Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες Νοεμβρίου 2017


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσια πω πω!! πολλες δουλειες κανατε! Εγω τιποτα να αρχισω να αγχωνομαι? Σήμερα σιγα σιγα ανοιξα όλα τα παλια ρουχα των γιων μου και διαλεξα λιγα ουδετερα χρωματακια για να πλυνω... Περιμένω και το νεο κρεβατι κουκετα που τους πηρα για να μετακομισω τον μικρό σιγά σιγά στο δωμάτιο τους και πρεπει να κανω ανακαινηση αλλα δεν εχω ορεξη νιωθω πολυ βαρια αυτές τις μέρες... σιγά σιγά!! 

lovelylove καλωσηρθες στην παρεα μας! με το καλό η μπουμπου σου! εγώ εχω ΠΗΤ 26/11 ειμαστε πολύ κοντα! Και εγώ κοριτσάκι! 

Ρουχαλάκια εγώ πέρνω απο mothercare, next , marks and spencer τσουζουν λίγο οι τιμές αλλά ειναι άριστες ποιοτητες! Αυτά που έχω απο το πρώτο μου αγοράκι ειναι 5 ετών και μοιαζουν με καινουργια... όλα τα άλλα orchestra h&m κλπ τα πλενεις 3-4 φορές και χαλάει η ποιοτητα τους... δεν ξέρω ειμαι λίγο δύσκολη σε αυτά!! 

  • Μου αρέσει 1

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 544
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

39 minutes ago, Linaki2012 said:

Καλησπέρα κοριτσια πω πω!! πολλες δουλειες κανατε! Εγω τιποτα να αρχισω να αγχωνομαι? Σήμερα σιγα σιγα ανοιξα όλα τα παλια ρουχα των γιων μου και διαλεξα λιγα ουδετερα χρωματακια για να πλυνω... Περιμένω και το νεο κρεβατι κουκετα που τους πηρα για να μετακομισω τον μικρό σιγά σιγά στο δωμάτιο τους και πρεπει να κανω ανακαινηση αλλα δεν εχω ορεξη νιωθω πολυ βαρια αυτές τις μέρες... σιγά σιγά!! 

lovelylove καλωσηρθες στην παρεα μας! με το καλό η μπουμπου σου! εγώ εχω ΠΗΤ 26/11 ειμαστε πολύ κοντα! Και εγώ κοριτσάκι! 

Ρουχαλάκια εγώ πέρνω απο mothercare, next , marks and spencer τσουζουν λίγο οι τιμές αλλά ειναι άριστες ποιοτητες! Αυτά που έχω απο το πρώτο μου αγοράκι ειναι 5 ετών και μοιαζουν με καινουργια... όλα τα άλλα orchestra h&m κλπ τα πλενεις 3-4 φορές και χαλάει η ποιοτητα τους... δεν ξέρω ειμαι λίγο δύσκολη σε αυτά!! 

Σ'ευχαριστώ για το καλωσόρισμα Linaki2012!

Αααα τι ωραία, είμαστε πολύ κοντά στις ημερομηνίες μας! :-) Next από πού αγοράζεις; Έχεις κατάστημα κοντά σου ή online; Marks and spencer και mothercare τα είδα κι εγώ (αν και δεν πήρα τίποτα ακόμα) και μου άρεσε όντως πολύ η ποιότητά τους. Έχω ακούσει καλά λόγια και για τα zara baby αλλά θα τα δω πρώτα και βλέπουμε... Τα h&m δεν τα είδα, αλλά για τα orchestra έχεις δίκιο. Δεν μου άρεσε που ότι ρουχαλάκι είδα είχε 95% βαμβάκι και 5% elastan. Λες και αυτό που με νοιάζει στο νεογέννητό μου δεν είναι η ποιότητα αλλά να είναι ελαστικό!...

