Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      5 ημερών βάλαμε. Ενημερώσαμε την γιατρό έχει δει εγκυμοσύνη με 28.40 να πάει καλά. Πιστεύει ότι είναι νωρίς για 9 ημέρα. Εγώ πιστεύω ότι δεν είναι νωρίς γιατί 9 και 5 =14 . Πρώτη φορά βλέπουμε θετική απλά το 28.40 μασ φοβίζει. Δεν θέλουμε να το χάσουμε το μωράκι μασ . Σκέφτομαι και κάτι άλλο το πρωί την τρύπησαν 5 φορές για να βρούν αίμα και δεν έστειλαν πολύ μήπως παίζει και αυτό τον ρόλο του δεν ξέρω. Εσείς τι λέτε έχετε ακούσει καλή εγκυμοσύνη με χοριακη 28

      Ο γιατρός έχει απόλυτο δίκιο...έχουμε δει υψηλές χοριακες να πέφτουν και χαμηλές να γίνονται υγιη μωράκια! Πάνω από 25 είναι έξω από την γκρι ζώνη και θεωρείται θετικη χοριακη! Επίσης υπάρχουν καθυστερημένη ες εμφυτεύσεις. Να είστε αισιόδοξοι ως την επαναληπτική. Η κακή διάθεση και το στρες δε κάνει καλό. Επηρεάζει το νευρικό σύστημα και ίσως κάνει συσπασεις η μήτρα! Σας εύχομαι τα καλύτερα  γιατί νιώθω απολυτα το άγχος σας!!!

      Just now, Fay_ είπε:

      Στην 8η είμαι με δίδυμα. Έχω καφέ που πάνε και έρχονται από πριν την χοριακη. Τώρα έχω ηρεμήσει κάπως. Κάνω ξαπλοθεραπεια και Τετάρτη έχω προγραμματισμένο υπέρηχο.. 

      Τι ωραια! Διδυμακια! Η φίλη μου με δίδυμα 50 ετών είχε πολλές φορές αίμα. Κάποιες φορές ήταν μικρή αποκόλληση που ήθελε ξάπλα και μια ένεση. Τώρα εχει 2 πανέμορφα αγοράκια! Όσο μπορείς να ξεκουράζεται και εννοείται να ενοχλείς τον γιατρό! 😄

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Και απο φαγητο λατρευουμε τα φασολακια.Χτες της εφτιαξα ζωμο κοτας με φιδε και καροτακια.Το εφαγε σχεδον ολο αλλα επειδη πρεπει να ηταν πολυ χορταστικο δεν εφαγε 200 γρ αλλα 150...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

τα διαφανα ειναι σιλικονης και ειναι πιο μαλακα. αυτα ειναι απο μελαμινη.


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!

τα διαφανα ειναι σιλικονης και ειναι πιο μαλακα. αυτα ειναι απο μελαμινη.

Κίττυ διάφανα χρωματιστά εννοώ!Λες βρε μετά από δυο παιδιά να μην ξεχωρίζω την σιλικόνη???:lo: :lol: :lol:

dimista το bpa ηταν ένα υλικό που είχαν τα πλαστικά σκεύη και κριθηκε επικινδυνο οπότε και το καταργησανε.


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια....

Η μικρή μου έχει 4-5 μέρες τώρα με δυσκοιλιότητα. Ζωρίζεται πολύ συνέχεια και αν καταφέρει να κάνει κάτι είναι μια κουτσουλιά και σκληρό σαν πλαστελίνη. Ξέρετε τί κάνω γι' αυτό? Πώς μπορώ να την βοηθήσω? Την λυπάμαι την καημενούλα. Δεν κοιμάται καλά και τα βράδυα... ίσως να είναι κι από αυτό.... Έχετε καμία πρόταση?


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Tzasmin στην δυσκοιλιότητα κάνει καλό το χαμομηλάκι.Αν το πίνει δωστης λίγο. Από τροφές δεν ξέρω τι τρώτε. Το ρυζάλευρο γενικά είναι ''στουμπωτικό''. Αν τρώτε μήλο-μπανανα προσπαθησε για λίγο να της βάζεις λιγότερο απο αυτά. Αν τρώτε και λαχανικά πρόσθεσε λίγο κολοκυθι παραπάνω. Και πολυ νεράκι. Αυτά πάνω κάτω.


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και από εμένα!

