Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2017!


Hope!

Recommended Posts

2 hours ago, mantelena είπε:

Κοριτσια καλημερα! Σας γραφω απο το κρεβατι σημερα, τα κατάφερα τελικά,κρυωσα!:-D συναχι, μπουκωμα τρελο, δεμπορω να πάρω ανασα και δν εκλεισα ματι το βραδυ. μου εκανε η μανουλα μου σουπα,με κοτα απο το χωριο, πολυ πορτοκαλαδα, χαμομηλι και αλατονερο για το λαιμοπου με γαργαλαει, αλλά τι να σας λεω, ζοριζομαι. Κανενα γιατροσοφι για το συναχι?

Περαστικα κορίτσι μου!! Θα πέρασει... 

Εμένα όταν ήμουν άρρωστη μου είπε μπορώ να χρησιμοποιώ οτριβιν παιδικό.. Γενικά έκανα πολύ φυσ. Ορο και αλατόνερο (αν είναι και λίγο ζεστό κάνει θαύματα)... Γενικά κάνε και εντριβες και ντεπον επιτρέπεται αν τα βρεις σκούρα... 


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 368
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοιλουμπινακια.

Εγώ χάλι μαύρο. Ναυτία, εμετοί, ημικρανίες... Και μέσα σε ολα αυτά δεν έχω και κανέναν να με βοηθήσει με το παιδί. Άτιμη ξενιτιά. Ευτυχώς είμαι χάλια το απόγευμα συνήθως που γυρίζει ο άντρας μου από δουλειά και αναλαμβάνει.

Αύριο πάμε για πρώτο υπέρηχο. Άντε να δούμε τι θα δούμε.... 


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, daip είπε:

Καλησπερα κοιλουμπινακια.

Εγώ χάλι μαύρο. Ναυτία, εμετοί, ημικρανίες... Και μέσα σε ολα αυτά δεν έχω και κανέναν να με βοηθήσει με το παιδί. Άτιμη ξενιτιά. Ευτυχώς είμαι χάλια το απόγευμα συνήθως που γυρίζει ο άντρας μου από δουλειά και αναλαμβάνει.

Αύριο πάμε για πρώτο υπέρηχο. Άντε να δούμε τι θα δούμε.... 

Αχ βρε νταιπ μου!!! Σε καταλαβαίνω... Μηπως να βρείς καποια κοπέλα να σε βοηθάει καποιες ωρες τουλάχιστον μέχρι να περάσουν τα ζόρικα συμπτώματα... Και φυσικά υπομονή άφθονη! 

Πρώτος υπέρηχος για σακο; πόσο είσαι;; είναι μοναδική η συνάντηση αυτή... 


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, jane.austen said:

Αχ βρε νταιπ μου!!! Σε καταλαβαίνω... Μηπως να βρείς καποια κοπέλα να σε βοηθάει καποιες ωρες τουλάχιστον μέχρι να περάσουν τα ζόρικα συμπτώματα... Και φυσικά υπομονή άφθονη! 

Πρώτος υπέρηχος για σακο; πόσο είσαι;; είναι μοναδική η συνάντηση αυτή... 

Όλα καλά. 1 σπορακι ακριβώς στην ηλικία που το περιμεναμε. 8+1 για την ακρίβεια. ΠΗΤ 21 Σεπτέμβρη. 147 παλμούς.


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, daip είπε:

Καλησπερα κοιλουμπινακια.

Εγώ χάλι μαύρο. Ναυτία, εμετοί, ημικρανίες... Και μέσα σε ολα αυτά δεν έχω και κανέναν να με βοηθήσει με το παιδί. Άτιμη ξενιτιά. Ευτυχώς είμαι χάλια το απόγευμα συνήθως που γυρίζει ο άντρας μου από δουλειά και αναλαμβάνει.

Αύριο πάμε για πρώτο υπέρηχο. Άντε να δούμε τι θα δούμε.... 

Ατιμη ξενιτιά δεν θα πει τίποτα! Πόσο σε νιώθω.. Είναι κρύο πράμα να μην έχεις κανέναν. Στην πρώτη εγκυμοσυνη πόσο κράτησαν τα συμπτώματα σου;; Υπομονή κοριτσάκι μου. Θα περάσει..