Έχω μια απορία όμως, συγκεκριμένα στα marks and spencer το είδα αυτό. Ενώ γράφει 100% βαμβάκι (σε ζακετούλα) λέει "keep away from fire" κάτι που νόμιζα ότι γράφουν σε συνθετικά υφάσματα. Ξέρει καμία αν είναι καλύτερα να τα αποφεύγουμε αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Κορίτσια!!τι κάνετε?Ναι θέλει λίγο ν τα κουκουλωσουμε όντως γτ είναι λίγο νωρίς..Αλλά εχω διάφορες δουλειές Τελευταία Κ δεν ξέρω αν θ τα προλάβω ν τα κάνω με την ησυχία μ..Οπότε από το να τρέχω σαν. Την τρελή καλύτερα τώρα και κουκούλωμα.. 

Εμείς πήγαμε γιατρό.. είναι μεγάλος ο μπέμπης..σχεδόν ενάμιση κιλό 29η-30η εβδομάδα εκεί παίζει..με είπε ν παω Ενδοκρινολογο ν μ καθοδήγησει με την καμπυλη..οπότε Ακόμα αναμονή..

 

10 ώρες πρίν, lovelylove είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!

Σας γράφω πρώτη φορά και χαίρομαι που διαβάζω τα όμορφα νέα σας. Περιμένω την πρώτη μου μπεμπούλα στις 28/11!! Είμαι 28 +3.

Περιμένω να σταματήσω από την δουλειά μου μέσα στις επόμενες 2 εβδομάδες και να ξεκινήσω προετοιμασίες και αγορές για την μπέμπα, αν και βλέπω ότι σε σύγκριση με κάποιες συν-μανούλες εδώ, μάλλον έχω αργήσει! :-) 

Από ύπνο εδώ και καιρό δυσκολεύομαι αρκετά, η μέση με ζορίζει πολύ και έχω βάλει 10 κιλάκια στρογγυλά... Έχω σχετικά μικρή διάπλαση (1,60 ύψος, 50kg προ εγυμοσύνης) και τώρα αισθάνομαι τεράστια!! Σχεδόν όλα έχουν πάει γλουτούς και μπούτια :?

Από χθες αποφάσισα πως τέλος οι δουλειές του σπιτιού, τα πάνω-πάνω μόνο. Σφουγγάρισα για ένα τεταρτάκι και όταν τελείωσα ήταν λες και είχα τρέξει μαραθώνιο, πτώμα! Ο αντρούλης μου από' δω και πέρα (αν δεν το παίξει δύσκολος) ή κάποια επί πληρωμή βοήθεια κάπου κάπου. Η μαμά ζει μακριά, η πεθερά άριστη και καλή αλλά δεν θέλω να εμπλακεί έτσι στο σπίτι μου. (Δεν έχει προσφερθεί κιόλας, δεν είναι τέτοιο στυλ άνθρωπος και το προτιμώ έτσι να πω την αλήθεια!).

Έχετε αποφασίσει πού θα γεννήσετε?? Εγώ μένω Θεσσαλονίκη και θα γεννήσω στο Γένεσις. Θα πάω την επόμενη εβδομάδα να μάθω λεπτομερώς τιμές κλπ αν και έχω κάποια εικόνα. Έχει καμιά σας εμπειρία από Γένεσις με rooming in?? Προσωπικά ή εντυπώσεις από φίλη, συγγενή? Θα ήθελα οπωσδήποτε rooming in αλλά αναρωτιέμαι πώς φέρνεις βόλτα το επισκεπτήριο...:?

 

