Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , LeneL είπε:

Καλά εγώ θα κάνω σχολή!!!! Θα γεννήσω και θα κάνω ακόμα οικιακά τεστ!!!!

Άσε κι εγώ παίρνω κορτιζόνη σε αυτή τη φάση και για αυτό πήγα και τόσο νωρίς σε διατροφολόγο!

Απ´οσο ξέρω την κορτιζόνη την δίνουν όταν υπάρχει αυτοάνοσο..Εγώ που έχω Hasimoto, ναι με ρυθμισμένο, δεν θα έπρεπε να παίρνω κορτιζόνη; Ή τα ξέρω λάθος;

πρίν από 21 λεπτά , merenda1980 είπε:

Εγώ κορίτσια είμαι λίγο ξενερωμενη σήμερα. Έχω καφέ υγρά όπως και στην αρχή. Ο γιατρός μου είπε ότι τα καφέ δεν τον ανησυχούν αλλά εγώ μόνο που τα βλέπω εκνευρίζομαι 

Κορίτσι μου δεν νομίζω τα καφέ υγρά να είναι κάτι κακό και ειδικά αν στο είπε και ο γιατρός σου…Εδώ κοπέλες με αίμα και ήταν όλα καλά…Θύμισε μου έχεις ξανά χοριακη ή περιμένεις υπέρηχο και εσυ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , Toxotaki είπε:

Απ´οσο ξέρω την κορτιζόνη την δίνουν όταν υπάρχει αυτοάνοσο..Εγώ που έχω Hasimoto, ναι με ρυθμισμένο, δεν θα έπρεπε να παίρνω κορτιζόνη; Ή τα ξέρω λάθος;

Κορίτσι μου δεν νομίζω τα καφέ υγρά να είναι κάτι κακό και ειδικά αν στο είπε και ο γιατρός σου…Εδώ κοπέλες με αίμα και ήταν όλα καλά…Θύμισε μου έχεις ξανά χοριακη ή περιμένεις υπέρηχο και εσυ;

Εγώ αύριο μπαίνω στην 9η εβδομάδα. Εχθές είχα πάει για υπέρηχο. Ήταν όλα καλά. Το εμβρυακι είχε μεγαλώσει από την προηγούμενη φορά και οι παλμοί ήταν 158. Από ότι είπε ο γιατρός όλα καλά. Απλά αγχώνομαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Toxotaki είπε:

Απ´οσο ξέρω την κορτιζόνη την δίνουν όταν υπάρχει αυτοάνοσο..Εγώ που έχω Hasimoto, ναι με ρυθμισμένο, δεν θα έπρεπε να παίρνω κορτιζόνη; Ή τα ξέρω λάθος;

Κορίτσι μου δεν νομίζω τα καφέ υγρά να είναι κάτι κακό και ειδικά αν στο είπε και ο γιατρός σου…Εδώ κοπέλες με αίμα και ήταν όλα καλά…Θύμισε μου έχεις ξανά χοριακη ή περιμένεις υπέρηχο και εσυ;

Κι εγώ έχω χασιμοτο! Δεν την παιρνω όμως για αυτό την κορτιζόνη. Απ ότι ξέρω τη δίνουν πολλοί γιατροί προληπτικά στο πλαίσιο της εξωσωματικής γιατί κάπως ρίχνει το ανοσοποιητικό σύστημα για να μην αντιμετωπίσει το έμβρυο ως "εισβολέα" κι επιτεθεί.. κάπως έτσι το έχω καταλάβει δλδ! Πάντως όχι για το χασιμοτο. Για  αυτό παίρνω τα Τ4 απλώς..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , LeneL είπε:

Κι εγώ έχω χασιμοτο! Δεν την παιρνω όμως για αυτό την κορτιζόνη. Απ ότι ξέρω τη δίνουν πολλοί γιατροί προληπτικά στο πλαίσιο της εξωσωματικής γιατί κάπως ρίχνει το ανοσοποιητικό σύστημα για να μην αντιμετωπίσει το έμβρυο ως "εισβολέα" κι επιτεθεί.. κάπως έτσι το έχω καταλάβει δλδ! Πάντως όχι για το χασιμοτο. Για  αυτό παίρνω τα Τ4 απλώς..

