Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες Νοεμβρίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 544
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα ααα! ! Μυρτουλιτα καλώς να το δεχτείς το μωράκι σου! ! Σύντομα θα γνωρίσεις και εσύ το θαύμα της ζωής! Αξέχαστη εμπειρία! Εγώ κορίτσι μου έχω έναν γιο 17 μηνών κ τώρα περιμένουμε την κορούλα μας! !! Να σας πω κάτι. .από χθεσ το βράδυ ένιωθα την μπεμπουλα μου πολύ πολύ χαμηλά βρε κορίτσια κοντά στο πιπί μου! Τι κάνει τόσο χαμηλαααα; ;; κ σήμερα έχω μικροενοχλησεις χαμηλά ...ουφ στις 7/9 έχω ραντεβού 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Με το καλο κι εσυ...να τα χαιρεσαι τα παιδακια σου!! μην ανησυχεις...κι εγω πλεον την μπεμπουλα την αισθανομαι παντου...ποτε χαμηλα ποτε πανω στο στομαχι ποτε στα πλαγια...εγω πιστευω οτι πλεον ειναι μεγαλα και πιανουν ολη την κοιλιτσα οποτε μπορει να τα αισθανθουμε παντου!! αχ πραγματικα ειναι τοσο υπεροχο συναισθημα...εγω ανυπομονω για το ντοπλερ να την ξαναδω πεντακαθαρα!! κι επισης να παμε να κανουμε και τα υπολοιπα ψωνια της..!!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο μικρός μου έτσι με κλωτσουσε συνέχεια χαμηλά και φοβόμουν μην βγει κανα ποδι απο κατω χαχα.Αυτοςτωρα κλωτσάει παντου,  με εχει ταράξει.Προχθες θα τον βγάζαμε 3d φωτο αλλα μας γύρισε πλατη τελευταία στιγμη. 

Απο κιλά κορίτσια πως πάτε; εγω μέχρι τωρα 4,5 κιλα και μου φαίνεται αστείο γιατι έπαιρνα πιο πολλα. Η θα τα βάλω μετα  μαζεμένα :-D:-D

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παρει 10 :oops: αλλα ειμαι αδυνατη! ολοι μου λενε καλα εισαι 7 μηνων και εισαι ετσι;; μονο κοιλιτσα κοριτσια! κι αυτη φυσιολογικη οχι πολυ μεγαλη! τωρα μαλλον τα εχω παρει γενικα και δεν φαινονται!!

  • Μου αρέσει 3

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ κορίτσια 11 έχω πάρει κ πλέον είμαι 74 κιλά. Η γιατρός μου είπε ότι σίγουρα θα πάρω ακόμη 6 οπότε θα 80 ρισω! Και στο πρώτο μου τόσο ήμουν στη γέννα αλλά είχα πάρει 14 σύνολο. Και έτρωγα περισσότερο απ ότι τώρα(!!) Δεν πειράζει θα φύγουν τα κιλά. ..τα παιδάκια μας να ναι καλά! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

αχ απο κιλα,, πρεπει να τ πατησα κ γω το δεκαρακι... αυριο πρωι θ ζυγιστω γτ το αμελησα το ζυγισμα.. παντως απο κιλια ειναι τεραστια σε σχεση με τον πρωτο.. στο πρωτο με τετοια κοιλια γεννουσα.. εδω εχω ακομα δυο μιση μηνες... δηλαδη ωχ.. χθες ενιωθα κοριτσια μια δυσφορια στη κοιλια.. κουνιοταν και με πονουσε απο το λαιμο κ κατω μεχρι τυος προσαγωγους.. η μεση τα πλευρα η κοιλια με πεθαναν.. λετε να προσπαθουσε ν κανει τουμπα>? γτ μεχρι προχθες με ρημαζε την κυστη..λες κ εκανε τρομπολινο πανω της.. τωρα βλεπω απο χθες κουνιεται ολοκληρος αλλα την κυστη δεν την εχει αγγιξει.. μακαρι..τον νιωθω διαφορετικα λιγο μεσα.. θα φανει.. την αλλη δευτερα εχουμε ραντεβου..

