είπε ότι είναι φυσιολογικό λόγω της εγκυμοσύνης

Εσείς τι αιματοκρίτη έχετε?

επίσης ο γιατρός μου είπε να κάνω και την γλυκόζη αίματος απο τώρα οπότε θα πάω να την κάνω και αυτη.

30 ευρώ μου φαίνεται οικονομικά η επίσκεψη ( περιλαμβάνει και υπέρηχο?)

εγω πλήρωσα 40 ευρω αλλα μάλλον παίρνει περισσότερα επειδή ήταν φιλική τιμή ( είμαστε φίλοι με την μαία του και αυτή μας σύστησε)

κατα τα άλλα 1500 για την γέννα παίρνει και αν γεννήσω στο Ιασώ 1600 το τρίκληνο έχει .

γενικά είναι πολλά λεφτα και αν βάλεις και τις εξετάσεις ...μαζευονται πολλά

 


yH5Ap2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα! Με το καλό σε όλες μας! 8 εβδομάδων και 4 ημερών σήμερα και γω. έχω ΠΗΤ 16/09. έχω κάνει προγεννητικό, έχουμε δει καρδιά και σάκο και τώρα σε αναμονή αυχενικής αρχές Μαρτίου. είναι το πρώτο μου μωράκι και το ζω με άγχη αγωνίες αλλά και πολύ χαρά.  Παίρνω φυλικο και Τ4 χαπάκι για τον θυρεοειδή ο οποίος έκανε πάρτι με την σύλληψη..κατά τα άλλα συχνοουρια, ανακατωσουρες, δυσκοιλιοτητα και μια κοιλιά πεταγμένη με συνοδεύουν στις μέρες μου ως τώρα. είμαι σε αναζήτηση γιατρού σε Έλενα ή  Αλεξάνδρα οπότε αν καμιά κοπέλα έχει κάτι να προτείνει καλόδεχουμενο.. δουλεύω και μενω επαρχια αλλά είμαι από Αθήνα και θέλω να γεννήσω εδώ. αυτά και από μένα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Ioanitta είπε:

 

Γεια σας κορίτσια!!!

Μόλις πήρα τις εξετάσεις αίματος μου είναι καλές γενικά αλλα ο αιματοκρίτης 29!!!!!!

Η μικροβιολόγος μου είπε ότι είναι φυσιολογικό λόγω της εγκυμοσύνης

Εσείς τι αιματοκρίτη έχετε?

επίσης ο γιατρός μου είπε να κάνω και την γλυκόζη αίματος απο τώρα οπότε θα πάω να την κάνω και αυτη.

30 ευρώ μου φαίνεται οικονομικά η επίσκεψη ( περιλαμβάνει και υπέρηχο?)

εγω πλήρωσα 40 ευρω αλλα μάλλον παίρνει περισσότερα επειδή ήταν φιλική τιμή ( είμαστε φίλοι με την μαία του και αυτή μας σύστησε)

κατα τα άλλα 1500 για την γέννα παίρνει και αν γεννήσω στο Ιασώ 1600 το τρίκληνο έχει .

γενικά είναι πολλά λεφτα και αν βάλεις και τις εξετάσεις ...μαζευονται πολλά

 

Μην αγχώνεσαι για τον αιματοκρίτη, μια χαρά είσαι! Προσωπικά ήμουν στα 35 πριν από 3 εβδομάδες περίπου και έλεγα στο μικροβιολόγο ότι δε θυμάμαι να είχα ξανά τόσο ψηλό αιματοκρίτη για να μου απαντήσει "δε θέλω να σου το χαλάσω, αλλά μη νομίζεις ότι θα είσαι έτσι για πολύ!". Για αυτό άλλωστε συστήνουν και τα συμπληρώματα από ένα σημείο κι έπειτα.

Ναι, η επίσκεψη είναι με υπέρηχο (κόβει βέβαια μικρότερη απόδειξη).

Ότι μαζεύονται, μαζεύονται από παντού, αλλά από την άλλη είναι και θέμα επιλογών. 

