Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

Σήμερα έφτιαξα και τη βαλίτσα των αγοριών. Ο άντρας μου με τον μικρό θα πάνε να μεινουν στην πεθερά μου, που είναι και κοντα στο Αλεξάνδρας. Και...ειμαι που ειμαι χαζή, ειναι και οι ορμόνες...συγκινήθηκα γιατί δεν εχω διανυκτερεύσει ποτε μακριά του 3,5 χρόνια τώρα... :?

  • Μου αρέσει 1

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 50 λεπτά , gaidaki είπε:

Σήμερα έφτιαξα και τη βαλίτσα των αγοριών. Ο άντρας μου με τον μικρό θα πάνε να μεινουν στην πεθερά μου, που είναι και κοντα στο Αλεξάνδρας. Και...ειμαι που ειμαι χαζή, ειναι και οι ορμόνες...συγκινήθηκα γιατί δεν εχω διανυκτερεύσει ποτε μακριά του 3,5 χρόνια τώρα... :?

ενταξει μια χαρα ειναι στα 3 μιση χρονια του.εμενα εμεινε πέρυσι το καλοκαιρι μακρια μου πρωτη φορα.σεν ειχε ξανακοιμηθει ποτεεεεε αλλου χωρις εμενα.επαθα σοκ καο ηυαν 14 μερες κατασκηνωση .τις 4πρωτες μερες εκλαιγα καθε λιγο και λιγακι.μετα που εκανα πραγματα που δεν ειχα κανει 7 χρονια και κυριως αυτο με τον αντρα μου που ειχα ξεχασει πως ειναι να ειμαστε μονοι στο σπίτι το ξεπερασα χαχαχα.....

 

ο αντρας σου φανταζομαι θα γυρισει σημερα και θα μείνει εκει ουαν γεννησεις με το καλο ε?το ιδιο και ι γιος ή θα παει απο τωρα?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Marigula είπε:

Καλησπέρα!!! 

Καταρχάς,

Ευτυχία μου, να χαίρεσαι το μωράκι σου, να είναι πάντα γερή κ δυνατη. Δεν ξέρεις πόσο σε καταλαβαίνω και οτι περνας τα πέρασα. Είναι πολυ ψυχοφθορο να μην έχεις το μωράκι σου κοντά σου. Υπομονή κ να ξέρεις οτι γίνεται γίνεται για το καλό. 

Ιωάννα μου, να σας ζήσει το μωράκι. Καπου μπλεχτηκα με τις 10 σελίδες που ειχα ποστ να διαβάσω. Τι έγινε? 

Αυτό με το πίνακα κρατηστε τον, για να ξέρουμε κι εμείς. 

Στα δικά μου... 

Εχω και τις δύο μικρές μου σπίτι από την Τρίτη! Μονο που τις κοιταζω κ τις περνω αγκαλιά, ξεχναω, υπνο, μπανιο, φαγητό, κτλ. Διπλή κούραση, διπλη χαρά κ ευτυχία! 

Η μεγάλη μου είναι την μέρα μαζί μου, μετα το σχολείο, αλλά το βράδυ πάει στην μαμα μου. Περίμενα ζήλια αλλά με βοηθάει! Η πρώτη κουβέντα που μας είπε οταν τις ειδε κ τις δυο μαζι ηταν 'πολλές πολλές αδερφούλες'!!! 

Δεν μπορώ να θυλασω κοπέλες μου κ κλαίω γι αυτό. Η μια τώρα άρχισε να πιάνει στήθος, η άλλη δεν μπορεί καθόλου. Ειναι και οι δυο 2100 και μολις 45cm. Βγαζω γαλα αλλά δυστυχώς οχι πολύ. Στο νοσοκομείο εβγαζα περισσότερο αλλά τώρα τίποτα! Δεν σταματαμε, προσπαθούμε οσο μπορούμε! 

Έχουμε κ καποια θεματακια. Ακόμη! Η μια έχει μεγάλη φοβερή παλλιδρομηση! Η δε η άλλη έχει μεγαλο αγγειωμα στο λαιμό της. Τις πηγα σε ειδικο παιδίατρο για υπερυχο! Η παλλιδρομηση έχουμε πάρει διαφορά μέτρα, αλλάξαμε γαλα, κοιμόμαστε σε μαξιλάρι, τρωμε καθε 1-2 ωρες. Και κάνουμε υπομονή! 

