Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Angot είπε:

      εγώ δεν θέλω ούτε τις φίλες μ εχω φοβία μην κολλήσω τπτ γιατί είπε ο γιατρός θα γεννήσω αυτό το μήνα και λέω άμα κολλήσω τπτ τι θα κάνω! 

      @Eflenew είσαι αρκετά έγκυος κορίτσι ! ποντάρω 3 ψηφία 😁 ! @Blue Velvet καλή επιτυχία αύριο κορίτσι μ , θα περιμενω ενημέρωση!! 😉

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

καλησπέρα μανούλες,

χάθηκα κ εγω , τρεχουμε λίγο για την βάφτιση κ δεν εχω χρόνο όμως σας διαβάζω.

elzu να ζήσετε!!! κούκλα η μικρούλα σου! με το καλό η βάφτιση, όμορφα πραγματάκια έχεις παρει.

Δημητρα καλωσήλθατε , καλή προσαρμογή!

Και εμεις πήγαμε Πόρο περάσαμε πολυ ωραία τώρα σε μια εβδομάδα πάμε Αιγινα κ μετα τα κεφαλια μέσα κ περιμένουμε τη βάφτιση.

Πήρα φόρεμα κ ρούχα για να πάω τον μπέμπη στην εκκλησία αλλα απο βαφτιστικα δεν μας αρέσει τίποτα. Στολισμο κ μπομπονιερες θα φτιαξω μόνη μου τελικά. Προσκλητήρια παράγγειλα απο ένα σαιτ στο νετ κ είναι πολύ ωραία τα περιμένω την Πέμπτη.

Για φαγάκι κ να καθόμαστε περιμένουμε κ εμεις να κλεισουμε τον 6ο μήνα . Θεωρω ότι είναι νωρίς ακόμα κ σ αυτο συμφωνούμε με την παιδίατρο.


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα στις μανουλες και τα μωρακια που επεστρεψαν...πως τα περασατε?Εμεις θα παμε σε δυο χρονακια διακοπες!Και εμας μας κραταει το κεφαλι απο λιγο πριν κλεισουμε τον 4 μηνα...Καθε μωρακι ειναι διαφορετικο οσο εχει να κανει με τις κρεμες...αν θήλαζα και εγω δεν θα την αρχιζα με κρεμες αλλα δεν επινε το γαλα και δεν εβαζα αρκετα κιλακια οποτε ειπα να δουμε και τελικα η μικρη τρελαινεται...η μαρια - ελενα εχει καιρο να εμφανιστει...μακαρι να εχει τα αποτελεσματα που θελει...αντε να μαζευομαστε σιγα σιγα γιατι βερεθηκαμε μονες εδω δυο τρια κοριτσακια που ειμασταν


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια και μωράκια!Τι γίνατε όλες?Τώρα που επέστρεψα όλες φύγατε?Δεν έχω νέα.Απλά επειδή κοιμάται ο μπέμπης μου είπα να μπω για λίγο.Σήμερα 3η μέρα στην Αθήνα και ο μπέμπης είναι καλύτερα.Δύο μέρες έκανε να προσαρμοστεί.Εχτές τον πήγαμε βόλτα και του άρεσε πολύ.Γενικά του αρέσουν πολύ οι βόλτες!

Ελζού ωραία περάσαμε!Μακάρι να καθόμασταν και άλλο αλλά δεν μπορούσαμε.Του μπέμπη του άρεσαν πολύ οι πρώτες του διακοπές!

Άνια ευχαριστούμε πολύ.Ήταν δύσκολη η προσαρμογή για τον μπέμπη.Δύο μέρες έκανε να προσαρμοστεί.Άνια καλά να περάσετε στην Αίγινα!Αγία Μαρίνα θα μείνετε?

ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΕ ΟΛΕΣ!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες τις μανουλες...

τι λενε τα νινακια σας?

Ελπιζω να ειστε και να περνατε ολες και ολοι τελεια...

elzu μου λενε οτι οσο πιο ερωτευμενος ειναι ο μπαμπας με την μαμα οταν μενει εγκυως, τοσο πιο πολυ τους μοιαζουν τα παιδακια οταν γεννιουνται....

Δεν ξερω αν μου το ειπαν για να με παρηγορησουν (γιατι κ ο δικος το μονο που εχει απο μενα εινε ενα σημαδακι στην πατουσα)αλλα μετα απο αυτο νιοθω οτι σημετειχα κ εγω βρε παιδι μου ....

