Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Νοεμβρίου 2017


Recommended Posts

Κατι γινεται με τα μηνυματα. Δημοσιευσα κι εγω προχθες και δεν μου το εμφανιζει..:-(.. Anyway.. Ευχαριστω για το καλωσόρισμα!! 

Απο ναυτιες εγω πολυ λιγο ενω στις προηγούμενες πολυ μαζι με υπνηλια.Ασε δεν πηγαινε το μυαλο μου οτι ειμαι εγκυος :-D. Ειχα αστατο κυκλο λογω θηλασμου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 544
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, zooula36 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Τι κανετε;Μονη εμεινα:-(Ηρθαν τα αγρια να διωξουν τα ήμερα χαχαχ:-PΚαλο απογευμα και να ειστε καλα!! :)

καθολου μονη!! ειμαι και εγω εδω!! τεταρτη πεμπτη δεν ημασταν σπιτι, οποτε και δεν μπορουσα ν γραψω.. παντως λογικο να μην παει το μυαλο  σου αφου ειχες κ αστατο κυκλο. ετσι την ειχε πατησει κ μια φιλη μ που εκανε για πλακα τεστ και ειδε τσουπ και μια δευτερη γραμμη να την χαιρεταει.. εγω παντως με τα τεστ στο χερι ημουν.. γενικα ειχα μεγαλους κυκλους, αλλα επαιζαν στις δυο τρεις μερες παντα.. οποτε στην πρωτη τεστ εγκυμοσυνης ειχα κανει στις 20 μερες καθυστερηση γτ ηταν η πρωτη ελευθερη επαφη και δεν το φανταζομουν οτι εμεινα οποτε λεω μεγαλη ανωμαλια.. ωσπου καποια στιγμη λεω μπας? και εκανα τεστακι. την δευτερη πριν την καθυστερηση ειχα ελαφρυα ανακατεματα, και για πρωτη φορα μυρισα το αποσμητικο απο τ πλυντηριο πιατων και λεω..για να πιασω τοσο εντονα τη μυρωδια ειδικα τωρα που τελειωνει, κατι παιζει.. και εκανα τεστ μια βδομαδα πριν, οχι οτι πιστευα παλι γτ 2 περιοδους προλαβα ν εχω μετα τη γεννα.. και τρεις μηνες μετα, λεω με τιποτα.. ε ηταν πολυ αχνο ισα ισα που διακρινοταν το οποιο το ειδε ο αντρας μ.. ε μετα εκανα καμια εικοσαρια ακομα, αφου παραγγειλαμε πενηνταδα..:roll: οσο περνουσαν οι μερες γινοταν εντονοτερη η γραμμη.. κ πηγαμε γιατρο... παρολο το σοκ ηταν υπεροχα νεα.. 

αχ τι ωραια τεσσερα παιδακια!! και εμας μακαρι να μας χαρισει οσα θελει ο Θεος.. βεβαια λογω καισαρικων δεν ξερω ποσα μπορω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χαχα αυτη η όσφρηση!! Λαγωνικα γινομαστε:-). Γέννησα Σεπτεμβριο και θήλασα 6 μηνες. Περιοδος μου ηρθε μετα απο τεσσερις μήνες. Ιανουαριο και Φεβρουάριο. Γυρω στις 22 Φεβρουαρίου ειχαμε επαφες 2 φορες ολο κι ολο και οχι ολοκληρωμενες. Μετά βάζαμε προφυλαξη μεχρι να παω γυναικολογο να παρω αντισύλληπτικα. Που να ξερα χαχαχα.Ηταν το τελευταίο που σκεφτομουν. Μεχρι και για πρόωρη εμμηνόπαυση πηγαινε το μυαλο μου. Οι ορμονες μου ειχαν τρελαθει πολλα νευρα, δεν ειχα ορεξη για τίποτα και εβγαλα ξηροδερμια. Αυτα τα συμπτώματα τα ειχα και πριν χρονια οταν διαγνωστικα με θυροειδη χασιμοτο. Λεω σιγουρα ανεβηκε. Πηγα για εξετάσεις και λεω την κοπελα θα κανω και χοριακη να μου φυγει από το μυαλο. Παιρνω το απογευμα τις εξετάσεις και βλεπω 61000 και κατι χοριακη. Χαχαχα λεω θα το γεννησω κιόλας .Και ο θυροειδης απο 2 κατι που ειχα 6.50 ανεβηκε. Το ιδιο βραδυ ειχα λιγο καφε αιμα. Ισως κι απο το σοκ.Πηγα την αλλη μερα στον γιατρό μου λεει ουτε πρωταρα να ησουν χαχα. Ολα καλα ακουσαμε καρδιά.Κλεισαμε και αυχενικη 19 μαιου.

