Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Αναστασία33 είπε:

Οποτε σου εδωσε το οκ να γεννησεις φυσιολογικα φτανει να προσεχεις. Που ειναι αυτος ο οφθαλμιατρος θελω να παω κι εγω.

μπα "ακυρος" ηταν στην Νεα Σμυρνη ηταν.Σκεφτηκα τα λεφτα και πηγα και τα εδωσα σε εναν ασχετο.Σιγουρα εχω καποιο θεμα ομως δεν κοιταξε τιποτα.και με παραξενεψε και που δεν εβαλε κολλυριο.ουτε πιεση του ματιου μετρησε.ισως παω και στο οφθαλμιατρείο που ειχα κλεισει ή θα πληρωσω καποιον αλλο.

Καλημέρα!!!

Αναστασια ξυπνια και εσυ?Ποση μυωπια εχεις ?

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σας! Έχετε κάνει λέιζερ στα μάτια κ πάτε σε οφθαλμίατρο; εγώ είχα 5.5 μυωπία κ αστυγματισμο αλλά έχω κάνει λέιζερ. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα πάει σε οφθαλμίατρο ούτε κολυριο μου έβαλε ούτε τίποτα απλά είδε τα μάτια μου κ μου λέει όλα καλά. Για τη μυωπία δεν υπάρχει θέμα καισαρικης, αν έχετε οποιοδήποτε θέμα λύνεται με επισκληριδιο γιατί δεν πιέζεστε τόσο. Εγώ επειδή αυτή τη φορά θα κάνω στάνταρ επισκληριδιο, δεν θα πάω καν σε οφθαλμίατρο.

@Elpidaaa χτες το βράδυ έφαγα μακαρόνια (γενναία ποσότητα γιατί τα ήθελα παρά πολύ) με φρέσκια ντομάτα κ μια χαρά έδειξε το ζάχαρο. Κ σήμερα το πρωί 87. Θα συνεχίσω αυτά που κάνω λοιπόν δεν μπορώ κ να πεινάω όλη την ώρα. Αφού ελέγχου με τις τιμές. Ινσουλίνη άρχισες; 

@butterfly1986 είναι στενάχωρο να σου λένε ότι ίσως γεννήσεις αλλά σκέψου ότι κανείς ότι περνάει απ το χέρι σου. Μια χαρούλα θα είναι τα διδυμακια σου είτε έτσι είτε αλλιώς. Πάντα τα διδυμακια γεννιούνται κ πιο μικροσκοπικά.

Άρχισα να διανυω 35 Εβδομάδα :)) Κ ακόμα άδεια η βαλίτσα μου ουφφφ

  • Μου αρέσει 2

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , IoannaMas είπε:

Καλημέρα σας! Έχετε κάνει λέιζερ στα μάτια κ πάτε σε οφθαλμίατρο; εγώ είχα 5.5 μυωπία κ αστυγματισμο αλλά έχω κάνει λέιζερ. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα πάει σε οφθαλμίατρο ούτε κολυριο μου έβαλε ούτε τίποτα απλά είδε τα μάτια μου κ μου λέει όλα καλά. Για τη μυωπία δεν υπάρχει θέμα καισαρικης, αν έχετε οποιοδήποτε θέμα λύνεται με επισκληριδιο γιατί δεν πιέζεστε τόσο. Εγώ επειδή αυτή τη φορά θα κάνω στάνταρ επισκληριδιο, δεν θα πάω καν σε οφθαλμίατρο.

@Elpidaaa χτες το βράδυ έφαγα μακαρόνια (γενναία ποσότητα γιατί τα ήθελα παρά πολύ) με φρέσκια ντομάτα κ μια χαρά έδειξε το ζάχαρο. Κ σήμερα το πρωί 87. Θα συνεχίσω αυτά που κάνω λοιπόν δεν μπορώ κ να πεινάω όλη την ώρα. Αφού ελέγχου με τις τιμές. Ινσουλίνη άρχισες; 

@butterfly1986 είναι στενάχωρο να σου λένε ότι ίσως γεννήσεις αλλά σκέψου ότι κανείς ότι περνάει απ το χέρι σου. Μια χαρούλα θα είναι τα διδυμακια σου είτε έτσι είτε αλλιώς. Πάντα τα διδυμακια γεννιούνται κ πιο μικροσκοπικά.