7 hours ago, daip είπε:

Όλα καλά. 1 σπορακι ακριβώς στην ηλικία που το περιμεναμε. 8+1 για την ακρίβεια. ΠΗΤ 21 Σεπτέμβρη. 147 παλμούς.

:):):) Πολυ ωραία!! Αρκετές είμαστε κοντά κοντά! Κι εγω την Δευτέρα..

On 8.2.2017 at 11:13 ΠΜ, mantelena είπε:

Κοριτσια καλημερα! Σας γραφω απο το κρεβατι σημερα, τα κατάφερα τελικά,κρυωσα!:-D συναχι, μπουκωμα τρελο, δεμπορω να πάρω ανασα και δν εκλεισα ματι το βραδυ. μου εκανε η μανουλα μου σουπα,με κοτα απο το χωριο, πολυ πορτοκαλαδα, χαμομηλι και αλατονερο για το λαιμοπου με γαργαλαει, αλλά τι να σας λεω, ζοριζομαι. Κανενα γιατροσοφι για το συναχι?

Περαστικούλια.. Μονο που εχεις την μανούλα και σε προσέχει είναι το καλύτερο φάρμακο..

Να κάνω τωρα μια χαζή ερώτηση.. Αν έχετε ακούσει ή γνωρίζετε κάτι. Υπάρχει περίπτωση να αποβάλλεις ή να έχεις παλίνδρομη χωρίς αιμοραγία; Να το καταλάβεις μόνο οταν θα ήταν να αδιαθετήσεις κανονικά;


widxp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

56 minutes ago, Mary_M said:

Ατιμη ξενιτιά δεν θα πει τίποτα! Πόσο σε νιώθω.. Είναι κρύο πράμα να μην έχεις κανέναν. Στην πρώτη εγκυμοσυνη πόσο κράτησαν τα συμπτώματα σου;; Υπομονή κοριτσάκι μου. Θα περάσει..

:):):) Πολυ ωραία!! Αρκετές είμαστε κοντά κοντά! Κι εγω την Δευτέρα..

Περαστικούλια.. Μονο που εχεις την μανούλα και σε προσέχει είναι το καλύτερο φάρμακο..

Να κάνω τωρα μια χαζή ερώτηση.. Αν έχετε ακούσει ή γνωρίζετε κάτι. Υπάρχει περίπτωση να αποβάλλεις ή να έχεις παλίνδρομη χωρίς αιμοραγία; Να το καταλάβεις μόνο οταν θα ήταν να αδιαθετήσεις κανονικά;

Άντε με το καλο να δείτε το σπορακι σας και εσείς.

Στο πρώτο δεν ειχα κανενα σύμπτωμα. Μόνο πείνα. Χαχαχα.

Νομίζω η αιμορραγία είναι το πιο ενδεικτικό της αποβολής. Είχα κάτι τραβήγματα δυνατά και ανησυχούσα αλλα η αδερφή μου με καθησύχασε ότι όσο δεν υπάρχει αίμα να μην αγχώνομαι.


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες!Τι μου κανετε?Χαθηκα,αλλα ημουν χαλια.Με πολυ πυρετο,μπουκωμα,μια ωραιοτατη ουρολοιμωξη,σημερα τελειωνω την αντιβιωση,ζαλαδες,αναγουλες,λιποθυμικα επεισοδια οποτε εβγαινα εξω για δουλειές. Δεν ειχα κουραγιο για τιποτα.

Δεν διαβασα τα νεα σας,μα ευχομαι ολα να ειναι καλα.Εγω σε 1,5 βδομαδα θα παω για την αυχενικη.Δεν εχω τικερακι ακομη,μου λεει πως δεν χωραει.Χιχιχι. Ειμαι στο τελος της 10ης βδομαδας.Καπου σα να ειδα ενα πινακακι.Εγω εχω ΠΗΤ 4 Σεπτεμβριου,αρα πιθανον να ειμαι μανουλα Αυγουστου,αλλα εγω θα ανηκω εδω.:eek:.Θα προσπαθησω να διαβασω τα νεα σας και να ειμαι πιο ενεργη πλεον.Γιατι και ο υπολογιστης μου προκαλουσε ναυτια.


