Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Angot said:

      εχω κάνει 4 εξωσωματικές και ξεκινούσε τα τεστ από 3η μέρα της εμβρυομεταφορας μέχρι και μετά τη χοριακη 🤣 τρελή θα με ελεγα! ισχύει ότι σας επιτρέπουν μόνο 1 έμβρυο;

      Ναι κυρίως σε εμένα που είμαι 38…. Λόγω υψηλού κινδύνου !!! Ζαιρα μου με βλέπω με τεστ στο χέρι εάν όλα πάνε καλα … μιλάμε τέτοια ανασφάλεια κ τετοιο  φόβο ούτε όταν ήμουν φοιτήτρια και έδινα τα μαθήματα δυο δυο ….

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

1 hour ago, Ioanna2* είπε:

Γεια σας κοριτσια κ απο μενα ευχομαι περαστικα ολα τα θεματα με το ζαχαρο... @Elpidaaa εμένα ο αντρας μ μια φορα ειχε παρει ενα μηχανακι να μετραει γτ νομιζε οτι ειχε κ του δειχνε το νηστειας πανω απο 100 αφου τρελαθηκε πηγε κ εκανε εξετασεις αιματος κ ηταν μια χαρα περδικι απλα ηταν χαλασμενο μαλλον το μηχανακι. Εσυ με μηχανακι μετρας;

απο τουχα κοριτσια δεν εχω κανει τπτ ακομα, ουτε εχω κατεβασει το ποτ μπεμπε να το πλυνω, παραειμαι χαλαρη μου φαινεται κ θα τρεχω τελευταια στιγμη

Εγώ κάθε μήνα κάνω αιματολογικές από εκεί η ενδοκρινολογος μου έλεγε ότι θα έχω ζάχαρο. Άλλωστε είχα κ στον γιο μου κ μετά την εγκυμοσύνη λίγο  . Τυχερός ο σύζυγός σου . Ευτυχώς εξετάστηκε. 

πρίν από 30 λεπτά , tinkerbell1991 είπε:

Γεια σας κοριτσια τι κανετε;Σας διαβαζω που λετε για το ζαγχαρο και ηθελα να σας ρωτησω ποσες ηταν οι μετρησεις στην ακμπυλη ζαγχαρου;

200 ήταν  μια ώρα μετά ,  τις υπόλοιπες μετρήσεις  δεν θυμάμαι 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 49 λεπτά , tinkerbell1991 είπε:

Γεια σας κοριτσια τι κανετε;Σας διαβαζω που λετε για το ζαγχαρο και ηθελα να σας ρωτησω ποσες ηταν οι μετρησεις στην ακμπυλη ζαγχαρου;

0' 78

60' 213

120' 168


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , tinkerbell1991 είπε:

Γεια σας κοριτσια τι κανετε;Σας διαβαζω που λετε για το ζαγχαρο και ηθελα να σας ρωτησω ποσες ηταν οι μετρησεις στην ακμπυλη ζαγχαρου;

Εγώ μπήκα για παρακολούθηση λόγω της πρώτης τιμής , το ζάχαρο νηστείας ήταν 94. Βέβαια αρχίζω κ εγώ να αμφισβητώ το μηχανάκι γιατί δοκίμασα να πάρω απανωτά μέτρηση κ είχε 5 μονάδες απόκλιση. Ααα Αφήστε τι έπαθα κ με το περπάτημα, μάλλον το παρακανα κ πονάω παντουυυυ, με μαλωσαν όλοι μου λένε κάτσε στα αυγά σου να γεννήσεις στην ώρα σου μην σου βγουν αλλα προβλήματα τώρα, κ άσε το ζάχαρο να δείξει ο,τι θέλει. Ε μα απελπιστηκα δεν ξέρω τι να κάνω πια. Πίεση ευτυχώς καλή, 10 Κ 7.