Dimitsa παντρευτηκα στα 25... Ζουσαμε μαζι ειδη 3 χρονια κ ηταν σαν να ειμασταν παντρεμενοι, οποτε καποια στιγμη που περισευανε καποια χρηματα καναμε εναν γαμο, σαν γιορτουλα, με λιγους φηλους και ελαχιστους συγκενεις.... και ευτυχως δηλαδη γιατι τωρα με την οικονομικη κριση θα μασταν μαλλον ανυπαντροι γονεις....

Εσεις?φανταζομαι θα χετε πιο ρωμαντικη ιστορια,ε?

Το στρουμπουλακι μου εχει αρχισει και κοιμαται λιγοτερο τωρα, καθεται ολη μερα και τσιριζει...Εμαθε και να βηχει στα ψεμματα για να τον περνουμε αγκαλιτσα και εχει πολυ γελιο...

Ρε κοριτσια εμενα ακομα δεν γυριζει μπρουμητα...Λετε να συμβαινει αυτο γιατι του εχω υπερυψωσει το κρεβατακι?

Νερακι κι εγω δεν του'χω δωσει...

Αυτα..Τα ειπα ολα μαζι παλι...

Να ειστε και να περνατε οσο πιο τελεια γινετε...

φιλακια...

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλες τις μανούλες και σε όλα τα μωράκια!Τι κάνετε?Εμείς είμαστε 1α χαρά!Ο μπέμπης μου είναι απασχολημένος με το γυμναστήριό του και την σαλιάρα του.Την κρατάει καλά και την κοιτάει καλά καλά.Εχτές το απόγευμα γνώρισε τον θείο του, ο οποίος είναι Γάλλος.Είναι ο άντρας της αδελφής μου.Μένουνε Γαλλία και έρχονται Ελλάδα 1α με 2 φορές τον χρόνο.Σήμερα το απόγευμα θα επιστρέψουν Γαλλία.Αύριο ο μπέμπης μου γίνεται 4.5 μηνών.Αυτήν την στιγμή κοιμάται με την σαλιάρα και το ντουντού του αγκαλιά.Κοιμήθηκε πολύ γρήγορα!Αυτά τα λίγα από μένα!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Μαρίνα!Τον άντρα μου τον γνώρισα το 2005 και παντρευτήκαμε το 2009.Μαζί μείναμε 9 μήνες πριν τον γάμο.Έχω αρκετές όμορφες στιγμές και αναμνήσεις μαζί του.Ρομαντικές στιγμές ζήσαμε στην Σαντορίνη και Μήλο.Σαντορίνη θέλω να ξαναπάω.

Στον γάμο μας είχαμε και συγγενείς και φίλους.Οι πιο πολλοί ήτανε φίλοι.Άρεσε ο γάμος μας επειδή δεν είχαμε πολύ κόσμο και επειδή είχαμε νεολαία.Και έτσι θέλαμε.Και όταν κάνουμε βάφτιση δεν θα έχουμε πολύ κόσμο.Πότε σκέφτεστε για βάφτιση?


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες....

Dimitsa παρα πολυ ωραια... Νομιζω ειναι υπεροχο να εχεις τετοιες αναμνησεις με φηλους και ανθρωπους που αγαπας...και βασικα να'χεις περασει καλα σε τοσο σημαντικες στηγμες....

Εμας μας λεγανε οτι επρεπε να καλεσουμε αγνωστους συγκενεις οι οποιοι θα μας σχολιαζανε κι'ολα για μηνες και για τραπεζια και για εθημα και με επιανε συγκρυο... Τεληκα ομως δεν καναμε τιποτα απο ολα αυτα, δεν αγχωθηκαμε για τιποτα, δεν σκευτηκαμε στιγμη το κλασικο "αντε να γηνει ο γαμος να υσηχασουμε" κ μου'χει μεινει μια πολυ γλυκια αισθηση...

Για βαφτηση δεν εχουμε κανονησει κατι ,λεμε για την ανοιξη η το καλοκαιρι...Βεαια μεχρι τοτε μπορει το νινακι μας να τρεχει η να μας βριζει,χα χα...

Παρεποντως, με ακουσε μια γειτωνησα να φωναζω τον μηκρο με το ονομα του και μου εβαλε χερι...Λεει οτι δεν κανει να το φωναζουμε ετσι πριν τη βαφτηση....Ισχυει αυτο?Εχετε ακουσει τιποτα?

Η Μαρια-Ελενα που χαθηκε βρε παιδια?Λετε να ειναι σε κανα καφε με μανουλες Απριλιου 12?

Ελπιζω να ειστε και να περνατε ολες καλα και τα νινακια σας ακομα καλυτερα...