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια από ότι βλέπω έχει πέσει πολύ κρύωμα και ίωση. Κρατάτε γερά!!! Εγώ δεν έχω σχεδόν καθόλου ενοχλήσεις δηλ πέραν από το αιματάκι στην αρχή ούτε ναυτίες ούτε ιδιαίτερη πείνα (μάλλον αυτό οφείλετε στο γεγονός ότι είμαι ήδη φαγανη) ούτε ζαλάδες τίποτα. Το Σάββατο μπαίνω στην 8 εβδομάδα. Λέτε να με βρει τίποτα από εδώ και πέρα? Το μόνο που με ενοχλεί είναι πλεόν οι ουρές  σε τράπεζες κτλ. Δεν έχω υπομονή!!! Καλό απόγευμα από εμένα!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, stelkyritsa είπε:

Κορίτσια από ότι βλέπω έχει πέσει πολύ κρύωμα και ίωση. Κρατάτε γερά!!! Εγώ δεν έχω σχεδόν καθόλου ενοχλήσεις δηλ πέραν από το αιματάκι στην αρχή ούτε ναυτίες ούτε ιδιαίτερη πείνα (μάλλον αυτό οφείλετε στο γεγονός ότι είμαι ήδη φαγανη) ούτε ζαλάδες τίποτα. Το Σάββατο μπαίνω στην 8 εβδομάδα. Λέτε να με βρει τίποτα από εδώ και πέρα? Το μόνο που με ενοχλεί είναι πλεόν οι ουρές  σε τράπεζες κτλ. Δεν έχω υπομονή!!! Καλό απόγευμα από εμένα!

αστα, ολες περασαμε απο κατι τετοιο....κι εγω ειχα κρυωμα ευτυχως ελαφρυ...
Μπραβο! Λογικα ετσι θα συνεχισεις...λενε πως οπως εισαι στην αρχη της 6ης εβδ θα εισαι σε ολο το πρωτο τριμηνο! ειναι το πεωτο σου παιδακι? δε θυμαμαι αν το εχεος γραψει ηδη....

3 hours ago, HALEX είπε:

Γεια σε όλες!κ γω γεννάω αρχές Σεπτέμβρη,το 3ο μου παιδάκι!Ευχομαι σε όλες να εχουν μια καλή εγκυμοσύνη!

όλα καλα να πανε! Με το καλο να ερθει! Τι εχεις κανει ως τωρα απο εξετασεις?

 

Εγω κοριτσια μου αυριο παω για αιματολογικες,ουρων και καλλιεργεια κολπικου...όλα μαζι...Η αυχενικη μας θα γινει καπου 15-20 Μαρ,εχουμε ακομα! Απο συμπτωματακια ειμαι χαλαρά,λίγες ανακατωσουρες αλλα διαχειρησιμες,κουραση αρκετη στην ορθοστασια ειδικα!!! Ευχομαι σε όλες χαρουμενη και απολαυστικη εγκυμοσυνη!!!


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 hours ago, HALEX είπε:

Γεια σε όλες!κ γω γεννάω αρχές Σεπτέμβρη,το 3ο μου παιδάκι!Ευχομαι σε όλες να εχουν μια καλή εγκυμοσύνη!

Καλώς όρισες στην παρέα μας!!!

11 hours ago, jane.austen είπε:

αστα, ολες περασαμε απο κατι τετοιο....κι εγω ειχα κρυωμα ευτυχως ελαφρυ...
Μπραβο! Λογικα ετσι θα συνεχισεις...λενε πως οπως εισαι στην αρχη της 6ης εβδ θα εισαι σε ολο το πρωτο τριμηνο! ειναι το πεωτο σου παιδακι? δε θυμαμαι αν το εχεος γραψει ηδη....

όλα καλα να πανε! Με το καλο να ερθει! Τι εχεις κανει ως τωρα απο εξετασεις?

 

Εγω κοριτσια μου αυριο παω για αιματολογικες,ουρων και καλλιεργεια κολπικου...όλα μαζι...Η αυχενικη μας θα γινει καπου 15-20 Μαρ,εχουμε ακομα! Απο συμπτωματακια ειμαι χαλαρά,λίγες ανακατωσουρες αλλα διαχειρησιμες,κουραση αρκετη στην ορθοστασια ειδικα!!! Ευχομαι σε όλες χαρουμενη και απολαυστικη εγκυμοσυνη!!!

Ναι είναι το πρώτο μας και μετά από αρκετό καιρό προσπάθειας. 

