Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2017!


Hope!

Recommended Posts

Τι σύμπτωση.. Εμείς συνήθως πετάμε με Swiss που επιτρέπει μεχρι τέλος 36ης. Αλλα κι εγω αυτο είχα σκεφτεί, 5 μέρες πάνω 5 κάτω δεν κάνουν καμία φοβερή διαφορά. Σε ευχαριστω κοριτσάκι μου. Κι εγω ετσι θέλω να σκέφτομαι και οχι κατευθείαν αρνητικά. Ήδη όλα πάνε πολυ καλα οπως και στο πρώτο, προσέχω γιατί να μην εξακολουθήσουν όλα καλα. 

Επίσης δεν θέλω να χάσει η μικρή τα μπάνια της, όλο το χρονο αυτο περιμένει. Αφήστε που ενα μήνα δεν θα έχει σχολείο , εγω με την κοιλιά τούρλα δεν θα μπορώ πολλές βόλτες και τέτοια μαζί της, θα φρικάρει μέσα στο σπίτι 


widxp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 368
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On Saturday, February 11, 2017 at 4:47 ΜΜ, daip είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Αν μπορεί κάποια ας συμπληρώσει το πινακακι. Εμένα το σποράκι με έβγαλε off.

Η ναυτία κρατάει όλη μέρα  και ολη νυχτα χωρις υπερβολές. Οτιδήποτε τρωω είναι λες και τρωω δηλητήριο. Σήμερα έβγαλα πρωινό και βραδινό. Ανυπομονώ να περασει το 1ο τρίμηνο να τελειώσουν αυτά γιατί δεν την παλεύω καλά. Και εχω και τυψεις που εχω βάλει το μικρό στον αυτόματο. Ήρθε ο κακομοίρης το απόγευμα και με ξύπνησε απο λήθαργο φωνάζοντας "μαμα; μαμα; μαμ!" κάτι σπάνιο γι αυτόν αφού ειναι εξαιρετικα λιγοφαγος. (κλείνει τα 2 τον αλλο μηνα και ειναι 10.5 κιλα)

Αχ,ρε κοριτσι!Κουραγιο,λιγο ακομα,που θα παει,θα περασει!Μη νιωθεις ασχημα για το μικρο, αντικειμενικα δηλαδη,τι θα μπορουσες να κανεις? Αφου ειναι κατι που δν ελεγχουμε και ειναι και καλο σημαδι για το σπορακι,μην ξεχνας!


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΠΗΤ ομάδας

Hope: αρχες Σεπ.

Mantelene: 4 - Σεπ.

Skye: 7 - Σεπ.

Jane.austen: 9 - Σεπ.

Pepe: 10 - Σεπ.

Ioannita: 11 - Σεπ.

afpk: 16 - Σεπ.

Daip: 21 - Σεπ.

Mairouli2807: 25 Σεπ.

Mary_M: 29 - Σεπ.

 

Όποια κοπέλα εχω παραλείψει από λάθος η επειδή δεν εχει πει ΠΗΤ ας συμπληρώσει το ονομα της.

  • Μου αρέσει 1

widxp1.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mary_M είπε:

Εγω αυριο επιτελους υπέρηχο :-P. Λογικά αυριο θα κανονίσουμε και για την αυχενική και ότι άλλη εξέταση κάνουμε. Θα σας έχω νέα.

Αυτό που με απασχολεί ειναι το καλοκαίρι βρε κορίτσια. Αν όλα πάνε καλα θέλω να έρθω διακοπές στην Ελλάδα. Πρεπει ομως να κλείσω απο τωρα εισιτήρια γιατί αλλιώς ειναι πανάκριβα. Όταν θα γυρνάμε θα μπαίνω στον 9ο. Ολοι μου λένε ότι ειναι παρακινδυνευμένο. Το αεροπλάνο δεν ειναι τοσο προβλημα. Αν ομως τύχει κατι στην Ελλαδα θα ειναι 3 ώρες απο τον γιατρο μου στην Αθήνα. 

