Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2017


Recommended Posts

καλως ηρθες @lovelylove !!!! γεια σας μανουλες και εγκυουλες!!! πως τα πατε?? κοντευουμε δεν το πιστευω!!!!!!!!!!!!! περασε γρηγορα ο καιρος....δεν πολυ μπαινω εγω γιατι τρεχω και με την μικρη εχει γινει πολυυυυ ζωηρηη... να δω πως θα την παλεψω που φετος δεν την εστειλα παιδικο... !! χωρις βοηθεια θα ναι λιγο πακετο! εμεις φτασαμε ο μπεμπακος τα 2 κιλακια...... ουτε ενας μηνας δεν εμεινε... μου εβγαλε πητ 1-11 αλλα καθολου απιθανο να γεννησω τελος οκτωβρη !! εχει κατεβει πολυ κι η κοιλια χαχαχχα βιαζεται ο μικρος σε σχεση με την πρωτη μου κορουλα που δεν εβγαινε με τιποτα :P ! εχω και την τελευταια εξεταση doppler 28 του μηνα!! ξεκινησατε να φτιαχνεται βαλιτσα? εγω λεω αυτη και την αλλη εβδομαδα να ξεκινησω να την φτιαχνω σιγα- σιγα! :P λιγο ακομα εμεινε μανουλιτσες ομορφες!!!!!! θα κραταμε τα μωρακια αγκαλιτσα σε λιγο καιρο!!!!!! <3

  • Μου αρέσει 1

[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 544
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Ν σ πω την. Αλήθεια κ Εγώ είχα πρόβλημα με την σπονδυλική τα βράδια..Για ν κοιμηθώ έπρεπε ν γίνω κουρέλι στριφογυρνωντας μέχρι αργά οπότε αναγκαστικά με επαίρνε  Ο ύπνος.. σκεφτόμουν ν παρωτο μαξιλάρι εγκυμοσύνης..από τη μία το σκεφτόμουν γτ το εέχουν πολύ ακριβά..Αλλά ευτυχώς έβγαλε το λιντλ προχτές μονο με 10 ευρώ Κ τλκ πρόλαβα το τελευταίο..Μετά από καιρό κοιμήθηκα σαν πουλάκι.. δόξα τω Θεώ.. γτ πολύ πόνος..

γεια σας!μαξιλαρι θηλασμου μου να εκαναν δωρο οταν επισκεφτηκα το motherbaby στο περιστερι.το εγραφε στο σαιτ το επισκεφτηκα με σκοπο να δω τα προιοντα τους και φευγοντας μου το χαρισαν.το χαρίζουν μονο σε εγκυουλες (που φαινονται) δεν ψωνησα τιποτα.ειχα παρει μια προσφορα για κουνια μονο.ειναι μια χαρα

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

0Κοριτσια εγω εχω παρει μαξιλαρι θηλασμου απο τον Ιουλιο αλλα το θεμα ειναι οτι τις τελευταιες μερες δεν με παιρνει καθολου ο υπνος ουτε μεσημερι ουτε βραδυ!! δεν βολευομαι δεν ξερω τι να πω...το ματι γαριδα!! σε ποια εβδομαδα εισαι τωρα Ζωιτσα;

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

γεια σας!μαξιλαρι θηλασμου μου να εκαναν δωρο οταν επισκεφτηκα το motherbaby στο περιστερι.το εγραφε στο σαιτ το επισκεφτηκα με σκοπο να δω τα προιοντα τους και φευγοντας μου το χαρισαν.το χαρίζουν μονο σε εγκυουλες (που φαινονται) δεν ψωνησα τιποτα.ειχα παρει μια προσφορα για κουνια μονο.ειναι μια χαρα

Το ξέρω αυτό με το κατάστημα. Αλλά Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη.. το είχα δει ακόμα στη πρώτη εγκυμοσύνη Κ τότε έλεγα ν κατεβαίναμε Αθήνα για βόλτα για ν παμε στο κατάστημα.. Αφού Θ περνούσαμε από κει στις Διάκοπες..Αλλά δε βολέψε..  

