Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Το ΣΚ αφήσαμε τον μπεμπούλη μου στους γονείς μου ,γιατί εχτές πήγαμε σε γάμο με τον αντρούλη μου.Μετά τον γάμο είχε και κέντρο γι αυτό δεν τον πήραμε μαζί μας.Το Σάββατο πήγα κομμωτήριο και έκανα ανανέωση στα μαλλιά μου.Από το Καλοκαίρι είχα να πάω κομμωτήριο και είχαν γίνει χάλια.Πέρασα ωραία με τον αντρούλη μου.Και Σάββατο και Κυριακή.Οι γονείς μου δεν μου τον έχουν φέρει ακόμη .Φαίνεται περνάει καλά μαζί τους!Σε λίγω πιστεύω να χτυπήσει το κουδούνι.Αυτά από μένα!Καλό μεσημέρι κοριτσάκια και μωράκια!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Dimista, τη μπεμπίνα μας τη βγάλαμε Δήμητρα - Αντωνία και τη φωνάζουμε Μένια...μέχρι να μεγαλώσει και να διαλέξει εκείνη ποιο όνομα της αρέσει για να τη φωνάζουμε!!!

Η βάπτιση ήταν επισοδειακή...ήταν το μόνο σκ που έκανε τόσο κρύο και είχε ξεχάσει να σταματήσει η βροχή!!! (εμένα αυτά δε με ξενίζουν σκέψου ότι στο γάμο μου χιόνιζε...ενώ δυο μέρες πριν και δυο μετά ήταν σαν καλοκαίρι!!!). Απλά την επόμενη φορά θα πρέπει να ζητήσουμε από κάποιον άλλο να μας διαλέξει ημερομηνία γιατί εμάς δε μας πάει!!!

Παρόλα αυτά όλα πήγαν καλά και περάσαμε υπέροχα...και η Μένια μου σα να το καταλάβαινε ότι όλα γίνονταν για εκείνη και έπαιζε και γελούσε συνέχεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.τι κανετε;εγω ειμαι μονη με τον μπεμπακο.ο αντρας μου εφυγε για δουλειες και θα γυρισει Πεμπτη.

Τζαμιν,τελεια η ιδεα με την κουταλα.Οταν επλενα τα πιατα,του την εδωσα κι εγω για να μην γκρινιαζει και εκστασιαστηκε.Το τεστ παπ ειναι το πρωτο απλα το ραντεβου το κλεισαμε απο Μαιο,εχει απιστευτο κοσμο ο γιατρος.

Ντιμιστα,το τεστκαι ο υπερηχος κοστισαν 50? και τα αποτελεσματα θα τα παρω στο τελος της εβδομαδας.

Μαμι,πως περασατε με τις φιλες σου;εγω στις 23Νοεμβριου εχω ραντεβου γι το στηθος,υπερηχο και ψηλαφιση.

Βιβη,εγω τον θηλασα 4μηνες.Οταν το γαλα σου φτασεις να το δινεις σε ενα γευμα και θελεις να το κοψεις τελειως,θα δινεις 5λεπτα απο το καθε στηθος μονο και μετα ξενο.Σε αυτη τη φαση εγω πηρα για δυο μερες φαρμακα αλλα νομιζω οτι μπορεις να το κανεις μετα μερα παρα μερα και μετα να δεσεις πολυ σφιχτα το στηθος με επιδεσμο η σφιχτο σουτιεν για λιγες μερες.

Καλο απογευμα κοριτσια.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια...

Όλα καλά? Η μικρή μου έχει βγάλει σπυράκια στο λαιμουδάκι της. Νομίζω είναι από τα σάλια και τις βρεγμένες σαλιάρες. Της βάζω υγρή πούδρα για να τραβάει την υγρασία και σήμερα δεν της έβαλα καθόλου σαλιάρα. Της βάζω όλη μέρα λαβέτες βαμβακερές και τις αλλάζω κάθε 15 λεπτά. Φαίνεται να είναι καλύτερα. Έχει κανένα άλλο μπεμπάκι κάτι αντίστοιχο?