Απο την άλλη θέλω να πάω να ειμαι με τους δικούς μου, χαλαρά στην θάλασσα λιγο γιατί μας περιμένει δύσκολος χειμώνας. Εσείς τι θα κάνατε;;

Θα περιμενουμε νεα! Γνωμη μου, ειναι λιγο επιφοβο.Δν ξερω αν εχετε τη δυνατοτητα να φερετε λιγο πιο μπροστα και αναχωρηση και επιστροφη, και ειδικα της επιστροφης αν γινεται να μπορεις να το αλλαξεις. 3 ωρες απο Αθηνα δεν ειναι οτι καλυτερο, αλλα να σου πω επειδη κι εγω το σκεφτομαι να παω στο νησι το καλοκαιρι,τεινω προς το να το κανω,αν και ειναι νωρις ακομα.Αν νιωθεις οτι το εχεις αναγκη,νομιζω ψυχολογικα θα σου δωσει αναταση να το κανεις!Απλα για καλο και για κακο, προσπαθησε να δεις τι επιλογες θα εχεις εκει που θα εισαι,και στην τελικη θα δεις τι θα σου πει κι ο γιατρος σου στην Αθηνα,οταν με το καλο ερθεις.

Κατα τα λοιπα,εγω νιωθω τελεια σε σχεση με το πως ημουν,ανασαινω κανονικα,ευτυχως γιατι αυριο πρεπει επειγοντως να παω γραφειο!

Απο ναυτιες ειμαι σχετικα καλυτερα νομιζω και περιμενω πως και πως την αυχενικη στις 25, να το ξαναδω,να σιγουρευτουμε οτι ειναι καλα! Jane ποτε εχεις αυχενικη?

2 hours ago, afpk είπε:

Καλησπεριζω τις όμορφες...χαίρομαι που δεν ειμαι μόνη. οι ναυτιες με έχουν ξετιναξει και εμένα. 9+2 σήμερα και αμείωτα τα συμπτώματα. εγώ έκοψα και το κρεας καθότι αδύνατον να το χωνέψω και τώρα έχω και ζαλάδες....δύσκολες μέρες περνάω. Αύριο έχω ραντεβού στο Αλεξάνδρα με έναν γυναικολόγο συστημένο για να δούμε...αυχενική θα κανονίσω αύριο είναι 5 με 10 Μαρτίου..

Mary M εκτός απροοπτου και γω πριν τον 9ο λέω να είμαι Αθήνα. δυστυχώς πότε δεν ξέρεις. Μια γνωστή μου γέννησε την 1η μέρα του 9ου σε άσχετο μέρος με άσχετο γιατρό αλλά θεωρητικά είχε μπει στον 9ο της είπαν.. 

οποία κοπέλα έχει κανένα γιατρικο για ναυτία, είμαι όλη αυτιά..Καλό απόγευμα!!!!

Γεια σου κι εσενα ομορφη μανουλα! Κουραγιο,λιγο ακομα! Που βρισκεσαι εσυ? Πες μας για το γυναικολογο,πως θα σου φανει.αυχενικη που λες να κανονισεις?


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mantelena είπε:

Θα περιμενουμε νεα! Γνωμη μου, ειναι λιγο επιφοβο.Δν ξερω αν εχετε τη δυνατοτητα να φερετε λιγο πιο μπροστα και αναχωρηση και επιστροφη, και ειδικα της επιστροφης αν γινεται να μπορεις να το αλλαξεις. 3 ωρες απο Αθηνα δεν ειναι οτι καλυτερο, αλλα να σου πω επειδη κι εγω το σκεφτομαι να παω στο νησι το καλοκαιρι,τεινω προς το να το κανω,αν και ειναι νωρις ακομα.Αν νιωθεις οτι το εχεις αναγκη,νομιζω ψυχολογικα θα σου δωσει αναταση να το κανεις!Απλα για καλο και για κακο, προσπαθησε να δεις τι επιλογες θα εχεις εκει που θα εισαι,και στην τελικη θα δεις τι θα σου πει κι ο γιατρος σου στην Αθηνα,οταν με το καλο ερθεις.

