Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Νοεμβρίου 2017


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, m_f_l είπε:

Zooula εγώ έχασα 6 κιλά απο αναγουλες και εμετούς και πιστεύω ότι απλά θα τα πάρω μέχρι να γεννήσω. .Το ίδιο και στα άλλα δύο μου παιδιά. Γενναω και είμαι πολύ λιγότερα από πριν . κάπου στον θηλασμό επανέρχομαι. 

Πωπω δυσκολα με τους εμετους. Εγω μονο αναγουλες ειχα στις προηγούμενες και τρελαινομουν. Και παλι ειχα ορεξη κι έτρωγα χαχαχα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 544
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 17/5/2017 at 10:20 ΜΜ, zooula36 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια!! Ζουζουνελ ευχομαι περαστικα!!Σημερα ολο γουργουριζει η κοιλια μου. Δεν χορταινω με τιποτα:shock:Ευτυχώς δεν εχω παρει κιλα ακομη. Στις προηγούμενες στο πρωτο τρίμηνο παντα 3 με 4 κιλά έβαζα.Εσεις απο κιλα πως πατε; 

κοριτσια εγω ειμαι ενα δυο κιλα συν σιγουρα.. με εσωσαν οι καουρες γτ αναγουλες πολλες δεν ειχα και αν ειχα εβαζα ενα υποθετακι και τελος..κ μπορει να εχασα και κανενα απο αυτα που ειχα βαλει πριν την εγκυμοσυνη..διοτι μετα την γεννα το δεκεμβρη που δεν μπορουσα ν φαω τιποτα εννια μηνες ειχα τοσα πολλα φαγητα αποθημενα..και ετρωγα πολυ! απο ολα δοκιμαζα.. μου ειχαν λειψει τα παντα.. δεν φανταζεστε..οποτε για τρεις μηνες ετρωγα εβαλα οχτω κιλακια..για την ακριβεια δεν εφυγαν ποτε..γτ οχτω εβαλα στην εγκυμοσυνη και με αυτα εμεινα μετα αφου ετρωγα οτι εβρισκα.. οποτε με αυτα ξεκινησα την εγκυμοσυνη την δευτερη τρεις μηνες μετα.. και με αυτα πορευομαι..αν και στην αρχη ειχα βαλει δυο τρια τωρα βλεπω εχω χασει ενα.. αλλα οχι απο εμετους..εμετους εκανα δυο τρεις ..δοξα τω Θεω.. αλλα δεν μπορω να πω οτι ευχαριστιεμαι το φαγητο.. τρωω και το μετανιωνω.. αλλα παραπονο δεν εχω..αλλες κοπελες ειναι πολυ χειροτερα..με εμετους καθημερινα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες του Νοεμβρίου! Περιμένω και εγώ το παιδάκι μου περίπου 18.11.17! Σήμερα βρήκα το φόρουμ και θα χαρώ να ανταλλάξουμε πληροφορίες και να μοιραστούμε εμπειρίες!

Εύχομαι καλή κύηση σε όλες τις μανούλες! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, MissM είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες του Νοεμβρίου! Περιμένω και εγώ το παιδάκι μου περίπου 18.11.17! Σήμερα βρήκα το φόρουμ και θα χαρώ να ανταλλάξουμε πληροφορίες και να μοιραστούμε εμπειρίες!

Εύχομαι καλή κύηση σε όλες τις μανούλες! 

 Καλως μας ηρθες @MissM!! με το καλο το μωρακι σου!! το πρωτο σου ειναι? εννοειται θα αλλαζουμε πληροφοριες και εμπειριες.. απο συμπτωματα πως εισαι? 

κοριτσια φουσκωσατε καθόλου? εγω πλεον με δυσκολια το κρυβω.. φαινομαι λες και καταπια αυγο δεινοσαυρου.. οποτε δυσκολο να κρυφτει.. γιατι ενταξει κιλα εχω παραπανω αλλα δεν δικαιολογουν την κοιλια αυτη.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια!!Τι κανετε;Πως πατε; Καλως ηρθες @MissM και με το καλο!!Κι εγω με παραπανισια κιλα αλλα αρχιζει να πεταγεται λιγο.Αυχενικη εκανα την Παρασκευή, πολυ καλη. Περιμενω τις αιματολογικες για να συνδυαστούν με την αυχενικη. Ελπίζω να μην χρειάστει αμνιοπαρακεντηση:shock:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Να εχετε ομορφες εγκυμοσυνες και με το καλο να κρατησετε τα μωρακια σας αγκαλια! Θα γινω και εγω μανουλα Νοεμβριου για 3η φορα με ΠΗΤ 26/11. Εχω 2 αγορακια 4,5 κ 1,5 ετων και τωρα περιμενω κοριτσακι! Καναμε τροφοβλαστη γιατι εχουμε στο στιγμα της Μεσογειακης Αναιμιας και ευτυχως ειναι ολα καλα ετσι μαθαμε και το φυλο. Θα χαρω να μοιραζομαστε τις εμπιρειες μας και τις χαρες μας εδω. Τα αγορακια μου ειναι γεννημενα 30 Οκτωμβριου ο μικρος και 15 Νοεμβριου ο μεγαλος εχω αρκετη εμπιρεια στα φθινοπωρινα μωρακια χιχι! 

