Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Sos!!!Κακή αυχενική κ papp-a


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες σας ήθελα να με βοηθήσετε λέγοντας μου τισ ιστορίες σας σχετικά με το θέμα μου...!! Είμαι 26 χρόνων διανύω την 13 εβδομάδα και την ποιο ευτυχισμένη της ζωή μου αλλά πολύ αγχωμενη αφού οι εξετάσεις δεν ήταν τόσο καλεσ: αυχενική 2.90mm κεφαλουριαιο 68.5mm ρινικό ιστό ορατό φυσιολογικά όλα τα υπόλοιπα καρδιακή συχνότητα 155 παλμοί αν λεπτό όμως η papp-a μου ήταν κακή μου είπε ο γιατρός και πρέπει να κάνω αμνιοπαρακέντηση επίσης η πιθανότητα για τρισωμια21 βγήκε 1:212 αντί 1:908 που ήταν οι πιθανότητες με βάση την ηλικία μου κλπ. Φοβάμαι πολύ ο γιατρός μου είναι αισιόδοξος όταν τον ρώτησα να μου πει ειλικρινά με βάση την εμπειρία του κ μου είπε άσχετα αν βγήκαν έτσι δεν σημαίνει πάντα ότι είναι παθογένεια κ έχουμε κ θετικά αφού είδαμε το μωράκι τα κόκκαλα του σωστά στις διαστάσεις την μύτη!!! Απλά μήπως τα είπε να με καθησυχάσει?? Είμαι πολύ περίεργα θέλω πολύ να ακούσω τις δικές σας ιστορίες κ πωσ εξελίχθηκαν!!

 
 
Επεξεργάστηκαν by Α.Μαρια
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ θα έκανα αλλά επειδή είχα μία αποκόλληση πλακούντα περιφερική πριν 5 μερεσ μου είπε καλύτερα να αποφύγω τροφοβλαστηση!!!Εύχομαι όλα καλά με το μωράκι σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Α.Μαρια είπε:

Και εγώ θα έκανα αλλά επειδή είχα μία αποκόλληση πλακούντα περιφερική πριν 5 μερεσ μου είπε καλύτερα να αποφύγω τροφοβλαστηση!!!Εύχομαι όλα καλά με το μωράκι σου!!

καλησπερα κοριτσι μου !!

σου ευχομαι ολα να πανε καλα με το μωρακι σου!

εγω χωρις λογο απλα για να εχω το κεφαλι μου ησυχο εκανα το harmony test το οποιο σου δινει 99,12% ενω η αμνιοπαρακεντηση 99,8%

σου παιρνουνε αιμα απο το χερι και το στελνουνε στο εξωτερικο εκει απομονωνουν το dna του μωρου και το εξεταζουν για 13 χρωμοσωματα !!!

ειναι εντελως ακινδυνο για το μωρο!

να σου πω πως εγω ειχα 2 μεγαλες αποκολλησεις που με εκαναν να κατσω σε πληρη κατακλιση 4 μηνες!

την εξεταση την εκανα στο ιακεντρο θεσσαλονικη ! 


 
Lilypie - (Fn7s)
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Διαφημίσεις

On 23/2/2017 at 11:06 ΠΜ, Α.Μαρια είπε:

Καλημέρα σε όλες σας ήθελα να με βοηθήσετε λέγοντας μου τισ ιστορίες σας σχετικά με το θέμα μου...!! Είμαι 26 χρόνων διανύω την 13 εβδομάδα και την ποιο ευτυχισμένη της ζωή μου αλλά πολύ αγχωμενη αφού οι εξετάσεις δεν ήταν τόσο καλεσ: αυχενική 2.90mm κεφαλουριαιο 68.5mm ρινικό ιστό ορατό φυσιολογικά όλα τα υπόλοιπα καρδιακή συχνότητα 155 παλμοί αν λεπτό όμως η papp-a μου ήταν κακή μου είπε ο γιατρός και πρέπει να κάνω αμνιοπαρακέντηση επίσης η πιθανότητα για τρισωμια21 βγήκε 1:212 αντί 1:908 που ήταν οι πιθανότητες με βάση την ηλικία μου κλπ. Φοβάμαι πολύ ο γιατρός μου είναι αισιόδοξος όταν τον ρώτησα να μου πει ειλικρινά με βάση την εμπειρία του κ μου είπε άσχετα αν βγήκαν έτσι δεν σημαίνει πάντα ότι είναι παθογένεια κ έχουμε κ θετικά αφού είδαμε το μωράκι τα κόκκαλα του σωστά στις διαστάσεις την μύτη!!! Απλά μήπως τα είπε να με καθησυχάσει?? Είμαι πολύ περίεργα θέλω πολύ να ακούσω τις δικές σας ιστορίες κ πωσ εξελίχθηκαν!!

 
 

Μην αγχωνεσαι καθόλου, οι πιθανότητες 1:212 σημαίνει ότι από τα 212 υγιή μωρακια μόνο το 1 θα έχει κάποια χρωμοσωμική ανωμαλία. Κ η αμνιοπαρακέντηση μην σε τρομάζει.. Την έκανα κ εγώ κ εκ των υστέρων κατάλαβα ότι τζάμπα αγχωνομουν!! Σ εύχομαι το μωρακι σ να είναι υγιές κ να έχεις μία καλή κ τελειομηνη κύηση!

5 ώρες πρίν, nene είπε:

Καλημέρα,

έχω και γω μια κακή papp-a και χοριακή μαζί, που μου έριξαν τα ποσοστά για τρισωμία 13, τελικά στη δική σας περίπτωση πως εξελίχθηκε?

Εγώ όταν είχα κάνει αυχενικη ήταν καλή αλλά η pappA δεν ήταν κ μ έριξε τα ποσοστά. Με την γιατρό αποφασίσαμε να μην κάνω λήψη τροφοβλαστης αλλά να κάνω πρώτα την β επιπέδου κ αν χρειαστεί τοτε να κάνω αμνιοπαρακέντηση, τλκ επειδή η β επιπέδου δεν βγήκε καλή, το μωρακι ήταν μικρότερο απ ότι θα έπρεπε να είναι έκανα αμνιοπαρακέντηση κ πήγαν όλα καλά.. Τώρα έχω ένα μωρακι υγιή 13 μηνών.. Σ εύχομαι να εξελιχθούν καλά τα πράγματα κ μην αγχωνεσαι καθόλου! :)

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...