Κατά τα άλλα όλα καλά και ήσυχα...

Φιλιά!!!


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες και μωράκια!Τι κάνετε?

Ο μπέμπης σήμερα έκανε την τρίτη δόση του πνευμονιόκκοκου.Ο παιδίατρος τον ζύγισε και είναι 6900 και 69 πόντοι.Μας είπε ότι θα γίνει ψηλός και κομψός νέος!Το πρωί ξεκινήσαμε φρούτα.Την 1η βδομάδα θα πίνει χυμό πορτοκάλι την 2η χυμό μήλο την τρίτη χυμό αχλάδι και όταν φτάσουμε στην τέταρτη θα τα βάζουμε στο mixer και θα φτιάχνω φρουτόκρεμα.Σήμερα του έφτιαξα χυμό πορτοκάλι το έφαγε αλλά ξίνισε τα μούτρα του.Αυτά από μας!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βιβή ωραίο όνομα το Μένια!Τι εποχή ήταν όταν παντρεύτηκες?Μου έκανε εντύπωση που έγραψες για χιόνι.

Ντέλλα αύριο ο αντρούλης μου θα πάει στα μέρη σου,στην Θεσααλονίκη και θα γυρίσει Κυριακή.Θα πάει σε ένα Συνέδριο.

Τζαμίν εγώ αλλάζω συχνά σαλιάρες στον μπέμπη μου.Επειδή βγάζει γουλιές και λερώνονται συνέχεια και μυρίζουν ξινίλα πηγαίνουν αμέσως άπλυτα.

Το πλυντήριο συνέχεια γεμίζει από σαλιάρες και λαβέτες.

Καλό βράδυ σε όλες και σε όλα τα μωράκια!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια κι απο μενα.Ειμαστε πολυ καλα,ο μπεμπακος απο τη μια σκανταλια στην αλλη.Κι εγω απο πισω κυνηγαω.

Τζαμιν,εμενα βγαζει απο ενα σπυρακι μονο στο πηγουνι του και ο γιατρος μου ειπε να τον καθαριζω με χαμομηλι.Για να πω την αληθεια ομως με χαμομηλι δεν φευγει.Ξερω κι εγω οτι η υγρη πουδρα ειναι πολυ καλη αλλα επειδη ειναι ενα το πολυ δυο σπυρακια δεν του βαζω.

Ντιμιστα,καλο κουραγιο με τα φρουτα και. ....ΥΠΟΜΟΝΗ.Εμεις τωρα μετα απο τοσο καιρο τρωει περιπου 140γρ.φρουτα.Καλο ταξιδι στον αντρουλη σου.Πες του να δωσει φιλια στον Λευκο Πυργο.Βαλ'του και καμια χοντρουλικη μπλουζα μαζι του.Εχει πολυ υγρασια πανω.

Καλο βραδυ φιλεναδες.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια κοριτσάκια μου... Ταινία τρόμου το προθυπουργηλίκι ε? Εξακολουθούν και μας κοροϊδεύουν μου φαίνεται και ας είμαστε το χείλος του γκρεμού. Αν συνεχίσει έτσι η κατάσταση συζητάμε με τον άντρα μου να φύγουμε για εξωτερικό. Θα δούμε πώς θα εξεληχθούν τα πράγματα.

Κι εμένα Ντέλα έχει αρχλισει και τρώει τα φρούτα της. Περίπου 160-180 γρ. Την απογευματινή κρέμα την κατασπαράζει 200 γρ. το ίδιο και τα γιαουρτάκια. Με το μεσημεριανό μας όμως έχουμε θέμα. τρώει με το ζόρι 80 γρ. Λέτε να μην της αρέσει η μαγειρική μου? Το μοσχάρι δεν το θέλει με τίποτα. Το κοτόπουλο λίγο καλύτερα. Να της βάλω κανένα ζυμαρικό?