Το δεματικο αγγειωμα που εχουμε στο λαιμό αναμένεται οτι θα μεγαλωσει, έχουμε ραντεβού με παιδοχειρουργο σε ενα μήνα. Μας είπε για μια κρέμα απο Γαλλία οπου θα εξαφανιστεί. 

Ξυπνήσαμε, κοπέλες, σας διαβάζω μολις βρω χρόνο!!! 

 

Καλησπέρα σε όλες σας!!!!! Εμείς χτες βγήκαμε από το μαιευτήριο και πετάω στα ουράνια από τη χαρά μου!!!κάθομαι και τα κοιτάζω όλη μέρα και δεν χορταινω!!!!

Μαριγουλα μην στεναχωριέσαι! Αυτό με το θηλασμό το έχω κι εγώ. Είναι επειδή ακόμη είναι μικρά και δεν έχουν πολύ δύναμη. Εμένα πιάνουν θηλή αλλά δε νομίζω ότι πίνουν.το χρησιμοποιούν σαν πιπίλα.και η παιδίατρος μου είπε προς το παρόν να μην τα βάζω πάνω από 2-3 φορές τη μέρα. Το γάλα που βγάζω δεν φτάνει ούτε για τον ένα καλά καλά αλλά το αντλώ κανονικά και τους δίνω περίπου 3 γεύματα τη μέρα !!!καλό κι αυτό από το τίποτα!!!ευτυχία πως τα πάει το μικρουλινι σου???βγήκες?

  • Μου αρέσει 6

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια κ απο εμενα!

@butterfly1986 να τα χαιρεσαι τα μωρακια σου γερα κ δυνατα τι ομορφα ολοι μαζι σπιτι!!!! Για πολλες πολλες αγκαλιες!!!

Πηγα σημερα και εκανα το nst στο ιασω ολα καλα μου ειπανε απλα εκατσα τουλαχιστον 1 ωρα συνδεδεμενη γτ τον πηρε ο υπνος τον μπεμπη κ περιμεναμε να ξυπνησει....

κ εγω κοριτσια τη μικρη μ τωρα θα την αφησω πρωτη φορα βραδυ κ το φερνει λιγο βαρεως αν κ καναμε μια προσπαθεια με τον αντρα μου κ της αρεσει κ η δικη του προσεγγιση υπνου τωρα για να δουμε. 

  • Μου αρέσει 1

5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου μολις γυρισα απο τη γυναικολογο. Ενιωθα σα να βραχηκα ξαφνικα και νομιζα πως καπου ακουμπησα που ειχε καθαρισει η μαμα μου. Παω τουαλετα και βλεπω ολο το εσωρουχο βρεγμενο. Πηγα στη γυναικολογο με εξετασε και μου ειπε ο τραχηλος εχει ερθει μπροστα και εχει μαλακωσει. Ετοιμαζομαστε. Δεν ειναι σιγουρη αν εσπασαν τα νερα η απλα εχει καποια τρυπουλα ο σακος γιατι οση ωρα ημουν εκει δεν ξαναειχα υγρο. Καναμε τις πρωτες 2 ενεσεις κορτιζονης και ελπιζω να προλαβουμε να κανουμε αυριο τις αλλες 2. Δεν υπαρχει περιπτωση να καταφερουμε να παμε μεχρι 4 Δεκεμβριου που λεγαμε, ακομα κι αν δεν εχουν σπασει τα νερα. Θα προσπαθησουμε να κρατηθουμε μεχρι την αλλη Δευτερα. Βιαστικα μωρα Δεκεμβριου-Νοεμβριου!!!


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, butterfly1986 είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας!!!!! Εμείς χτες βγήκαμε από το μαιευτήριο και πετάω στα ουράνια από τη χαρά μου!!!κάθομαι και τα κοιτάζω όλη μέρα και δεν χορταινω!!!!