Κατα τα λοιπα,εγω νιωθω τελεια σε σχεση με το πως ημουν,ανασαινω κανονικα,ευτυχως γιατι αυριο πρεπει επειγοντως να παω γραφειο!

Απο ναυτιες ειμαι σχετικα καλυτερα νομιζω και περιμενω πως και πως την αυχενικη στις 25, να το ξαναδω,να σιγουρευτουμε οτι ειναι καλα! Jane ποτε εχεις αυχενικη?

Γεια σου κι εσενα ομορφη μανουλα! Κουραγιο,λιγο ακομα! Που βρισκεσαι εσυ? Πες μας για το γυναικολογο,πως θα σου φανει.αυχενικη που λες να κανονισεις?

mantelena μου...βρίσκομαι στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα..θα δω αύριο έναν γυναικολόγο στο Αλεξάνδρας και θα δω τι και πως για αυχενική. θα σας ενημερώσω. έχω και 2 ακόμα γιατρούς υπόψιν μου αλλά ελπίζω να κλείσω αύριο με αυτό το θέμα και να ηρεμήσω. εγώ δουλεύω και μένω μόνιμα σε νησί  αλλά είμαι από Αθήνα και εδώ είναι το πατρικό μου. οπότε νωρίς νωρίς θα αφήσω τις παραλίες και θα ανέβω εδώ να φυλάω Θερμοπύλες....ήρθε η ώρα να θυμηθώ τον Αύγουστο στην Αθήνα..! Καλό βράδυ κορίτσια και καλό μας ξημέρωμα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 hours ago, Mary_M said:

Εσείς τι θα κάνατε;;

Θα σου προτεινα να μην το αφησεις για Αύγουστο το ταξίδι. Ναι μεν ειναι μικρη η απόσταση αλλα Αύγουστο με ζέστη και εσυ να μπαινεις στο μηνα σου θα την παλεψεις; 

Εδω εχουμε καλοκαίρι και ζεστες απο Οκτώβρη μέχρι Απριλη. Στο γιο (γεννηθηκε Μάρτη) ήμουν με μια κοιλια μεχρι το θεό μέσα σε καύσωνες. Ήδη λυπάμαι όσες ειναι Ελλάδα και ειναι στην ομάδα μας. 

Χαίρομαι τόσο πολύ που αυτη τη φορά θα κουβαλαω την κοιλιά χειμώνα. Είναι η ελπίδα μου. Εξάλλου ο χειμωνας μας είναι ελαφρύς. Αλλά με τη ζέστη μου ηταν ανυπόφορο.

Επιπλέον ο γιατρός 3 ωρες μακριά είναι απόσταση. Εμείς Ελλαδα λεμε ξανά ειτε του χρόνου τα Χριστούγεννα είτε Πάσχα. Μαζι με το μωρό. Επίσης η εμπειρία μου με αεροπλάνα (παρακαλώ πολύ ειναι και αξιολογη γιατί εχουμε και 24ωρο ταξίδι) ειναι πολύ καλή. Εννοώ με τον μικρό. Φέτος ήρθαμε όταν ηταν 14 μηνών (τα δυο μας) και γυρίσαμε όταν ηταν 19 μηνων. Το πρώτο μου βγηκε λιγο ξινό γιατί δεν του είχα κλείσει θέση και δε χωρούσε στο κουνακι (ηταν ψηλός) και καταλήξαμε να κοιμάται 8 ωρες πάνω μου απο τις 14 στη μεγαλη πτήση.

Στο γυρισμό αλλαξαμε τα εισιτήρια και είχε θέση παράθυρο. Κοιμηθηκε κυριος. 10 ωρες. Μπορουσα να σηκώνομαι να περπατάω. Απο τα καλυτερα ταξίδια. Με μωρό μωρό θα είναι πολυ εύκολο αν θηλάζω. Να μην κουβαλαω ουτε μπουκαλια γαλατα κτλ. Εξάλλου λόγω θεματων υγειας του μπαμπά μου θελω να έρθουμε το γρηγοροτερο Ελλάδα μολις γεννήσω να γνωρίσει το νέο εγγονακι.

