Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2017!


Hope!

Recommended Posts

Μαιρουλι μου πολυ ωραια τα εγραψες....να τα θυμασαι κι ολας!
εμεις ειμαστε κοντα,εχω ΠΗΤ 24/9!

βεβαια τελευταια περιοδο εγω ειχα 19/12 ...

Κοριτσια εγω πηγα μου πηραν αιμα,εδωσα ουρα κλπ...καθε μηνα μου ειπε θα κανω εξετασεις τετοιες...ας ειναι καλα το σπορακι και ας μας τρυπανε και καθε μηνα!

βρε κοριτισια εγω εχω μια απορια και θελω να με βοηθησετε να το λυσω...
όσον αφορα το μετρημα των εβδομαδων...όπως διαβασα 5-8w ειναι ο 2ος μηνας και 9-13w o τριτος...
Δηλαδή οταν ειμαστε 9w+1d ειμαστε στον 3ο μηνα?? ειναι αυτο που λενε μπηκα στον 3ο?


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 368
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, jane.austen είπε:

Μαιρουλι μου πολυ ωραια τα εγραψες....να τα θυμασαι κι ολας!
εμεις ειμαστε κοντα,εχω ΠΗΤ 24/9!

βεβαια τελευταια περιοδο εγω ειχα 19/12 ...

Κοριτσια εγω πηγα μου πηραν αιμα,εδωσα ουρα κλπ...καθε μηνα μου ειπε θα κανω εξετασεις τετοιες...ας ειναι καλα το σπορακι και ας μας τρυπανε και καθε μηνα!

βρε κοριτισια εγω εχω μια απορια και θελω να με βοηθησετε να το λυσω...
όσον αφορα το μετρημα των εβδομαδων...όπως διαβασα 5-8w ειναι ο 2ος μηνας και 9-13w o τριτος...
Δηλαδή οταν ειμαστε 9w+1d ειμαστε στον 3ο μηνα?? ειναι αυτο που λενε μπηκα στον 3ο?

9+1 λογικά είσαι στον τρίτο.  όσο για το τρύπημα άστα εγώ κάθε φορά που πάω για αίμα γίνομαι κατακίτρινη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, jane.austen είπε:

Μαιρουλι μου πολυ ωραια τα εγραψες....να τα θυμασαι κι ολας!
εμεις ειμαστε κοντα,εχω ΠΗΤ 24/9!

βεβαια τελευταια περιοδο εγω ειχα 19/12 ...

Κοριτσια εγω πηγα μου πηραν αιμα,εδωσα ουρα κλπ...καθε μηνα μου ειπε θα κανω εξετασεις τετοιες...ας ειναι καλα το σπορακι και ας μας τρυπανε και καθε μηνα!

βρε κοριτισια εγω εχω μια απορια και θελω να με βοηθησετε να το λυσω...
όσον αφορα το μετρημα των εβδομαδων...όπως διαβασα 5-8w ειναι ο 2ος μηνας και 9-13w o τριτος...
Δηλαδή οταν ειμαστε 9w+1d ειμαστε στον 3ο μηνα?? ειναι αυτο που λενε μπηκα στον 3ο?

Αχ κι εγω ποτε δεν τα κατάλαβα. Ποτε αλλάζουμε μήνα ποτε εβδομάδα! Αλλα σας έχω νέα.. Δεν έχει και τοσο σημασία. Χαχα. Σημασία έχει να περνάει ο καιρός. Εσείς πως νιώθετε; Εγω νιώθω δεν περνάει με τίποτα. Και στην πρώτη μέχρι την 12η βδομάδα ατελείωτο μου φάνηκε. 

Τι κανετε το ΣΚ κορίτσια;; Εγω μαγείρεψα και ήδη κουράστηκα.. 

On 10 Φεβρουαρίου 2017 at 11:36 ΠΜ, Mairouli2807 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ... ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2017!

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 14/12/2016 ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ 25/09.

ΠΡΩΤΟΣ ΥΠΕΡΗΧΟΣ: 24/01/17  ΕΙΔΑΜΕ ΕΜΒΡΥΑΚΟ ΣΑΚΟ ΚΑΙ ΛΕΚΙΘΙΚΟ ΑΣΚΟ

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΥΠΕΡΗΧΟΣ: 03/02/17 ΕΙΔΑΜΕ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΜΑΣ (7mm) και ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΚΑΡΔΟΥΛΑ

ΕΠΟΜΕΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ: 08/03/2017 ΓΙΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ!!!!

 

Καλώς μας ήρθες συνονόματη ! Ενα γερό μωράκι σου εύχομαι. Κι εγω έχω ΠΗΤ 29/9 αλλα τελευταία περίοδο είχα 23/12. Περίεργο ε;;


widxp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια τι κάνετε; Αν μπορεί κάποια ας συμπληρώσει το πινακακι. Εμένα το σποράκι με έβγαλε off.

