Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Νοεμβρίου 2017


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια...Ζωη τωρα εισαι καλυτερα;; εμενα οι ναυτιες και οι εμμετοι ξεκινησαν στην 7η περιπου εβδομαδα και τωρα που κοντευω την 11η εχει ηρεμησει αρκετα το στομαχι μου...βασικα εγω ειχα πολλες ανακατωσουρες!! Μπραβο που ολα πανε καλα!! εχουμε σχεδον ιδιες μερες ΠΗΤ!! εσυ που θα γεννησεις;; κι εγω αυχενικη εχω 3/4!! ολα κοντα κοντα!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 544
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κούκλες μ..?τι λέει? Εμείς καλά..ξεκίνησαν οι αναγούλες σιγά σιγά...δειλά δειλά..άργησαν λίγο Αλλά ήρθαν.. εύχομαι μη κάτσουν παραπάνω από ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη... τι κάνετε? Μυρτουλιτα μια χαρά!Αφού αραιωσαν.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Γεια σας κοριτσια κι απο εμενα...ναι προς το παρον ειμαι μια χαρα!! εσυ Μελιτουλα σε ποια εβδομαδα βρισκεσαι;; αυχενικη εκλεισες;;

εγω δεκατη εβδομαδα διανυω.. οχι δεν εκλεισα ακομα.. την μεθεπομενη εχω το ραντεβου στη γιατρο..κ θα δουμε.. ε αμα αραιωσαν δυσκολα να σε ξαναπιασουν.. αν ξεμπερδεψες τελεια!! 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα!!!Εμένα είναι το τρίτο μου παιδάκι..τωρα διανύω την 11 εβδομάδα αλλα το στομάχι μου χάλια....δεν κρατιεται τιποτα μέσα..και στις αλλες εκγυμοσυνες το ίδιο...

ΥΠΟΜΟΝΗ!!!! Τι άλλο; Εσεις πως είστε;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σαε κοριτσια!! @m_f_l καλωσηρθες στην παρεα μας!! με το καλο το τριτο σου παιδακι!! ποτε εχεις ΠΗΤ;; εσυ εκλεισες αυχενικη;; τα υπολοιπα κοριτσια τι κανουν;; Εσυ Μελιτουλα πως πας απο συμπτωματα;;

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα! Εγώ έκλεισα στις 11/5 αυχενική. Κατά πάσα πιθανότητα θα έρθει το πρώτο 10 ημερο του Νοεμβρίου! Από συμπτώματα άλλο τίποτα! Μια εβδομάδα ακόμα και μετά θα υποχωρήσουν. ...δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Σας έχει δώσει τίποτα για τους εμετούς; εμένα μου λέει ότι δεν επιτρέπεται μόνο ένα υπόθετο μου συνέστησε-δεν θυμάμαι πως λέγεται- το είχα χρησιμοποιησει στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου και ενώ έκανε δουλειά από εμετούς μου δημιουργούσε πόνο στην κοιλιά και έτσι δεν το ξαναπαιρνω.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Γεια σαε κοριτσια!! @m_f_l καλωσηρθες στην παρεα μας!! με το καλο το τριτο σου παιδακι!! ποτε εχεις ΠΗΤ;; εσυ εκλεισες αυχενικη;; τα υπολοιπα κοριτσια τι κανουν;; Εσυ Μελιτουλα πως πας απο συμπτωματα;;

τι να πω..απο συμπτωματα μεχρι στιγμης καμια καουρα αν φαω κατι που θα με πειραξει. οχι κατι συγκεκριμενο..ειναι πως θα μου κατσει.. απο αναγουλες.. πολυ ελαφριες και οχι καθε μερα.. τρεις φορες πηρα χαπι.. δεν ξερω αν με περιμενει αργοτερα το κακο.. αλλα στη πρωτη εγκυμοσυνη την ιδια περιοδο ημουν ταβλα.. μακαρι αυτη εδω να ειναι καλυτερη απο θεμα αναγουλας γιατι.. δεν θα την παλευα..βεβαια την καουρα δεν την γλιτωνω γτ ξεκινησε απο τωρα.. εσυ? 