Μαριγουλα μην στεναχωριέσαι! Αυτό με το θηλασμό το έχω κι εγώ. Είναι επειδή ακόμη είναι μικρά και δεν έχουν πολύ δύναμη. Εμένα πιάνουν θηλή αλλά δε νομίζω ότι πίνουν.το χρησιμοποιούν σαν πιπίλα.και η παιδίατρος μου είπε προς το παρόν να μην τα βάζω πάνω από 2-3 φορές τη μέρα. Το γάλα που βγάζω δεν φτάνει ούτε για τον ένα καλά καλά αλλά το αντλώ κανονικά και τους δίνω περίπου 3 γεύματα τη μέρα !!!καλό κι αυτό από το τίποτα!!!ευτυχία πως τα πάει το μικρουλινι σου???βγήκες?

παντα ευτυχισμενη να εισαι με την οικογενεια σου και να την χαιρεσαι !!!!

πρίν από 6 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Κοριτσια μου μολις γυρισα απο τη γυναικολογο. Ενιωθα σα να βραχηκα ξαφνικα και νομιζα πως καπου ακουμπησα που ειχε καθαρισει η μαμα μου. Παω τουαλετα και βλεπω ολο το εσωρουχο βρεγμενο. Πηγα στη γυναικολογο με εξετασε και μου ειπε ο τραχηλος εχει ερθει μπροστα και εχει μαλακωσει. Ετοιμαζομαστε. Δεν ειναι σιγουρη αν εσπασαν τα νερα η απλα εχει καποια τρυπουλα ο σακος γιατι οση ωρα ημουν εκει δεν ξαναειχα υγρο. Καναμε τις πρωτες 2 ενεσεις κορτιζονης και ελπιζω να προλαβουμε να κανουμε αυριο τις αλλες 2. Δεν υπαρχει περιπτωση να καταφερουμε να παμε μεχρι 4 Δεκεμβριου που λεγαμε, ακομα κι αν δεν εχουν σπασει τα νερα. Θα προσπαθησουμε να κρατηθουμε μεχρι την αλλη Δευτερα. Βιαστικα μωρα Δεκεμβριου-Νοεμβριου!!!

κοριτσακι μου ολα θαβπανε καλα και μην αγχωνεσαι καθολου!!προλαβες τις πρωτες ενέσεις και ευχομαι να προλάβεις και τις αλλες.σε εψαξε με το χερι?τα αμνιακα ηταν καλα σου ειπε?

πες μου οτι ειδες τ παγκοσμια μερα εινα αυριο???χαχα

  • Μου αρέσει 2

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , ERIANTON είπε:

παντα ευτυχισμενη να εισαι με την οικογενεια σου και να την χαιρεσαι !!!!

κοριτσακι μου ολα θαβπανε καλα και μην αγχωνεσαι καθολου!!προλαβες τις πρωτες ενέσεις και ευχομαι να προλάβεις και τις αλλες.σε εψαξε με το χερι?τα αμνιακα ηταν καλα σου ειπε?

πες μου οτι ειδες τ παγκοσμια μερα εινα αυριο???χαχα

Δεν ειδα για αυριο τι ειναι; Με εξετασε με το χερι για να δει αν εχω διαστολη προφανως, αλλα κοριτσια δεν πονεσα καθολου. Καμια σχεση οπως το περιμενα. Τα αμνιακα ηταν λιγο μειωμενα αλλα ειχα οκ. Και το μωρο μου ειπε μια χαρα. Να δειτε που αυτος την εκανε την ζημια και ραγισε το σακο ετσι που κανει σαν παλαβος τελευταια.

  • Χαχα 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Δεν ειδα για αυριο τι ειναι; Με εξετασε με το χερι για να δει αν εχω διαστολη προφανως, αλλα κοριτσια δεν πονεσα καθολου. Καμια σχεση οπως το περιμενα. Τα αμνιακα ηταν λιγο μειωμενα αλλα ειχα οκ. Και το μωρο μου ειπε μια χαρα. Να δειτε που αυτος την εκανε την ζημια και ραγισε το σακο ετσι που κανει σαν παλαβος τελευταια.

πιστευω οτι τα εμβρυακια την κανουν παντα την λαδια κουνα κουνα κουνα και  μεγάλωνε μεσα ποσο να χωρέσει πια.με εναν πονο να ειναι οποτε ερθει .