Η ναυτία κρατάει όλη μέρα  και ολη νυχτα χωρις υπερβολές. Οτιδήποτε τρωω είναι λες και τρωω δηλητήριο. Σήμερα έβγαλα πρωινό και βραδινό. Ανυπομονώ να περασει το 1ο τρίμηνο να τελειώσουν αυτά γιατί δεν την παλεύω καλά. Και εχω και τυψεις που εχω βάλει το μικρό στον αυτόματο. Ήρθε ο κακομοίρης το απόγευμα και με ξύπνησε απο λήθαργο φωνάζοντας "μαμα; μαμα; μαμ!" κάτι σπάνιο γι αυτόν αφού ειναι εξαιρετικα λιγοφαγος. (κλείνει τα 2 τον αλλο μηνα και ειναι 10.5 κιλα)


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, daip είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Αν μπορεί κάποια ας συμπληρώσει το πινακακι. Εμένα το σποράκι με έβγαλε off.

Η ναυτία κρατάει όλη μέρα  και ολη νυχτα χωρις υπερβολές. Οτιδήποτε τρωω είναι λες και τρωω δηλητήριο. Σήμερα έβγαλα πρωινό και βραδινό. Ανυπομονώ να περασει το 1ο τρίμηνο να τελειώσουν αυτά γιατί δεν την παλεύω καλά. Και εχω και τυψεις που εχω βάλει το μικρό στον αυτόματο. Ήρθε ο κακομοίρης το απόγευμα και με ξύπνησε απο λήθαργο φωνάζοντας "μαμα; μαμα; μαμ!" κάτι σπάνιο γι αυτόν αφού ειναι εξαιρετικα λιγοφαγος. (κλείνει τα 2 τον αλλο μηνα και ειναι 10.5 κιλα)

Αχ βρε κορίτσι.. Λογικό να νιώθεις τύψεις αλλα δεν φταις και ΕΣΥ. Υπάρχουν κατι χάπια-βιταμίνες που διαφημίζουν εδω ότι βοηθάνε, δεν ξερω αν τα έχετε κι εσείς εκει και αν φυσικά κάνουν και τίποτα. Αντε που θα πάει θα περάσει το άτιμο.

 


widxp1.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mary_M said:

Αχ βρε κορίτσι.. Λογικό να νιώθεις τύψεις αλλα δεν φταις και ΕΣΥ. Υπάρχουν κατι χάπια-βιταμίνες που διαφημίζουν εδω ότι βοηθάνε, δεν ξερω αν τα έχετε κι εσείς εκει και αν φυσικά κάνουν και τίποτα. Αντε που θα πάει θα περάσει το άτιμο.

 

Τα βρήκα. Βασικά πηγα στο φαρμακείο και τους ζήτησα κάτι γιατί έχουμε και κάτι καύσωνες και λιγο έλειψε να καταλήξω στο νοσοκομείο με αφυδάτωση. Είναι χαπια βιταμινης Β6 και έχουν και τζιντζερ. Πηρα ενα το πρωί και τωρα πριν λιγο το 2ο. Μεχρι 2 την ημερα λέει η δοσολογία. Ήδη σημερα κατα πολυ μειωμένη ναυτία. Δεν εκανα εμετό και ήπια πάνω απο λίτρο υγρα. Ακομα διψαω βέβαια αλλά ειναι βελτίωση. Μου ειπαν την 3η με 4η μερα θα εχω τα καλυτερα αποτελέσματα. Θέλω να ελπίζω οτι δεν ειναι τυχαιο και πως βρήκα τη λύτρωση μου. 


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, daip είπε:

Τα βρήκα. Βασικά πηγα στο φαρμακείο και τους ζήτησα κάτι γιατί έχουμε και κάτι καύσωνες και λιγο έλειψε να καταλήξω στο νοσοκομείο με αφυδάτωση. Είναι χαπια βιταμινης Β6 και έχουν και τζιντζερ. Πηρα ενα το πρωί και τωρα πριν λιγο το 2ο. Μεχρι 2 την ημερα λέει η δοσολογία. Ήδη σημερα κατα πολυ μειωμένη ναυτία. Δεν εκανα εμετό και ήπια πάνω απο λίτρο υγρα. Ακομα διψαω βέβαια αλλά ειναι βελτίωση. Μου ειπαν την 3η με 4η μερα θα εχω τα καλυτερα αποτελέσματα. Θέλω να ελπίζω οτι δεν ειναι τυχαιο και πως βρήκα τη λύτρωση μου. 

:) ετσι μπράβο!! Σιγουρα δεν ειναι τυχαίο, θα δεις μια χαρα θα εισαι απο εδω και πέρα. Κι εδω τα έχουν σε πολυ εκτίμηση!!! Πολυ χάρηκα..