1 hour ago, afpk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα! Με το καλό σε όλες μας! 8 εβδομάδων και 4 ημερών σήμερα και γω. έχω ΠΗΤ 16/09. έχω κάνει προγεννητικό, έχουμε δει καρδιά και σάκο και τώρα σε αναμονή αυχενικής αρχές Μαρτίου. είναι το πρώτο μου μωράκι και το ζω με άγχη αγωνίες αλλά και πολύ χαρά.  Παίρνω φυλικο και Τ4 χαπάκι για τον θυρεοειδή ο οποίος έκανε πάρτι με την σύλληψη..κατά τα άλλα συχνοουρια, ανακατωσουρες, δυσκοιλιοτητα και μια κοιλιά πεταγμένη με συνοδεύουν στις μέρες μου ως τώρα. είμαι σε αναζήτηση γιατρού σε Έλενα ή  Αλεξάνδρα οπότε αν καμιά κοπέλα έχει κάτι να προτείνει καλόδεχουμενο.. δουλεύω και μενω επαρχια αλλά είμαι από Αθήνα και θέλω να γεννήσω εδώ. αυτά και από μένα! 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Με το καλό ένα γερό μωράκι! Και για εμάς πρώτο είναι και μια από τα ίδια με τα συμπτώματα, εκτός από τον θυρεοειδή. Αυχενική που θα κάνεις αν επιτρέπεται? Στο Αλεξάνδρα είχα νοσηλευτεί σαν έκτακτο περιστατικό, οπότε για γέννα δεν έχω κάποια σύσταση, θυμάμαι ονόματα αλλά δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα.


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ioanitta είπε:

 

Γεια σας κορίτσια!!!

Μόλις πήρα τις εξετάσεις αίματος μου είναι καλές γενικά αλλα ο αιματοκρίτης 29!!!!!!

Η μικροβιολόγος μου είπε ότι είναι φυσιολογικό λόγω της εγκυμοσύνης

Εσείς τι αιματοκρίτη έχετε?

επίσης ο γιατρός μου είπε να κάνω και την γλυκόζη αίματος απο τώρα οπότε θα πάω να την κάνω και αυτη.

30 ευρώ μου φαίνεται οικονομικά η επίσκεψη ( περιλαμβάνει και υπέρηχο?)

εγω πλήρωσα 40 ευρω αλλα μάλλον παίρνει περισσότερα επειδή ήταν φιλική τιμή ( είμαστε φίλοι με την μαία του και αυτή μας σύστησε)

κατα τα άλλα 1500 για την γέννα παίρνει και αν γεννήσω στο Ιασώ 1600 το τρίκληνο έχει .

γενικά είναι πολλά λεφτα και αν βάλεις και τις εξετάσεις ...μαζευονται πολλά

 

Καλησπέρα ioanitta. Μια χαρά είναι ο αιματοκρίτης και εγω νωρίς έκανα την γλυκόζη. Καλύτερα νωρίς να ξεμπερδεύεις και να ξέρεις. Βρε κορίτσια τόσα πολλά θα στοιχίσει τελικά? Εγώ μένω επαρχεια και από κλινικές εδώ μόνο μια υπάρχει. οπως είπα και παραπάνω δεν έκανα ακόμα συζητηση αλλά τόσα πολλα?? Ξέρει καμοία αν παίρνουμε τίποτα από ΕΟΠΥ? Παλία θυμάμαι δίνανε ένα πολύ καλό ποσόν. Ουφφφφ ανχωθηκα τώρα και όχι τίποτα άλλο αλλά εμας εδώ το νοσοκομείο υπολειτουργεί!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mantelena είπε:

Μην αγχώνεσαι για τον αιματοκρίτη, μια χαρά είσαι! Προσωπικά ήμουν στα 35 πριν από 3 εβδομάδες περίπου και έλεγα στο μικροβιολόγο ότι δε θυμάμαι να είχα ξανά τόσο ψηλό αιματοκρίτη για να μου απαντήσει "δε θέλω να σου το χαλάσω, αλλά μη νομίζεις ότι θα είσαι έτσι για πολύ!". Για αυτό άλλωστε συστήνουν και τα συμπληρώματα από ένα σημείο κι έπειτα.