@Myrtoulita  μάλλον είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης η αϋπνία σ.. υπομονή σε λίγο τελειώνουν όλα!!κ αρχίζουν Αλλά..Χαχα.. λέει μια ταμίας σε ένα σούπερ-μάρκετ χθες..Πω πω..Έχει ν κουραστεί η μαμά μετά τη γέννα..δίπλα.. γτ είδε Κ τον μικρό Π δεν έχει χρονισει.. με πανικοβαλε λιγάκι.. Αλλά τι ν κάνουμε.. Δόξα τω Θεώ ν λέμε!

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εμενα μου λενε μερικες γνωστες κοιμησου τωρα που μπορεις ξεκουρασου τωρα που μπορεις γιατι μετα εχει ξενυχτια το ενα και το αλλο...προδικαζουν καποια πραγματα λες και ξερουν πως θα ειναι το μωρο μου...πρωτον το ηθελα πολυ και ειμαι προετοιμασμενη για ολο αυτο και δευτερον δεν ειπα ποτε σε κανεναν τι να κανει και πως να το κανει...αυτα ειναι ευχαριστα πραγματα! Αφηστε που μεχρι πριν λιγο καιρο δουλευα και τωρα εχω τις προετοιμασιες του σπιτιου,τα ψωνια του μωρου+ τα καθημερινα! 

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? εμεις μπαινουμε στους ρυθμους μας σιγα σιγα ξεκινησει νηπιο ο μεγαλος μου. Ζωιτσα μου κοντεψες πολύ!!!!!!!! Δεν πειραζει που δεν θα στείλεις την Ειρηνουλα μας παιδικο, ουτε εγώ θα στειλω τον Αριστο.. Θα συνδεθουν περισσοτερο με τα αδερφια τους ετσι.. Μια χαρά θα είμαστε ελπιζω!!! 

Αυπνίες και εγώ πολλές..Έχω την μπεμπούλα που με κλωτσάει όλο το βράδυ μεχρι να βολευτουμε και οι 2 σε μια θέση, έχω τον μικρό που τελευταια θελει να κοιμαται μαζι μου και οχι απλα μαζι μου κολλημένος πάνω μου (μάλλον αισθανεται τις αλλαγες που έρχονται) και εχω και τρελές εξάψεις! Κοιμάμαι με κλιματιστικό στους 25 και ζεστένομαι και δίπλα μου ο άντρας μου κοιμάται σκεπασμένος. Θα περάσει και αυτό.. και μετά θα έρθουν οι άλλες αυπνιες, οι γλυκιές ;)

Μυρτουλίτα πόσο δίκιο έχεις! Να μην ακους κανένα.. το καθε μωρο και η κάθε μαμά έχει άλλες αντοχές, άλλες συνήθειες και άλλο χαρακτηρα!! Να απολαμβανεις τη καθε στιγμη με το μωράκι σου και κλείσε τα αυτιά σου, οι άλλοι πάντα θα λένε.. Τώρα λένε κοιμησου τώρα που μπορείς, μετα θα λένε για το θηλασμό , για το πως ντύνεις το παιδί, πως το κοιμίζεις τι το ταιζεις και πάει λέγοντας!! 

Μαξιλάρι θηλασμού είχα πάρει στη πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν ειναι πολύ σκληρό και κάνει και για τώρα που είμαι έγκυος, ειναι ο σωτήρας μου!!! Και με βολεψε και πολύ μετά στο θηλασμό, μερικές μαμάδες δεν τις βολευει το μαξιλάρι προτιμούν χωρίς, ειναι ανάλογα πως θα κατσει η φαση... 

  • Μου αρέσει 2

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς Σμρ έχουμε Ενδοκρινολογο οπότε θα σας ενημερώσω για το θέμα ζάχαρο.. να τελειώσει Κ Αυτό ν δω πως θ πορευτω από δω κ πέρα.. Μόνο μη με βάλει καμπύλη πάλι... Δε θα το αντέξω.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυριο εχω γιατρο να δω το μωρακι μου!!! κοριτσια εμενα η καμπυλη δεν με ταλαιπωρησε καθολου μπορω να πω και η γλυκοζη μια χαρα ηταν...πηρα με γευση πορτοκαλι κι ηταν σαν πορτοκαλαδα απλα πολυ γλυκια! επισης ουτε η ποσοτητα μου φανηκε μεγαλη που ηπια...ετσι που τα ακουγα νομιζα οτι θα ηταν πιο πολυ! οπως και να χει καλα αποτελεσματα να εχεις κοριτσι μου!!! υπομονη κοριτσια...κοντευει ο καιρος!!! ολες ταλαιπωρουμαστε απο κατι αλλα το αποτελεσμα δεν συγκρινεται με τιποτα!!!