Φιλια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Γυρίσαμε κι εμείς, περάσαμε πολύ όμορφα και τώρα..τα κεφάλια μέσα! Ο μπεμπούλης τα πάει χάλια με το γάλα(ακολουθεί τα χνάρια της αδερφής του..). 100-120μλ θα πιει κι αυτό με χίλια ζόρια και με κάποιον να του κρατάει παιχνίδι από πάνω..Παρόλαυτά πήρε 680γρ και 4 πόντους. Είναι 7180 και 67 πόντους. Μαζί με τον προγραμματισμένο υπέρηχο που θα κάνουμε στο νεφράκι του θα του κάνουμε και στο στομάχι μήπως έχει καμιά κρυφή παλλινδρόμηση και ζορίζεται τόσο με το γάλα. Κρέμες η παιδίατρός μας ξεκινάει γύρω στους 5 1/2 μήνες. Σήμερα έφτασε μέχρι 38 πυρετό από το εμβόλιο γμτ..:-(

Elzu κούκλα η κορούλα σου! Φτου φτου! Κι εσείς όμως δεν πάτε πίσω..!

Μαρίνα με το όνομα δεν το έχω ξανακούσει αυτό..

Δήμητρα καλωσήρθατε! Ευχαριστηθηκε διακοπές ο μπεμάκος ε? Και του χρόνου να είστε καλά να ξαναπάτε!

ania, della, klimt, kitty,tzitzina, katval και όποια άλλη ξεχνάω τους χαιρετισμούς μου(τέλος χρόνου στρο pc..)

Καλό βράδυ σε όλες!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια και μπεμπακια,τι κανετε;εμεις απο Ερετρια επιστρεψαμε και ετοιμαζομαστε την Κυριακη να φυγουμε για Θεσσαλονικη.Ο μπεμπακος μου ειναι μεσα στα σαλια και μεσα στην γκρινια για τα ουλα του.Ο παιδιατρος μας ειπε να σταματησουμε την αποστειρωση και να ξεκινησουμε το ρυζαλευρο σιγα σιγα.Την πρωτη μερα ειπε να δωσω 2 κουταλιτσες και να συμπληρωσω με γαλα για να χορτασει.Μου ειπε να πινει και νερακι.Βρε κοριτσια το νερο ποτε θα το δινω;μετα την κρεμα και πριν το γαλα;η μηπως οσο πινει το γαλα για συμπληρωμα δεν θα πινει νερο;ντραπηκα να ρωτησω μηπως ειναι κατι αυτονοητο και εμενα δεν μου κοβει απλα.Εσεις που τρωνε ηδη τα μωρακια σας πως τα κανατε;και ποσο νερο να του δωσω;οσο θελει;


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσακια και μπεμπακια,τι κανετε;εμεις απο Ερετρια επιστρεψαμε και ετοιμαζομαστε την Κυριακη να φυγουμε για Θεσσαλονικη.Ο μπεμπακος μου ειναι μεσα στα σαλια και μεσα στην γκρινια για τα ουλα του.Ο παιδιατρος μας ειπε να σταματησουμε την αποστειρωση και να ξεκινησουμε το ρυζαλευρο σιγα σιγα.Την πρωτη μερα ειπε να δωσω 2 κουταλιτσες και να συμπληρωσω με γαλα για να χορτασει.Μου ειπε να πινει και νερακι.Βρε κοριτσια το νερο ποτε θα το δινω;μετα την κρεμα και πριν το γαλα;η μηπως οσο πινει το γαλα για συμπληρωμα δεν θα πινει νερο;ντραπηκα να ρωτησω μηπως ειναι κατι αυτονοητο και εμενα δεν μου κοβει απλα.Εσεις που τρωνε ηδη τα μωρακια σας πως τα κανατε;και ποσο νερο να του δωσω;οσο θελει;

Καλησπερα και απο εμενα!!Εγω οσο της εδινα γαλα μετα δεν της εδωσα νερο, τωρα που τρωει ηδη ολοκληρο γευμα της δινω κανα μισαωρο μετα και καμια ωρα μετα παλι...πινει 10-20 μλ νερο...θεωρητε οτι διψαει αυτο!!!Το ειπα στην νυφη μου και τρελαθηκε!Ειπε οτι η μικρη μου πρεπει να ειχε λυσσαξει...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες και μωράκια και από εμένα!

Από ότι βλέπω όλες ξεκινήσατε νεράκι και κρεμούλες και δίνετε στα μωράκια σας!Εγώ θα ξεκινήσω από τον 6ο μήνα!Με ποια φρούτα φτιάχνετε τις κρεμούλες?