Αυτό με τα παιχνίδια κουταλες κουτσαρολες μπολακια Κ λοιπά κουζινικα νομίζω ισχύει για όλα τα παιδια. Εμένα δεν μου χει αφήσει τίποτα στην κουζίνα, όλο μαγειρεύει στο σαλόνι χαχαχα

  • Μου αρέσει 3

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όλη μέρα!!Στην όμορφη γκρινιαροπαρέα μας!!Πως είστε σήμερα? Σήμερα πριν φύγει ο άντρας μου για δουλειά του είπα οτι με έπιασε πόνος στο πόδι μου κοντά στον αστράγαλο.εχτες του ειπα οτι ποναγε η κοιλια μου ,προχτες οτι ξυπνησα και κατουργιουμουν παρα πολυ και αν ειχα κατουρηθει στον υπνο μου θα νομιζα οτι εσπασαν τα νερα,ενα αλλο πρωι οτι έχω πιεση.και σήμερα σκέφτηκα πόσο βλακεία κάνω που με το που ανοίξει τα μάτια του του λέω τι εχω. Αντί να του σκάσω ένα χαμόγελο και να του πω καλημέρα του σκίζω την μέρα . Μέσα στην γκρίνια είμαι  χωρίς λόγο. Πήρα απαντήσεις εξετάσεων πριν και όλες καλά .Ο σίδηρος μόνο ακόμα να ανέβει καλά.... απο 33 πήγε 34.Και συσπασεις εχω αρκετές.Αυτά τα νέα μου.Εσείς κορίτσια.....  πείτε κάνα νέο!


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Υπάρχουν και χειρότερα! Εγώ τον ξυπνάω μέσα στη νύχτα και του λέω τι έχω! Ευτυχώς ο κακομοίρης ξανακοιμάται εύκολα. Εμένα τα τελευταία βράδυα το μόνο που με κρατάει ξύπνια για πολλές ώρες είναι η φαγούρα σε όλο το σώμα. Σήμερα πήγα να ξανακάνω εξετάσεις να δούμε πως πάει το θεμα...


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 46 λεπτά , butterfly1986 είπε:

Καλημέρα!!! Υπάρχουν και χειρότερα! Εγώ τον ξυπνάω μέσα στη νύχτα και του λέω τι έχω! Ευτυχώς ο κακομοίρης ξανακοιμάται εύκολα. Εμένα τα τελευταία βράδυα το μόνο που με κρατάει ξύπνια για πολλές ώρες είναι η φαγούρα σε όλο το σώμα. Σήμερα πήγα να ξανακάνω εξετάσεις να δούμε πως πάει το θεμα...

Ευτυχως ακομα κοιμαμαι καλα .αν κατουργιεμαι μονο ξυπναω ευτυχως χαχα,μην τους κανω μουσκεμα.ερχεται και ο γιος αξημεωτα στο κρεβατι αν ξυπνησει.

Μακαρι να ειναι ολα καλα με την εξεταση σου.δεν υπαρχει καποια φαρμακευτικη αγωγη για αυτο..?

ειχα διαβασει και το παρακατω προχτες δοκιμασε μηπως βοηθανε και οι τροφες που κανουν καλο στην συκωτι 

Λάχανο

Όπως και το μπρόκολο και το κουνουπίδι, το λάχανο βοηθά στην τόνωση της ενεργοποίησης δύο σημαντικών ηπατικών ενζύμων που βοηθούν στην αποτοξίνωση των τοξινών.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α ωραία!Και το λάχανο μου αρέσει!γενικά δεν υπάρχει θεραπεία γι αυτή την ασθένεια. Λένε ότι περνάει με το που γεννήσεις. Μπορείς να πάρεις υποτίθεται αντισταμινικά χαπάκια για τη φαγούρα αλλά ο γιατρός μου είναι κατά. Μου είπε όσο μπορώ να το παλέψω φυσικά ώστε να μην αλλοιώνουμε τις τιμές των εξετάσεων. Τι να πω?!