Άρχισα να διανυω 35 Εβδομάδα :)) Κ ακόμα άδεια η βαλίτσα μου ουφφφ

Εγώ με ένα ποτήρι άπαχο γάλα το βράδυ το πρωί έχω 100 ζάχαρο. Με έχουν βάλει σε πολύ αυστηρή διατροφή για λίγες μέρες κ μετράω μετά από κάθε τι που τρώω. Θα ξεκινήσω μόλις δώσω κ αυτές τις μετρήσεις. Ζαλίζομαι :? κ το πρωί πάλι ένα ποτήρι γάλα με μια φρυγανιά πφφφ 

Όσο για την βαλίτσα μας. Χθες ψώνισα ρόμπα πιτζάμα εσώρουχα.  Ετοίμασα του μωρού ρούχα. Κουβερτούλα . Νεσεσέρ έχω έτοιμο. Πετσέτες έμειναν και παντόφλες. 

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Εγώ με ένα ποτήρι άπαχο γάλα το βράδυ το πρωί έχω 100 ζάχαρο. Με έχουν βάλει σε πολύ αυστηρή διατροφή για λίγες μέρες κ μετράω μετά από κάθε τι που τρώω. Θα ξεκινήσω μόλις δώσω κ αυτές τις μετρήσεις. Ζαλίζομαι :? κ το πρωί πάλι ένα ποτήρι γάλα με μια φρυγανιά πφφφ 

Όσο για την βαλίτσα μας. Χθες ψώνισα ρόμπα πιτζάμα εσώρουχα.  Ετοίμασα του μωρού ρούχα. Κουβερτούλα . Νεσεσέρ έχω έτοιμο. Πετσέτες έμειναν και παντόφλες. 

Κ εγώ ζαλιζομουν (έχασα κ 3 κιλά σε μια βδομάδα) κ από χτες αυξησα λίγο τις ποσότητες γιατί λέω δεν πάει άλλο. Κ δεν είδα διαφορα στις τιμες.Τώρα τυχαίο ήταν θα δείξει...

Εγώ μόνο πάνες κ μωρομαντηλα για το μωρό θα αγοράσω , τα υπόλοιπα ότι έχω...Επλυνα κάποια, σήμερα θα σιδερωσω... Αν κ δεν με βλέπω να γενναω ακομα, πιστεύω θα ταλαιπωρηθω ένα μήνα ακόμα!

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

μπα "ακυρος" ηταν στην Νεα Σμυρνη ηταν.Σκεφτηκα τα λεφτα και πηγα και τα εδωσα σε εναν ασχετο.Σιγουρα εχω καποιο θεμα ομως δεν κοιταξε τιποτα.και με παραξενεψε και που δεν εβαλε κολλυριο.ουτε πιεση του ματιου μετρησε.ισως παω και στο οφθαλμιατρείο που ειχα κλεισει ή θα πληρωσω καποιον αλλο.

Καλημέρα!!!

Αναστασια ξυπνια και εσυ?Ποση μυωπια εχεις ?

10 Ειρηνη... και αστιγματισμο δεν ξερω αν παιζει ρολο.

2 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Καλημέρα σας! Έχετε κάνει λέιζερ στα μάτια κ πάτε σε οφθαλμίατρο; εγώ είχα 5.5 μυωπία κ αστυγματισμο αλλά έχω κάνει λέιζερ. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα πάει σε οφθαλμίατρο ούτε κολυριο μου έβαλε ούτε τίποτα απλά είδε τα μάτια μου κ μου λέει όλα καλά. Για τη μυωπία δεν υπάρχει θέμα καισαρικης, αν έχετε οποιοδήποτε θέμα λύνεται με επισκληριδιο γιατί δεν πιέζεστε τόσο. Εγώ επειδή αυτή τη φορά θα κάνω στάνταρ επισκληριδιο, δεν θα πάω καν σε οφθαλμίατρο.

