Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Αεροπλάνο κι εγκυμοσύνη;!


Recommended Posts

Χαιρετώ τις αγαπητές μανούλες!! 

Όπως έχω πει και σε άλλο νήμα, είμαι έγκυος εδώ και λίγες εβδομάδες και με το καλό περιμένουμε το μωράκι μας το Δεκέμβριο (πρώτα ο Θεός). Το θέμα μου ποιο είναι; Είχε βρει ο άντρας μου μέσω ενός fundation ένα ταξίδι για το πανέμορφο Μόναχο,  για τέλη Μαϊου, λέγοντας ότι το σκεφτόταν καιρό κι όλο το αμελούσε αλλά από τη χαρά του που θα γίνει πατέρας θέλει να μου κάνει αυτό το δώρο. Θα ήθελα πραγματικά να πάω, μιας και δεν έχω πάει ποτέ (ο σύζυγος έχει πάει αρκετές φορές λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων) κι έτσι θα ξέρει αυτός τα ωραία μέρη που μπορούμε να γυρίσουμε, χωρίς να κουραστώ. Το θέμα μου είναι ότι φοβάμαι και δεν ξέρω κατά πόσο επιτρέπεται στην κατάστασή μου να μπω σε αεροπλάνο. Θα ρωτήσω και τη γυναικολόγο μου στο ραντεβού μου για  την άλλη εβδομάδα αλλά είμαι πολύ ενθουσιασμένη τώρα (τα σκαμπανεβάσματα της ψυχολογίας που έλεγα) και θέλω να δω αν γνωρίζει κάποια να μου πει. Υπάρχει κίνδυνος, να το αφήσουμε για άλλη φορά; 

Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Κατλαιφ! Με το καλο!!! Ειχα κανει αυτην την κουβεντα με το γυναικολογο μου γιατι ηθελα κι εγω να ταξιδεψω. Μεχρι να επισκεφτεις τον γυναικολογο σου θα σου μεταφερω τι ειπε σε εμενα ο δικος μου. Με δεδομενο βεβαια οτι εγω ειχα και εχω μια πολυ πολυ καλη εγκυμοσυνη χωρις κανενα προβλημα απο την αρχη. Γιατι φανταζομαι αν μια εγκυμοσυνη εχει επιπλοκες θα αλλαζουν τα δεδομενα για ταξιδια. Μου ειπε λοιπον, στο πρωτο και στο τριτο τριμηνο να αποφυγω αεροπορικα ταξιδια για την ατμοσφαιρικη πιεση. Εαν επρεπε να ταξιδεψω θα καναμε καποια εξεταση σε αιματολογο να μας εδινε το οκ, για πρωτο και τριτο τριμηνο. Δηλαδη και παλι θα γινοταν. Μου προτεινε να ταξιδεψω στο δευτερο τριμηνο ιδανικα κυριως στον 4ο και 5ο μηνα. Βεβαια, τεραστια προσοχη στη διατροφη σου στο εξωτερικο. Το νερακι που θα πιεις, σαλατες φυσικα οχι, γενικα προσοχη. Τα υπολοιπα με τον γιατρο σου γιατι καθε περιπτωση σιγουρα ειναι ξεχωριστη και καθε γιατρος εχει και τη δικη του αποψη.


2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites

@marymarydrd Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Η αλήθεια είναι πως το φοβάμαι πολύ και στο τέλος μάλλον θα καταλήξω να μην πάμε (να πάμε κάπου πιο κοντά έστω) γιατί καλός κι ο ενθουσιασμός αλλά η υγεία του μωρού μου και η δική μου πάνω απ' όλα. Μέχρι στιγμής έχω καλή εγκυμοσύνη, κάτι ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα αλλά πιστεύω είναι λογικά. :) Ας δούμε λοιπόν τι θα μου πει κι η γυναικολόγος μου. 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...