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! ευτυχώς και οι δικές μου εξετάσεις είναι καλές!!επιτέλους έπεσε η γgt!!γενικά είμαι καλά απλά δύο μέρες Δν την καταλαβαίνω τόσο συχνά την μπέμπα και εχω αρχίσει να ανησυχώ γτ την καταλάβαινα συνέχεια τώρα έχει μειώσει λίγο τις κινήσεις της!την Πέμπτη έχω γιατρό οπότε θα μάθουμε!!Η χολοσταση δυστυχώς Δν έχει θεραπεία μετά την γέννα φεύγει εγώ Βέβαια με διατροφή κατάφερα να τα ρίξω τα ένζυμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου. Ολες τα ιδια βλεπω πανω κατω. Κι εγω το πρωι που ξυπνησε ο αντρας μου για δουλεια δεν ενιωθα πολυ καλα σα να πονουσα αλλα δε μπορουσα να πω με σιγουρια απλα απ' το φοβο μ' επιασε μια μαυριλα παλι... πηγα να του το πω και μετα λεω ασε εχει τοσα στο κεφαλι του ολη μερα να τον βαλω να ανησυχει και ισως χωρις λογο κι ετσι δε μιλησα. 


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου. Ολες τα ιδια βλεπω πανω κατω. Κι εγω το πρωι που ξυπνησε ο αντρας μου για δουλεια δεν ενιωθα πολυ καλα σα να πονουσα αλλα δε μπορουσα να πω με σιγουρια απλα απ' το φοβο μ' επιασε μια μαυριλα παλι... πηγα να του το πω και μετα λεω ασε εχει τοσα στο κεφαλι του ολη μερα να τον βαλω να ανησυχει και ισως χωρις λογο κι ετσι δε μιλησα. 

τωρα εισαι ενταξει ?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ERIANTON είπε:

τωρα εισαι ενταξει ?

Σαν κατι να με ενοχλει αλλα πιστευω θα ναι απ' τα κλασικα πονακια. Απλα για καποιο λογο μ' εχει πιασει παλι φοβος.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πονακια τωρα θα εχουμε νατασουλα μου.και εγω εχω ξεκινησει και ποναω στην κοιλια και εχω και συσπασεις.αυριο θα μας πει ο δοκτορ.εγω αυτο που δεν μπορω ειναι να κατσω πισω χαλαρη .ειμαι συνεχεια λες και με εχεις παλουκωσει εξω εξω στην καρεκλα και με ισια πλατη.οταν χαλαρωνω πισω στον καναπε με πιανει να σκασω.χτες το παραεκανα και εγω με ικα οαεδ ψωνια και δουλειες και οταν ηρθα και εκατσα με επιασε λιγο παλι το ποδι στο ισχιο αλλα το αλλο ποδι οχι αυτο που με ποναγε μια βδομαδα +


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ERIANTON είπε:

πονακια τωρα θα εχουμε νατασουλα μου.και εγω εχω ξεκινησει και ποναω στην κοιλια και εχω και συσπασεις.αυριο θα μας πει ο δοκτορ.εγω αυτο που δεν μπορω ειναι να κατσω πισω χαλαρη .ειμαι συνεχεια λες και με εχεις παλουκωσει εξω εξω στην καρεκλα και με ισια πλατη.οταν χαλαρωνω πισω στον καναπε με πιανει να σκασω.χτες το παραεκανα και εγω με ικα οαεδ ψωνια και δουλειες και οταν ηρθα και εκατσα με επιασε λιγο παλι το ποδι στο ισχιο αλλα το αλλο ποδι οχι αυτο που με ποναγε μια βδομαδα +

Κι εγω αυριο εχω γυναικολογο. Αντε να δουμε... οταν γυριζω στα πλαγια με ανακουφιζει καπως.

  • Μου αρέσει 2

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...