Οκ κατάλαβα….Ήξερα απλά οτι το δίνουν σε περίπτωση αυτοανοσου αλλά όχι ακριβώς τι…Εμένα δεν μου είπαν να τα πάρω και το σκεφτόμουν στην αρχή αλλά ξέχασα να ρωτήσω

πρίν από 40 λεπτά , merenda1980 είπε:

Εγώ αύριο μπαίνω στην 9η εβδομάδα. Εχθές είχα πάει για υπέρηχο. Ήταν όλα καλά. Το εμβρυακι είχε μεγαλώσει από την προηγούμενη φορά και οι παλμοί ήταν 158. Από ότι είπε ο γιατρός όλα καλά. Απλά αγχώνομαι 

Υπέροχα  νέα, δεν το θυμόμουν…Εγωεχω την Τετάρτη υπέρηχο και ανυπομονώ..Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου μην αγχώνεσαι…

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, Toxotaki είπε:

Με τόσο άγχος που έχουμε , το μόνο λογικό είναι να είμαστε μια πάνω και μια κάτω…Απλά κανε κάτι που σε χαλαρώνει , όσο είναι εφικτό…Εγώ περιμένω την Τετάρτη τον πρώτο μας υπέρηχο , μαζί με την @LeneL

Μετα από οκτώ χρόνια προσπαθειών και 6 εξωσωματικών , είδαμε πρώτη φορά θετικό τεστ

Κορίτσια σας εύχομαι από καρδιάς ότι καλύτερο. Να πάνε όλα τέλεια στον πρώτο σας υπέρηχο και να φανούν τα φασολάκια σας(φαίνεται έτσι δεν κάνω λάθος...δεν είμαι και τρελά σχετική). Είστε όλες αξιοθαύμαστες για την δύναμη που έχετε. Διαβάζοντας το forum πραγματικά σας θαυμάζω και παίρνω κουράγιο για ότι έχω περάσει μεχρι τώρα και ότι έρθει από δω και πέρα..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,θα ήθελα λίγο τη γνώμη σας. Βρίσκομαι στην 8η μέρα απ' την εμβυομεταφορα  και είδα μια σταγόνα αίμα όταν σκουπιστηκα. Δεν έχω λερώσει το σερβιετακι κι εμφανίστηκε μόνο μια φορά. Λέτε να ανησυχήσω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Καρκινακι είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,θα ήθελα λίγο τη γνώμη σας. Βρίσκομαι στην 8η μέρα απ' την εμβυομεταφορα  και είδα μια σταγόνα αίμα όταν σκουπιστηκα. Δεν έχω λερώσει το σερβιετακι κι εμφανίστηκε μόνο μια φορά. Λέτε να ανησυχήσω?

Κορίτσι μου και εγώ νομίζω ότι είναι πολύ θετικό αυτό, ίσως σημαίνει εμφύτευση..!!!!Σου εύχομαι τα καλύτερα νέα να πάρεις σε λίγες μέρες…Λίγο υπομονή ακόμα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Ίσα ίσα νομίζω πως είναι και καλό σημάδι! Μπορεί να είναι η εμφύτευση!!!

Έτσι είχα κι εγώ! Λιγο αιματάκι μονο μια φορά στο χαρτί 9η μερα απο την ετ! Και 12η χοριακη 410 και τωρα στην αγκαλιτσα μου 2 τσουπάρες!!! Με το καλό!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και τη θετική ενέργεια. Η αλήθεια είναι ότι το σκούρο καφέ συνεχίζεται και σήμερα μου φάνηκε πιο πολύ. Πήρα το γιατρό αλλά επειδή δεν ήταν εκεί θα μιλήσω πιο μετά. Προστοπαρον μου είπαν ξεκούραση και να μην κάνω πιο νωρίς την εξέταση. Εγώ βέβαια τρώγομαι δεν το κρύβω. Το θετικό είναι που δεν είναι κόκκινο. Να σας πω την αλήθεια τώρα νιώθω πολύ φοβισμένη. Ήθελα να βγω κι έκατσα τρομοκρατημενη στον καναπέ. Λέτε να έκανα κάτι στραβό?δεν μπορώ να πω ότι κουραζομουν αυτές τις μέρες, έκανα κάποιες δουλίτσες στο σπίτι αλλά δεν το θεώρησα και τόσο φοβερό

 

Είμαι χάλια....πήγα τουαλέτα και όταν σκουπιστηκα είδα φουλ υγρά σκούρα. Σήμερα ήταν ν αδιαθετησω...αυτό ήταν...τέλος το ταξίδι..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Καρκινακι είπε:

Πήγα έκανα τη χοριακη. Σε τρεις ώρες θα ξέρουμε...

Υπομονή κορίτσι μου! Πολλά κορίτσια εδώ είδαν υγρά ή και αίμα και δε σήμαινε τίποτα απολύτως. Μην απελπίζεσαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...