Καλώς όρισες κορίτσι!με το καλό η μπουμπού!! Όσο για το ρουμιγκ ιν προσωπικη εμπειρία δεν έχω Αλλά από φίλη το έκανε κ της άρεσε..Εγώ στη φαση Π ήμουν Θ ήθελα πχ ν ξεκουραστω λίγο ειδικά μετά την καισαρική..οπότε είναι κΑθαρά πως το βλέπεις εσυ..θες ν έχεις την αποκλειστική φροντίδα τάισμα αλλαγμα κλπ?ή λίγο ν έχει χρονοκ ν αναρωσεις από τη γέννα ν ξεκουραστεις Κ ν αποκτήσεις δυνάμεις για μετα..εσύ τι θες.. εμάς η μαία στο Γένεσις μας είπε τι το θέλετε το ρουμινγκ ιν..ξεκουραστείτε Κ πάρτε δυνάμεις τώρα Π μπορείτε.. Δεν είναι τόσο αυστώρα όσο λενε πάντως. Τουλάχιστον στο Γένεσις στη Θεσσαλονίκη.Με το καλό τ μωράκια μας!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες lovelylove! Με το καλό το κοριτσάκι σου! Λοιπόν εγώ κορίτσια μου θα συμφωνήσω με την oneira glyka .... ( και εσύ μπεμπαρο θα βγάλεις ε;!!) Σίγουρα θα θέλεις να φροντίζεις εσύ το μωράκι σου κ φυσικά να το ταΐζεις αποκλειστικά αλλά εγώ προσωπικά (δεν το είχα κάνει στον γιο μου ) το είδα σαν μια ευκαιρία να ξεκουραστώ όσο μπορώ ακριβώς για να πάρω δυνάμεις ειδικά για τα πρώτα  24 ώρα στο σπίτι! Να ξέρεις όμως αν ο θηλασμός είναι αυτός που σε παρακινεί στο να το κάνεις ότι μπορείς να ζητήσεις να σου φέρνουν το μωράκι όποτε εκείνο κλαίει για να το ταΐζεις αποκλειστικά. ..κ φυσικά θα το κάνουν. Εγώ από αυτά που έβλεπα στο μαιευτήριο πάντως  (Λητώ ) κατάλαβα ότι πρώτον της επιτοκους με rooming in τις βάζουν μαζί κ υπήρχε αυστηρότητα στο επισκεπτηριο δεν εκτιθονταν τα μωράκια τα περνανε εκτός κ αν δεν ήθελαν οι μανούλες. Με το καλό τα μωράκια μας κορίτσια μου λίγος καιρός μας έμεινε! Εμένα είναι ήδη τόσο χαμηλά η μπουμπού που όντως απτά πονακια στη λεκάνη περπατάω σαν την πάπια! Χάχα 

Α! Ξέχασα να αναφέρω ότι επίσης η κολλητή μου φίλη είχε επιλέξει rooming in κ ήταν μια χαρά στο ιασω κ για εκείνη κ για το μωρό της αλλά στο επισκεπτηριο το έδινε μέχρις ότου τελειώσει αλλά μόνο θηλασμό έκανε όχι κάτι άλλο τα υπόλοιπα οι μαιες. 

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες lovelylove και με το καλό η μπουμπού!! 

πρίν από 5 λεπτά , zooula36 είπε:

Καλώς όρισες lovelylove και με το καλό η μπουμπού!! 

Χαχα annour κι εγω κάπως έτσι σαν την πάπια! Κι οταν προσπάθω να σηκωθώ σαν χελώνα ανάποδη :-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλωσηρθες lovelylove,με το καλο το μωρακι σου!! Κι εγω κοριτσια θελω να θηλασω αποκλειστικα!! αλλα βλεποντας και κανοντας!! ελπιζω να πανε σε ολες μας οπως επιθυμουμε!! οσο για το rooming in να πω την αμαρτια μου δεν το σκεφτομαι!! κι εγω προτιμω να ξεκουραστω λιγο απο τη γεννα κι επισης ουτε εγω θελω να ερχεται ο καθενας και να ειναι το μωρακι εκει!! Αννουρ μου παλι στο Λητω θα γεννησεις;; κι εγω μαλλον εκει θα καταληξω!! θυμισε μου ποτε εχεις ΠΗΤ;; Κοριτσια εσεις που εχετε ηδη παιδακια το μωρο ποτε παιρνει θεση;; εμενα οσες φορες εχω παει στον γιατρο αλλα και στη β επιπεδου δεν μου ειπαν αν ηταν με το κεφαλι πανω η κατω και δεν ρωτησα κι εγω λεω νωρις θα ειναι!! αλλα τωρα που θα παω την αλλη εβδομαδα θα ρωτησω!! εχω και το ντοπλερ προς τα τελη του μηνα!

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Myrtoulita μην το ψαχνεις μπορεί να αλλάζουν θέση μέχρι και το τέλος!! εγώ που την βλέπω μια με το κεφάλι πάνω είναι μια κατω... ειναι πολυ νωρίς βεβαια.. μετά τις 35-36 αρχίζει στριμώχνεται και γυριζει με πιο πολυ δυσκολία αλλά μπορεί να γυρίσει και πάλι! 

lovelylove αγοράζω online ειναι πιο φτηνα απο το next! 