Ναι, η επίσκεψη είναι με υπέρηχο (κόβει βέβαια μικρότερη απόδειξη).

Ότι μαζεύονται, μαζεύονται από παντού, αλλά από την άλλη είναι και θέμα επιλογών. 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Με το καλό ένα γερό μωράκι! Και για εμάς πρώτο είναι και μια από τα ίδια με τα συμπτώματα, εκτός από τον θυρεοειδή. Αυχενική που θα κάνεις αν επιτρέπεται? Στο Αλεξάνδρα είχα νοσηλευτεί σαν έκτακτο περιστατικό, οπότε για γέννα δεν έχω κάποια σύσταση, θυμάμαι ονόματα αλλά δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα.

mantelena όλο τον Φεβρουάριο θα είμαι Αθήνα μιας και έχω άδεια από την δουλειά...οπότε παλεύω να βρω γιατρό και να μείνω να την κάνω εδώ.. μεγάλο μπλέξιμο με τους γιατους εν γένει. θα την κάνω όμως και στο μέρος που μένω μόνιμα στον εκεί γυναικολόγο μου που όμως δεν ξεγενναει..και να ξεγεννουσε το νοσοκομειο ειναι για κλαμματα. με παρακολουθουν και εκεί για ώρα ανάγκης και για λόγους ασφαλείας. αυτά εν ολίγοις...για το Αλεξάνδρα ξέρω ότι γενικώς δεν τρελαινεται ο κόσμος. προτιμώ το Έλενα αλλά θα δείξει τι θα καταφέρουμε τελικά..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!!! Μολις γυρισαμε απ τον ντοκ!!! ακουσαμε καρδια!!!! τι γλυκια μουσικουλα το μπεμπακι μας!!!!

γελαγαμε σα χαζα κι οι δυο μας!!!

αυχενικη μας ειπε 20-25 μαρτιου θα τον παρω 10 μερες πριν να μας κλεισει με εναν συγκεκριμενο στο Μητερα που μου ειπε ειναι τοπ!

Τωρα εχω αιματολογικες-ουρων(θα κανουμε καθε μηνα)και κυστικη ινωση σε ενα διαγνωστικο που μου προτεινε. Μολις τελειωσουν οι βιταμινες που παιρνω μου ειπε θ'αρχισω μαγνησιο,ασβεστιο και κατι ακομα που δε θυμαμαι(ολα γραφονται ευτυχως)και filicine και μ'αυτα θα παμε μεχρι τελους... ΠΗΤ μας εδωσε 24/9!

Εγω εχω ασφαλεια υγειας που περιλαμβανει και τοκετο σε μονοκλινο στο μητερα η στο λητω. πληρωνω μονο την αμοιβη γιατρου. Δεν τον εχω ρωτησει,αλλα γενικα ειναι ανθρωπινος και τον γνωριζω πολλα χρονια... Δε μας παιρνει επισκεψη,μας ειπε ολα ειναι μαζι πακετο..

 


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jane.austen είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!!! Μολις γυρισαμε απ τον ντοκ!!! ακουσαμε καρδια!!!! τι γλυκια μουσικουλα το μπεμπακι μας!!!!

γελαγαμε σα χαζα κι οι δυο μας!!!

αυχενικη μας ειπε 20-25 μαρτιου θα τον παρω 10 μερες πριν να μας κλεισει με εναν συγκεκριμενο στο Μητερα που μου ειπε ειναι τοπ!

Τωρα εχω αιματολογικες-ουρων(θα κανουμε καθε μηνα)και κυστικη ινωση σε ενα διαγνωστικο που μου προτεινε. Μολις τελειωσουν οι βιταμινες που παιρνω μου ειπε θ'αρχισω μαγνησιο,ασβεστιο και κατι ακομα που δε θυμαμαι(ολα γραφονται ευτυχως)και filicine και μ'αυτα θα παμε μεχρι τελους... ΠΗΤ μας εδωσε 24/9!

