Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      1 hour ago, Alex@ είπε:

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2017!


Hope!

Recommended Posts

1 hour ago, jane.austen είπε:

mary μου ειναι απολυτα λογικο να θες να εισαι ξεγνοιαστα με τους δικους σου....αν συμβει κατι το πολύ πολύ να χρειαστει να κανεις 3 ωρες διαδρομη 3 ωρες μεσα σε 1!χαχα κοιτα συζητησε τα ολα με το διατρο σου,αλλα μην ξεχνας πως υπαρχουν εγκυες που ουτως η αλλως μενουν μακρια απ το κεντρο η τους γιατρους τους...αυτες καπως επιβιωνουν!

εισαι καλυτερα?χαλια οι ναυτιες...δοκιμασε βιταμινες...

αγαπουλα εγω ειμαι 24/9!

κοριτσια μπραβο,να γινομαστε πολλες!

Και θυμομουνα οτι ειμαστε πιο κοντα εμεις.. Θα το διορθωσω..

ΑΧ!! Επιτελους ειδα το Haribo!! Ετσι μου το ειπε ο γιατρος :). Τετοιο μεγεθος εχει.. Ολα καλα, ΠΗΤ παραμενει 29/9. Ειμαι ακριβως 7 εβδ & 3 ημερων. Καρδουλα ολα μια χαρα. Και κανονισα για 13/3 το Harmony Test. Και στην Ελλαδα ετσι το λενε;; Σου παιρνουν αιμα και κοιτουν για χρωμοσωματικες ανωμαλιες κτλ. Ειναι εντελως ακινδυνο. Μαλλον την επομενη εβδομαδα την αυχενικη, θα δουμε γιατι ο γιατρος θα λειπει με αδεια.

Το μονο δυσαρεστο εχω ανεβασει θυροειδη και θα αρχισω χαπι.. Θα τα παιρνω 3-3 τα κιλακια.. Τι να κανουμε. Υπομονη. Πριν δεν ειχα ελπιζω να μην μου μεινει.

Δεν ξερω ακομη τι θα κανουμε. Το μονο σιγουρο ειναι οτι θα ειναι τοσο τελεια για ολους μας που αξιζει να το προσπαθησω. Την ζεστη κι εγω την σκεφτομαι αλλα και στην Γερμανια αν πιασει ζεστη ειναι τρισχειροτερα, ουτε θαλασσα ουτε κλιματιστικο.. Σας διαβασα στα γρηγορα, αυριο πιο αναλυτικα..

Φιλια σε ολες, να προσεχετε!


widxp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 368
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα εγκυούλες και από εμένα. Μπορεί να μη γράφω πολλά αλλά προσπαθώ να σας παρακολουθώ καθημερινα. Βλέπω οι ναυτίες καλά κρατούν. Υπομονή και εύχομαι μετά τ τρίμηνο να περάσουν όλα. Είμαι από τις τυχερές, ούτε στην πρώτη, αλλά ούτε και τώρα παιδεύομαι με ναυτίες. Λίγο άμα μείνω πολύ ώρα νηστική, αλλά έχω πολύ όρεξη για αλμυρά. Τρελαίνομαι για πατατάκια, αλλά προσπαθώ να μη τρώω συχνα!

Για το ταξίδι έγκυος, εγώ σκεφτόμουν να πήγαινα Ελλάδα αρχές Ιουνίου, που θα είμαι γύρω στις 28 εβδ. και ακόμα δε ξέρω, γιατί δε θέλω να το ρισκάρω. Φοβάμαι και λόγο τη κατάσταση με τα νοσοκομεία στην Ελλάδα, μη πάθω τίποτα και τρέχουμε. Την επόμενη φορά που θα πάω στη γιατρ΄, θα ρωτήσω και τη γνώμη της, είναι και 4 και ώρες ταξίδι, λίγο το φοβάμαι. 

Α και όλο ξεχναω, ένα απο τα περίεργα συμπτώματα, είναι πως τώρα δεν έχω τόση τριχοφοιία, και δε χρειάζεται να ξυρίζομαι πολύ συχνα. Το είχα και στη κόρη μου. Λετε να είναι ένδειξηπως έχω πάλι κοριτσάκι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, mantelena είπε:

ΠΗΤ ομάδας

Hope: αρχες Σεπ.

Halex: 5 - Σεπ.

Skye: 7 - Σεπ.

Jane.austen: 9 - Σεπ.

