Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Η Κίττυ ,η Αννούλα και η Πόλα τι έχουν γίνει?

Α!Το πρωί πήγα τον μπεμπούλη μου βόλτα με το καρότσι.

Αυτά από μας!ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΜΕΣΗΜΕΡΙ!

παρούσα :P δεν δουλευει καλα ο υπολογιστης , απο την αλλη εγω δουλευω 8ωρο και τρεχω.

εχουμε ξεκινησει κι εμεις φρουτα , μηλο , αχλαδι ,μπανανα , τα τρωει μια χαρα . και το μηλο που ηταν σκετο στην αρχη , ΟΚ. το σαββατο θα φαμε κρεμα βανιλια

και απο μεσα Οκτωβρη, σουπες. απο βαρος , ηταν 7500 κιλα , και 69εκ πριν 2 εβδομαδες ο μπεμπουκος.

αααα.............βγαλαμε και 2 δοντάκια:P κατα τα αλλα , τρωει τα χερια του και γενικως οτι φτανει να πιασει. σημερα που μας εβλεπε να τρωμε , ηθελε κι αυτος.....εμ ..βεβαια ...αναγνωριζει τωρα τι κανουμε.

αυτα απο εμας.....

Φιλιά σε όλες τις μανουλες και τα μπεμπακια !!!!!!!!!

** βαφτιση , λεμε τον Μαρτιο, πριν χρονισει


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

Κίττυ χάρηκα πολύ που είδα νέα σου!

1α χαρά είναι ο μπεμπούκος σου!Έβγαλε και 2 δοντάκια?ΤΕΛΕΙΑ!

Τον έχετε βγάλει φωτ. με τα δοντάκια του?

Θα κουράζεσαι πολύ που δουλεύεις 8 ώρες.

Αν βρίσκεις χρόνο να ξεκουράζεσαι. Καλό βράδυ!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια... Εμείς τις τελευταίες δυο μέρες γκρινιάζουμε πολύ. Λέτε να είναι τα δόντια.

ΑρμαΚάναμε την κυστογραφία και τελικά η μπουμπού μας έχει παλινδρόμιση 2ου βαθμού (η χειρότερη παλινδρόμιση είναι 5ου βαθμού). Αυτό σημαίνει ότι κρατάει ούρα στα νεφρά. Θα παίρνουμε κάθε βράδυ φαρμακάκι μέχρι να γίνει ενός έτους οπότε και θα ξανακάνουμε μια εξέταση να δούμε αν διορθώθηκε. Διορθώνεται μόνο του συνήθως.

Στην παλινδρόμιση οφείλεται η ουρολήμωξη. Επίσης το φάρμακο που θα παίρνει είναι για να την προφυλάσει από ουρολημώξεις.

Αυτά... σας αφήνω γιατί γκρινιάζει πολύ.

Φιλιά


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Arma η γιατρός μας είναι η Λιακοπούλου. Ήταν μέχρι πρόσφατα διευθύντρια της Ευροκλινικής παίδων και προσφάτως έγινε διευθύντρια της παιδιατρικής κλινικής του Ιασώ. Είναι κορυφαία... έχουμε την τύχη να μένουμε στην ίδια πολυκατοικία.

Για την κυστεογραφία μην ανυσηχείς, δεν είναι επίπονη εξέταση. Βάζουν καθετήρα για να βάλουν στην κύστη σκιαγραφικό και μετά βγάζουν ακτινογραφίες. Η δικιά μου δεν έκλαψε την πρώτη φορά που της έβαλαν τον καθετήρα αλλά δυστυχώς δεν μπήκε σωστά με την πρώτη. Την δεύτερη φορά εκνευρίστηκε και γκρίνιαξε. Δυστυχώς ούτε την δεύτερη το πετύχανε. Την τρίτη φορά πλάνταξε στο κλάμα και μετά δεν σταμάτησε. Την κρατούσαμε ακίνητη ... ο άντρας μου τα πόδια της κι εγώ τα χέρια της. Η καημενούλα μελάνιασε από το κλάμα. Βέβαια κυρίως από τα νεύρα της. Αν είχαν βάλει καλά τον καθετήρα με την πρώτη μια χαρά θα τα πήγαινε η μπουμπού.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια δεν θυμάμαι αν το έχω μοιραστεί αυτό μαζί σας αλλά όταν ήμασταν στο Παίδων με υποψία ουρολήμωξης, προσπάθησαν να της πάρουν ούρα με παρακέντηση. Την τρύπησαν 2 φορές στην κοιλίτσα της για να βρούντην ουροδόχο κύστη και να πάρουν τα ούρα κατ' ευθείαν, δεν τα κατάφεραν και τελικά της πήραν ούρα με καθετήρα. Εύχομαι να μην το ζήσετε ποτέ αυτό. Μας είχαν βγάλει έξω από το δωμάτιο και δεν μπορώ να σας περιγράψω πώς ούρλιαζε το μωρό μου. Μετά η καημενούλα κοιμήθηκε και ειχε στον ύπνο της αναφιλητα. Γενικά η εμπειρία του νοσοκομείου σε αυτή την ηλικία δεν είναι και ότι καλύτερο. Συγνώμη αν σας κούρασα νυχτιάτικα. Καλό βράδυ... Εύχομαι όλα τα μωράκια να έχουν ήσυχο ύπνο!!!!