@Elpidaaa χτες το βράδυ έφαγα μακαρόνια (γενναία ποσότητα γιατί τα ήθελα παρά πολύ) με φρέσκια ντομάτα κ μια χαρά έδειξε το ζάχαρο. Κ σήμερα το πρωί 87. Θα συνεχίσω αυτά που κάνω λοιπόν δεν μπορώ κ να πεινάω όλη την ώρα. Αφού ελέγχου με τις τιμές. Ινσουλίνη άρχισες; 

@butterfly1986 είναι στενάχωρο να σου λένε ότι ίσως γεννήσεις αλλά σκέψου ότι κανείς ότι περνάει απ το χέρι σου. Μια χαρούλα θα είναι τα διδυμακια σου είτε έτσι είτε αλλιώς. Πάντα τα διδυμακια γεννιούνται κ πιο μικροσκοπικά.

Άρχισα να διανυω 35 Εβδομάδα :)) Κ ακόμα άδεια η βαλίτσα μου ουφφφ

Ειδες η φρεσκια τοματουλα; Ε αμα δε φας και λιγη σαλτσουλα βρε παιδι μου ολο με τα ξερα τα κρεατα χαλια γινεται το στομαχι.

1 hour ago, IoannaMas είπε:

Κ εγώ ζαλιζομουν (έχασα κ 3 κιλά σε μια βδομάδα) κ από χτες αυξησα λίγο τις ποσότητες γιατί λέω δεν πάει άλλο. Κ δεν είδα διαφορα στις τιμες.Τώρα τυχαίο ήταν θα δείξει...

Εγώ μόνο πάνες κ μωρομαντηλα για το μωρό θα αγοράσω , τα υπόλοιπα ότι έχω...Επλυνα κάποια, σήμερα θα σιδερωσω... Αν κ δεν με βλέπω να γενναω ακομα, πιστεύω θα ταλαιπωρηθω ένα μήνα ακόμα!

Ιωαννα ακριβως το ιδιο κι εγω. Τις πρωτες βδομαδες που ακολουθουσα κατα γραμμα τη διαιτα και στις ποσοτητες κ γενικα ενιωθα αδυναμια νομιζα πως θα πεσω κατω. Μετα σταδιακα και αφου μετραω και ειναι ολα καλα τα αυξησα κι εγω.

  • Μου αρέσει 2

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας και πάλι !!Καναμε ντοπλερ και το μωρδελι ειναι 2100 (±300) κεφαλικη προβολη και ολα μια χαρα!Η πιεση ανεβηκε αρκετα έφτασε και 15 με 10 με εστειλε ο γυναικολογος στον καρδιολογο για υπερηχο και και καρδιογραφημα  και οι παλμοι στο Θεό απο το αγχος μου.Μετα επεσε λιγο στο 10 λεπτο δηλαδή ηταν 12,5 με 8.9.θα παω την δευτερα να μου βαλει holter πιεσης και βλέπουμε .ειχα αγχωθει τοσο πολυ που δεν ελεγα να ηρεμισω .σκατα αυτο με την πιεση .

  • Μου αρέσει 6

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ERIANTON είπε:

γεια σας και πάλι !!Καναμε ντοπλερ και το μωρδελι ειναι 2100 (±300) κεφαλικη προβολη και ολα μια χαρα!Η πιεση ανεβηκε αρκετα έφτασε και 15 με 10 με εστειλε ο γυναικολογος στον καρδιολογο για υπερηχο και και καρδιογραφημα  και οι παλμοι στο Θεό απο το αγχος μου.Μετα επεσε λιγο στο 10 λεπτο δηλαδή ηταν 12,5 με 8.9.θα παω την δευτερα να μου βαλει holter πιεσης και βλέπουμε .ειχα αγχωθει τοσο πολυ που δεν ελεγα να ηρεμισω .σκατα αυτο με την πιεση .

Ειχες αγχος για το doppler γι' αυτο; Τελειο το μωρακι μπραβο Ειρηνακι μου.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

 δεν ειχα αγχος για το ντοπλερ γιατι το νιώθεις το μωρουλι συνεχεια .με την κωλοπιεση εχω άγχος.με το που σκεφτω οτι θα μστφησω πιεση με πιανει ταχυκαρδία


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ERIANTON είπε:

γεια σας και πάλι !!Καναμε ντοπλερ και το μωρδελι ειναι 2100 (±300) κεφαλικη προβολη και ολα μια χαρα!Η πιεση ανεβηκε αρκετα έφτασε και 15 με 10 με εστειλε ο γυναικολογος στον καρδιολογο για υπερηχο και και καρδιογραφημα  και οι παλμοι στο Θεό απο το αγχος μου.Μετα επεσε λιγο στο 10 λεπτο δηλαδή ηταν 12,5 με 8.9.θα παω την δευτερα να μου βαλει holter πιεσης και βλέπουμε .ειχα αγχωθει τοσο πολυ που δεν ελεγα να ηρεμισω .σκατα αυτο με την πιεση .