Mantelene: 9 - Σεπ

Pepe: 10 - Σεπ.

Ioannita: 11 - Σεπ.

afpk: 16 - Σεπ.

Daip: 21 - Σεπ.

Mairouli2807: 25 Σεπ.

Mary_M: 29 - Σεπ.

Μου έδωσες ιδέα!Μακαρόνια με κιμά! τέλεια!

Δεν έχω ιδέα τι είναι το iofolen-συμπλήρωμα ή φάρμακο?

Για την αυχενική (συγνώμη αν γίνομαι κουραστική) στις 25 θα την κάνω, θα είμαι 13w παρά κάτι, 1-2 μέρες νομίζω. Ο γιατρός σου δε σου είπε ημερομηνία?

Το iofolen ειναι συμπληρωμα... και εγω μαζι θα τα κανω.. αυχενικη και papp-a.. Nομιζω το papp-a κανει 2 μερες.. η αυχενικη εκεινη την στιγμη! ο γιατρος μου εκλεισε την ημερομηνια!!!! απλα βλεπω οτι σε σχεση με αλλες κοπελες θα ειμαι πιο λιγων εβδομαδων...

επισης ο γυναικολογος μου θα μου κανει την αυχενικη στο ιατρειο του!! δεν θα την κανω έξω!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Μεγαλώνουμε μεγαλώνουμε? Εγώ είμαι ακόμα κομμάτια από το κρύωμα. Πήγα πήρα ένα σπρει με αλατόνερο μπας και ξεμπουκωσω. Στο γραφείο έχει πέσει επιδημία σήμερα δεν ήρθε κανένας για δουλεια!!! Τους ξεπάστρεχα όλους χαχαχαχχα. 

Το κεφάλι μου είναι ασηκωτο. Σήμερα παρατήρησα την πρώτη αύξηση κοιλιάς. Πήγα να βάλω το τζίν μου και μου έκανε χωρίς ζώνη. Πρέπει να πήρα λίγο στην κοιλιά. Εσεις? Αρχίσατε να έχετε φούσκωμα? Από ρούχα φοράτε ακόμα τα δικά σας ή πήρατε εγκυμοσύνης?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stelkyritsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μεγαλώνουμε μεγαλώνουμε? Εγώ είμαι ακόμα κομμάτια από το κρύωμα. Πήγα πήρα ένα σπρει με αλατόνερο μπας και ξεμπουκωσω. Στο γραφείο έχει πέσει επιδημία σήμερα δεν ήρθε κανένας για δουλεια!!! Τους ξεπάστρεχα όλους χαχαχαχχα. 

Το κεφάλι μου είναι ασηκωτο. Σήμερα παρατήρησα την πρώτη αύξηση κοιλιάς. Πήγα να βάλω το τζίν μου και μου έκανε χωρίς ζώνη. Πρέπει να πήρα λίγο στην κοιλιά. Εσεις? Αρχίσατε να έχετε φούσκωμα? Από ρούχα φοράτε ακόμα τα δικά σας ή πήρατε εγκυμοσύνης?

στελλα μου ποσων εβδομαδων εισαι? φουσκωμα εχω και εγω αλλα δεν το λεω κοιλια!!! εγω τα τζιν τα εκοψα.. κολαν, φορμες και φορεματακια φοραω μονο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!! Πως είστε; 

Εγώ μια χαρά σε γενικές γραμμές έχω λίγο ανακατωσουρες αλλά μόλις φάω κατι αλμυρο περνάει! Ευτυχώς.. 

Την Πέμπτη θα κάνω την εξέταση για την κυστική ίνωση, την έχει κάνει καμία; 

Τζιν δεν φοράω καθόλου, δε τα ανέχομαι επειδή νιώθω πως με σφίγγουν.. Προς το παρον φοράω κολάν. Έχω παραγγείλει όμως απ το asos. Com ένα πολύ ωραίο Τζινακι εγκυμοσύνης με σκισιματα γιατί γενικά δε θέλω να αλλάξω το στυλ μου.. Όταν έρθει λογικά μέσα σε λίγο καιρό θα αρχίσω να το φοράω για να είμαι άνετη. Από πρήξιμο αλλο τίποτα.. Κιλακια πήρατε; 

Το harmony το έχω ακούσει κι εγώ, πρέπει να είναι πολύ καλό. 

 

 


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mairouli2807 είπε:

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΙΔΕΑ ΣΟΥ!! ΚΑΙ ΕΓΩ 8w1d ειμαι.. το πρωτο παιδακι?

