Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , vikib είπε:

Εγω νηστειας μετρουσα μονο πριν το πρωινο

Τα υπολοιπα μου φαινεται λιγο περιττο.κ φυσικα ειναι ευκολο να επηρεαστει με το αν φαγαμε κ τι

Παντως γενικα με διατροφη δ ειναι δυσκολο να το ελεγξεις γτ μια παθολογικη καμπυλη,ειδικα στα ορια δειχνει προδιαθεση.αλλα τοση γλυκοζη δ παιρνουμε συνηθως.εκτος αν τρωμε τουρτες ολοκληρες

Προσεχε τον εαυτο σου.να περπατας οσο αντεχεις,κ αν δ μπορεις δ πειραζει

Πριν κανεις την μετρηση αν γινεται πιες ενα ποτηρι νερο κ περπατα-κουνησου λιγο μεσα στο σπιτι κ μετα μετρα

Κ ηρεμια.το ζαχαρο επηρεαζεται απο το αγχος

Οριακά ειμαι (σήμερα πρωί νηστείας βγήκε 89) αλλά το θέμα είναι δεν βλέπω διαφορα με τη διατροφή κ το περπάτημα. Κ πριν που δεν έτρωγα σύμφωνα με τη διαιτα παλι το ίδιο έβγαινε. Για αυτό δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω κάτι άλλο. Ας γίνει ο,τι είναι να γίνει λοιπόν...


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Νηστείας μου το έχει πριν τα μεγάλα γεύματα (μεσημεριανό-βραδυνό) κ το πρωί φυσικά. Αυτά βγαίνουν 93 (αν κ το πρωί βγαίνει λίγο πιο κάτω). Περπατάω παρά πολύ σε σημείο που δεν ξέρω αν κάνει γιατί με πεθαίνει η μέση μου, κ κάνω κ τα 6 γεύματα!

Κι εγω νηστειας μετρουσα μονο πριν το πρωινο. Δηλαδη ποσες φορες τη μερα σε βαζει να τρυπας;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Κι εγω νηστειας μετρουσα μονο πριν το πρωινο. Δηλαδη ποσες φορες τη μερα σε βαζει να τρυπας;

4 -5 φορές τη μέρα , πριν κ μετα από γεύματα...:/


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , IoannaMas είπε:

4 -5 φορές τη μέρα , πριν κ μετα από γεύματα...:/

Θα γινουν τα δαχτυλα σου... :-P

Ισως τις πρωτες μερες για να καταλαβει πως λειτουργεις. Ελπιζω να στις μειωσει.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Αυτά τα Fischer price μεγάλη απογοήτευση η μικρή μου δεν έπαιξε ποτέ με κανένα παιχνίδι κ εχω ενα σωρό. Για να δούμε αν ο μικρός θα τα τιμήσει αλλιώς καινούρια θα τα χαρίσω χαχαχα

Το λενε πολλές οτι τα μωρουδιακα παιχνίδια ειναι πεταμένα λεφτά γι αυτό κ γω δεν θα αγορασω ...ενα δυο που θα μ φέρουν μονο θα έχει η μπέμπα...το περιστρεφόμενο που βάζεις στην κουνια και βγαζει μουσική και φωτακια στο ταβάνι εχω ζηλέψει αξίζει?


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Το λενε πολλές οτι τα μωρουδιακα παιχνίδια ειναι πεταμένα λεφτά γι αυτό κ γω δεν θα αγορασω ...ενα δυο που θα μ φέρουν μονο θα έχει η μπέμπα...το περιστρεφόμενο που βάζεις στην κουνια και βγαζει μουσική και φωτακια στο ταβάνι εχω ζηλέψει αξίζει?

Εγώ επειδή θηλαζα κοιμόμουν με το μωρό στο κρεβάτι στις αρχές (μας έπαιρνε ο ύπνος δηλ) κ μετα που ξυπναγε σε 3-4 ώρες δεν μπορούσα να το χω στην κούνια κοιμισμένο γιατί ήμουν κ εγώ κοιμισμένη κ φοβόμουν μην μου πέσει.. Επομένως δίπλα κ λύθηκαν όλα. Αργότερα που το έβαζα στην κούνια (τώρα κοιμάται κανονικά στην κουνια) αυτό το περιστρεφόμενο είναι άχρηστο γιατί σηκώνεται κ τραβάει τα αρκουδακια.. Είναι δηλ μόνο για μωρά. Εγώ δεν το θεωρώ χρήσιμο εν ολίγοις. Κ Επίσης θυμηθείτε ότι τα παιδιά δεν ξέρουν από λεφτά (ακριβό-φθηνό) μπορεί να τους πάρεις το πιο ακριβό Fischer price Κ να μην το κοιτάξουν καν ενώ αν τους δώσεις μια πέτρα πχ να παίζουν μισή ώρα. Ποσά παιχνίδια έχουμε όσα να μας γεμίζουν το σαλόνι. Τελευταία με το μόνο που παίζει είναι ένα καροτσάκι που σέρνει με μια κούκλα μέσα, το οποίο είναι κατά Πολύ φθηνότερο του Fischer price 