Όσο για το ρουμινγκ ιν εγώ εχω ζήσει και τις 2 εμπιρείες. Στο πρώτο γεννησα καισαρική σε δημοσιο νοσοκομείο και ηταν υποχρεωτικό δεν είχαν καν δωμάτιο για βρεφη. Με βοηθησε πολύ να αναρρώσω απο τη καισαρική και γενικά μου άρεσε πολύ σαν εμπιρεία. Θηλάζαμε αποκλειστικά αν και ηταν και προωράκι (36εβδ). 

Στο 2ο το είχα μαζί μου όλη μέρα και οταν είχα επισκέψεις το πηγαινα στις μαιες. Γέννησα φυσιολογικά σε ιδιωτικό. 3 βράδια έκατσα στο μαιευτηριο, το πρώτο ειχα γεννήσει στις 8 το βραδυ και ημουν εξαντλημένη ετσι μου έφερναν το μωράκι καθε 2-3 ώρες να θηλάσει. Είχα ζητήσει αποκλειστικό θηλασμό αλλά χωρις να με ρωτησουν του έδωσαν και ξενο και τσάι!! Τα είχα πάρει άσχημα... Τα επόμενα βράδια τον είχα μαζί μου και θηλάζαμε απεριοριστα. 

Αυτη τη φορά αναλογως των περιστάσεων θα ζητησω ρουμινγκ ιν. Το θεωρω πολύ σκληρό για ενα μωράκι που είναι 9 μηνες πανω μας ξαφνικά να βρεθεί σε ενα εντελως ξενο περιβαλλον με ξενους ανθρωπους να το φροντιζουν...Όσο για τη κουραση.. τι να σου κανουν 2 μερες ξεκουρασης :)  Καλυτερα να προετοιμάζεσαι για το τι σε περιμένει σπίτι! Εκτός αν θα έχετε βοηθεια τα βράδια και στο σπίτι! 


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμάς γύρισε κορίτσια..Κ μάλλον γύρισε Όταν μια μέρα ένιωθα έντονα δυσφορία..πονούσε όλος μ ο κορμός Κ δν μπορουσα ν κουνηθω. Την επόμενη τπτ..Μια χαρά.. Κ έβγαινε τόσο καιρό ένα στρογγυλό εξογκώμα το χαϊδεύαμε Εμείς κεφαλάκι λέγαμε Αφού μωρέ.. χθες μας λέει.. Εδώ είναι ο πωπος που βγαινε..χαχαχα..  Αλλά μη στεναχωριέσαι..λίγα μωρά δεν γυρνάνε..νομίζω κ το δικό σ Θ Έχει γυρίσει.. Δεν το Καταλαβαίνεις από καμία κίνηση που άλλαξε?Εγώ πχ και Στις δύο εγκυμοσυνες το κατάλαβα χωρίς ν ήμουν σίγουρη από τις κκλωτσιές στη κύστη που σταμάτησαν..με ρημαζαν όμως.. Αφού με έφευγαν ουρα φαντάσου.. Αλλά μην αγχώνεσαι..άσε Π στη Β επιπεδου, ήταν πολύ νωρίς για ν γυρίσει μόνιμα..είχε Ακόμα χώρο.. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πάρα πολύ για τις γνώμες σας! Με βοηθάνε πολύ να σκεφτώ τι θέλω και γιατί. Rooming in μετά από καισαρική φαντάζομαι πως θα είναι δύσκολο... Ελπίζω σε Φ.Τ. αλλά αν χρειαστεί καισαρική σίγουρα θα το ξανασκεφτώ. Κατά τα άλλα, ίσως επειδή είμαι πρωτομαμά και νιώθω τελείως άσχετη, ίσως επειδή έχω διαβάσει για τα πάρα πολλά οφέλη του rooming in, θέλω να έχω την μικρή μου μαζί μου συνέχεια!

