Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2017


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια κι απο μενα;; που χαθηκατε;; 

Ονειρα γλυκα μην στεναχωριεσαι κοπελα μου θα κανεις τη διαιτα σου κι ολα καλα θα πανε!! κι εγω αυτες τις μερες περναω μια φαση...με επιασε κολικος,εκανα εξετασεις και ειναι το νεφρο...εχει μια πετρουλα και ειναι πολυ ερεθισμενο κι απο την πιεση του μωρου...δυστυχως λογω εγκυμοσυνης δεν μπορω να κανω και πολλα!! τωρα ειμαι υπο παρακολουθηση κι ελπιζουμε να αποχωρησει η πετρουλα κ να επανελθει το νεφρο!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 544
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια! 

Πως ειστε ολες? 

Ονειρα γλυκά λίγοι μήνες μεινανε κανε υπομονη ακολουθα τις οδηγιες του γιατρου και όλα θα πανε καλα.. το αποτελεσμα το αξιζει και με το παραπανω!!! 

Μυρτουλίτα αυτες τις μέρες έχω παρομοιο πρόβλημα.. η μικρή ειναι πολύ ψηλά τέρμα δεξιά και μου πιεζει το νεφρο και ειναι αφορητος ο πόνος.. Μονο ξαπλωμενη τη βγάζω σε συγκεκριμένη θέση αλλα δεν εχω τετοια πολυτελεια δυστηχώς.. Είχα το ίδιο θέμα και στον μικρό μου και απο τον πολύ πόνο τελικά έβαλα κάποιες παυσιπονες ενέσεις και μου πέρασε σχετικά.. αλλά τώρα όσο μπορώ να το αποφυγω. 

Κατα τα αλλα πήγαμε τη περασμένη βδομάδα ειδαμε τη μπεμπουλα που είχε φτάσει γύρω στο 1 κιλό! Όλα καλά ραντεβού σε ενα μηνα πάλι. Στο ενδιαμέσο θα παω για μετρηση αιματοκριτη και αν κριθει απαραιτητο ξανα μεταγγιση... υπομονη για τα μπεμπάκια μας. 

Κανατε αγορές? Εγώ της αγορασα αρκετά πραγματα!! Χθες της πήρα και σετ καλυντικών (αφρολουτρο, λαδάκι, ενυδατική κρερμούλα για μασαζ κλπ) :):)

  • Μου αρέσει 2

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμας μας χαρισαν μια πολυ ομορφη κουνια!! Απο αγορες μονο λιγα ρουχαλακια!! τωρα κανω ερευνα αγορας για στρωμα,σετ κουνιας,καροτσι κτλ!! Τα ψωνια λεμε με τον αντρουλη μου να τα κανουμε τον αλλο μηνα!! σταματησα και τη δουλεια και θα μαι πιο χαλαρη τωρα για να τα ψαξω!! αχ τι της πηρες Λινακι μου;; αυτα νομιζω ειναι τα πιο ωραια ψωνια της ζωης μας!!! 

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 8/24/2017 at 1:08 ΜΜ, Myrtoulita είπε:

 αχ τι της πηρες Λινακι μου;; αυτα νομιζω ειναι τα πιο ωραια ψωνια της ζωης μας!!! 

Οντως είναι <3 Της πήρα ρουχαλάκια, πετσετουλες, κουβερτουλες τετοια πραγματα. Και ενα υπνοσακο ροζουλι! Θα αγοράσω και νεο στρώμα για τη κουνια γιατι το αλλάζω σε καθε νινι.. ε αυτά! Α και καμερα ενδοεπικοινωνιας την παρειγγειλα απο το ιντερνετ ελπιζω να ερθει!! 

  • Μου αρέσει 1

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελεια Λινακι μου!! Με γεια σας!! Καλοφορετα!! το 2ο σου ειναι ετσι;; ε θα χεις κι απο το πρωτο πραγματακια λογικα...εγω εχω κανει λιστα γιατι πρεπει να τα παρω οολααα!!! κι αν στην αρχη ελεγα οτι θα προσπαθησω να παρω καποια πραγματακια ουδετερα δεν ξερω αν θα μπορεσω να αντισταθω στα κοριτσιστικα χιχιχι


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κορίτσια!!Χθες είχα ραντεβού με τον γιατρό. 1330 γρμ.το μωρακι μου.Εκανα και καμπυλη σακχάρου ολα οκ.