προχθες με πονουσε η κοιλια σαν περιδο απο το απογευμα.. λεω ν παρω την γιατρο μηπως παρω κανενα παυσιπονο γτ σε καποια φαση ηθελα να ξαπλωσω γτ ηταν λες κ ειχα περιοδο κ πονουσα.. την παιρνω τηλ κ μ λεει φευγεις τωρα για καρδιοτοκογραφημα μην ειναι τιποτα συσπασεις.. παω π λετε στη κλινικη και συμβαινει το εξης κουφο.. ν με εχουν μιση ωρα στο μηχανημα, εντωμεταξυ ειχε σταματησει ο πονος μονος τ κ ημουν καλα.. αλλα ειχα απλα πετρωματα τ κλασικα... ν πετρωνει η κοιλια ν την αισθανομαι και ν μ λεει στο τελος η μαια οτι το μηχανημα δεν εδειξε καμια συσπαση.. πως ειναι δυνατον? αφου την επιασα κιολας καποια στιγμη ν σιγουρευτω οτι δεν ειναι ιδεα μ.. τελος παντων.. καταλαβα λιγο σαν να ενοχληθηκαν παλι που πηγαμε χωρις λογο κατεκεινους,,κ μ ειπαν να ξαπλωνω και να ξεκουραζομαι και μην ασχολουμαι πολυ με τον μικρο... μονο π δεν επεσα κατω απο τ γελια.. ο μικρος ακομη εννια μηνων δεν πηγε και περπαταει πιασμενος απο τ επιπλα.. γκρεμοτσακιζεται χτυπαει κ ολη μερα απο πισω τρεχω ν προλαβω το ΚΑΤ... κ απο δουλειες πλεον μονο σκουπισμα σφουγγαρισμα.. αυτα.. εχουμε πιασει μπιχλα.. 

επισης κατι αλλο... αμα πλυνω τ ρουχαλακια του μωρου κ τ βαλω στα συρταρια απο τωρα ειναι νωρις λετε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Όνειρα γλυκά κ εγώ μια απτά ίδια! Τρέχω πίσω απ τον μικρό κ δεν τον προλαβαίνω κιόλας μην αρπάξει τπτ. Προχθές μου έπεσε κ άνοιξε το χειλάκι του. Συγκοπή θα πάθαινα! Δουλειές ελάχιστες κ εγώ. .κάνα σιδερωμα κ κάνα σκούπισμα σιγά σιγά. Σφουγγαρισμα ο άντρας μου. .Αλλά κάθε μέρα λόγω του μικρού  (!!) Από πονακια περιόδου με πιάνουν κ μένα που κ που αλλά καποιες φορές σε μένα είναι κ απο το έντερο. Ίσως κ να πήραν θέση τα μωράκια μας ίδωμεν!α! Κ από κοιλιά κ μένα μεγάλη. .όπως τότε στον μήνα μου! Που θα φτάσει! Χάχα. Αλλά λογικά κ τα μωρουλια μας θα ναι μεγαλύτερα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εμενα δεν με νοιαζει καθολου για τα κιλα...τωρα να φανταστειτε ειμαι γυρω στα 61 οποτε ολα οκ!! ο γιατρος μου ουτε καν με ζυγιζει...μου λεει μια χαρα εισαι!! και η καμπυλη ηταν πολυ καλη!! Ονειρα γλυκα μπορει αυτα τα πονακια να ειναι κι απο κουραση...κι εγω ενα διαστημα που κουραζομουν πολυ και στη δουλεια ενιωθα οπως λες και μετα με ειδε και μενα ο γιατρος και μου λεει δεν ειναι συσπασεις απλα να ξεκουραζεσαι...βεβαια εγω δεν εχω αλλο παιδακι και καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολα!! ολα καλα θα πανε...ετσι ειμαστε κατασκευασμενες απο τον Θεο!! ουτε η πρωτη εισαι ουτε η τελευταια με μωρο και στο σπιτι και στη κοιλια...μην ανησυχεις λοιπον καθολου!! :-D

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμεις ξερουμε οτι θα κανουμε εναν χοντρο αδερφο.. χαχαχα.. ετσι μας ενημερωσε η γιατρος μας.. κ μενα με ρωτησε αν πηγαινω τουαλετα.. μακαρι ν ειναι απο το εντερο γτ η βαλιτσα βοσκει αδεια εδω κ εκει...:P

πρίν από 2 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Ναι κι εμενα δεν με νοιαζει καθολου για τα κιλα...τωρα να φανταστειτε ειμαι γυρω στα 61 οποτε ολα οκ!! ο γιατρος μου ουτε καν με ζυγιζει...μου λεει μια χαρα εισαι!! και η καμπυλη ηταν πολυ καλη!! Ονειρα γλυκα μπορει αυτα τα πονακια να ειναι κι απο κουραση...κι εγω ενα διαστημα που κουραζομουν πολυ και στη δουλεια ενιωθα οπως λες και μετα με ειδε και μενα ο γιατρος και μου λεει δεν ειναι συσπασεις απλα να ξεκουραζεσαι...βεβαια εγω δεν εχω αλλο παιδακι και καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολα!! ολα καλα θα πανε...ετσι ειμαστε κατασκευασμενες απο τον Θεο!! ουτε η πρωτη εισαι ουτε η τελευταια με μωρο και στο σπιτι και στη κοιλια...μην ανησυχεις λοιπον καθολου!! :-D