Εγω εχω ασφαλεια υγειας που περιλαμβανει και τοκετο σε μονοκλινο στο μητερα η στο λητω. πληρωνω μονο την αμοιβη γιατρου. Δεν τον εχω ρωτησει,αλλα γενικα ειναι ανθρωπινος και τον γνωριζω πολλα χρονια... Δε μας παιρνει επισκεψη,μας ειπε ολα ειναι μαζι πακετο..

 

Αχ μπράβο μπράβο!! Ειναι απερίγραπτα συναισθήματα.. 

 

3 hours ago, afpk είπε:

mantelena όλο τον Φεβρουάριο θα είμαι Αθήνα μιας και έχω άδεια από την δουλειά...οπότε παλεύω να βρω γιατρό και να μείνω να την κάνω εδώ.. μεγάλο μπλέξιμο με τους γιατους εν γένει. θα την κάνω όμως και στο μέρος που μένω μόνιμα στον εκεί γυναικολόγο μου που όμως δεν ξεγενναει..και να ξεγεννουσε το νοσοκομειο ειναι για κλαμματα. με παρακολουθουν και εκεί για ώρα ανάγκης και για λόγους ασφαλείας. αυτά εν ολίγοις...για το Αλεξάνδρα ξέρω ότι γενικώς δεν τρελαινεται ο κόσμος. προτιμώ το Έλενα αλλά θα δείξει τι θα καταφέρουμε τελικά..

Καλώς μας ήρθες!! Με το καλο το μωράκι σου. Κι εγω το Ελανα θα σου πρότεινα. Ανακαινίστηκε πρόσφατα ειναι πολυ καλυτερα απο το Αλεξάνδρα.

10 hours ago, mantelena είπε:

Την αυχενική και εμένα θα μου την κάνει αυτός που πάω, είναι πιστοποιημένος, το επαλήθευσα κι εγώ.

Οι επισκέψεις μας στοιχίζουν ακριβώς το ίδιο. Τα οικονομικά δεν τα έχω ρωτήσει, αλλά όχι επειδή ντρέπομαι, μάλλον από πρόληψη, θα περιμένω να κλείσω το τρίμηνο και μετά θα τον ρωτήσω. Μια εικόνα βέβαια έχω από την κοπέλα που με σύστησε.

Πάντως, νομίζω η Mary έχει δίκιο, ρώτα για να αποφύγεις καμιά έκπληξη και να μη σε νομίσει κι αυτή υπεράνω!

Mary, συγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη και αν θες μου απαντάς, αλλά γιατί 6000???? 

Καλημέρα και καλή δύναμη!

Αυτά είναι καλά σημάδια!Γιατί να ανησυχήσεις??? Μάλλον είναι επειδή είναι το δεύτερο είναι πιο έντονο το εφέ! Τώρα βέβαια αυτό που λες για τη δουλειά, είναι ένα θέμα. Πότε θα ήθελες να το πεις? Εγώ λέω μετά την αυχενική, αν είναι όλα καλά. 

Καθολου αδιάκριτη! Θα σου πω αμέσως: 3.000 το Ιασώ, 2.000 ο γιατρός, 500 η μαία και 2.000 τα βλαστοκύτταρα. Παραπάνω ήταν τα έβαλα χοντρά χοντρά.. Βέβαια στον γιατρό δεν πλήρωνα επίσκεψη. Κατι ειναι και αυτό :cool:

Κι εγω έχω φουσκώσει πολυ. Παίζει ρόλο λέτε που ειναι δεύτερη εγκυμοσύνη; Νομίζω ότι ειμαι ήδη στον 4ο!! Αντε την Δευτερα πάω κι εγω επιτελους.. Μα δεν περνάει με τίποτα..


widxp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 hours ago, stelkyritsa said:

. Βρε κορίτσια τόσα πολλά θα στοιχίσει τελικά? Εγώ μένω επαρχεια και από κλινικές εδώ μόνο μια υπάρχει. οπως είπα και παραπάνω δεν έκανα ακόμα συζητηση αλλά τόσα πολλα?? Ξέρει καμοία αν παίρνουμε τίποτα από ΕΟΠΥ? Παλία θυμάμαι δίνανε ένα πολύ καλό ποσόν. Ουφφφφ ανχωθηκα τώρα και όχι τίποτα άλλο αλλά εμας εδώ το νοσοκομείο υπολειτουργεί!