Ναι πρωτο. Ζυγιστηκα τωρα το μεσημερι. Εχασα και 1 κιλο απο τοτε που εκανα το τεστακι. Παντως πρηξιμο εχω κυριως κοιλια και στηθος

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω. Έχει κάνει κάποια  καλλιέργια κολπικού υγρού. Μάλλον θα πάω την Παρασκευή για να μου πάρει δείγμα. Πονάει? Φοβάμαι μην γίνει καμοια ζημιά. Μην κουνηθώ εγώ... ουφ αυτές οι φοβίες μου. Για πείτε γνώμες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 minutes ago, stelkyritsa είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω. Έχει κάνει κάποια  καλλιέργια κολπικού υγρού. Μάλλον θα πάω την Παρασκευή για να μου πάρει δείγμα. Πονάει? Φοβάμαι μην γίνει καμοια ζημιά. Μην κουνηθώ εγώ... ουφ αυτές οι φοβίες μου. Για πείτε γνώμες

Μη σκιάζεσαι! Είχα ακριβώς το ίδιο άγχος, νόμιζα ότι θα είναι τύπου παπ. Καμία σχέση! Με κάτι σαν μπατονέτα σου παίρνουν υγρό, δεν το βάζουν πολύ μέσα, 2 δευτερόλεπτα, ούτε που το θα καταλάβεις, για πόνο ούτε λόγος!


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mantelena είπε:

Μη σκιάζεσαι! Είχα ακριβώς το ίδιο άγχος, νόμιζα ότι θα είναι τύπου παπ. Καμία σχέση! Με κάτι σαν μπατονέτα σου παίρνουν υγρό, δεν το βάζουν πολύ μέσα, 2 δευτερόλεπτα, ούτε που το θα καταλάβεις, για πόνο ούτε λόγος!

Σίγουρα ε? Γιατί στο παπ εγώ πάντα πονάω και πολλές φίλες λένε ότι δεν καταλαβαίνουν τίποτα. Πόσο μάλλον τώρα που τρέμω. Ευχαριστώ για την απάντηση. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, stelkyritsa είπε:

Σίγουρα ε? Γιατί στο παπ εγώ πάντα πονάω και πολλές φίλες λένε ότι δεν καταλαβαίνουν τίποτα. Πόσο μάλλον τώρα που τρέμω. Ευχαριστώ για την απάντηση. 

Κι εγώ τις τελευταίες φορές στο παπ είχα ενόχληση. Εκείνη τη μέρα ήμουν κι εγώ τσιτωμένη, η κοπέλα πήρε το δείγμα, εγώ δεν πήρα χαμπάρι, μου λέει "τελειώσαμε". Αυτή ήταν η δική μου εμπειρία. Θα σου πει και κάποια άλλη κοπέλα τη γνώμη της, πάντως δε χρειάζεται να ανησυχείς και για αυτό!


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 13/02/2017 at 10:13 PM, Mairouli2807 said:

εσεις ποτε θα την κανετε κοπελες και ποσων εβδομαδων θα ειστε? σκεφτηκα μηπωσ την κανω πολυ νωρισ

 

Εγω εκλεισα για 9 Μαρτίου. Θα ειμαι 12 εβδομάδων ακριβως. Στο κέντρο που θα την κάνω μου ειπαν οτι πρέπει να γίνει μεταξύ 11.5 με 13 εβδομάδων.

Στον γιο την είχα κανει στις 12.5 βδομάδες.

On 13/02/2017 at 10:29 PM, HALEX said:

Εγω για τη ναυτία μασάω ρίζα τζιντερ,ή το κανεις τσάι.Κ περιμενω να περασει το 1ο 3μηνο!!

Τι εννοεις την μασας; το καθαριζεις και το μασας σαν τσιχλα; πήρα σήμερα με σκοπό να την περναω κομματι κομμάτι απο τον αποχυμωτη μαζι με πορτοκάλι για να μην ξεπαραδιαστουμε με τον χυμό που αγοράζω. Τα χάπια με βοήθησαν πολύ. Δεν εχω κανει εμετο 4 μέρες και ναυτία εχω ελάχιστη στο δίωρο συνηθως πριν την επόμενη δόση. Για εκεινο το 2ωρο πηρα το τζιντζερ.