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν θυμάμαι αν το έχω μοιραστεί αυτό μαζί σας αλλά όταν ήμασταν στο Παίδων με υποψία ουρολήμωξης, προσπάθησαν να της πάρουν ούρα με παρακέντηση. Την τρύπησαν 2 φορές στην κοιλίτσα της για να βρούντην ουροδόχο κύστη και να πάρουν τα ούρα κατ' ευθείαν, δεν τα κατάφεραν και τελικά της πήραν ούρα με καθετήρα. Εύχομαι να μην το ζήσετε ποτέ αυτό. Μας είχαν βγάλει έξω από το δωμάτιο και δεν μπορώ να σας περιγράψω πώς ούρλιαζε το μωρό μου. Μετά η καημενούλα κοιμήθηκε και ειχε στον ύπνο της αναφιλητα. Γενικά η εμπειρία του νοσοκομείου σε αυτή την ηλικία δεν είναι και ότι καλύτερο. Συγνώμη αν σας κούρασα νυχτιάτικα. Καλό βράδυ... Εύχομαι όλα τα μωράκια να έχουν ήσυχο ύπνο!!!!

Tzamin, και μόνο που το διάβασα, έβαλα τα κλάματα. Πολύ ταλαιπωρήθηκε η μικρούλα σου..Εύχομαι με όλη μου την καρδιά να τελειώσει η ταλαιπωρία σας και να είναι γερή και δυνατή η ζουζούνα. Περαστικά και ότι καλύτερο και σε σας και σε όλα τα μωράκια


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Tzamin, και μόνο που το διάβασα, έβαλα τα κλάματα. Πολύ ταλαιπωρήθηκε η μικρούλα σου..Εύχομαι με όλη μου την καρδιά να τελειώσει η ταλαιπωρία σας και να είναι γερή και δυνατή η ζουζούνα. Περαστικά και ότι καλύτερο και σε σας και σε όλα τα μωράκια

Ευχαριστώ πολύ τζιτζινα μου!!! Μακάρι να είναι όλα τα μωράκια καλά και να μην ταλαιπωρούνται...

Κορίτσια προσοχή στις ουρολοιμώξεις. Να κοιτάτε πάντα την πάνα που βγάζετε για χρωματισμένα ούρα ή περίεργη μυρωδιά. Είναι πολύ σημαντικό να καταλάβετε την ουρολοίμωξη νωρίς γιατί πονάει πολύ σε προχωρημένο στάδιο. Εγώ την κατάλαβα γιατί ένα βράδυ πετάχτηκε 3 φορές από τον ύπνο της κλαίγοντας σπαραχτηκά και δεν ηρεμούσε (προφανώς κάθε φορά που έκανε τσισάκια πονούσε), επίσης η πρωινή της πάνα ήταν λίγο σκούρα και μου μύρισε κάπως και κατά τις 10 το πρωί έκανε 37.6 πυρετό. Πήρα τηλ την γιατρό μας (η οποία ήταν σε διακοπές) και μου είπε να την πάω στο νοσοκομείο. Μου είπαν ότι την προλάβαμε σε αρχικό στάδιο και είμασταν τυχαιροί. Βέβαια εμείς δεν θα μπορούσαμε να την έχουμε αποφύγει λόγω της παλινδρόμισης. Αλλά σε άλλες περιπτώσεις προσοχή στην υγειηνή κυρίως των κοριτσιών.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

tzamin :(:(:(:( κακη εμπειρια για μια φρεσκια μανουλα. Θυμηθηκα ποσο πονουσα ενω προσπαθουσαν να καθυστερησουν τον τοκετο καθε φορα που ειχα ουρα (καθε μιση ωρα) μου βαζαν σωληνακι για να τα τραβηξουν, ετζουζε φριχτα!! Η κοριτσαρα σου, το πουλακι μου υποφερε πολυ. Πραγματικα ανατριχιασα οταν διαβασα το μηνυμα σου. Περαστικα μεσα απο ολη μου την καρδια.