  • Μου αρέσει 2

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Linaki2012 είπε:

Καλησπερα! Να εχετε ομορφες εγκυμοσυνες και με το καλο να κρατησετε τα μωρακια σας αγκαλια! Θα γινω και εγω μανουλα Νοεμβριου για 3η φορα με ΠΗΤ 26/11. Εχω 2 αγορακια 4,5 κ 1,5 ετων και τωρα περιμενω κοριτσακι! Καναμε τροφοβλαστη γιατι εχουμε στο στιγμα της Μεσογειακης Αναιμιας και ευτυχως ειναι ολα καλα ετσι μαθαμε και το φυλο. Θα χαρω να μοιραζομαστε τις εμπιρειες μας και τις χαρες μας εδω. Τα αγορακια μου ειναι γεννημενα 30 Οκτωμβριου ο μικρος και 15 Νοεμβριου ο μεγαλος εχω αρκετη εμπιρεια στα φθινοπωρινα μωρακια χιχι! 

Γεια σου Linaki!!Να χαίρεσαι τα παιδακια σου και με το καλο η κορουλα σου:mad:. Μακαρι να κανω κι εγω ενα κοριτσάκι :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια κι απο εμενα!! Τι κανετε;; χαθηκα λιγο αν και μπαινω συχνα να σας διαβασω απλα δεν εχω πολυ χρονο λογω δουλειας να σας γραφω!!! Καλωσηρθατε καινουργια κοριτσακια και με το καλο τα μωρακια σας!!! Εγω εκανα αυχενικη αρχες του Μαη κι ολα καλα!!! Τωρα εχω παλι ραντεβου με τον γιατρο την αλλη εβδομαδα!!! Να δουμε θα μας πει φυλο η θα περιμενουμε μεχρι την β;; Εμενα ειναι το πρωτο μου κι οτι και να ειναι δεν με νοιαζει!!! Εγω για να ενημερωσω τα καινουργια κοριτσια εχω ΠΗΤ 10-13 Νοεμβριου!!! 

  • Μου αρέσει 2

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, zooula36 είπε:

Γεια σου Linaki!!Να χαίρεσαι τα παιδακια σου και με το καλο η κορουλα σου:mad:. Μακαρι να κανω κι εγω ενα κοριτσάκι :-)

Στο ευχομαι να ειναι κοριτσακι αλλα πανω απ ολα γερο μωρο! το τι αγχος περασα μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα για την υγεια της δεν περιγραφεται! Ειχα και εγω κρυφο ποθο ενα κοριτσακι αλλα και αγορι να ηταν παλι δεν θα μπορουσα να ειμαι πιο χαρουμενη! Απ οτι ειδα σε προηγουμενα ποστ εχεις ηδη 3 αγορια ε? ετσι και η κουμπαρα μου και τωρα περιμενει και αυτη κοριτσακι! :-D

  • Μου αρέσει 1

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


20 ώρες πρίν, zooula36 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!Τι κανετε;Πως πατε; Καλως ηρθες @MissM και με το καλο!!Κι εγω με παραπανισια κιλα αλλα αρχιζει να πεταγεται λιγο.Αυχενικη εκανα την Παρασκευή, πολυ καλη. Περιμενω τις αιματολογικες για να συνδυαστούν με την αυχενικη. Ελπίζω να μην χρειάστει αμνιοπαρακεντηση:shock:

Γιατί κορίτσι μου σκέφτεσαι την αμνιοπαρακεντηση? Μπράβο  για την καλή σας αυχενικη χαίρομαι. 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Linaki2012 είπε:

Καλησπερα! Να εχετε ομορφες εγκυμοσυνες και με το καλο να κρατησετε τα μωρακια σας αγκαλια! Θα γινω και εγω μανουλα Νοεμβριου για 3η φορα με ΠΗΤ 26/11. Εχω 2 αγορακια 4,5 κ 1,5 ετων και τωρα περιμενω κοριτσακι! Καναμε τροφοβλαστη γιατι εχουμε στο στιγμα της Μεσογειακης Αναιμιας και ευτυχως ειναι ολα καλα ετσι μαθαμε και το φυλο. Θα χαρω να μοιραζομαστε τις εμπιρειες μας και τις χαρες μας εδω. Τα αγορακια μου ειναι γεννημενα 30 Οκτωμβριου ο μικρος και 15 Νοεμβριου ο μεγαλος εχω αρκετη εμπιρεια στα φθινοπωρινα μωρακια χιχι! 