εννοειται!! μα για αυτο γελασα οταν με ειπε ξεκουραση κ να μην ασχολουμαι.. δεν γινεται απλα.. και φυσικα δεν ειμαι η μονη..αλλες κοπελες ειναι σε πολυ χειροτερη κατασταση.. οπως τ λες ειναι..ετσι ειμαστε κατασκευασμενες!!  δεν παραπονιεμαι εννοειται! δοξα τω Θεω. απλα λεω τι αντιμετωπιζω.. :D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Myrtoulita είπε:

Ναι βρε δεν ειπα οτι παραπονιεσαι...απλα να μην ανησυχεις!! ολα βαινουν καλως!! δεν υπαρχει λογος να αγχωνομαστε τσαμπα!!:tongue:

η πλακα ειναι οτι η μανα μ και η πεθερα μ με αντιμετωπιζουν λες κ ειμαι ετοιμογεννη κ  ν μην κανω τπτ, λες κ εκεινες στην εποχη τους ειχαν ανεσεις.. κ η μητερα μ κ η πεθερα μ ηταν τελειως μονες.. δεν ειχαν την δυνατοτητα ν εχουν βοηθεια απο τους γονεις η τ πεθερικα.. κ ολο αυτο τις λεω εσεις πως τ καταφερατε.. οπως εσεις ετσι κ εμεις.. δεν ειναι κατι περα απο τη φυση μας.. 

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις βοήθεια είσαι σε πολύ καλύτερη μοίρα από μένα. Η μαμά μου μόνο κ όχι κάθε μέρα γιατί κρατάει κ άλλα εγγονακια της ενώ η πεθερά μου είναι μόνον της επίσκεψης μια φορά την εβδομάδα κ αν! Για βοήθεια ούτε λόγος. .. κ όπως λέει κ εκείνη μόνη της μεγάλωσε τα παιδιά της χωρίς βοήθεια. .. γρρρ! Τι να πεις. .. Οπότε home alone κορίτσια με το αντράκι μου μέχρι να έρθει ο μπαμπάς μας απτή δουλειά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , @annour είπε:

Αν έχεις βοήθεια είσαι σε πολύ καλύτερη μοίρα από μένα. Η μαμά μου μόνο κ όχι κάθε μέρα γιατί κρατάει κ άλλα εγγονακια της ενώ η πεθερά μου είναι μόνον της επίσκεψης μια φορά την εβδομάδα κ αν! Για βοήθεια ούτε λόγος. .. κ όπως λέει κ εκείνη μόνη της μεγάλωσε τα παιδιά της χωρίς βοήθεια. .. γρρρ! Τι να πεις. .. Οπότε home alone κορίτσια με το αντράκι μου μέχρι να έρθει ο μπαμπάς μας απτή δουλειά. 

α οχι δεν με βοηθανε.. κοιτα κ η μαμα μ οταν χρειαζεται κραταει τα αλλα εγγονια.. εμας ως τωρα προσπαθουμε να μην τον αφησουμε σε καποια γιαγια γτ γενικα ειναι σε φαση ανακαλυψης κ γκρινιαρης.. κ δεν θελω ν τις κουραζει..  αλλα δεν τις αφηνω να κανουνκ κατι.. ασε π μενουν κ μακρυα.. απλα καθε φορα προσφερονται επειδη ο αντρας μ επιστρεφοντας απο τη δουλεια περναει απο την περιοχη ειτε ν φερουν φαγητο, ειτε ν τις φερει ν μ κανουν καμια δουλεια.. αλλα νταξει.. το θεωρω λιγο ντροπη απο τη μια.. αλλο ν ειμαι ξαπλα κ να επιβαλλεται ν εχω βοηθεια και αλλο ν τις κουβαλησω γιατι θελω το σπιτι στην εντελεια.. ενα σκουπισμα κ ενα σγουγγαρισμακ ενα φαγητο νομιζω ειναι κατι το οποιο μπορει ν γινει κ να μοιραστει στο αντρογυνο.. κ παλι τονιζω οταν δεν υπαρχει σοβαρο θεμα.. νταξει το ν μη σκουπισω μια μερα κ να ξαπλωσω θ το κανω.. αλλα ν θελω ν κανω και τζαμια και μπαλκονια και στορια κλπ..κ ν τις φωναξω ν τα κανουμε νομιζω ειναι υπερβολη..εχω χρονο ν τ κανω κ μετα τη γεννα,, δεν λεω ν φτασω στα ορια της βρωμας, αλλα και ν μη γινουν  αμεσα δεν με απασχολει.. 