1 hour ago, Linaki2012 said:

Αυτη τη φορά αναλογως των περιστάσεων θα ζητησω ρουμινγκ ιν. Το θεωρω πολύ σκληρό για ενα μωράκι που είναι 9 μηνες πανω μας ξαφνικά να βρεθεί σε ενα εντελως ξενο περιβαλλον με ξενους ανθρωπους να το φροντιζουν...Όσο για τη κουραση.. τι να σου κανουν 2 μερες ξεκουρασης :)  Καλυτερα να προετοιμάζεσαι για το τι σε περιμένει σπίτι! Εκτός αν θα έχετε βοηθεια τα βράδια και στο σπίτι! 

Συμφωνώ @Linaki2012 ότι το αισθάνομαι λιγάκι σκληρό για το βρεφάκι, χωρίς βέβαια να ξέρω από προσωπική εμπειρία... Θα ξεκουραστώ πολύ στην άδεια κύησης, θα ήθελα με το που γεννήσω να μπω 100%, αν μπορώ!! Θα έχω και την μαμά μου στο σπίτι τις πρώτες μέρες (24/7 αναγκαστικά γιατί θα έρθει από εκτός Θεσ/νίκης) αλλά θα προτιμούσα τα βράδια να το προσπαθώ μόνη μου. Θα δούμε κορίτσια, καλή γέννα να έχουμε, να είμαστε γερές εμείς και τα μωρουλάκια μας και θα κάνουμε το καλύτερο που μπορούμε!

Εμένα πάντως, σχετικά με την θέση του μωρού, στον τελευταίο μου υπέρηχο (στην 27η εβδομάδα) ο γιατρός μου είπε ότι γύρισε και πήρε θέση. Τώρα γιατί εγώ συνεχίζω να αισθάνομαι κλωτσίτσες και μπουνίτσες κυρίως χαμηλά, δεν ξέρω... Μπορεί να κάνει βόλτες!

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια κι εγω νιωθω ενα εξωγκωματακι που και που στο στομαχι ψηλα αλλα δεν ξερω αν ειναι ποπος η κεφαλακι!! κι εγω σκεφτηκα οτι λογικα ποπος θα ναι!! θα την δω την αλλη εβδομαδα και θα σας πω!! οσον αφορα το rooming in δεν ξερω καθολου...θα το συζητησω και με τον γιατρο μου!! αλλα νομιζω οτι και rooming in να μην εχεις οπως θες στο φερνουν ετσι δεν ειναι;; 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


geia sas koritsia ego vriskome stin 28 vdomada,den exo etoimasei tipota akomi. perasa mia asximi gastrenteritida , eutuxos tora eimai kala. imerominia  toketou  27 /11 alla logo palaion epemvaseon tha pame me kaisariki to proto 10 imero noemvriou.  rooming in den exei emas apo oti exo mathei alla sto fernoun opote esi thes