  • Χαχα 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , ERIANTON είπε:

πιστευω οτι τα εμβρυακια την κανουν παντα την λαδια κουνα κουνα κουνα και  μεγάλωνε μεσα ποσο να χωρέσει πια.με εναν πονο να ειναι οποτε ερθει .

Σ' ευχαριστω κοριτσακι μου!!! 


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αναστασία33 said:

Κοριτσια μου μολις γυρισα απο τη γυναικολογο. Ενιωθα σα να βραχηκα ξαφνικα και νομιζα πως καπου ακουμπησα που ειχε καθαρισει η μαμα μου. Παω τουαλετα και βλεπω ολο το εσωρουχο βρεγμενο. Πηγα στη γυναικολογο με εξετασε και μου ειπε ο τραχηλος εχει ερθει μπροστα και εχει μαλακωσει. Ετοιμαζομαστε. Δεν ειναι σιγουρη αν εσπασαν τα νερα η απλα εχει καποια τρυπουλα ο σακος γιατι οση ωρα ημουν εκει δεν ξαναειχα υγρο. Καναμε τις πρωτες 2 ενεσεις κορτιζονης και ελπιζω να προλαβουμε να κανουμε αυριο τις αλλες 2. Δεν υπαρχει περιπτωση να καταφερουμε να παμε μεχρι 4 Δεκεμβριου που λεγαμε, ακομα κι αν δεν εχουν σπασει τα νερα. Θα προσπαθησουμε να κρατηθουμε μεχρι την αλλη Δευτερα. Βιαστικα μωρα Δεκεμβριου-Νοεμβριου!!!

Αναστασια μου ευχομαι με το καλο να πανε ολα καλα!!!! 

  • Ευχαριστώ 1

5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@butterfly1986 μπράβο κοριτσάκι να είστε καλά κ ευτυχισμένοι πάντα !!!!! 

@Αναστασία33 βιαστικός ο μπέμπης αλλά όλα καλά θα πάνε !! Αφού κάνατε κ τις ενέσεις μην φοβάσαι τίποτα !!! 

@Ioanna2* από συσπάσεις το nst ? 

Εγω σήμερα πρώτη μέρα κάθομαι από την δουλειά κ οι συσπάσεις πάνε κ ερχόνται κ εγώ χτυπάω τα μαγνήσια σαν καραμέλες !!! Εγώ την αλλαγή Δευτέρα έχω ραντεβού στο γιατρό !! Θα φτάσω άραγε μέχρι τότε ;; κ έχω και ταξίδι θα έρθω Αθήνα !!! Με βλέπω να γεννάω στο δρόμο !!

  • Μου αρέσει 2

xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , gtkt1311 είπε:

@butterfly1986 μπράβο κοριτσάκι να είστε καλά κ ευτυχισμένοι πάντα !!!!! 

@Αναστασία33 βιαστικός ο μπέμπης αλλά όλα καλά θα πάνε !! Αφού κάνατε κ τις ενέσεις μην φοβάσαι τίποτα !!! 

@Ioanna2* από συσπάσεις το nst ? 

Εγω σήμερα πρώτη μέρα κάθομαι από την δουλειά κ οι συσπάσεις πάνε κ ερχόνται κ εγώ χτυπάω τα μαγνήσια σαν καραμέλες !!! Εγώ την αλλαγή Δευτέρα έχω ραντεβού στο γιατρό !! Θα φτάσω άραγε μέχρι τότε ;; κ έχω και ταξίδι θα έρθω Αθήνα !!! Με βλέπω να γεννάω στο δρόμο !!

απο που έρχεσαι Γιουλακι?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ioanna2* είπε:

Γεια σας κοριτσια κ απο εμενα!

@butterfly1986 να τα χαιρεσαι τα μωρακια σου γερα κ δυνατα τι ομορφα ολοι μαζι σπιτι!!!! Για πολλες πολλες αγκαλιες!!!

Πηγα σημερα και εκανα το nst στο ιασω ολα καλα μου ειπανε απλα εκατσα τουλαχιστον 1 ωρα συνδεδεμενη γτ τον πηρε ο υπνος τον μπεμπη κ περιμεναμε να ξυπνησει....