Καύσωνες ε;; :cool: Τον Σεπτέμβριο πως θα ειναι;;


widxp1.png

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, daip είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Αν μπορεί κάποια ας συμπληρώσει το πινακακι. Εμένα το σποράκι με έβγαλε off.

Η ναυτία κρατάει όλη μέρα  και ολη νυχτα χωρις υπερβολές. Οτιδήποτε τρωω είναι λες και τρωω δηλητήριο. Σήμερα έβγαλα πρωινό και βραδινό. Ανυπομονώ να περασει το 1ο τρίμηνο να τελειώσουν αυτά γιατί δεν την παλεύω καλά. Και εχω και τυψεις που εχω βάλει το μικρό στον αυτόματο. Ήρθε ο κακομοίρης το απόγευμα και με ξύπνησε απο λήθαργο φωνάζοντας "μαμα; μαμα; μαμ!" κάτι σπάνιο γι αυτόν αφού ειναι εξαιρετικα λιγοφαγος. (κλείνει τα 2 τον αλλο μηνα και ειναι 10.5 κιλα)

αχ βρε κοριτσι μου ευχομαι να εισαι καλυτερα συντομα(που απ'οσο διαβασα παρακατω εισαι ηδη)...

όσο πλησιάζουμε στο δευτερο τριμηνο θα ειναι ολα καλύτερα... κι εγω εχω ναυτιες, αλλα περνανε μολις φαω κατι το πρωι και μετα νιωθω συνεχεια λες και ειμαι ταξιδι με πλοιο....!

Εγω παλι πιστευω πως ο καιρος περναει γρηγορα.... τι περιμενουμε τωρα??αυχενικες κλεισατε?
εγω περιμενω την τεταρτη απαντησεις απο τις αιματολογικες!


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 hours ago, jane.austen είπε:

αχ βρε κοριτσι μου ευχομαι να εισαι καλυτερα συντομα(που απ'οσο διαβασα παρακατω εισαι ηδη)...

όσο πλησιάζουμε στο δευτερο τριμηνο θα ειναι ολα καλύτερα... κι εγω εχω ναυτιες, αλλα περνανε μολις φαω κατι το πρωι και μετα νιωθω συνεχεια λες και ειμαι ταξιδι με πλοιο....!

Εγω παλι πιστευω πως ο καιρος περναει γρηγορα.... τι περιμενουμε τωρα??αυχενικες κλεισατε?
εγω περιμενω την τεταρτη απαντησεις απο τις αιματολογικες!

Εγω έχω κάποιες ώρες της ημέρας μια μόνιμη τάση για ... (Ξέρετε τι). Αλλα ευτυχώς δεν χειροτερεύει ούτε με εμποδίζει απο το φαγητό.  Πάντως αν θυμάμαι καλα στην πρώτη δεν είχα τίποτε παρόμοιο. 

Εγω αυριο επιτελους υπέρηχο :-P. Λογικά αυριο θα κανονίσουμε και για την αυχενική και ότι άλλη εξέταση κάνουμε. Θα σας έχω νέα.

Αυτό που με απασχολεί ειναι το καλοκαίρι βρε κορίτσια. Αν όλα πάνε καλα θέλω να έρθω διακοπές στην Ελλάδα. Πρεπει ομως να κλείσω απο τωρα εισιτήρια γιατί αλλιώς ειναι πανάκριβα. Όταν θα γυρνάμε θα μπαίνω στον 9ο. Ολοι μου λένε ότι ειναι παρακινδυνευμένο. Το αεροπλάνο δεν ειναι τοσο προβλημα. Αν ομως τύχει κατι στην Ελλαδα θα ειναι 3 ώρες απο τον γιατρο μου στην Αθήνα. 

Απο την άλλη θέλω να πάω να ειμαι με τους δικούς μου, χαλαρά στην θάλασσα λιγο γιατί μας περιμένει δύσκολος χειμώνας. Εσείς τι θα κάνατε;;


widxp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω τις όμορφες...χαίρομαι που δεν ειμαι μόνη. οι ναυτιες με έχουν ξετιναξει και εμένα. 9+2 σήμερα και αμείωτα τα συμπτώματα. εγώ έκοψα και το κρεας καθότι αδύνατον να το χωνέψω και τώρα έχω και ζαλάδες....δύσκολες μέρες περνάω. Αύριο έχω ραντεβού στο Αλεξάνδρα με έναν γυναικολόγο συστημένο για να δούμε...αυχενική θα κανονίσω αύριο είναι 5 με 10 Μαρτίου..

Mary M εκτός απροοπτου και γω πριν τον 9ο λέω να είμαι Αθήνα. δυστυχώς πότε δεν ξέρεις. Μια γνωστή μου γέννησε την 1η μέρα του 9ου σε άσχετο μέρος με άσχετο γιατρό αλλά θεωρητικά είχε μπει στον 9ο της είπαν.. 