Ελζού δεν γεννήθηκε πρόωρα ο μπέμπης μου.Είχα ΠΗΤ 20 Απριλίου και γέννησα στις 11.Γεννήθηκε 2570.Η Δημητρούλα πόσο γεννήθηκε?

Τζαμίν το Κίντερτε βοηθάει.Να της δώσεις Κίντερτε.

Ο μπέμπης μου ακόμη τρώει την κρέμα με αργούς ρυθμούς αλλά τουλάχιστον την τρώει.Ελπίζω να μην είναι έτσι και στο φαγητό.Della καλά είχες γράψει μπουκάλι και πάλι μπουκάλι.Καλό βράδυ!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

dimista μου ειχε γεννηθει πολυ μικρουλης ο δικος σου, καλα θυμαμαι...εμεις γεννηθηκαμε 3200 και φυγαμε απο εκει 3000...και τωρα ειμαστε 6850...πεσαμε και απο τα κανονικα που ειμασταν μεχρι τωρα...πεσαμε κατω απο την μεσαια γραμμη.Αλλα δεν πειραζει δεν θα αγχονομαι αλλο.Οταν πειναει το δειχνει...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ομορφες,τι κανετε;Εμεις ειμαστε λιγακι συναχωμενοι.Ξεκινησε ο αντρας μου και μετα κολλησαμε εγω και το μωρο.Του βαζω φυσ.ορο στη μυτη και γινεται ενας χαμος.Ολο το βραδυ γκρινιαζει γιατι η μυτη του ειναι μπουκωμενη.Σημερα ειναι ελαχιστα καλυτερα.Ελπιζω αυριο να ειναι ακομα καλυτερα.

Οσον αφορα τα φαγητα εχουμε το θεματακι μας με ολα.Αφου καθε μερα μου γκρινιαζε τη φρουτοκρεμα και τις τελευταιες 3μερες δεν την ετρωγε καθολου,σημερα μεσα στη φρουτοκρεμα που εφτιαξα εγω με φρεσκα φρουτα του εβαλα 1.5 μεζουρα φρουτοκρεμα σε σκονη και φανηκε να του αρεσει.Την εφαγε ολη χωρις γκρινια και ανοιγε το στομα του μονος του.Να δουμε ως ποτε!Την χορτοσουπα 4 μερες που εφαγε μου την εφτυνε συνεχεια κι ας του εδωσα μονο 3κουταλακια.Σημερα βαλαμε μοσχαρακι μεσα.Εφαγε 60γρ και μετα σταματησε.Αυριο να δουμε θα το φαει η θα σφραγισει το στομα του παλι.Και σαν να μην εφταναν αυτα σημερα δεν ετρωγε ουτε το ρυζαλευρο το απογευμα.Μαλλον το βαρεθηκε οποτε απο Δευτερα παω να παρω αλλης μαρκας να δοκιμασουμε.Μονο το γαλα του πινει με ευχαριστηση.Ολα τα αλλα ξημερωνουμε μεχρι να τα φαει.

Ειδα σημερα οτι βγαινει και το δευτερο δοντακι μας.Εχει πολυ πλακα οταν γελαει με το μισο του δοντακι.Παρ'ολα αυτα ειναι θηριο.Δεν καθεται πουθενα,συνεχεια κουτρουβαλιαζεται και εχει αρχισει και μπουσουλαει.Δεν παει μακρυα κανει 3-4βηματα αλλα δεν το βαζει κατω προσπαθει να παει πιο περα.Η πλακα ειναι οταν βγαινει απο το χαλι και ειναι πανω στα πλακακια προσπαθει να μπουσουλησει αλλα γλιστραει και δεν μπορει και θυμωνει.Εγω του γυριζω πανω στο χαλι κι αυτος παει παλι κατευθειαν στα πλακακια.Ολη μερα αυτο κανουμε.

Φιλακια πολλα κοριτσια,Καλο Σαββατοβραδο.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια !!!!

Della, περαστικά σας !!! και η μαμα μου ειναι συναχωμένη και δεν πλησιάζουμε.

εμεις με το φαγητό , τα παμε μια χαρα μην μας ματιασω. Δεν ξερω απο γραμμαρια , αλλα τρωει μια μεγαλουτσικη πατατα , 2 καροτα, 2 κολοκυθάκι. εχω το θερμος φαγητου της chicco και βαζω εκει το φαγητό του μεχρι να ερθει η ωρα του μεσημεριανου, σημερα εφαγε και τα 2 βαζακια.