Γεια σου Stelkyritsa!

Όπως είπε και η mandelena είναι θέμα επιλογών

Η τιμες για όλα τα ιδιωτικά είναι τιμές ΕΟΠΥΥ και κυμαίνονται αναλόγως που θα πας από 1500 -1600 για τρίκλινο +200 ευρώ αν κάνεις καισαρική

Αν όμως πάς σε δημόσιο νοσοκομειο πληρώνεις πολύ λιγότερα ( 600 ευρω για μονοκλινο νομίζω και ακόμα λιγοτερα αν πας σε δικλινο-τρίκλινο κλπ) 

Επίσης και οι αμοιβές των γιατρών κυμαίνονται από 1000 ευρώ έως δεν ξέρω και γω πόσα και αυτο πάλι είναι θέμα ποιον θα επιλέξεις

Αν πάς χωρίς δικό σου γιατρό και σε ξεγεννήσει ο εφημερευων του νοσοκομειου δεν χρειάζεται να πληρώσεις αμοιβή γιατρού.

Εμένα οι επιλογές μου αυτή τη στιγμή είναι σχετικά ακριβές ( αν μείνω σε αυτές μέχρι το τέλος) 

Δεν ξέρω κάποιον γιατρό σε δημόσιο και αυτό για μένα είναι πολύ σημαντικό.

Κι εγω πάντως μένω μια ώρα μακρυα από την Αθήνα και όταν έρθει με το καλό η ώρα θα πάω Αθήνα να γεννήσω.

 

 


yH5Ap2.png

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, jane.austen είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!!! Μολις γυρισαμε απ τον ντοκ!!! ακουσαμε καρδια!!!! τι γλυκια μουσικουλα το μπεμπακι μας!!!!

γελαγαμε σα χαζα κι οι δυο μας!!!

αυχενικη μας ειπε 20-25 μαρτιου θα τον παρω 10 μερες πριν να μας κλεισει με εναν συγκεκριμενο στο Μητερα που μου ειπε ειναι τοπ!

Τωρα εχω αιματολογικες-ουρων(θα κανουμε καθε μηνα)και κυστικη ινωση σε ενα διαγνωστικο που μου προτεινε. Μολις τελειωσουν οι βιταμινες που παιρνω μου ειπε θ'αρχισω μαγνησιο,ασβεστιο και κατι ακομα που δε θυμαμαι(ολα γραφονται ευτυχως)και filicine και μ'αυτα θα παμε μεχρι τελους... ΠΗΤ μας εδωσε 24/9!

Εγω εχω ασφαλεια υγειας που περιλαμβανει και τοκετο σε μονοκλινο στο μητερα η στο λητω. πληρωνω μονο την αμοιβη γιατρου. Δεν τον εχω ρωτησει,αλλα γενικα ειναι ανθρωπινος και τον γνωριζω πολλα χρονια... Δε μας παιρνει επισκεψη,μας ειπε ολα ειναι μαζι πακετο..

 

αντε κορίτσι με το καλό, εμείς είμαστε πολύ κοντά!!!! 

7 minutes ago, Ioanitta είπε:

Γεια σου Stelkyritsa!

Όπως είπε και η mandelena είναι θέμα επιλογών

Η τιμες για όλα τα ιδιωτικά είναι τιμές ΕΟΠΥΥ και κυμαίνονται αναλόγως που θα πας από 1500 -1600 για τρίκλινο +200 ευρώ αν κάνεις καισαρική

Αν όμως πάς σε δημόσιο νοσοκομειο πληρώνεις πολύ λιγότερα ( 600 ευρω για μονοκλινο νομίζω και ακόμα λιγοτερα αν πας σε δικλινο-τρίκλινο κλπ) 

Επίσης και οι αμοιβές των γιατρών κυμαίνονται από 1000 ευρώ έως δεν ξέρω και γω πόσα και αυτο πάλι είναι θέμα ποιον θα επιλέξεις

Αν πάς χωρίς δικό σου γιατρό και σε ξεγεννήσει ο εφημερευων του νοσοκομειου δεν χρειάζεται να πληρώσεις αμοιβή γιατρού.