οποία κοπέλα έχει κανένα γιατρικο για ναυτία, είμαι όλη αυτιά..Καλό απόγευμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, afpk είπε:

Καλησπεριζω τις όμορφες...χαίρομαι που δεν ειμαι μόνη. οι ναυτιες με έχουν ξετιναξει και εμένα. 9+2 σήμερα και αμείωτα τα συμπτώματα. εγώ έκοψα και το κρεας καθότι αδύνατον να το χωνέψω και τώρα έχω και ζαλάδες....δύσκολες μέρες περνάω. Αύριο έχω ραντεβού στο Αλεξάνδρα με έναν γυναικολόγο συστημένο για να δούμε...αυχενική θα κανονίσω αύριο είναι 5 με 10 Μαρτίου..

Mary M εκτός απροοπτου και γω πριν τον 9ο λέω να είμαι Αθήνα. δυστυχώς πότε δεν ξέρεις. Μια γνωστή μου γέννησε την 1η μέρα του 9ου σε άσχετο μέρος με άσχετο γιατρό αλλά θεωρητικά είχε μπει στον 9ο της είπαν.. 

οποία κοπέλα έχει κανένα γιατρικο για ναυτία, είμαι όλη αυτιά..Καλό απόγευμα!!!!

Εγω μένω Γερμανία. Εχουμε σπίτι στην Αθήνα ( εκει γεννήθηκα και μεγάλωσα). Το εξοχικό που θα κάνουμε διακοπές ειναι 3 ώρες απο Αθήνα. Θα κλείσω εισιτήρια επιςτροφης πριν μπω στον 9ο. Οι περισσότερες αεροπορικές επιτρέπουν μεχρι 37η βδομάδα με βεβαίωση γιατρού.  Το μόνο σίγουρο ότι ποτε δεν ξερεις..

Ψάξε κι ΕΣΥ για τα χαπάκια που πήρε η daip. Παρόμοια βασικά. 


widxp1.png

Link to comment
Share on other sites

θα πάω αύριο φαρμακείο να δω τι μπορώ να βρω. σε κάθε περίπτωση θα μιλήσω και με τον γιατρό και βλεπω...επειδή δουλεύω στην αεροπορία πολλές εταιρείες το έχουν κανει 36 βδομάδες. τσέκαρε το για σιγουριά με την εταιρεία που θα πετάξεις . σύνηθες είναι η ψευδής βεβαίωση από το γιατρό,  γράφει μικρότερη εβδομάδα για να ταξιδέψεις..ας είμαστε αισιόδοξες. όλα θα πάνε καλά και βάσει πλάνου...!!!

Link to comment
Share on other sites

On Friday, February 10, 2017 at 10:11 ΠΜ, HALEX είπε:

Γεια σε όλες!κ γω γεννάω αρχές Σεπτέμβρη,το 3ο μου παιδάκι!Ευχομαι σε όλες να εχουν μια καλή εγκυμοσύνη!

Απο συμπτωματα παντως εχω αρκετα...κουραση(εχω και τα 2 μικρα,3,8μηνων κ 2,4μηνων)υπνηλία,αυπνοια τις νυχτες,φουσκωματα,τυμπανισμο,δυσκοιλιοτητα,ημικρανιες,αναγουλες,ναυτιες.Κατα τ΄αλλα ολα καλα!!Στις προηγουμενες εγκυμοσυνες ημουν καλυτερα αλλα τωρα ειναι η κουραση που τα δυσκολευει ολα.Ευτυχως σε λιγο τελειωνει το 1ο 3μηνο.φιλιά!

Καλως ηρθες!Με το καλο και πολυ κουραγιο και δυναμη ευχομαι!με ηδη 2 παιδακια-να σου ζησουν- πως τα καταφερνεις και πως αντεχεις???

 

On Friday, February 10, 2017 at 0:36 ΜΜ, Mairouli2807 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ... ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2017!

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 14/12/2016 ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ 25/09.

ΠΡΩΤΟΣ ΥΠΕΡΗΧΟΣ: 24/01/17  ΕΙΔΑΜΕ ΕΜΒΡΥΑΚΟ ΣΑΚΟ ΚΑΙ ΛΕΚΙΘΙΚΟ ΑΣΚΟ

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΥΠΕΡΗΧΟΣ: 03/02/17 ΕΙΔΑΜΕ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΜΑΣ (7mm) και ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΚΑΡΔΟΥΛΑ

ΕΠΟΜΕΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ: 08/03/2017 ΓΙΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ!!!!

 

Καλως ορισες μελλουσα μανουλα! Με το καλο,με ενα γερο μωρακι! Το πρωτο σας?


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...