Επισης , σημερα πιαστηκε απο τα καγκελα της κουνιας του και σηκωθηκε .....να δειτε καμαρι .....και γέλιαααα....που του λεγαμε μπράβο. Να σας πω την αληθεια συγκινηθηκα.....κανουν συνεχεια καινουρια πραγματα τα παιδάκια μας !!!!!!!

Κατα τα αλλα , ειναι ζωηρούλης ....τραβαει τα παντα , αν δεν φτανει κατι νευριαζει, με ξεμαλλιάζει σε καθε ευκαιρία, θελει να ειναι ορθιος....και αλλα πολλα. Δεν μπουσουλαει ακριβως , πιο πολυ ''σερνεται'' κυριως πανω στο κρεβατι μας. καθεται στο χαλι και παιζει με τα παιχνιδια του

αυτάαα...............καληνύχτα κουκλες !!


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!

Κίττυ διάφανα χρωματιστά εννοώ!Λες βρε μετά από δυο παιδιά να μην ξεχωρίζω την σιλικόνη???:lo: :lol: :lol:

dimista το bpa ηταν ένα υλικό που είχαν τα πλαστικά σκεύη και κριθηκε επικινδυνο οπότε και το καταργησανε.

Διαφανα χρωματιστα ?? αα...δεν τα εχω δει..τα μονα που ξερω ειναι σιλικονης και τα πιο σκληρα


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα μανουλες και νινακια...

Della περαστικα ,ελπιζω να ειναι ειδη καλλυτερα το νινουλι...

Καλορυζικα τα δοντακια σε ολα τα μωρακια..

Αληθεια ειναι ετσι οπως τα λενε?Γκρινια πθρετο και διαρροιες?

Ο δικος μου δεν κινειται ακομα καθολου, αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν τον εχω αφησει πολλες φωρες στο χαλακι του, φοβαμαι να τον βαζω και να καθεται χωρις στηρηγμα και ειναι λιγο περιορισμενος...Ελπιζω να αρχησει συντομα..

Τρωμε κι εμεις φρουτακια (τα βαζακια) και μπισκοτοκρεμα...

Ρε κοριτσια μου τα ειπε λιγο μπερδεμενα η γιατρος... Να του δεινω λεει κανονικα τα γευματα με το γαλα(5 δηλ) και στο ενδιαμεσω και τρεια γευματα κρεμες (1 φρουτα, 1 σουπα και 1 μπισκοτοκρεμα,βανιλια η οτι θελω)..

Δεν ειναι πολλα ολα αυτα?Θα πρεπει ολη μερα να τρωει το νινιο μου,ποτε θα τα χωνευει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου.Ειμαστε λιγακι καλυτερα σημερα,δεν μας εφυγαν τελειως οι μυξουλες αλλα δεν εχει μπουκωμα.Πηγαμε για καφεδακι το πρωι και το απογευμα θα καθισουμε μεσα.

Σημερα με τη φρουτοκρεμα τα ιδια βασανα ειχαμε.Την εφαγε χθες με τη σκονη μεσα κι εγω πιστεψα οτι λυτρωθηκα.Αγγουρια!!Μετα τα πρωτα 8-9κουταλακια αρχιζουν τα οργανα.Το ιδιο και στην κρεατοσουπα.Εσας βρε κοριτσια ποση ποσοτητα τρωνε;εγω τα ζυγιζω για να ξερω πανω κατω που βρισκομαστε.Φρουτοκρεμα και κρεατοσουπα απο 90 γρ.το πολυ 100γρ.Ο γιατρος μου ειπε οτι πρεπει να αντικατασταθει πληρως το γευμα του γαλακτος εκεινες τις ωρες.Χθες μετα απο 60γρ.κρεατοσουπα του εδωσα γαλατακι και ηπιε 180(ηταν η πρωτη μερα που ετρωγε κρεας και ο γιατρος μου ειπε να δινω συμπληρωμα τις πρωτες μερες).Σημερα τον αφησα με τα 100γρ.σουπας και ακομα δεν εχει ζητησει γαλα εδω και 1ωρα που εφαγε.Σιγουρα πειναει.Κανω καλα βρε κοριτσια;Πρεπει να του δινω και γαλα οταν δεν τρωει μια μεριδα και τρωει το μισο;εσεις τι κανετε;ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι λιγο τα 90 και σιγα σιγα θα φαει παραπανω αλλα να μην του δινω γαλα μετα και επαναπαυεται και δεν τρωει το φαι του.Εσεις τι λετε;νιωθω απιστευτα χαλια.Νιωθω αχρηστη που δεν τον καταφερνω να φαει και απ'την αλλη νιωθω κακουργα που ενω γκρινιαζει τον πιεζω να φαει εστω και το μισο.Δεν ξερω τι θα γινει το χαλι μας.Βεβαι μπορει να μην τρωει τα φαγητα του αλλα τα κιλα του ειναι μια χαρα.Τον αλλο μηνα θα δουμε πως θα ειναι τωρα που κοψαμε και το μεσημεριανο.