Καλως μας ηρθες και με το καλοοο!!! κοριτσακι ε? εμεις εχουμε ενα αγορακι εξι μηνων, και τωρα αυτο δεν ξερουμε τι ειναι.. ουτε εμεις ξερουμε αν θα φανει σε αυτον το υπερηχο.. αν και νιωθω οτι εχω κοριτσακι...αλλα δεν θελω να βγω ψευτρα..τι μανα θ μαι..:D

22 ώρες πρίν, zooula36 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!Τι κανετε;Πως πατε; Καλως ηρθες @MissM και με το καλο!!Κι εγω με παραπανισια κιλα αλλα αρχιζει να πεταγεται λιγο.Αυχενικη εκανα την Παρασκευή, πολυ καλη. Περιμενω τις αιματολογικες για να συνδυαστούν με την αυχενικη. Ελπίζω να μην χρειάστει αμνιοπαρακεντηση:shock:

 

3 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Καλησπερα κοριτσια κι απο εμενα!! Τι κανετε;; χαθηκα λιγο αν και μπαινω συχνα να σας διαβασω απλα δεν εχω πολυ χρονο λογω δουλειας να σας γραφω!!! Καλωσηρθατε καινουργια κοριτσακια και με το καλο τα μωρακια σας!!! Εγω εκανα αυχενικη αρχες του Μαη κι ολα καλα!!! Τωρα εχω παλι ραντεβου με τον γιατρο την αλλη εβδομαδα!!! Να δουμε θα μας πει φυλο η θα περιμενουμε μεχρι την β;; Εμενα ειναι το πρωτο μου κι οτι και να ειναι δεν με νοιαζει!!! Εγω για να ενημερωσω τα καινουργια κοριτσια εχω ΠΗΤ 10-13 Νοεμβριου!!! 

δοξα τω Θεω με τις αυχενικες σας κοριτσια!!πολυ ωραια τα νεακια σας!!

απο συμπτωματα αναγουλες καουρες κλπ? εγω εχω και ζαλαδες καμια φορα.. ουτε να σηκωθω απο το κρεβατι δεν μπορω..ευτυχως πολυ σπανια..

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια στην αρχη ειχα λιγο το στομαχι μου και λιγες πρωινες ναυτιες οι οποιες περασαν εδω και σχεδον εναν μηνα τωρα!! Απο συμπτωματα μονο κοπωση και υπνηλια!! Οι κοιλιτσες σας φουσκωσαν...εμενα εχει αρχισει και φαινεται!!

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Linaki2012 είπε:

Στο ευχομαι να ειναι κοριτσακι αλλα πανω απ ολα γερο μωρο! το τι αγχος περασα μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα για την υγεια της δεν περιγραφεται! Ειχα και εγω κρυφο ποθο ενα κοριτσακι αλλα και αγορι να ηταν παλι δεν θα μπορουσα να ειμαι πιο χαρουμενη! Απ οτι ειδα σε προηγουμενα ποστ εχεις ηδη 3 αγορια ε? ετσι και η κουμπαρα μου και τωρα περιμενει και αυτη κοριτσακι! :-D

Εννοείται γερό μωρο παντα αυτο το αγχος εχω. Η αληθεια εχω αδυναμία στα αγορια αλλα κι ενα κοριτσι θα ηταν διαφορετικά.Πολυ τεστοστερόνη μαζευτηκε στο σπιτι μας χαχαχα. 

4 ώρες πρίν, Elpidaaa είπε:

Γιατί κορίτσι μου σκέφτεσαι την αμνιοπαρακεντηση? Μπράβο  για την καλή σας αυχενικη χαίρομαι. 

Λογω ηλικιας φοβαμαι μην πεσουν τα ποσοστά. Αν και ο γιατρος μου ειναι καθησυχάστικος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η κοιλιά φάνηκε απο πολύ νωρίς είχα και τα κιλά της προηγουμενης εγκυμοσύνης και έχει γίνει τούμπανο! Φυσικά ειναι και το πρήξιμο των πρώτων μηνών που μετά φεύγει νομίζω και μένει η πραγματική κοιλίτσα! Μπαίνουμε πια στο 2ο τριμηνο απίστευτο ε? Όπου να σαι θα αρχίσουμε να τα αισθανόμαστε! Εγώ ήδη ώρες ώρες νιώθω φτερουγίσματα και κατι σαν ψαράκι που κολυμπάει και νιώθω οτι είναι το μωράκι...

Απο συμπτώματα και εγώ πολύ υπνηλία και κούραση απίστευτη, ξυπνάω κουρασμένη και κοιμάμαι απο τις 9!!! Ουτε survivor δεν προλαβαίνω να δω :-P

  • Μου αρέσει 1

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...