Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Maria Elena καλωςήρθατε!Που είχατε πάει?Και για τα αγοράκια θα έχει ωραία.Δεν μπορεί να μην έχει.Τι ώρα ξυπνάει το βράδυ?:oΦαγανιάρης ο μπεμπούλης σου!

Μου θύμισες εμένα γιατί και γω είχα ανακουφιστεί όταν είχα αδιαθετήσει!:D

Ελζού πως βάζεις τις φωτογραφίες?ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΕ ΟΛΕΣ!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα μανουλες και νινακια..

Εμεις ειχαμε παει στο νοσοκομειο...

Επαθε ο νινακις μου γαστρεντεριτιδα (κραταει 3 μερες) και μετα εκανε αλλες τρεις εμετους απο το αραιομενο γαλα και στο τελος μολις βγηκαμε ανεβασε και πυρετο.... Μηλαμε εχω τρελεθει αφ'ενως γιατι δεν ξερω τι να του κανω και αφ'εταιρου ηταν απηστευτα,το δωματιο μας ηταν απεναντι απο το εξεταστηριο και φερνανε τα νινακια ενε-ενα και τα βασανιζανε...Μηλαμε αυτο το πραγμα δεν θελω να το ξαναζησω ποτε...

Ελπιζω οτι θα παμε καλυτερα ομως, και επεισης ευχομαι να μην χρειαστει να ξαναπαει σε τετοια μερη καμοια μας...

Κατα τα αλλα θα αρχισουμε κ εμεις κρεμουλες απο βδομαδα, ο μικρουλης εχει χασει ενα κιλο και σταματαμε κ εμεις την αποστειρωση...

Elzu μου να τη χαιρεστε την Δημητρουλα σας...Ευχομαι τα καλυτερα, και ανυπομωνω να το δω το κοριτσι με αυτο το πανεμορφο φορεμα....

Della ειμαι κ εγω απο θεσσαλονικη και μενοθν εκει οι γονεις μου στην ανω πολη...Ζηλευω λιγακι που δεν μπορω να παω κ εγω....

Καλα να περασετε.....

Dimitsa πολυ ψηλο το αντρακι σου, θα γεινει 2 μετρα...

Αυτα απο μας,

Καλη νυχτα σε ολα τα κοριτσια...

Link to comment
Share on other sites

marina 1 περαστικα, δυσκολη κατασταση.

Εμεις εχουμε το πρωτο μας συναχι . Ο καημενουλης δεν μπορει να αναπνευσει. Οτι χειροτερο ειναι, δεν μπορει να κοιμηθει ,δεν μπορει να φαει, δεν μπορει να πιει γαλα.

Τους εχω και τους δυο με μιξουλες και πυρετο. Περαστικα μας και υπομονη!!!

Προχθες καναμε εμβολιο και ζυγιστηκαμε εβαλε 1 κιλο σε ενα μηνα και 2,5 ποντους ο ψηλεας μου. Τωρα ειμαστε 7850 και 71,5 ποντους. Αρχιζουμε σουπιτσες και κρεατακι, αντε να δουμε!!!


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κι από εμένα.

Δεν έχω χρόνο να πω πολλά.

Εμείς ακόμη τρέχουμε με εξετάσεις της μπουμπούς λόγω της ουρολήμωξης.

Πιστεύω στις 21 Σεπτεμβρίου που έχουμε κανονίσει την κυστεοουρηθρογραφία να είναι η τελευταία και ολα τα αποτελέσματα να είναι καλά.

Κατά τα άλλα μια χαρά η μικρή μου.

Φιλιά θα ξαναμπώ σύντομα.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια...

Marina1 και Maria-Elena περαστικα στα μπεμπακια σας!!!

Tzamin ελπιζω να πανε ολα καλα και να ειναι η τελευταια σας εξεταση!!!

Elzu μου ολα φοβερα, πολυ ωραια!!!

Εμεις καναμε την προηγουμενη εβδομαδα τα εμβολιακια μας, ειμαστε μια χαρα:Dμεγαλωνουμε, συνεχιζουμε το γαλατακι μας και σε δεκα μερες θα αρχισουμε φρουτοκρεμα!Ανυπομονω να δω τις αντιδρασεις της!!!

Χθες βεβαια ειχα μια περιπετεια με το μικρο γιο μου, τον πηρα απο το σχολειο και καθισαμε ενα μισαωρο στις κουνιες, φευγοντας ειδα στο λαιμο του, ενα καρουμπαλο σαν ενα μεγαλο βερυκοκο:shock:επαθα σοκ.Ειδα οτι ηταν σαν τσιμπημα και ειχε και αλλα δυο τσιμπηματα απο την αλλη μερια,αρχισε να παραπονιεται οτι πονανε τα ποδια, τα χερια και η μεση του!Πηρα το γιατρο και μου ειπε να τον παω αμεσως!Τελικα ηταν τσιμπηματα απο κουνουπια και το ενα ηταν πανω στον αδενα και του εκανε ολη τη ζημια, ξεκινησαμε αντιβιωση και ευτυχως ειδα σημερα οτι αρχιζει να υποχωρει το πρηξιμο.Βεβαια θα τον ξαναδει την Παρασκευη και μετα παλι την αλλη εβδομαδα...Ελπιζω οτι ολα θα πανε καλα αφου αρχισε να υποχωρει...