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Τζαμίν μετά από αυτήν την ταλαιπωρία που πέρασε η κορούλα σου και εσείς ευτυχώς πήγαν όλα καλά.Ειλικρινά λυπάμαι για αυτήν την άσκημη εμπειρία.

Α ρε Τζαμίν πέσατε σε άχρηστους γιατρούς και ταλαιπώρησαν έτσι την μικρούλα.

Εύχομαι περαστικά για την μικρούλα και να μην ξαναταλαιπωρηθεί τόσο πολύ άλλη φορά.

Όλοι οι γονείς να σκεφτόμαστε ότι υπάρχουν χειρότερα και τριςχειρότερα για να παρηγοριόμαστε.

Χρειάζεται υπομονή μέχρι να γίνει 12 μηνών και εύχομαι να μην ξαναπάθει ουρολοίμωξη.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εχτές το πρωί πήγα βόλτα τον μπέμπη μου και περάσαμε από το φωτογραφείο που είχα αφήσει τις φωτογραφίες από το Καλοκαίρι.Του αγόρασα και 1 album και του έφτιαξα το πρώτο του album. Έβαλα μέσα φωτ.από το μαιευτήριο και από το πρώτο του Καλοκαίρι .Ελπίζω ότι το έκανα ωραίο το πρώτο του album.Κράτησα και κάποιες φωτ.για κορνίζες.

Αυτά κοριτσάκια και μωράκια!ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την συμπαράσταση κοριτσια..

Χτες μας είδε η γιατρός μας και σήμερα κάναμε εμβόλιο. Η μπουμπού είναι 67 εκ. και 7400 γρ. Είναι στα ανώτερα όρια στις καμπύλες ύψους και βάρους. Επίσης η γιατρός μας είπε ότι οι πτυχές στα μπουτάκια της δεν είναι συμμετρικές και καλό είναι να την δει ορθοπαιδικός. Δεν θα την πάω όμως άμεσα γιατί ταλαιπωρήθηκε πολύ το τελευταίο διάστημα και όταν βλέπει ανθρώπους με άσπρα να την ξαπλώνουν πλαντάζει στο κλάμα. Θα την αφήσω να το ξεχάσει λίγο. Ας ελπίσυμε ότι δεν είναι τίποτα σοβαρό.

Δήμητρα συμφωνώ μαζί σου ότι υπάρχουν πολύ άσχημες καταστάσεις (τις οποίες είδα στο νοσοκομείο) και μακάρι αυτά που περάσαμε εμείς να είναι τα πιο σοβαρά που θα αντιμετωπίσουμε.

Φιλιά ....


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αρμα τί διάταση είχε ο μπέμπης σου? Στον υπέρηχο που κάναμε πριν την κυστεογραφία βρέθηκε διαταση στο αριστερό νεφρό 5.6 χιλιοστά. Βέβαια μας είπε η ακτινολόγος ότι συνήθως από 10 χιλιοστά και πάνω είναι παλινδρόμιση και τόσο μικρή διάταση είναι πολύ συνηθισμένη σε αυτές τις ηλικίες. Είχαμε χαρεί ιδιαιτέρως και θεωρήσαμε οτι δεν θα έχει παλινδρόμιση... είμαστε η εξαίρεση.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κίττυ χάρηκα πολύ που είδα νέα σου!

1α χαρά είναι ο μπεμπούκος σου!Έβγαλε και 2 δοντάκια?ΤΕΛΕΙΑ!

Τον έχετε βγάλει φωτ. με τα δοντάκια του?

Θα κουράζεσαι πολύ που δουλεύεις 8 ώρες.

Αν βρίσκεις χρόνο να ξεκουράζεσαι. Καλό βράδυ!

Καλησπερααααα........

Αχ, σ ευχαριστω κοριτσακι μου , να εισαι καλα !!!

κουραση κοριτσια .......και λειπω αρκετες ωρες , απο τον μπεμπουκο μου.

Δεν φαινονται ακομα τοσο τα δοντακια για φωτογραφιες ,αλλα εννοειται θα βγαλουμε.


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...