χαχα η πεθερα ετσι λεει?? τι ν πεις.. ουτε απο τυπικοτητα ν προσφερθει μια φορα ε?? αχ αυτες οι πεθερες.. κ εμεις ειμαστε μονοι ολη μερα σχεδον..ο αντρας μ φευγει στις πεντε κ γυρναει στις πεντε.. τι ν προλαβει ν κανει.. μονο κυριακες οτι κανουμε.. γτ κ σαββατα δουλευει.. αλλα υπομονη..θ ερθουν καλυτερες μερες...καποτε...:D

Link to comment
Share on other sites

On 8/27/2017 at 10:55 ΜΜ, @annour είπε:

Με το καλό λινακι και εσύ το τρίτο παιδάκι σου! Αλήθεια μετά από πόσο διαστημα μετά την καισαρική ήρθε το δεύτερο μωράκι σου; έχω μια φίλη η οποία γέννησε με καισαρική κ τώρα που θέλει να κάνει δεύτερο  (2 χρόνια μετά ) ψάχνει γιατρό ο οποίος να υποστηρίζει vbac. Κορίτσια με συσπάσεις πως πάτε; εμένα έχουν ελαττωθει κατά πολύ με το μαγνήσιο που παίρνω. 

Σε ευχαριστώ πολύ με το καλό και το δικό σου μωράκι !!! 3 χρονια ακριβώς.. αλλά γινεται και νωριτερα... εχω φιλη που γέννησε με 12 μηνες διαφορα vbac και εκ τοτε εχει κανει αλλα 2 παιδιά με φυσικό τοκετό (έχει 4!).. Δεν ξερω αν μπηκε στην ομαδα του vbac η φιλη σου εκει θα βρει μεγαλη βοηθεια! Της ευχομαι οτι καλυτερο! 

Πω πω τωρα ειδα ποσα γραψατε!! 

Λοιπον απο κιλά.. έχω παρει γύρω στα 6 προς το παρών αλλά δεν ειχα χασει τα προηγουμενα απο τις αλλες εγκυμοσυνες.. μεχρι να αποθηλασω και να μπω σε διαιτα συνηθως εμενεα έγκυος.. επομενως πριν 5 χρόνια που ημουν εγκυος στο πρώτο μου ήμουν γυρω στα 65-68 κιλά και τώρα έχω φτάσει 85.. 20 κιλά πάνω δηλαδή.. Αχ και βαχ.. Ελπιζω καποτε να τα χασω γιατι έχει αλλαξει πολύ το σώμα μου και το προσωπο μου και με χαλαει αρκετα. 

Απο συσπάσεις ειχα αρκετές τις προηγουμενες βδομαδες αλλά τώρα εχω χαλαρώσει αρκετά ευτυχώς. Εριξα πολύ τους ρυθμους μου ομως.. κανω πολυ χαλαρα δουλιτσες και φροντιζω να ασχολουμαι με τα μικρά. Ο μικρός μου που είναι 22 μηνών θέλει αρκετές αγκαλιτσες και γενικα πρεπει να τον σηκωνω για να τον κανω μπανιο κλπ αυτο με δυσκολευει λιγο.. 

Απο βοηθεια ουτε εγω εχω και το χω λιγο παραπονο... Και η μαμά και η πεθερά ουτε 10 λεπτά δρόμος δεν ειναι και δεν εχουν προσφερθει ποτε να μου σιδερωσουν ενα ρουχο η να μου μαγειρεψουν ενα φαγητο... Απο τη μια στεναχωριεμαι απο την αλλη ομως λεω καλυτερα ετσι για να μην ανακατευονται στο σπίτι μου και να εχουν αποψεις για όλα! Εχουμε συμφωνησει με τον αντρουλη μου και φερνω γυναικα 2 φορες το μηνα και μου κανει τις βαριες δουλειες και το σίδερο Ειναι δυσκολο οικονομικά αλλά μεγαλη βοηθεια και σημαντική. Η πεθερα μου κραταει λιγο τους μικρους οποτε εχω να κανω κατι αλλα γενικά μου αρεσει να τους εχω μαζι μου και ας ειναι λιγο ζορι αρα σπανια τους παω και εκει! 

 

  • Μου αρέσει 1

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...