Α και όταν τρώει σέλινο βγάζει κοκκινιλες στο σαγόνι οπότε το κόβουμε.

Έρχεται χιονιάς ε?

Φιλιά


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα πραγματικά καλό κουράγιο. Ευτυχώς εκτός του μεσημεριανού της τα άλλα τα τρώει γρήγορα και χωρίς ταλαιπωρία. Αλλά περάσαμε κοντά στους δύο μήνες να κάνουμε 45 λεπτά να φάει το κάθε γεύμα. Κι εγώ όλη αυτή την ώρα να μιλάω και να τραγουδάω. Γιατί μου είπε η γιατρός ότι πρέπει να συνδιάσει το φαγητό με διασκέδαση για να τρώει ευχάριστα. Διαφορετικά μπορεί να στραβώσει με το φαγητό και να μας ταλιπωρήσει πολύ. Επίσης μου είπε να μην την πιέζω ποτέ για φαγητό γιατον ίδιο λόγο.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!

Dimista παντρεύτηκα 16/02/2008. Αν θυμάσαι εκείνο το βράδυ άσπρισε όλη η Αθήνα και τα περίχωρα μέσα σε λίγες μόνο ώρες. Βγήκαμε από την εκκλησία και ήταν όλα άσπρα!!!

Λοιπόν εμείς έχουμε τελειώσει με τα εμβόλια του πνευμονιόκοκκου και πενταπλό (3η δόση και στα δύο) και αρχές του επόμενου μήνα θα κάνουμε τρίτη δόση μηνιγγητιδόκοκκο και ξεμπερδεύουμε από αυτά για τώρα. Νομίζω ότι μετά αραιώνουν για λίγο τα εμβόλια...πάμε ξανά στους 12 μήνες.

Tzamin όταν είχα ρωτήσει την παιδίατρο για την πούδρα μου είχε πει να μην την χρησιμοποιώ καθόλου, παρά μόνο κρέμα. Πάντως και εμείς το ίδιο...σε κάθε γεύμα θέλουμε και καινούρια σαλιάρα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εμείς το ίδιο πρόγραμμα εμβολιασμού ακολουθούμε Βιβή. 7 Δεκεμβρίου έχουμε το τελευταίο και μετά στον χρόνο πάλι.

Κορίτσια κάνω τα εμβολια της μικρής στο κέντρο μάνας και παιδιού του ΙΚΑ και έχω γλιτώσει πολλά. Και τα εμβόλια δωρεάν αλλά και η επίσκεψη του γιατρού. Και να φανταστείτε ότι η γιατρός μου με προέτρεψε να πάω εκεί. Μου είπε ότι τα εμβόλια αυτά είναι υποχρεωτικά από το κράτος και όπου και να τα κάνω είναι το ίδιο. Οπότε μου λέει κάντα με το ταμείο σου για να γλιτώσεις χρήματα (Η γιατρός μας για επίσκεψη παίρνει 80 ευρώ). Καταλαβαίνετε πόσα γλίτωσα.

Βιβή κι εμένα μου το έχει πει η γιατρός για την πούδρα σε σκόνη. Η πούδρα που χρησιμοποιώ είναι υγρή (γαλάκτωμα) και τραβά την υγρασία.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.Ελπιζω ολες να ειστε καλα.Εμενα σημερα γυρισε ο αντρας μου απο ταξιδι και ο μικρος τρελαθηκε οταν τον ειδε.Τον χαιδευε,του γελουσε και ηταν συνεχεια στην αγκαλια του.

Ντιμιστα,και ο γιοκας σου βλεπω σε μοντελο εξελισσεται.Προσεχει τη σιλουετα του το πουλακι μου!