Τα 2 πρωτα τα εκανα φυσιολογικα. Τον τρίτο καισαρικη γιατι ηταν ισχιακος. Και τωρα καισαρική και σκέφτομαι και απολινωση μαζι. 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου τι κανετε?? καμια νεα εγκυουλα δεν θα εχουμε?? απο συμπτωματα πως πατε? εμενα ξεκινησαν οι καουρες..αλλα ενα πραγμα περιεργο.. τπτ δεν μπορω ν βαλω στο στομα.. αμα το ανοιξω μονο μπορει να ξερασω.. δεν ξερω αν ειναι και ψυχολογικο γιατι οταν ειμαι με παρεα μια χαρα ειμαι..τρωω με πολυ ανεση..μολις επιστρεφω σπιτι κομπος δενεται το στοαμχι μου και ειμαι... αφηστε.. αλλα και πως να το παλεψω δεν ξερω..με τιποτα δεν ξεχνιεμαι σπιτι.. εχω και τον μικρο που θελει χερια..ολα απο εμενα περνανε.. ουφ.. και οι αναγουλες με πιανουν απο το μεσημερι και μετα... βεβαια το υποθετο με το ζορι το κραταει ο οργανισμος μου.. στο δεκαλεπτο με πιανει δυνατος πονοκοιλος για τουαλετα...συγγνωμη κιολας..αλλα τι να κανω.. απο το να καταπιω την γκουμουτσα...προτιμω να υποστω πονοκοιλο..προχτες πονεσε λιγο η μεση με την κοιλια, καταλαβα μαλλον μεγαλωνει η μητρα.. αλλαζα και μηνα.. οποτε.. ακριβως την μερα αναμενομενης περιοδου.. πω πω.. φοβερο..

εσεις? πως ειστε?? φωσκωσατε καθόλου?? εγω ετσι κ ετσι.. βεβαια ειχα πρηστει και αρκετα στην αρχη.. τωρα επεσε η κοιλια αλλα τ ρουχα γιοκ..δε μπαινουν...εβγαλα τα εγκυμοσυνης μ, ευτυχως ειχα καλοκαιρινα γτ ιδια εποχη ειχα μεινει εγκυος..οποτε με βολεψε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μελιτουλα μια απο τα ιδια με τις καουρες!!Κι οσο σκεφτομαι μετα που θα χειροτερεψουν:mad:. Περσι με γιαούρτι και γαλα ανακουφιζομουν κι αυτο για ένα τεταρτακι. Εγω νιωθω οτι αρχισα να κουραζομαι πιο ευκολα. Έχω και τον μικρο βέβαια, που μπουσουλαει και σηκωνεται και πρεπει να ειμαι απο πισω του.Ευτυχως με βοηθανε και οι μεγαλοι λιγο.Αν και εχω ακομη κοιλια(παντα ειχα χαχαχα) βλέπω οτι πεταχτηκε λιγο. Αχ σε λίγο καιρό θα νιωθουμε και κλωτσιτσες!!Τι ωραια αισθηση:mad:.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !! Με λενε Ιωαννα ειμαι 27 χρονων εχω μια κορουλα 13 μηνων κ ειμαι εγκυος στο δευτερο με πητ 28/11. Δεν ξερω τελικα αν θα γεννησω νοεμβριο ή δεκεμβριο βεβαια αλλα μπηκα να πω ενα γεια! Στην κορη μου γεννησα 42 εβδομαδα για αυτο με βλεπω για Δεκεμβρη κ αυτη τη φορά χαχαχα

Ευχομαι ευκολες κ τελειομηνες εγκυμοσυνες σε ολες μας!

  • Μου αρέσει 2

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω σε κάνα δυο μήνες Θ γεμισουν...Μην αγχωνεστε..Ακόμα είναι ππολύ νωρίς.. βέβαια αν θέλετε ν τα ενώσουμε δεν εχω αντίρρηση αν γίνεται..Αλλά αν πλακώσει κόσμος δε θ γίνει λίγο χαμός?καλωσόρισαν Κ τα κορίτσια!!Είμαι από κινητό Κ δεν μπορώ ν γράψω αναλυτικά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 52 λεπτά , zouzounel 73 είπε:

geia sas koritsia .xathika kai ego ligo.tora eimai sti 12 vdomada . xthes ekana tin auxeniki .ola mia xara . siga siga stamatoun kai oi emetoi. exakoloutho omos na parameno sto spiti xaplomeni 

γεια χαρα @zouzounel 73.. θυμισε μου γτ εισαι ξαπλωμενη? αντε δοξα τω Θεω με την αυχενικη! πολυ ωραια λοιπον.. φευγουν οι εμετοι ε? τι καλα..εμενα οι καουρες αυξανουν με προκαλουν και εμετο οποτε και οι αναγουλες να φυγουν που δεν μπορω ν πω οτι ειχα ιδιαιτερες ταλαιπωρουμαι απο αυτο.. και ειμαι χαλια.. ουτε νερο να πιω..και οσο σκεφτομαι οτι θα χειροτερευει οσο φουσκωνω..λιγο αγχωνομαι..

Link to comment
Share on other sites

eixa ligo aima @Melitoula kai me exei afisei xaplomeni apo tin proti mera. eixa 2 sakkous kai o enas den proxorise kai mallon to aima apo eki proerxete apo ton deutero sakko pou den proxorise kai auto mou eipe simvainei mexri na aporofithei. logo kai ton diskolion na ftasoume mexri edo me exei xaplomeni

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια!! Ζουζουνελ ευχομαι περαστικα!!Σημερα ολο γουργουριζει η κοιλια μου. Δεν χορταινω με τιποτα:shock:Ευτυχώς δεν εχω παρει κιλα ακομη. Στις προηγούμενες στο πρωτο τρίμηνο παντα 3 με 4 κιλά έβαζα.Εσεις απο κιλα πως πατε; 

Link to comment
Share on other sites

Zooula εγώ έχασα 6 κιλά απο αναγουλες και εμετούς και πιστεύω ότι απλά θα τα πάρω μέχρι να γεννήσω. .Το ίδιο και στα άλλα δύο μου παιδιά. Γενναω και είμαι πολύ λιγότερα από πριν . κάπου στον θηλασμό επανέρχομαι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...