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Oneira_glyka περιμένουμε νέα σου. Όλα καλά να είναι! Linaki κορίτσι μου παθουσα κ εγώ. .Με τον γιο μου αγκαλίτσα εδώ κ ένα μήνα αυτοκολλητος! Τι ύπνο να κάνεις γενικά όταν έχεις να βολεψεις μια κοιλιά  (&ένα μωράκι μέσα ) όταν έχεις "καβαλα " ένα ζουζουνακι! Αλλά όπως κ να χει η αίσθηση ότι έχω αγκαλίτσα κ τα δύο μου παιδιά με συνεπαίρνει! Εγώ κορίτσια μου είμαι 30 εβδομάδων τώρα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μου!!! ναι κι εγω το μαξιλαρι θηλασμου απο το mother baby to χα παρει το 2015 και το εχω ακομα!!πολυυυυ καλο και βολικο!!!!!! @oneira_glyka θα περιμενουμε νεα σου!!!! @Myrtoulita τωρα μπαινω 33 εβδομαδων.... @Linaki2012 θα κανουμε υπομονη για του χρονου για τον παιδικο...βλεπω ολες οι μανουλες τα εστειλαν φετος και εγω ειπα ας μην παει παιδικο ..οχι τιποτα αλλο μην μου φερνει κι αρρωστιες μετα και τους εχω και τους 2 ολο το χειμωνα με ιωσεις... υπομονη!!!! ολες παντως κοντεψαμε...σε λιγο παλι θα κραταμε τα μωρακια μας αγκαλιτσα και δεν θα το πιστευουμε παλι... λινακι μου εσυ που το χες ξεκινησει το θεμα με το facebook ... αν θελετε να φτιαξουμε παλι μια ομαδα δικη μας και στο fb να τα λεμε κι απο εκει παλι οι μανουλες νοεμβριου 2017 αυτη την φορα :P:D

 

  • Μου αρέσει 3

[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Myrtoulita είπε:

Εγω αυριο εχω γιατρο να δω το μωρακι μου!!! κοριτσια εμενα η καμπυλη δεν με ταλαιπωρησε καθολου μπορω να πω και η γλυκοζη μια χαρα ηταν...πηρα με γευση πορτοκαλι κι ηταν σαν πορτοκαλαδα απλα πολυ γλυκια! επισης ουτε η ποσοτητα μου φανηκε μεγαλη που ηπια...ετσι που τα ακουγα νομιζα οτι θα ηταν πιο πολυ! οπως και να χει καλα αποτελεσματα να εχεις κοριτσι μου!!! υπομονη κοριτσια...κοντευει ο καιρος!!! ολες ταλαιπωρουμαστε απο κατι αλλα το αποτελεσμα δεν συγκρινεται με τιποτα!!!

ερώτηση κρισεως... χχαχα οταν λες το πηρες με γευση πορτοκαλι?? απο τα παιρνετε?? γτ εγω παω σαν το ουφο και μου φτιαχνουν την αηδια...κ με πιεζουν ν το πιω κ γρηγορα με υφακι.. πιες το εσυ μονορουφι μαρη ειπα ν την πω... αλλα κρατηθηκα γιατι θα ξερνουσα.... αν μπορουμε να το αγορασουμε με γευση απο εξω ν ξερω αν σε περιπτωση με βαλει ν την επαναλαβω ν αγορασω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , ζωη π. είπε:

καλησπερα κοριτσια μου!!! ναι κι εγω το μαξιλαρι θηλασμου απο το mother baby to χα παρει το 2015 και το εχω ακομα!!πολυυυυ καλο και βολικο!!!!!! @oneira_glyka θα περιμενουμε νεα σου!!!! @Myrtoulita τωρα μπαινω 33 εβδομαδων.... @Linaki2012 θα κανουμε υπομονη για του χρονου για τον παιδικο...βλεπω ολες οι μανουλες τα εστειλαν φετος και εγω ειπα ας μην παει παιδικο ..οχι τιποτα αλλο μην μου φερνει κι αρρωστιες μετα και τους εχω και τους 2 ολο το χειμωνα με ιωσεις... υπομονη!!!! ολες παντως κοντεψαμε...σε λιγο παλι θα κραταμε τα μωρακια μας αγκαλιτσα και δεν θα το πιστευουμε παλι... λινακι μου εσυ που το χες ξεκινησει το θεμα με το facebook ... αν θελετε να φτιαξουμε παλι μια ομαδα δικη μας και στο fb να τα λεμε κι απο εκει παλι οι μανουλες νοεμβριου 2017 αυτη την φορα :P:D

 

εγω το ειχα απο το 2010.ειναι σανιδα σωτηριας για τον υπνο.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

ερώτηση κρισεως... χχαχα οταν λες το πηρες με γευση πορτοκαλι?? απο τα παιρνετε?? γτ εγω παω σαν το ουφο και μου φτιαχνουν την αηδια...κ με πιεζουν ν το πιω κ γρηγορα με υφακι.. πιες το εσυ μονορουφι μαρη ειπα ν την πω... αλλα κρατηθηκα γιατι θα ξερνουσα.... αν μπορουμε να το αγορασουμε με γευση απο εξω ν ξερω αν σε περιπτωση με βαλει ν την επαναλαβω ν αγορασω..

@oneira_glyka ΜΠΟρεις να το παρεις απο φαρμακειο και να το πας εσυ στο μικροβιολογικο πχ!! αν και μερικα εργαστηρια εχουν την γευση πορτοκαλι και τους το λες... εγω πχ στην πρωτη πηγα σε αλλο και ειχαν αυτο το αηδιαστικο τωρα στην δευτερη που πηγα σ αλλη περιοχη ειχαν την γευση πορτοκαλι που ηταν πολυ καλυτερο ...

3 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

εγω το ειχα απο το 2010.ειναι σανιδα σωτηριας για τον υπνο.

ναι εννοειται!!!!! κι οχι μονο!!! να ναι καλα οποιος το εφηυρε!!!!!! :P

 

  • Μου αρέσει 1

[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η μικροβιολογος που παω με ρωτησε αν ηθελα να πιω την σκετη γλυκοζη την οποια την καλυπτει ο ΕΟΠΠΥ αλλιως υπαρχουν γευσεις πορτοκαλι η λεμονι που δινεις 5 ευρω περιπου...ε και για να ειμαι σιγουρη ηπια το πορτοκαλι!! μια αλλη κοπελα που καναμε μαζι την καμπυλη ηπιε το απλο για να μην δωσει τα 5 ευρω και μου ειπε οτι μια χαρα της φανηκε κι αυτο!! τι να πω οπως μου ειπε και η μικροβιολογος αυτο εξαρταται απο την γευση της καθε εγκυου!! αλλα απ'οτι εχω ακουσει κι εγω αν το μικροβιολογικο που πας εχει μονο την απλη γλυκοζη μπορεις να ρωτησεις πχ στο φαρμακειο της γειτονιας σου αν μπορουν να σου βρουν με γευση και να το πας εσυ στο μικροβιολογικο!

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια κ στις 2 εγκυμοσύνες πήρα το απλό  (βλακεια μου! )άκουσα κάτι χαζές που μου είπανε ότι είναι πιο εύκολο να την πιεις κ δεν αναγουλιαζεις. .ακριβώς το αντίθετο ένιωσα! Αφού το πορτοκαλι μου αρέσει κ το πίνω δεν καταλαβαίνω γιατί δεν πήρα! Δύο φορές την πάτησα έτσι. Αυτό που νιώθω κορίτσια τώρα τελευταία όταν κουραστώ λίγο είναι να νιώθω τη μπέμπα μου τόσο χαμηλά που έχω την αίσθηση ότι θέλει να βγει! !! Το τι γαργαλητο νιώθω άλλο πράγμα! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...