Καλο βραδυ!!!


QWrRp3.png

pw3Zp3.png

eJhDp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου τι κανετε?

δεν προλαβα να σας διαβασω ολες περαστικα στα μπεμπακια ποθ ειναι αρρωστα καλοφωτιστη η μικρη ελζου

εμεις εχουμε ξεκινησει κρεμα και μαλλον του αρεσει πολυ τωρα φρουτα σε καμια 20 αρια μερες λογικα ειναι αρκετα ζωηρος και ειμαστε και εμεις κρυωμενοι μας κολλησε η μεγαλη ! αυτα τα νεα μας γρηγοραδα σορρυ ρε κοριτσια που σας γραφω βιαστηκα και μια στο τοσο αλλα ο χρονος για πισι ειναι περιορισμενος πια :(

φιλακια σ ολα τα μπεμπακια


an1cF220g411210MjUwbHp8MzE3NTU2MGRhfHRvIGtvcml0c2FraSBtb3UgZWluYWk.gif

as1cJNk0g410000Nzc3MTE3ZHwwMDA4OTk2ZHx0byBtb3JvIG1vdSBlaW5haSA.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και από εμένα!

Ελζού σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Μαρίνα το είχε κάνει το εμβόλιο της γαστρεντερίτιδας?Περαστικά σου εύχομαι για το μωράκι σου.Ο μπέμπης μου αποκλείεται να γίνει 2 μέτρα .Σε σύγκριση με τα υπόλοιπα μωράκια είναι ο κοντούλης του cafe.

Μαρία Έλενα περαστικά και στα 2 παιδάκια σου!Ένα κιλό?Μπράβο!Θα γίνει πολύ ψηλός!

Τζαμίν εύχομαι να πάνε όλα καλά στις 21/9.

Μάμμυ υποχώρησε το πρήξιμο?Ευτυχώς ήταν από κουνούπια.

Δεν πειράζει Κατβάλ που γράφεις βιαστικά.Εμείς χαιρόμαστε που μαθαίνουμε νέα σου.

Περαστικά και σε σας Κατβάλ.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μου νέα είναι λίγα.Ο μπέμπης μου είναι 1α χαρά.Έχει αρχίσει και ασχολείται με παιχνιδάκια.Πιάνει αυτά που του αρέσουν και πιάνει πιο καλά από τον 3ο μήνα.Του αρέσουν τα πολύχρωμα παιχνιδάκια,του αρέσει να πιάνει 1α σακούλα και πλαστικά μπουκάλια.Τις σακούλες και τα μπουκάλια τα πιάνει επειδή κάνουν θόρυβο.

Επίσης γελάει πολύ όταν τον κάνουμε μπάνιο.Του αρέσει πολύ μέσα στο νερό.

Αυτά από μένα.Τα ξαναλέμε κορίτσια και μωράκια!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες...

Mammy 3 εχω μερες να μπω,ελπιζω τα νινακια σου να ειναι ηδη μια χαρα....

Σας ευχαριστω πολυ για τα περαστικα, ευχομαι ηληκρινα να μην χρειαστει ποτε να τα ανταποδωσω...

Dimitsa ειχε κανει εμβολιο,ομως μαλλον με την πρωτη δωση δεν ειναι και τοσο ασφαλη...Οσο για το υψος , ο κοντουλης του καφε ειναι ο δικος μου , τελευταια φορα ηταν 60 ποντους ο κακομοιρης....

Εμεις ειμαστε καπως καλυτερα τωρα, αλλαξαμε γαλα και πηραμε ενα ιδικο για διαρροιες μετα απο γαστρεντεριτιδα (μετα απο μερες ρυζαλευρων και ρυζονερων στο γαλα που δεν εφεραν κανενα αποτελεσμα), θα πηνουμε αυτο καμια βδομαδα και μετα θα ξαναγυρησουμε στο δικο μας και θα αρχισουμε επιτελους κρεμουλες...

Ρε κοριτσια εχω μια ανοητη ερωτηση...Οταν αρχιζουμε τις κρεμουλες και λενε να τους δωσουμε μια κουταλιτσα,εννοουνε μια την ημερα η μια σε καθε γευμα? (Ανοητο το ξερω, αλλα ξεχασα να ρωτησω τη γιατρο)..

Αυτα απο μας,

Να ειστε και να περνατε οσο πιο τελεια γινεται....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια...