5 hours ago, afpk said:

οποία κοπέλα έχει κανένα γιατρικο για ναυτία, είμαι όλη αυτιά..Καλό απόγευμα!!!!

Υπαρχουν και στην Ελλάδα παρόμοια χάπια. Ζητησε τα. Για πιο δυσκολες περιπτωσεις δινουν μονο βιταμίνη Β6. Εγω με το 2ο χαπι χθες βραδυ, σηκωθηκα σήμερα και εφαγα πρωινό σαν άνθρωπος. Ψωμί με νουτελα!!!! Γάλα και μια μπανανα και είμαι καλά! Εχω πάνω απο 2 βδομαδες να φαω πρωινό χωρίς να το βγάλω μέσα σε μισή ώρα. 

Δοκίμασε τζιντζερ σαν καρυκεύμα η μεσα σε χυμό. Κάνει θαύματα στη ναυτία λένε. 

Αυτο το χαπι που βρήκα εχει βιταμίνη β6 για άμεση δράση και εχει τζιντζερ για να με καλύπτει επι 12 ωρες. Θα πάρω και χυμους με τζιντζερ που πουλάνε εδώ να πίνω για καλύτερη κάλυψη. Χεχε


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κορίτσια και από εμένα. Από το Σάββατο είμαι χάλια με καταροή και πονοκέφαλο. Σήμερα αναγκάστηκα ήρθα για δουλειά. Ελπίζω να βγάλω την μέρα. Τελικά δεν την γλύτωσα. Δεν πρόλαβα να σας διαβάσω. Καλή εβδομάδα να έχουμε. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, mantelena είπε:

Καλως ηρθες!Με το καλο και πολυ κουραγιο και δυναμη ευχομαι!με ηδη 2 παιδακια-να σου ζησουν- πως τα καταφερνεις και πως αντεχεις???

 

Καλως ορισες μελλουσα μανουλα! Με το καλο,με ενα γερο μωρακι! Το πρωτο σας?

ναι το πρωτο μασ!!!!

Καλημερα μανούλεσ μου γλυκές...

Μπορει να μην μπαινω καθε μερα αλλα οταν μπαινω σας διαβάζω όλες...

Εγω μπορει να μην εχω ναυτίες και εμετούς, αλλα εχω προβλημα με τις μυρωδιές.. Χθες έκανα το πιο γρήγορο μπάνιο τησ ζωής μου γιατι μου μυριζε πολυ εντονα και το αφρόλουτρο και το σαμπουαν... μετα εφτιαξε καφε ελληνικο ο αντρας μου και μου μυρισε και αυτοσ πολυ εντονα.. αλλα ενα προβλημα ειναι το ΚΡΕΑΣ! Έχω να φαω πανω απο μια βδομαδα κρεας.. μονο με την σκεψη νομιζω οτι θα κανω εμετο!!! θελω να τρωω μονο μακαρονια οσπρια ξινα και λαδερα!!! χθες παρακαλεσα την μαμα μου να μου φτιαξει ενα ταψι γεμιστα!!! 

αυτα!!! α κ η νουτελα με ψωμι μου φτιαχνει τρομερα την διαθεση!!!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, stelkyritsa είπε:

Καλημέρα Κορίτσια και από εμένα. Από το Σάββατο είμαι χάλια με καταροή και πονοκέφαλο. Σήμερα αναγκάστηκα ήρθα για δουλειά. Ελπίζω να βγάλω την μέρα. Τελικά δεν την γλύτωσα. Δεν πρόλαβα να σας διαβάσω. Καλή εβδομάδα να έχουμε. 

Περαστικά ρε κορίτσι! Είναι εξαντλητική αυτή η καταρροή, κι εγώ ακόμα στην ανάρρωση είμαι. Δεν μπορείς να πάρεις καμιά άδεια, να κάτσεις λίγο σπίτι, μην εξασθενήσεις εντελώς?Έχει και ψοφόκρυο! Και πάλι περαστικά! θα ταλαιπωρηθείς 2-3 μέρες, αλλά συνήθως δεν κρατάει πολύ!