Εμένα οι επιλογές μου αυτή τη στιγμή είναι σχετικά ακριβές ( αν μείνω σε αυτές μέχρι το τέλος) 

Δεν ξέρω κάποιον γιατρό σε δημόσιο και αυτό για μένα είναι πολύ σημαντικό.

Κι εγω πάντως μένω μια ώρα μακρυα από την Αθήνα και όταν έρθει με το καλό η ώρα θα πάω Αθήνα να γεννήσω.

 

 

δεν νομιζω ότι είναι παντού αυτές οι τιμές για ιδιωτικά με ΕΟΠΥ στο Ολύμπιον στην Πάτρα 420 συν φπα το 3κλινο. κοιτα http://www.olympion-sa.gr/olympionpatras/wp-content/uploads/2017/01/Timokatalogos_Maieytikis_Klinikis_Olympion_V5.pdf

άλλο 1500 και άλλο 500. Τελοσπάντων θα φανεί στην πορεία. Καλά να είμαστε και εμέις και τα μωράκια μας. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stelkyritsa said:

δεν νομιζω ότι είναι παντού αυτές οι τιμές για ιδιωτικά με ΕΟΠΥ στο Ολύμπιον στην Πάτρα 420 συν φπα το 3κλινο. κοιτα http://www.olympion-sa.gr/olympionpatras/wp-content/uploads/2017/01/Timokatalogos_Maieytikis_Klinikis_Olympion_V5.pdf

άλλο 1500 και άλλο 500. Τελοσπάντων θα φανεί στην πορεία. Καλά να είμαστε και εμέις και τα μωράκια μας. 

ναι έχεις δίκιο , γράψε λάθος 

Πάντως πολύ οικονομική αυτή η κλινική σε σχέση με τις κλινικές της Αθήνας

Στην Αθήνα στα γνωστα είναι αυτές οι τιμές που έγραψα  . Τώρα δεν ξέρω αν υπάρχουν κι άλλα ιδιωτικά στην Αθήνα που να είναι πιο οικονομικά. Γενικά θέλει λίγο ψάξιμο δλδ τ περιμβάνει η κάθε τιμή αν είναι μέσα και η επισκληρίδιος κλπ...

Τέλος πάντων όπως είπες να μαστε καλά και εμείς και τα μωράκια μας και όλα τα άλλα γινονται

http://www.genna.gr/pinakes-me-kostos-toketou-se-oles-tis-klinikes/#more-243


yH5Ap2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα! Σας γραφω απο το κρεβατι σημερα, τα κατάφερα τελικά,κρυωσα!:-D συναχι, μπουκωμα τρελο, δεμπορω να πάρω ανασα και δν εκλεισα ματι το βραδυ. μου εκανε η μανουλα μου σουπα,με κοτα απο το χωριο, πολυ πορτοκαλαδα, χαμομηλι και αλατονερο για το λαιμοπου με γαργαλαει, αλλά τι να σας λεω, ζοριζομαι. Κανενα γιατροσοφι για το συναχι?


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mantelena είπε:

Κοριτσια καλημερα! Σας γραφω απο το κρεβατι σημερα, τα κατάφερα τελικά,κρυωσα!:-D συναχι, μπουκωμα τρελο, δεμπορω να πάρω ανασα και δν εκλεισα ματι το βραδυ. μου εκανε η μανουλα μου σουπα,με κοτα απο το χωριο, πολυ πορτοκαλαδα, χαμομηλι και αλατονερο για το λαιμοπου με γαργαλαει, αλλά τι να σας λεω, ζοριζομαι. Κανενα γιατροσοφι για το συναχι?

περαστικά κορίτσι μου! εγώ για τον λαιμό ειδικα αν έχω και φλεματα κανω τσαϊ με μεντα - μολοχα και βουνου ολα μαζι με μελι και φευγουν ολα!! βοηθαει πολυ στον παραγωγικο βηχα. Πάρε και καμοια βιταμινη c δεν υπαρχει πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...