  • Μου αρέσει 3

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα κορίτσια . Το ζάχαρο ανεξάρτητα της διατροφής μου όσο πάει ανεβαίνει. 110 τώρα νηστείας ... Γιατί άραγε... Κ εγώ μετράω πολλές φορές την ημέρα σχεδόν μετά από κάθε γεύμα για να καταλάβω τι με πειράζει. 

Ετοιμάζω βαλίτσα κορίτσια :-D 

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Δεν είναι ωραία ολα αυτά που διαβάζω για το ζάχαρο , κορίτσια... Εύχομαι το καλύτερο δυνατό για τα μωράκια και τον οργανισμό σας.

Εγώ πρηστηκα.... Καλώς την κατακράτηση τη γερή! Πίεση εχω καλή εως χαμηλή, αλλα εικαι ολοστρογγυλη την τελευταία εβδομάδα. Βλέπω το πρόσωπο μου, τα πόδια μου τα πρωινά...υπέροχα! Στην πρώτη εγκυμοσύνη αυτο με βρήκε μπαίνοντας στον 9ο και τωρα είμαι ακομα στην τελευταία εβδομάδα του 7ου... Πίνω νερα, θα δοκιμάσω καινκατι διουρητικά "μαντζουνια" με αγγούρι, λεμόνι, σέλερι, αμα πίνεται αυτο το πράγμα, αλλιώς σε λιγο θα με κυλάνε στην κατηφόρα...

@Αναστασία33 24/10 έχω γιατρό. Ανυπομονώ κι εγώ για τον πλακούντα. 

  • Μου αρέσει 1

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elpidaaa είπε:

Καλήμερα κορίτσια . Το ζάχαρο ανεξάρτητα της διατροφής μου όσο πάει ανεβαίνει. 110 τώρα νηστείας ... Γιατί άραγε... Κ εγώ μετράω πολλές φορές την ημέρα σχεδόν μετά από κάθε γεύμα για να καταλάβω τι με πειράζει. 

Ετοιμάζω βαλίτσα κορίτσια :-D 

Καλημέρα κορίτσι. Δεν άρχισες τις ενέσεις ακόμα; χτες το βράδυ μήπως έφαγες κάτι βαρύ; Εγώ όλο γάλα κ γιαούρτι ήδη βαρέθηκα αλλά κάνω υπομονή.

Επίσης κ εγώ χτες επλυνα τα πρώτα ρουχαλάκια του μπεμπη, αλλά έχω 2-3 πλυντήρια ακόμα μέχρι να φτιάξω βαλίτσα. Τελευταία με έπιασε μια ανυπομονησία κ ήθελα να έχω τα περισσότερα έτοιμα.

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τρία σας κοριτσια!Καλη εβδομάδα!Ευχομαι να ειναι ολα παροδικα τα θεματα που προκυπτουν.Εγω φοβαμαι την πιεση ολο οριακα ειναι 13 ή 12 με 8 ή8,5 εως 9.

Gaidaki το πρωι που ξυπνας ειναι πρησμενα? ή οταν κουραζεσαι πρήζονται?Πηγες στο ικα?Πηγα το πρωι με τα χαρτια που μου ειπαν απο το κεντρο μανας και ηθελαν αλλα τοσα.ευτυχως οτι χαρτια  χρειαζονται για τετοιες δουλειές ,βιβλιαρια υγειας ολα τα εχω στο αμαξι και ευτυχως εχω γλιτωσει πολλες φορες το πηγαινε ελα.πηγα εβγαλα φωτοτυπιες και 3/11 θα μπουν τα λεφτα στην τραπεζα.μια χαρα ....


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Καλημέρα κορίτσι. Δεν άρχισες τις ενέσεις ακόμα; χτες το βράδυ μήπως έφαγες κάτι βαρύ; Εγώ όλο γάλα κ γιαούρτι ήδη βαρέθηκα αλλά κάνω υπομονή.

Επίσης κ εγώ χτες επλυνα τα πρώτα ρουχαλάκια του μπεμπη, αλλά έχω 2-3 πλυντήρια ακόμα μέχρι να φτιάξω βαλίτσα. Τελευταία με έπιασε μια ανυπομονησία κ ήθελα να έχω τα περισσότερα έτοιμα.