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

καλημερα!δεν εχω κανει καμια εξεταση ακόμα,μόνο αιματολογικές κ ολα ειναι μια χαρά.θα κανω σε 2 βδομαδες το papp A κ την αυχενικη.Κ μετα θα κανω την Β επιπέδου κ καμια αλλη.Εχω μια μαία που με παρακολουθεί,θα γεννησω στο σπίτι όπως κ το 2ο.Η πρωτη μου εμπειρια σε νοσοκομείο δεν μου αρεσε καθολου κ ειπα δε θα ξαναπαω.Ετυχα σε απαράδεκτες μαίες..Η 2η γεννα ηταν μια υπεροχη εμπειρια!Κ θα το ξανακάνω.

Γεια σε όλες!κ γω γεννάω αρχές Σεπτέμβρη,το 3ο μου παιδάκι!Ευχομαι σε όλες να εχουν μια καλή εγκυμοσύνη!

Απο συμπτωματα παντως εχω αρκετα...κουραση(εχω και τα 2 μικρα,3,8μηνων κ 2,4μηνων)υπνηλία,αυπνοια τις νυχτες,φουσκωματα,τυμπανισμο,δυσκοιλιοτητα,ημικρανιες,αναγουλες,ναυτιες.Κατα τ΄αλλα ολα καλα!!Στις προηγουμενες εγκυμοσυνες ημουν καλυτερα αλλα τωρα ειναι η κουραση που τα δυσκολευει ολα.Ευτυχως σε λιγο τελειωνει το 1ο 3μηνο.φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, daip είπε:

Άντε με το καλο να δείτε το σπορακι σας και εσείς.

Στο πρώτο δεν ειχα κανενα σύμπτωμα. Μόνο πείνα. Χαχαχα.

Νομίζω η αιμορραγία είναι το πιο ενδεικτικό της αποβολής. Είχα κάτι τραβήγματα δυνατά και ανησυχούσα αλλα η αδερφή μου με καθησύχασε ότι όσο δεν υπάρχει αίμα να μην αγχώνομαι.

Αχ ηρέμησα και εγω λιγο. Τελικα όσο περισσότερο διαβάζεις, τόσο περισσότερο τρελαίνεσαι..

1 hour ago, HALEX είπε:

Γεια σε όλες!κ γω γεννάω αρχές Σεπτέμβρη,το 3ο μου παιδάκι!Ευχομαι σε όλες να εχουν μια καλή εγκυμοσύνη!

Απο συμπτωματα παντως εχω αρκετα...κουραση(εχω και τα 2 μικρα,3,8μηνων κ 2,4μηνων)υπνηλία,αυπνοια τις νυχτες,φουσκωματα,τυμπανισμο,δυσκοιλιοτητα,ημικρανιες,αναγουλες,ναυτιες.Κατα τ΄αλλα ολα καλα!!Στις προηγουμενες εγκυμοσυνες ημουν καλυτερα αλλα τωρα ειναι η κουραση που τα δυσκολευει ολα.Ευτυχως σε λιγο τελειωνει το 1ο 3μηνο.φιλιά!

Καλώς μας ήρθες!! Με το καλο το μωράκι σου και να χαιρεσαι τα παιδακια σου. Κι ΕΣΥ στο εξωτερικό εισαι;; Η στην Ελλαδα θα γεννήσεις στο σπίτι;;

2 hours ago, stelkyritsa είπε:

Καλώς όρισες στην παρέα μας!!!

Ναι είναι το πρώτο μας και μετά από αρκετό καιρό προσπάθειας. 

:-P:-P:-P μπράβο σου κοριτςακι μου!! Όλα να έρθουν οπως τα εύχεστε με ενα γερό παιδάκι..


widxp1.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ... ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2017!

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 14/12/2016 ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ 25/09.

ΠΡΩΤΟΣ ΥΠΕΡΗΧΟΣ: 24/01/17  ΕΙΔΑΜΕ ΕΜΒΡΥΑΚΟ ΣΑΚΟ ΚΑΙ ΛΕΚΙΘΙΚΟ ΑΣΚΟ

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΥΠΕΡΗΧΟΣ: 03/02/17 ΕΙΔΑΜΕ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΜΑΣ (7mm) και ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΚΑΡΔΟΥΛΑ

ΕΠΟΜΕΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ: 08/03/2017 ΓΙΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ!!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...