κ εγω κοριτσια τη μικρη μ τωρα θα την αφησω πρωτη φορα βραδυ κ το φερνει λιγο βαρεως αν κ καναμε μια προσπαθεια με τον αντρα μου κ της αρεσει κ η δικη του προσεγγιση υπνου τωρα για να δουμε. 

Μπραβο που πηγαν ολα καλα! Για συσπασεις σου ειπαν τιποτα? Και εγω εχω την πεμπτη nst στο Ιασω, θα ειμαι προετοιμασμενη να κατσω ωρα.Μου ειπαν να φαω καλα πριν παω.Το μονο ευκολο!:)

4 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας!!!!! Εμείς χτες βγήκαμε από το μαιευτήριο και πετάω στα ουράνια από τη χαρά μου!!!κάθομαι και τα κοιτάζω όλη μέρα και δεν χορταινω!!!!

Μαριγουλα μην στεναχωριέσαι! Αυτό με το θηλασμό το έχω κι εγώ. Είναι επειδή ακόμη είναι μικρά και δεν έχουν πολύ δύναμη. Εμένα πιάνουν θηλή αλλά δε νομίζω ότι πίνουν.το χρησιμοποιούν σαν πιπίλα.και η παιδίατρος μου είπε προς το παρόν να μην τα βάζω πάνω από 2-3 φορές τη μέρα. Το γάλα που βγάζω δεν φτάνει ούτε για τον ένα καλά καλά αλλά το αντλώ κανονικά και τους δίνω περίπου 3 γεύματα τη μέρα !!!καλό κι αυτό από το τίποτα!!!ευτυχία πως τα πάει το μικρουλινι σου???βγήκες?

Να χαιρεσαι τα μωρακια σου butterfly! Ετσι να τα χαιρεσαι παντα!

2 ώρες πρίν, Αναστασία33 είπε:

Κοριτσια μου μολις γυρισα απο τη γυναικολογο. Ενιωθα σα να βραχηκα ξαφνικα και νομιζα πως καπου ακουμπησα που ειχε καθαρισει η μαμα μου. Παω τουαλετα και βλεπω ολο το εσωρουχο βρεγμενο. Πηγα στη γυναικολογο με εξετασε και μου ειπε ο τραχηλος εχει ερθει μπροστα και εχει μαλακωσει. Ετοιμαζομαστε. Δεν ειναι σιγουρη αν εσπασαν τα νερα η απλα εχει καποια τρυπουλα ο σακος γιατι οση ωρα ημουν εκει δεν ξαναειχα υγρο. Καναμε τις πρωτες 2 ενεσεις κορτιζονης και ελπιζω να προλαβουμε να κανουμε αυριο τις αλλες 2. Δεν υπαρχει περιπτωση να καταφερουμε να παμε μεχρι 4 Δεκεμβριου που λεγαμε, ακομα κι αν δεν εχουν σπασει τα νερα. Θα προσπαθησουμε να κρατηθουμε μεχρι την αλλη Δευτερα. Βιαστικα μωρα Δεκεμβριου-Νοεμβριου!!!

Σημασια εχει που ο παιδαρος ειναι μια χαρα! Θα κανεις και τις αλλες 2 ενεσεις αυριο και ολα θα πανε τελεια!!

Με το καλο Αναστασια μου!!

  • Μου αρέσει 3

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

@gtkt1311 @lizaki1111 Κοριτσια δε μου ειπαν τπτ υπηρχε μια σιγουρα που την ενιωσα κ την ειδα κιολας να γραφεται κ μια συο τελος οταν εφευγα που δεν προλαβε να γραφτει γτ μολις ειχε κοψει το χαρτι. Αλλα δεν ανεφεραν κτ ιδιαιτερο. Πηραν το γιατρο μιλησαν κ με αφησαν κ εφυγα.

εχει αλλαξει παντως στο ιασω λιγο η διαδικασια σε σχεση με πριν 3 χρονια, με πηγανε στο -1 εκει που σε ετοιμαζουν για γεννα κ το εκανα δεν αφησαν τον αντρα μ να μπει μεσα, κ ημουν σε ενα δωματιο με 2 κρεββατια, ηταν κ μια κοπελα που εκανε κ αυτη 23 χρονων!!!! (Δεν ξερω αν καποια εδω ειναι τοσο μικρη εγω παντως επαθα σοκ χαχαχαχαχα)


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...