Όχι Ιωάννα μου τπτ βαρύ κ εγώ αυτά τρώω  κ αγανάκτησα. Περιμένω  απάντηση σήμερα. Όλη μέρα σκέφτομαι τι μπορώ να φάω . Εγω τελείωσα εχθές με τα ρούχα κ τα ράφια του μωρού. Διάλεξα τη θα βάλω στην βαλίτσα. Ένα πολύ μικρό ρούχο εξωδου κ ένα 0 με 3 μηνών. Κ εγώ θέλω να τελειώσω . Τρίτη μέρα τώρα έχω πολύ έντονα πετρώματα με πόνο περιόδου. Αλλά όχι πολύ τακτικά κ όλο λέω μετά θα πάρω τον γιατρό μου. Δεν είμαι έτοιμη ψυχολογικά για τίποτα ακόμη 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια κ απο μενα ευχομαι περαστικα ολα τα θεματα με το ζαχαρο... @Elpidaaa εμένα ο αντρας μ μια φορα ειχε παρει ενα μηχανακι να μετραει γτ νομιζε οτι ειχε κ του δειχνε το νηστειας πανω απο 100 αφου τρελαθηκε πηγε κ εκανε εξετασεις αιματος κ ηταν μια χαρα περδικι απλα ηταν χαλασμενο μαλλον το μηχανακι. Εσυ με μηχανακι μετρας;

απο τουχα κοριτσια δεν εχω κανει τπτ ακομα, ουτε εχω κατεβασει το ποτ μπεμπε να το πλυνω, παραειμαι χαλαρη μου φαινεται κ θα τρεχω τελευταια στιγμη

  • Μου αρέσει 2

5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Εγώ επειδή θηλαζα κοιμόμουν με το μωρό στο κρεβάτι στις αρχές (μας έπαιρνε ο ύπνος δηλ) κ μετα που ξυπναγε σε 3-4 ώρες δεν μπορούσα να το χω στην κούνια κοιμισμένο γιατί ήμουν κ εγώ κοιμισμένη κ φοβόμουν μην μου πέσει.. Επομένως δίπλα κ λύθηκαν όλα. Αργότερα που το έβαζα στην κούνια (τώρα κοιμάται κανονικά στην κουνια) αυτό το περιστρεφόμενο είναι άχρηστο γιατί σηκώνεται κ τραβάει τα αρκουδακια.. Είναι δηλ μόνο για μωρά. Εγώ δεν το θεωρώ χρήσιμο εν ολίγοις. Κ Επίσης θυμηθείτε ότι τα παιδιά δεν ξέρουν από λεφτά (ακριβό-φθηνό) μπορεί να τους πάρεις το πιο ακριβό Fischer price Κ να μην το κοιτάξουν καν ενώ αν τους δώσεις μια πέτρα πχ να παίζουν μισή ώρα. Ποσά παιχνίδια έχουμε όσα να μας γεμίζουν το σαλόνι. Τελευταία με το μόνο που παίζει είναι ένα καροτσάκι που σέρνει με μια κούκλα μέσα, το οποίο είναι κατά Πολύ φθηνότερο του Fischer price 

Καλησπέρα στις μέλλουσες μαμάδες και τα μωράκια.Για τα παιχνίδια μια παρέμβαση ότι και να τους πάρετε θα κολλήσουν με τις κατσαρόλες τις κουτάλες και ότι πιο άκυρο μπορείτε να φανταστείτε! Ο δικός μου κάτι μέρες τώρα με είδε να βάζω ρόλευ στα μαλλιά και παίζει με αυτά.Ναι μου τα κολλάει στο κεφάλι μαζί με κάλτσες πετσετακια κουτάλες ότι βρει .Μετά με κοιτάει και γελάει...

Αγαπημένο του παιχνίδι Επίσης είναι το στεγνωτηριο που ανοίγει τη πόρτα βγάζει τα ρούχα και τα ρίχνει κάτω .Όπως και η πόρτα του καταψύκτη. Όποτε καλύτερα λίγα παιχνίδια και σωστά μελετημένα παρά πολλά .πχ το παιχνίδι με τους κρίκους που τους βάζει στη σειρά .Η κάποιες κουδουνιστρες που το βοηθούν στην λεπτή κίνηση των χεριών .Εμείς τουλάχιστον ότι "παιξαμε" σαν βρέφος ήταν από Φυσικοθεραπευτη για να τον βοηθήσει λόγο προωροτητας.αν θέλετε σας τα στέλνω φωτο σε μυνημα .

Ότι τα δουλέψαμε Εμείς Σαν πρόωρο δεν σημαίνει ότι απαγορεύεται για τα τα δικά σας που θα γεννηθούν στην ώρα τους!

Καλό  κουραγιο στις κοπελιές με το ζάχαρο. Την έζησα την πίκρα..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...