Della καλωςήρθατε από Ερέτρια.Πως περάσατε?Με το καλό να πάτε Θεσσαλονίκη.Μην ντρέπεσαι να ρωτάς.Όταν γινόμαστε μητέρες για πρώτη φορά τα ρωτάμε όλα και ας νομίζουμε πως κάνουμε χαζές ερωτήσεις.

Ευχαριστούμε Άρμα!Του άρεσαν πολύ οι διακοπές του μπέμπη μας!Εσείς που πήγατε?

Ο μπέμπης σας θα γίνει πανήψυλος!

Μαρίνα και σεις κάνατε έναν γάμο όπως τον θέλατε και καλύτερα γιατί τον ευχαριστηθήκατε.Μαρίνα μην ακούς την γειτόνισσα.Να φωνάζετε τον μπέμπη σας όπως θέλετε εσείς.Και αν σας ξαναπεί κάτι να της πείτε ότι έτσι σας ευχαριστεί και ότι το παιδί πρέπει να συνηθίσει το όνομά του από μικρό.

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΟΜΟΡΦΑ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Ερημιά βλέπω στο καφέ μας!

della καλή αρχή με τις κρέμες. Το νεράκι έτσι κι αλλιώς περνάει καιρός για να το συνηθίσουν. Εγώ στην κόρη μου έδινα μετά το γεύμα. Ουσιαστικά όμως άρχισε να πίνει αφού κόπηκε το συμπλήρωμα.

dimista εμείς πήγαμε στο εξοχικό μας στην Τραγάνα. Πάλι καλά που το έχουμε κι αυτό αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να πάμε κάπου αλλού, τουλάχιστον φέτος. Όσο για τον μπέμπη είναι ψηλός όντως αλλά δεν έχει σημασία και η κόρη μου έτσι ήταν σαν μωρό αλλά εξελίχθηκε σε κανονικο παιδάκι. Ούτε ψηλό ούτε κοντό! Γερά να είναι!Τα πρώτα φρούτα που δίνουν συνήθως είναι μήλο, αχλάδι, μπανάνα πορτοκάλι. Στην αρχή σκέτο μήλο λιωμένο με νεράκι και μετά ανα δυο-τρεις μέρες προσθέτεις και ένα φρούτο, σταδιακά και ένα την φορά σε περίπτωση που χει αλλεργία σε κάποιο αν το καταλάβεις.Το ίδιο και με της τροφές, ξεκινάς πατάτα καρότο και μετά μπαίνουν διάφορα λαχανικά, κοτόπουλο, μοσχάρι και αργότερα ψάρι.

Τελικά ο μπεμπάκος μου έχει παλλινδρόμηση. Επειδή χειροτέρεψε πολύ με το γάλα τον πήγαμε για υπέρηχο και το βρήκαμε. Έχει ''κρυφή'' μιας και δεν βγάζει γουλιές. Ξεκινήσαμε από χτες σιροπάκι και περιμένουμε να δούμε πως θα πάει. Ήδη πάντως σταμάτησε να κλαίει όταν βλέπει μπιμπερό.Πίνει μικρές ποσότητες(δεν με πειράζει αυτό) αλλά τουλάχιστον πίνει ήρεμα..


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες και μωράκια!Καλό μήνα και καλό φθινόπωρο να έχουμε!Πράγματι πολλή ερημιά έχει το καφέ μας!

Άρμα η Τραγάνα που βρίσκεται?Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες που μου έδωσες για τις κρέμες και τις τροφές.

Άρμα εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον μπεμπάκο σου.

Εχτές γέννησε η κουμπάρα μου κοριτσάκι και είμαι πολύ χαρούμενη!Σήμερα το απόγευμα θα πάμε να την δούμε!

Ελζού πότε είναι η βάφτιση?

Μαρίνα καλά είσαι?Το μωράκι σου?

Della ετοιμάζεστε για Θεσσαλονίκη?Ο μπέμπης σας καλά είναι?

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε?

ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!Καλα εισαστε?Εμεις καλα ειμαστε, τρεχουμε!Η βαφτιση ειναι την κυριακη και ακομα με την νονα δεν μπορεσαμε να βρεθουμε...μου ειπε τα εχει παρει ολα να μην ανησυχω...αλλα εχω σκασει...ηθελα να τα δω...αλλα δεν πειραζει τωρα μεσα σε κουτες και σε πανικο να μην θελω και πολλα...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...