 

2 ώρες πρίν, m_f_l είπε:

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα! Εγώ έκλεισα στις 11/5 αυχενική. Κατά πάσα πιθανότητα θα έρθει το πρώτο 10 ημερο του Νοεμβρίου! Από συμπτώματα άλλο τίποτα! Μια εβδομάδα ακόμα και μετά θα υποχωρήσουν. ...δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Σας έχει δώσει τίποτα για τους εμετούς; εμένα μου λέει ότι δεν επιτρέπεται μόνο ένα υπόθετο μου συνέστησε-δεν θυμάμαι πως λέγεται- το είχα χρησιμοποιησει στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου και ενώ έκανε δουλειά από εμετούς μου δημιουργούσε πόνο στην κοιλιά και έτσι δεν το ξαναπαιρνω.

καλως μας ηρθεεες!! αντε να αυξανομαστε.. εμενα μου ειχε πει στην πρωτη εγκυμοσυνη αφοβα τα βομεξ τα χαπια.. κ τωρα θα την ρωτησω αν μπορω να παιρνω τα υποθετα γιατι με την αναγουλα πως μπορεις ν καταπιεις αυτο χαπι.. αν δοκιμαζες το αντιστοιχο φαρμακο σε χαπι αν υπαρχει. πες τον γιατρο σ να ξερει μηπως σ δωσει κατι αλλο..

Link to comment
Share on other sites

Zouzounel όλα θα πάνε καλά! Μην αγχώνεσαι! Τι σε απασχολεί; θα δεις όλα θα πάνε καλά! Απόλαυσε το! Ζούμε ένα θαύμα αυτήν την στιγμή, σκέψου θετικά. Όταν σου έρχεται αρνητική σκέψη κλείσε τα μάτια και σκέψου όμορφα πράγματα. Το μωράκι σου, τα ρουχαλάκια που θα του πάρεις, ότι σε ευχαριστεί! Μόνο βγάλε τις κακές σκέψεις από το μυαλό σου. ΟΛΑ ΚΑΛΑ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


seuxaristo poli m _f_i   mou . exeis dikaio prepei na vgalo tis kakes skepseis apo to mualo mou. i megali diskolia na ftasoume mexri edo, i ilikia mou ,me gemise agxos kai fovies pou prepei na vro tropo na tis apovalo.vriskome kai sto spiti edo kai 2 mines meta spo odigies tou giatrou kai auto den voitha kai poli.seuxaristo poli gia ta kala sou logia

Link to comment
Share on other sites

Μην χάνεις την πίστη σου και την ελπίδα σου. Ο Θεός είναι μεγάλος, δεν θα αφήσει να συμβεί τίποτα! Εύχομαι να σου δώσει δύναμη να ξεπεράσεις τα άγχη σου γιατί χάνεις όλη την γοητεία αυτής της υπέροχης εμπειρίας! Να είσαι ήρεμη και ξεκούραστη! Και θα δεις που θα πάνε όλα καλά! !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!Είμαι μαμά ενός κοριτσιού 3,5 και περιμένω το δεύτερο μωράκι με ΠΗΤ 5/11.Μεχρι στιγμής είμαι με πολλές αναγουλες και εμετούς.Ευελπιστω να ξυπνήσω ένα πρωί και να νιώσω καλύτερα.Να ευχηθώ με το καλό τα μωράκια σας και ελπίζω να τα λέμε από εδώ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλωσηρθες εφη μου και με το καλο και το δικο σου μωρακι!! Ζουζουνελ μην ανησυχεις κι εμενα απο την 9η εβδομαδα ηρεμησαν τα συμπτωματα...τωρα ειμαι στην 11η και εχω που και που κατι τραβηγματακια χαμηλα..λογικα μεγαλωνει η μητρα και το νινακι!! Το στομαχι που ηταν χαλια απο την 6η σχεδον μεχρι αρχες 9ης τωρα εχει φτιαξει αρκετα!! Ολα καλα θα πανε...να εχεις πιστη οπως λεει και η m_f_l!!!

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...