1 hour ago, Mairouli2807 είπε:

Εγω μπορει να μην εχω ναυτίες και εμετούς, αλλα εχω προβλημα με τις μυρωδιές.. Χθες έκανα το πιο γρήγορο μπάνιο τησ ζωής μου γιατι μου μυριζε πολυ εντονα και το αφρόλουτρο και το σαμπουαν... μετα εφτιαξε καφε ελληνικο ο αντρας μου και μου μυρισε και αυτοσ πολυ εντονα.. αλλα ενα προβλημα ειναι το ΚΡΕΑΣ! Έχω να φαω πανω απο μια βδομαδα κρεας.. μονο με την σκεψη νομιζω οτι θα κανω εμετο!!! θελω να τρωω μονο μακαρονια οσπρια ξινα και λαδερα!!! χθες παρακαλεσα την μαμα μου να μου φτιαξει ενα ταψι γεμιστα!!! 

αυτα!!! α κ η νουτελα με ψωμι μου φτιαχνει τρομερα την διαθεση!!!

Η νουτέλα είναι πανάκεια, θα έπρεπε να συστήνουν όπως το φυλλικό/φολικό! :D Μη ζορίζεσαι πάντως, εντάξει είναι θέμα το κρέας, χρειάζεται απ όλα ο οργανισμός στην εγκυμοσύνη, αλλά είναι φάση, θα περάσει πιστεύω.Κανένα κρέας δεν ανέχεσαι?

Επίσης, έχω ερώτηση, όποια κοπέλα τυχόν ξέρει, οι ήδη μανούλες ίσως το γνωρίζουν καλύτερα: αυχενική και papp-a γίνονται μαζί από ότι έχω καταλάβει. Πόσο θέλουν να βγουν τα αποτελέσματα τα συνδυαστικά?1-2 μέρες ή παραπάνω?


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites

στην σκεψη κανενα.. αλλα ειπα να δοκιμασω αυριο κοτοπουλο ή κιμα μαζι με μακαρονια!!!

Να ρωτησω και κατι ακομα! παιρνει καμια απο εσασ iofolen?

επισης σημερα μετραγα ποσο θα ειμαι στην αυχενικη διαφανεια με βαση τον προηγουμενο υπερηχο.. 11w2d θα ειμαι!! εσεις ποτε θα την κανετε κοπελες και ποσων εβδομαδων θα ειστε? σκεφτηκα μηπωσ την κανω πολυ νωρισ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Παράθεση

Ευχαριστώ πολυ,τα χρειάζομαι!η αλήθεια ειναι οτι ωρες ωρες δεν αντεχω,ειμαι πτωμα!

Γεια σε όλες!κ γω γεννάω αρχές Σεπτέμβρη,το 3ο μου παιδάκι!Ευχομαι σε όλες να εχουν μια καλή εγκυμοσύνη!

16 hours ago, Mary_M είπε:

ΠΗΤ ομάδας

Hope: αρχες Σεπ.

Mantelene: 4 - Σεπ.

Skye: 7 - Σεπ.

Jane.austen: 9 - Σεπ.

Pepe: 10 - Σεπ.

Ioannita: 11 - Σεπ.

afpk: 16 - Σεπ.

Daip: 21 - Σεπ.

Mairouli2807: 25 Σεπ.

Mary_M: 29 - Σεπ.

 

Όποια κοπέλα εχω παραλείψει από λάθος η επειδή δεν εχει πει ΠΗΤ ας συμπληρώσει το ονομα της.

Halex:περίπου  5-Σεπ.

16 hours ago, mantelena είπε:

Θα περιμενουμε νεα! Γνωμη μου, ειναι λιγο επιφοβο.Δν ξερω αν εχετε τη δυνατοτητα να φερετε λιγο πιο μπροστα και αναχωρηση και επιστροφη, και ειδικα της επιστροφης αν γινεται να μπορεις να το αλλαξεις. 3 ωρες απο Αθηνα δεν ειναι οτι καλυτερο, αλλα να σου πω επειδη κι εγω το σκεφτομαι να παω στο νησι το καλοκαιρι,τεινω προς το να το κανω,αν και ειναι νωρις ακομα.Αν νιωθεις οτι το εχεις αναγκη,νομιζω ψυχολογικα θα σου δωσει αναταση να το κανεις!Απλα για καλο και για κακο, προσπαθησε να δεις τι επιλογες θα εχεις εκει που θα εισαι,και στην τελικη θα δεις τι θα σου πει κι ο γιατρος σου στην Αθηνα,οταν με το καλο ερθεις.