Link to comment
Share on other sites

Κ εμένα με το κεφάλι κάτω είναι η μπουμπού κ το καταλαβαίνω κιόλας από την τόση πίεση που νιώθω χαμηλά κ πονάει η λεκάνη κ το ηβικο οστό μαζί με μέση! Η στατιστική λέει ότι από την 28 η έως 30η εβδομάδα τα μωράκια παίρνουν θέση. .αλλά όντως μπορούν να γυρίσουν κ την τελευταία στιγμή! Η κολλητή μου λίγες μέρες πριν την  πητ ήταν ισχιακο το μωρό κ ετοιμάζονταν για καισαρική αλλά τελευταία μέρα γύρισε κ γέννησε με φ.τ! Μυρτουλιτα έχω πητ 20 / 11 . Εγώ έμεινα ευχαριστημενη απτό Λητώ είναι ένα πιο μαζεμένο μαιευτήριο έτσι μου φαίνεται πιο φιλικό. . Πάντως κορίτσια ο,τι κ αν επιλέξει η καθεμία(rooming in η όχι ) πιστεύω ότι το σημαντικοτερο είναι ο θηλασμός κ να επιμένει η κάθε μία μας για αποκλειστικο. Οποτε πεινάσει να μας το φέρνουν το μπεμπακι! Όσο αφορά τα υπόλοιπα. ..ε οκ τόσα λεφτά πληρώνουμε βρε κορίτσια ας κάνουν κ τπτ οι μαιες στην τελική! Κ ας αναλάβουμε εμείς 3 μέρες αργότερα στο σπιτάκι μας! (Δική μου άποψη. .ας μην παρεξηγηθώ προς θεού ) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε μανούλες?Εμείς Καλά..περιμένω αύριο ν κλείσω ραντεβού με Τον Ενδοκρινολογο ν δούμε.. πάντως μετράω τιμές σακχάρου με το μηχανάκι βγαίνουν ότι ν ναι.. Δε ξέρω τι παίζει. Έχω λίγη αγωνία.. ουφ.. Κατά τ Αλλά καλά..Ο μικρός( τι μικρός δλδ..Χαχα)  κλωτσάει συνεχώς..αν Τον ενοχλήσεις Κ λίγο κρύβεται κιόλας..πλακα έχει.. Πρέπει ν ετοιμάσω Κ σιγά σιγά τη βαλίτσα τ μικρου. Για όταν Θ πάει στους παππούδες.. λίγο έμεινε κορίτσια! Απίστευτο! Πως πέρασε ο καιΡος Π λέγαμε για αναγούλες.. Α ζυγιστηκα κιόλας.. 85 με έδειξε.το καλο νομίζω είναι Πως από τον Ιούνιο Π ήμουν 82 Είμαι σχετικά καλά.. ή κΆνω λάθος?ξεκίνησα σχεδόν 75 την δεύτερη εγκυμοσύνη.. Στην αρχή έβαλα απότομα Κ έκανα κάτι ρααγάδες στους γοφούς και Στη μέση Πίσω.. πρώτη φορά στη ζωή μ..Παρ ολο Π τ κιλακια μ τ είχα από πάντα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα κοριτσια!! εγω εχω ραντεβου την τεταρτη κι ανυπομονω να δω το μωρακι μου και να δω ποσο εχει φτασει!! επισης αυτο τον μηνα θα κανουμε κι μεις τις αγορες μας!! θελω να πιστευω μεχρι την πρωτη εβδομαδα του Οκτωβρη να ειμαστε ετοιμοι απ'οοολα!! εγω εχω να ζυγιστω κατι μερες!! αλλα τωρα που μπηκα στον 8ο αρχιζω και καταλαβαινω λιγο την κουραση της εγκυμοσυνης,με ποναει η πλατη μου και γενικα δεν μπορω να βολευτω ουτε σε καρεκλα ουτε σε κρεβατι!! εσεις βρε κοριτσια κοιμαστε ανετα;; ουτε και να κοιμηθω δεν μπορω καλα καλα!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Γεια σας κι απο μενα κοριτσια!! εγω εχω ραντεβου την τεταρτη κι ανυπομονω να δω το μωρακι μου και να δω ποσο εχει φτασει!! επισης αυτο τον μηνα θα κανουμε κι μεις τις αγορες μας!! θελω να πιστευω μεχρι την πρωτη εβδομαδα του Οκτωβρη να ειμαστε ετοιμοι απ'οοολα!! εγω εχω να ζυγιστω κατι μερες!! αλλα τωρα που μπηκα στον 8ο αρχιζω και καταλαβαινω λιγο την κουραση της εγκυμοσυνης,με ποναει η πλατη μου και γενικα δεν μπορω να βολευτω ουτε σε καρεκλα ουτε σε κρεβατι!! εσεις βρε κοριτσια κοιμαστε ανετα;; ουτε και να κοιμηθω δεν μπορω καλα καλα!!

Ν σ πω την. Αλήθεια κ Εγώ είχα πρόβλημα με την σπονδυλική τα βράδια..Για ν κοιμηθώ έπρεπε ν γίνω κουρέλι στριφογυρνωντας μέχρι αργά οπότε αναγκαστικά με επαίρνε  Ο ύπνος.. σκεφτόμουν ν παρωτο μαξιλάρι εγκυμοσύνης..από τη μία το σκεφτόμουν γτ το εέχουν πολύ ακριβά..Αλλά ευτυχώς έβγαλε το λιντλ προχτές μονο με 10 ευρώ Κ τλκ πρόλαβα το τελευταίο..Μετά από καιρό κοιμήθηκα σαν πουλάκι.. δόξα τω Θεώ.. γτ πολύ πόνος..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...