Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Νοεμβρίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 544
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπερα κ από εμένα!!ξεκινησαν κ μένα σιγά σιγά οι αναγούλες αλλα όχι πολυ έντονα ακόμα!!ο κύκλος μου είναι τεραστιοοςςς μπορεί κ ν μου ερθει μ καθυστέρηση μήνα...περσυ όμως με περίοδο 4/2 έκανα τεστ 5/3 και βγήκε θετικότατο..τωρα με περίοδο 4/2 έκανα στις 6/3 και βγήκε αρνητικό όποτε υπέθεσα πως είναι καθυστέρηση περιόδου κλασικά όπως πάντα..για αυτό  κ άργησα την δεύτερη φορά ν κάνω τ τεστ..κράμπες νιώθω κ γω πολυ έντονες κάτω χαμηλά μάλλον επειδή σηκώνω πολυ τ μικρό! Γιατί στην πρώτη δεν ένιωθα τίποτα!!υπομονηηηη κ όλα καλά!!


InEHp2.png
Link to comment
Share on other sites

μπραβο @kid-92 και με ακανονιστο κυκλο μια χαρα τα καταφερνεις...αντε θα περιμενουμε νεα σου το Σαββατο σωστα?? μπορει να ακουσετε και καρδουλα και θα σου πει και ποσο εβδομαδων εισαι ακριβως ο ντοκ σου!! προσπαθησε να μην κανεις βαριες δουλειες και να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλο μηνα κοριτσια μου!!!Πως ειστε;Αρρωστηκε ο μικρος μου και με πηρε και μενα λιγο η μπαλα.Ευτυχως σημερα ειμαστε καλυτερα.Ανυπομονω να δω το φασολακι μου στο επομενο ραντεβου και να κλεισουμε αυχενικη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kοριτσια καλησπερα και απο εμενα!και καλο μηνα!αρρωστησε και μενα το μωρακι αυτες τις μερες αλλα ευτυχως σημερα ειναι καλα!πηγαμε χθες στο γιατρο ειδαμε μωρακι αλλα δεν εχουμε ακουσει ακομη καρδουλα ειναι μικρουλη ακομη ειμαι στην 5 εβδομαδα..τωρα ραντεβου παλι την αλλη εβδομαδα!


InEHp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια και καλο μηνα!! μπραβο @kid-92...ποτε εχετε ξανα ραντεβου;; εσυ @Βασιλινα μου ποτε εχεις ραντεβου ειπαμε;; σου ειπε οτι θα σου κλεισει και για αυχενικη στο επομενο ραντεβου;; εσεις κοριτσια προγεννητικο ελεγχο εχετε κανει;; 

περαστικα στα μωρακια σας κοριτσια!!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Myrtoulita είπε:

καλησπερα κοριτσια και καλο μηνα!! μπραβο @kid-92...ποτε εχετε ξανα ραντεβου;; εσυ @Βασιλινα μου ποτε εχεις ραντεβου ειπαμε;; σου ειπε οτι θα σου κλεισει και για αυχενικη στο επομενο ραντεβου;; εσεις κοριτσια προγεννητικο ελεγχο εχετε κανει;; 

περαστικα στα μωρακια σας κοριτσια!!!

Ευχαριστούμε πολυ!!εχω ραντεβού την άλλη Δευτέρα!δεν εχω κάνει προγεννητικό έλεγχο!!εσεις κορίτσια σε ποια εβδομάδα είπαμε είστε;;


InEHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Πως ειστε;Την πεμπτη παω εγω γιατρο και θα κλεισουμε και την αυχευνικη τελη του μηνα αν δεν κανω λαθος.8κ4 ημερων ειμαι σημερα εμενα μου εδωσε τον προγγενητικο τα εκανα.

Κατι ασχετο κοριτσια σε δημοσιο θα γεννησετε η ιδιωτικο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Melitoula τι ωρα εχεις ραντεβου;; να μπεις να μας πεις τα νεα σου....εσυ ποσο εβδομαδων εισαι;;  κι εγω σημερα εχω γιατρο!!! @Βασιλινα εμενα και οι 2 μου γιατροι ειναι σε ιδιωτικο και μαλλον προς τα εκει οδευω...εσεις κοριτσια;;


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Απο το πρωτο πηγα στο δημοσιο γεννησα με εφημερευον ομως πολυ μεγαλο λαθος μου.Τωρα στο δευτερο παλι στο ιδιο νοσοκομειο θα παω αλλα θα επιλεξω εγω ποιον γιατρο θελω.Δεν το τραβαω ξανα αυτο το μαρτυριο.Τραυματικη εμπειρια ηταν για μενα η πρωτη γεννα!

Link to comment
Share on other sites

@Βασιλινα φαντάζομαι τι μπορει να περασες..εχω ακουσει απο γνωστη μου.. λοιπον κοριτσια ολα καλα..δοξα τω Θεω! ακουσαμε καρδουλα, ειμαι εφτα εβδομαδων κοριτσι.. αχ αυτος ο ηχος.. αχ.. :wub:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μελιτουλα υπεροχος ηχος ε;;;Αστα μονο με τον γιατρο τα εχω κατα τ'αλλα και το προσωπικο και η καθαριοτητα ηταν οκ γι'αυτο και ξαναπαω εκει βεβαια ειναι και το οικονομικο.

Βρε κοριτσια εχει πρηστει παρα πολυ το στηθος μου συμβαινει και σε σας;Στην πρωτη εγκυμοσυνη στους τελευταιους μηνες πρηστικε και πιο πολυ μετα στον θηλασμο.Εχω ανεβει ηδη ενα νουμερο που θα φτασει;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...