Κατα τα λοιπα,εγω νιωθω τελεια σε σχεση με το πως ημουν,ανασαινω κανονικα,ευτυχως γιατι αυριο πρεπει επειγοντως να παω γραφειο!

Απο ναυτιες ειμαι σχετικα καλυτερα νομιζω και περιμενω πως και πως την αυχενικη στις 25, να το ξαναδω,να σιγουρευτουμε οτι ειναι καλα! Jane ποτε εχεις αυχενικη?

Γεια σου κι εσενα ομορφη μανουλα! Κουραγιο,λιγο ακομα! Που βρισκεσαι εσυ? Πες μας για το γυναικολογο,πως θα σου φανει.αυχενικη που λες να κανονισεις?

Εγω για τη ναυτία μασάω ρίζα τζιντερ,ή το κανεις τσάι.Κ περιμενω να περασει το 1ο 3μηνο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ΠΗΤ ομάδας

Hope: αρχες Σεπ.

Halex: 5 - Σεπ.

Skye: 7 - Σεπ.

Jane.austen: 9 - Σεπ.

Mantelene: 9 - Σεπ

Pepe: 10 - Σεπ.

Ioannita: 11 - Σεπ.

afpk: 16 - Σεπ.

Daip: 21 - Σεπ.

Mairouli2807: 25 Σεπ.

Mary_M: 29 - Σεπ.

40 minutes ago, Mairouli2807 είπε:

στην σκεψη κανενα.. αλλα ειπα να δοκιμασω αυριο κοτοπουλο ή κιμα μαζι με μακαρονια!!!

Να ρωτησω και κατι ακομα! παιρνει καμια απο εσασ iofolen?

επισης σημερα μετραγα ποσο θα ειμαι στην αυχενικη διαφανεια με βαση τον προηγουμενο υπερηχο.. 11w2d θα ειμαι!! εσεις ποτε θα την κανετε κοπελες και ποσων εβδομαδων θα ειστε? σκεφτηκα μηπωσ την κανω πολυ νωρισ

 

Μου έδωσες ιδέα!Μακαρόνια με κιμά! τέλεια!

Δεν έχω ιδέα τι είναι το iofolen-συμπλήρωμα ή φάρμακο?

Για την αυχενική (συγνώμη αν γίνομαι κουραστική) στις 25 θα την κάνω, θα είμαι 13w παρά κάτι, 1-2 μέρες νομίζω. Ο γιατρός σου δε σου είπε ημερομηνία?


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες...!

Daip σήμερα την πέρασα με τζίντζερ...ανακούφιση μπορώ να πω..αν ξανά ζόρισει θα πάω για τα χάπια. Mairouli2807 ούτε εδώ κρέας εδώ και καιρό. Μονό με τον κιμά κάτι γίνεται...σε μακαρόνια..κανένα γιουβαρλακι τέτοια.

γυρισα από γιατρό και το φασόλακι είναι 3,27εκατοστα...μεγάλη χαρά και ανακούφιση που το ξαναείδα. Έχει πια χεράκια και ποδαράκια. Σαν  κουκιδες αλλά φαίνονται καθαρά. Θα προχωρήσω με αυτόν τον γιατρό είναι διευθυντής στο Αλεξάνδρα και πολύ μου άρεσε. Αύριο πρωί θα πάω από κει να βρω την μαία και να κανονίσω την αυχενικη και αμνιοπαρακεντηση  που εγώ θα κάνω λόγω ηλικίας αλλά και ανασφάλειας... Νεότερα απο αύριο. Σας φιλώ όλες....

Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2017 at 5:51 ΜΜ, Mary_M είπε:

Εγω έχω κάποιες ώρες της ημέρας μια μόνιμη τάση για ... (Ξέρετε τι). Αλλα ευτυχώς δεν χειροτερεύει ούτε με εμποδίζει απο το φαγητό.  Πάντως αν θυμάμαι καλα στην πρώτη δεν είχα τίποτε παρόμοιο. 

Εγω αυριο επιτελους υπέρηχο :-P. Λογικά αυριο θα κανονίσουμε και για την αυχενική και ότι άλλη εξέταση κάνουμε. Θα σας έχω νέα.

Αυτό που με απασχολεί ειναι το καλοκαίρι βρε κορίτσια. Αν όλα πάνε καλα θέλω να έρθω διακοπές στην Ελλάδα. Πρεπει ομως να κλείσω απο τωρα εισιτήρια γιατί αλλιώς ειναι πανάκριβα. Όταν θα γυρνάμε θα μπαίνω στον 9ο. Ολοι μου λένε ότι ειναι παρακινδυνευμένο. Το αεροπλάνο δεν ειναι τοσο προβλημα. Αν ομως τύχει κατι στην Ελλαδα θα ειναι 3 ώρες απο τον γιατρο μου στην Αθήνα. 

Απο την άλλη θέλω να πάω να ειμαι με τους δικούς μου, χαλαρά στην θάλασσα λιγο γιατί μας περιμένει δύσκολος χειμώνας. Εσείς τι θα κάνατε;;

mary μου ειναι απολυτα λογικο να θες να εισαι ξεγνοιαστα με τους δικους σου....αν συμβει κατι το πολύ πολύ να χρειαστει να κανεις 3 ωρες διαδρομη 3 ωρες μεσα σε 1!χαχα κοιτα συζητησε τα ολα με το διατρο σου,αλλα μην ξεχνας πως υπαρχουν εγκυες που ουτως η αλλως μενουν μακρια απ το κεντρο η τους γιατρους τους...αυτες καπως επιβιωνουν!

On 12/2/2017 at 6:24 ΜΜ, afpk είπε:

Καλησπεριζω τις όμορφες...χαίρομαι που δεν ειμαι μόνη. οι ναυτιες με έχουν ξετιναξει και εμένα. 9+2 σήμερα και αμείωτα τα συμπτώματα. εγώ έκοψα και το κρεας καθότι αδύνατον να το χωνέψω και τώρα έχω και ζαλάδες....δύσκολες μέρες περνάω. Αύριο έχω ραντεβού στο Αλεξάνδρα με έναν γυναικολόγο συστημένο για να δούμε...αυχενική θα κανονίσω αύριο είναι 5 με 10 Μαρτίου..

Mary M εκτός απροοπτου και γω πριν τον 9ο λέω να είμαι Αθήνα. δυστυχώς πότε δεν ξέρεις. Μια γνωστή μου γέννησε την 1η μέρα του 9ου σε άσχετο μέρος με άσχετο γιατρό αλλά θεωρητικά είχε μπει στον 9ο της είπαν.. 

οποία κοπέλα έχει κανένα γιατρικο για ναυτία, είμαι όλη αυτιά..Καλό απόγευμα!!!!

εισαι καλυτερα?χαλια οι ναυτιες...δοκιμασε βιταμινες...

On 12/2/2017 at 8:47 ΜΜ, Mary_M είπε:

ΠΗΤ ομάδας

Hope: αρχες Σεπ.

Mantelene: 4 - Σεπ.

Skye: 7 - Σεπ.

Jane.austen: 9 - Σεπ.

Pepe: 10 - Σεπ.

Ioannita: 11 - Σεπ.

afpk: 16 - Σεπ.

Daip: 21 - Σεπ.

Mairouli2807: 25 Σεπ.

Mary_M: 29 - Σεπ.

 

Όποια κοπέλα εχω παραλείψει από λάθος η επειδή δεν εχει πει ΠΗΤ ας συμπληρώσει το ονομα της.

αγαπουλα εγω ειμαι 24/9!

κοριτσια μπραβο,να γινομαστε πολλες!


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...