Μαρινακι,εισαι σιγουρη γι'αυτα που σου ειπε η παιδιατρος σας;εμενα μου ειπε οτι τα 5γευματα θα γινουν ως εξης:γαλα-φρουτοκρεμα-σουπα-κρεμα-γαλα.Βεβαια ο δικος μου ειναι και θρεφταρι οποτε δεν πιστευω οτι καποιος γιατρος θα μου ελεγε ποτε να του δινω περισσοτερα γευματα.Νομιζω ομως οτι περιπου ολα τα μωρακια το ιδιο προγραμμα εχουν.

Καλο απογευμα ομορφες,φιλακια!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες και μωράκια!

Τι κάνετε?Εμείς καλά είμαστε.O μπέμπης με παιδεύει πολύ με την κρέμα.Κάνει μισή ώρα για να την φάει .Εχτές ξεκίνησα να του την δίνω και επειδή την έτρωγε πολύ αργά την έδωσα στον άντρα μου να του την δώσει.Αλλά και με τον αντρούλη μου τα ίδια.

Della περαστικά σας.Καλορίζικο το δεύτερο δοντάκι.Τι ωραία που ξεκίνησε και μπουσουλάει το θηριάκι σου!

Κίττυ είσαι τυχερή που τρώει γρήγορα.Ωραία που σηκώθηκε μόνος του!

Καλή υπόλοιπη Κυριακή σε όλες και φιλάκια στα θηριάκια σας!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Ειχαμε βαπτισεις!Να ζησουν τα μωρακια!!!

Σας διαβαζα αλλα δεν ημουν καλα για να σας γραψω...την Τριτη ηταν ενας χρονος απο τοτε που "εφυγε" η μανουλα μου οποτε καταλαβαινετε... βεβαια δεν αλλαζει κατι, καθε μερα ειναι στο μυαλο και ποναει απλως αυτες οι μερες ειναι ακομα πιο δυσκολες...

Μην σας κουραζω αλλο...εχω και την μικρουλα απο την Τεταρτη με μπουκωμα και βηχα χωρις πυρετο αλλα ταλαιπωρειται το πουλακι μου, δοντακια δεν εχουμε βγαλει ακομα αλλα ειναι φουσκωμενα τα ουλακια μας και την ενοχλουν πολυ!

Φιλακια σε ολες!!!


QWrRp3.png

pw3Zp3.png

eJhDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμάς κορίτσια.

Mammy3 εύχομαι κάποια στιγμή να μαλακώσει ο πόνος του χαμού της μανούλας σου. Δεν έχω χάσει κάποιον από τους γονεις μου αλλά τρέμω και μόνο στη σκέψη. Περαστικά στην μπουμπουκίτσα σου.

Della περαστικά και σε εσάς. Εμένα η μικρή μου τρώει 60 γρ. φρουτόκρεμα και 80-100 ρυζάλευρο. Συμπλήρωμα δεν δίνω για τον ίδιο λόγο που σου είπε ο γιατρός σου. Σήμερα ξεκινάμε χορτόσουπα. Μην αγχώνεσαι για το φαγητό. Αν θυμάμαι καλά και το δικό σου μωράκι είναι αρκετά ψηλά στις καμπύλες ανάπτυξης. Και η δικιά μου έτσι είναι. Η παιδίατρος μου είπε ότι θέλει προσοχή να μην ξεφύγει σε βάρος η δικιά μου. Διότι τα καλόφαγα παιδιά ξεφεύγουν σε αυτή τη φάση (μετάβαση από γάλα σε φαγητό) και μετά είναι δύσκολο να επανέλθουν. Ίσως να μην είχε πολύ όρεξη λόγω της ασθένειάς του και να του ερχόταν πιο εύκολο το γαλατάκι. Επίσης να είχε επαναπαυθεί ότι μετά το φαγητό θα φάει και γάλα. Οπότε σταμάτησε να τρώει μια ώρα αρχίτερα.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...