Γιατί αγχωθηκες σε πονάει το πιεσόμετρο; ουφ όλες λίγο πολύ έχουμε τα θεματακια μας, άντε να περάσει ένας μήνας.. Μεγάλο μωρό έχεις εν τω μεταξύ!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

γεια σας και πάλι !!Καναμε ντοπλερ και το μωρδελι ειναι 2100 (±300) κεφαλικη προβολη και ολα μια χαρα!Η πιεση ανεβηκε αρκετα έφτασε και 15 με 10 με εστειλε ο γυναικολογος στον καρδιολογο για υπερηχο και και καρδιογραφημα  και οι παλμοι στο Θεό απο το αγχος μου.Μετα επεσε λιγο στο 10 λεπτο δηλαδή ηταν 12,5 με 8.9.θα παω την δευτερα να μου βαλει holter πιεσης και βλέπουμε .ειχα αγχωθει τοσο πολυ που δεν ελεγα να ηρεμισω .σκατα αυτο με την πιεση .

Μια χαρα το μωρουλι σου Ειρηνακι μου!! Μην την σκεφτεσαι τη ριμαδα την πιεση!


RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, IoannaMas είπε:

Γιατί αγχωθηκες σε πονάει το πιεσόμετρο; ουφ όλες λίγο πολύ έχουμε τα θεματακια μας, άντε να περάσει ένας μήνας.. Μεγάλο μωρό έχεις εν τω μεταξύ!

αγχωνομαι με την ιδεα οτι θα με την  ιδεα οτι εχω πιεση.επειδη γεννησα με πιεση φοβαμαι μην ξανασυμβεί.και τοτε ηταν καλα ημουν 39 εβδομαδες και 4 μερες.τωρα εχει ακομα.μια εβδομαδα παραπανω το βγαζει 33 και 2 μερες. αλλα δεν ειναι απόλυτο.ειναι 300γραμ. ± και στον γιο μου ελεγαν 3100 και βγηκε 2720  .θα δείξει.....

1 hour ago, lizaki1111 είπε:

Μια χαρα το μωρουλι σου Ειρηνακι μου!! Μην την σκεφτεσαι τη ριμαδα την πιεση!

δυστυχως δεν μπορω να το παλεψω .με την ιδεα και μονο το χανω το παιχνίδι. εκανες εσυ ντοπλερ ή ακόμα?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

αγχωνομαι με την ιδεα οτι θα με την  ιδεα οτι εχω πιεση.επειδη γεννησα με πιεση φοβαμαι μην ξανασυμβεί.και τοτε ηταν καλα ημουν 39 εβδομαδες και 4 μερες.τωρα εχει ακομα.μια εβδομαδα παραπανω το βγαζει 33 και 2 μερες. αλλα δεν ειναι απόλυτο.ειναι 300γραμ. ± και στον γιο μου ελεγαν 3100 και βγηκε 2720  .θα δείξει.....

δυστυχως δεν μπορω να το παλεψω .με την ιδεα και μονο το χανω το παιχνίδι. εκανες εσυ ντοπλερ ή ακόμα?

Ναι το καταλαβαινω..εχεις και ιστορικο οποτε εχεις τα δικια σου.

Εγω αυριο το πρωι εχω doppler.Μακαρι να ειναι ολα καλα!

  • Μου αρέσει 1

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , lizaki1111 είπε:

Ναι το καταλαβαινω..εχεις και ιστορικο οποτε εχεις τα δικια σου.

Εγω αυριο το πρωι εχω doppler.Μακαρι να ειναι ολα καλα!

ολα καλα θα ειναι !!.με το καλο!

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lizaki1111 είπε:

Ναι το καταλαβαινω..εχεις και ιστορικο οποτε εχεις τα δικια σου.

Εγω αυριο το πρωι εχω doppler.Μακαρι να ειναι ολα καλα!

Καλα αποτελεσματα Λιζακι μου!!!

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...