Απο ρουχαλάκια δεν ψωνίζω τιποτα εχω απο τον μικρο. Μονο κρεμουλες και σαμπουαν

Βαλίτσα ποτε θα κανετε; εγω παντα μολις κλεινω 6 ξεκιναω χαχα αγχώνομαι. Σιγά σιγα θα τα ετοιμασω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνεγκυουλες !!! Βλέπω ότι ετοιμάζονται οι βαλίτσες! Χα χα Πω πω κορίτσια φτάνει ο καιρός! Κ εγώ σήμερα έκανα την καμπύλη κ όλα καλά. Βέβαια όλη μέρα το στομάχι μου μετά το σιρόπι είναι λίγο χάλια..αλλά ευτυχώς πέρασε κ αυτό ! Εγώ κορίτσια έχω πάρει μόνον 2 φορμακια μέχρι στιγμής κ δύο κορδέλες! Χάχα καθότι μπουμπού ! Από εσωρουχακια έχω απ τον γιο μου κ πανουλες αλλά σίγουρα θα χρειαστώ πετσετουλες καινούργιες κ καμιά ροζουλι κουβερτούλα κ υπνοσακο .. Με βολεύει  πολύ με τον μικρό  . Κι εγώ βαλίτσα τώρα από Σεπτέμβρη θα ετοιμάσω !

Α κορίτσια να σας ρωτήσω ..εσάς που είστε ήδη μανουλιτσες .Τα άλλα παιδάκια σας σε ποια εβδομάδα τα γεννησατε ;;; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!τον πρωτο στις 40 εβδομάδες, στον δευτερο και στον  τριτο μου έσπασαν τα νερα  στις 38 και κατι.Τωρα μαλλον και σαυτο στις 38 λογω καισαρικής, αν δεν σπασουν τα νερα παλι χαχα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπράβο σου κορίτσι μου! Ειλικρινά θαυμάζω απεριοριστα της μανούλες τις πολυτεκνες μανούλες! Είναι μεγάλη ευλογία τα παιδιά. .κ μπράβο για την υπομονή σου  !! Εγώ κορίτσια τον μικρό μου τον γέννησα στις 36 &4 εβδομάδες με φ.τ. είδα αίμα στο εσώρουχο κ πήγα με διαστολή 3 στο μαιευτήριο. Η γιατρός μου είπε ότι τα δεύτερα έρχονται πιο γρήγορα κ επίσης ότι το πιο πιθανό εφόσον είχα έναν προωρο τοκετό έτσι θα ναι κ αυτός. ..οποτε μόλις μπω στο μήνα μου θα είμαστε σε επιφυλακή! Αγχώνομαι λίγο βρε κορίτσια παρότι το έχω ξαναπεράσει. Αλλά περισσότερο σκέφτομαι ότι θα αφήσω πίσω τον γιο μου  (κλάψω κλαψ ) στεναχωριεμαι που θα μαι μακριά του. .... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πρώτο το γέννησα 36+2 λογω καποιου προβληματος που ειχε με καισαρική.. το 2ο 39+4 φυσιολογικα, με επιασαν οι πόνοι και γέννησα! Τώρα δεν ξέρω τι να περιμένω.. βαλιτσα θα ετοιμάσω και εγώ εκει κοντα στον Οκτωβρη!! 

  • Μου αρέσει 1

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό λινακι και εσύ το τρίτο παιδάκι σου! Αλήθεια μετά από πόσο διαστημα μετά την καισαρική ήρθε το δεύτερο μωράκι σου; έχω μια φίλη η οποία γέννησε με καισαρική κ τώρα που θέλει να κάνει δεύτερο  (2 χρόνια μετά ) ψάχνει γιατρό ο οποίος να υποστηρίζει vbac. Κορίτσια με συσπάσεις πως πάτε; εμένα έχουν ελαττωθει κατά πολύ με το μαγνήσιο που παίρνω. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Καλημερα κοριτσακια!!!

Ζωουλα μου το 4ο ειναι;; Μπραβοο!!! δεν το θυμομουν!! να σου ζησουν!! ποσο ειναι τα αλλα;; χαμος στο σπιτι ε;;;

Γλυκός χαμος!! Οι 2 πρωτοι είναι μεγαλοι 16 και 14 χρονών. Ο μικρος 11 μηνων. Ευτυχώς οι μεγαλοι με βοηθανε πολυ με το μωρό κι ετσι χαλαρώνω λιγο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...