Μαρίνα εγώ που της ξεκίνησα ρυζάλευρο την ξεκίνησα με μια μεζούρα την ημέρα και σήμερα που κλείνουμε μια εβδομάδα έχουμε φτάσει στις 3 μεζούρες την ημέρα. Το ολοκληρωμένο γεύμα είναι 9. Την πάω σιγά σιγά για να συνηθήζει το στομάχι της και να μην κάνει δυσκοιλιότητα. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι δεν πήρα οδηγίες γιατρού. Μόνη μου της το έβγαλα το προγραμμα. Πάντως της αρέσει πολύ και θέλει κι άλλο. Κλαίει όταν τελειώνει. Τις πρώτες μέρες έκλεγε και όταν της έβγαζα το κουτάλι από το στόμα. Μάλλον νόμιζε ότι τελείωνε το φαγητο.

Ίσως τα άλλα κορίτσια να έχουν οδηγίες γιατρού.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλα τα κορίτσια και όλα τα μωράκια. Περαστικά στα μικρούλια που ταλαιπωρούνται, εύχομαι γρήγορη ανάρρωση.

Ξεκινήσαμε και εμείς κρεμούλα.

Marina, η δικιά μας παιδίατρος μας είπε να την ξεκινήσουμε με τρεις μεζούρες και κάθε τέσσερις μέρες να προσθέτουμε μία, μέχρι τις 7-8, ανάλογα βέβαια και πως αντιδράει το μωρό και να της δίνουμε την κρέμα στο απογευματινό γεύμα.

Elzu καλοφώτιστη η ζουζούνα σου...

Και εγώ δεν πολυμπαίνω πια γιατί η μικρή μες την ημέρα δεν πολυκοιμάται και το βράδυ που θα κοιμηθεί, ή θα κάνω καμιά δουλειά, ή θα κοιμηθώ. Είναι ήσυχη βέβαια, απλά θέλει παρεούλα. Και φυσικά όλη μέρα "μιλάει", δε βάζει γλώσσα μέσα της. Προβλέπω όταν μιλήσει κανονικά να μην αφήνει κανέναν άλλον.

Κατά τ'αλλα πως είστε???


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα.

Μαρίνα για τις κρεμούλες καλύτερα να ρωτήσεις την παιδίατρό σου.Παιδί με παιδί διαφέρει.Και ο κάθε παιδίατρος δίνει τις δικές του οδηγίες.

Το ΣΚ περάσαμε ωραία με τον μπέμπη.Το Σάββατο πήγαμε σε 1α θεία μου που γιόρταζε και την Κυριακή πήγαμε σε ένα μεγάλο πάρκο με πολλά δέντρα και με 1α παιδική χαρά και μετά πήγαμε για καφέ.Τα κοίταγε όλα.Ο μπέμπης είναι πολύ παρατηρητικός.Όπου τον πηγαίνουμε κοιτάει τα πάντα.Δεν του ξεφεύγει τίποτα.Ακόμη και μέσα στο σπίτι

μας.Όλα τα κοιτάει.Εχτές κοίταγε τα δέντρα και τα άλλα παιδάκια που έπαιζαν στην παιδική χαρά.Ωραία θα είναι όταν θα πηγαίνουμε και μεις τα παιδάκια μας Παιδική Χαρά!Καλό σας μεσημέρι!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια και απο εμενα!Εχω καιρο να γραψω και να σας διαβασω γιατι απο την Κυριακη κοιμομαστε και μενουμε στην πεθερα...μεχρι να βολεψουμε ολα τα πραγματα εχουμε πεθανει...η μικρη παλι καλα το δεχτηκε αρκετα καλα!Πηγαμε και παιδιατρο.Μια χαρα η μικρη δεν ανεβασε ουτε πυρετο!Ειμαστε 6500 και 67 ποντους!Σε καμια δεκαρια μερες θα αρχισουμε και λαχανικα και γιαουρτακια το απογευμα.Ηδη γυρισαμε σε φαριν λακτε και πλεον τρωμε ολα τα φρουτα!Γαλα αρχισαμε 2 βρεφικης ηλικιας αλλα οχι σε σκονη το συμπυκνωμενο.Δεν της εχω δωσει ακομα...περιμενω να τελειωσει το αλλο...Μαρινα που ρωτας και εγω στην αρχη μια μεζουρα εκανα και καθε μερα εβαζα μια μεζουρα παραπανω.Μεσα σε μια εβδομαδα τρωγαμε ολη την κρεμα!Αυτα κοριτσια απο εμενα.Πρεπει να κλεισω.Θα τα πουμε συντομα ξανα φιλακια πολλα


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Elzu καλο κουραγιο, tzamin τι εγινε, πως παει η μπεμπουλα? marina 1 καθε μερα προσθετα μια μεζουρα κρεμα ωσπου τωρα κοντευει να φαει κι εμενα ο μικρουλης μου. Εμεις σημερα θα ξεκινησουμε το μοσχαρακι μεσα στα λαχανικα. Την πρωτη ημερα θα βαλω μονο ζουμακι και απο την επομενη ενα κομματι κρεας περιπου 50-100 γρ. καθε μερα για μια εβδομαδα. Τη δευτερη εβδομαδα αντι του μοσχαριου θα βαζω κοτοπουλο.


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...