 

Ειδα μια κοπέλα θα κάνει αμνιοπαρακεντηση. Δε πρόσεξα το ονομα. Πως και δεν κάνεις το harmony test που ειναι μη επεμβατικο και εχει 100% ακρίβεια και κανένα κίνδυνο για το μωρο.

Κατά τα άλλα κορίτσια περα από γριπουλες όλες είμαστε καλά. Πολυ χαίρομαι. Σημερα εκανα το εμβόλιο του μηνιγγίτιδιοκοκου στον μικρό. 3Η δοση και μου ανέβασε πυρετό στο 4ωρο. Γκρίνια, αφαγια. Ουτε μακαρονια με τυρί που του αρεσουν δεν ήθελε. Του έδωσα παναντολ και κοιμηθηκε για μεσημερι 4 ωρες! Ξυπνησε ορεξάτος για φαγητό τώρα. 


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, jane.austen είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πως είστε; 

Εγώ μια χαρά σε γενικές γραμμές έχω λίγο ανακατωσουρες αλλά μόλις φάω κατι αλμυρο περνάει! Ευτυχώς.. 

Την Πέμπτη θα κάνω την εξέταση για την κυστική ίνωση, την έχει κάνει καμία; 

Τζιν δεν φοράω καθόλου, δε τα ανέχομαι επειδή νιώθω πως με σφίγγουν.. Προς το παρον φοράω κολάν. Έχω παραγγείλει όμως απ το asos. Com ένα πολύ ωραίο Τζινακι εγκυμοσύνης με σκισιματα γιατί γενικά δε θέλω να αλλάξω το στυλ μου.. Όταν έρθει λογικά μέσα σε λίγο καιρό θα αρχίσω να το φοράω για να είμαι άνετη. Από πρήξιμο αλλο τίποτα.. Κιλακια πήρατε; 

Το harmony το έχω ακούσει κι εγώ, πρέπει να είναι πολύ καλό. 

 

 

εγω την εκανα την κυστικη ίνωση 2/2.. πλεον ο εοπυ την καλυπτει 100%... να ψαξεισ να την κανεισ καπου που να μην πληρωσεις... εμενα με εστειλε ο γιατροσ καπου και δεν πληρωσα τιποτα!!!! σε 1 εβδομαδα ακριβως βγηκε το αποτελεσμα!

2 hours ago, daip είπε:

Εγω εκλεισα για 9 Μαρτίου. Θα ειμαι 12 εβδομάδων ακριβως. Στο κέντρο που θα την κάνω μου ειπαν οτι πρέπει να γίνει μεταξύ 11.5 με 13 εβδομάδων.

Στον γιο την είχα κανει στις 12.5 βδομάδες.

Τι εννοεις την μασας; το καθαριζεις και το μασας σαν τσιχλα; πήρα σήμερα με σκοπό να την περναω κομματι κομμάτι απο τον αποχυμωτη μαζι με πορτοκάλι για να μην ξεπαραδιαστουμε με τον χυμό που αγοράζω. Τα χάπια με βοήθησαν πολύ. Δεν εχω κανει εμετο 4 μέρες και ναυτία εχω ελάχιστη στο δίωρο συνηθως πριν την επόμενη δόση. Για εκεινο το 2ωρο πηρα το τζιντζερ.

 

Ειδα μια κοπέλα θα κάνει αμνιοπαρακεντηση. Δε πρόσεξα το ονομα. Πως και δεν κάνεις το harmony test που ειναι μη επεμβατικο και εχει 100% ακρίβεια και κανένα κίνδυνο για το μωρο.

Κατά τα άλλα κορίτσια περα από γριπουλες όλες είμαστε καλά. Πολυ χαίρομαι. Σημερα εκανα το εμβόλιο του μηνιγγίτιδιοκοκου στον μικρό. 3Η δοση και μου ανέβασε πυρετό στο 4ωρο. Γκρίνια, αφαγια. Ουτε μακαρονια με τυρί που του αρεσουν δεν ήθελε. Του έδωσα παναντολ και κοιμηθηκε για μεσημερι 4 ωρες! Ξυπνησε ορεξάτος για φαγητό τώρα. 

θα τον ξαναρωτήσω μηπως το κανουμε νωρισ... αν κ του εχω εμπιστοσυνη.. ειναι πολυ λεπτολογος!!!

Daip εσυ που είσαι στο δευτερο και τα ξερεισ καλυτερα.. το PAPP-A ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ? ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΥΧΕΝΙΚΗΣ ΣΤΑ ΛΕΝΕ ΑΜΕΣΩΣ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...