Τζαμιν,πιστευωοτι η μπουμπου αφου συνηθισε τα φρουτα θα συνηθισει και το φαγητο.Εγω σημερα του εφτιαξα μοσχαρακι με φασολακια-πατατα-καροτο-ντοματα και ξετρελαθηκε.Του δικου μου παντως το σελινο δεν του πολυαρεσει,ο ανιθος του αρεσει καλυτερα.

Βιβη,επεισοδιακη μερα για γαμο.Ευχομαι ολη σας η ζωη να ειναι ντυμενη στα λευκα οπως τη μερα που παντρευτηκατε.

Καλο βραδυ κοριτσια.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Della σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!Και εμένα η μικρή μου κάνει πολλές χαρές όταν γυρίζει ο άντρας μου από ταξίδι. Εσένα ο δικός σου λείπει συχνά? Εμένα σχεδόν κάθε 2η εβδομάδα ή κάθε τρίτη...αλλά όταν λείπει συνήθως είναι από Δευτέρα μέχρι Παρασκευή.

Είμαι σίγουρη ότι καταλαβαίνουν την απουσία του μπαμπά, αλλά άραγε πόσο να τα επηρεάζει?

Με απασχολεί πολύ αυτό γιατί και εγώ λείπω πολλές ώρες την ημέρα λόγω δουλειάς και θα ήθελα τη γνώμη σας. Βέβαια τώρα έχω μειωμένο, αλλά δεν τηρείται και πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια.Πριν λιγο τελειωσαμε το φαγητακι μας και τον εχω ακομα στο καρεκλακι για να χωνεψει λιγακι.Βεβαια,γινεται χαμος γιατι θελει να κατεβει κατω να παιξει.Σημερα ο μπεμπακος μου γινεται 7μηνων.Μεγαλωνουν πολυ γρηγορα βρε κοριτσια.

Βιβη,εμενα ο αντρας μου δεν εχει στανταρ ταξιδια στην περιφερεια.Αν τυχει πηγαινει,συνηθως ειναι περιπου 3-4 φορες το χρονο.Λειπει ομως πολλες ωρες καθημερινα.Μπορει να περασουν και 2-3μερες και να μη δει καθολου το μωρο γιατι οταν φευγει για δουλεια η οταν ερχεται ο μικρουλης κοιμαται.Δεν ξερω ποσο τα επηρρεαζει τα μωρα αυτο.Βασικα,δεν ξερω αν μπορουν να αντιληφθουν το χρονο.Θα ηθελα κι εγω να μαθω,αληθεια.

Βρε κοριτσια,τα κανονικα βιβλιαρια υγειας απο το μαιευτηριο σας τα εδωσαν;οταν βγηκαμε μας ειχαν πει οτι θα μας ειδοποιησουν.Εγω επαιρνα στο ΡΕΑ κατα διαστηματα και ρωτουσα και μου ελεγαν δεν ηρθαν ακομα.Πριν λιγες μερες που ξαναπηρα μου ειπαν οτι τους εφεραν λιγα και τα εδωσαν και να ρωτησω στη Νομαρχια αν εχουν.Εννοειται οτι στη Νομαρχια δεν σηκωνουν τηλ.κι εγω απο εκει δεν μπορω να παω.Ξερετε κατι αλλο εσεις;

Καλο μεσημερι κουκλες!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερίζω όλα τα κοριτσάκια και καλωσορίζω τις δύο καινούριες μας φιλενάδες!!!

Όλα τα μπεμπάκια πλέον τρώνε φαγητό πλέον.. Η μικρούλα τα τσακίζει όλα, είναι πολύ λαιμαργούλα και όταν τελειώνει το φαγητό της κλαίει γιατί δεν της φτάνει, χα, χα, χα!

Tzamin και εγώ όταν βγάζει σπυράκια (συχνά) της βάζω λίγο υγρή πούδρα.

Την Τρίτη κάνουμε το τελευταίο εμβόλιο και μετά στο χρόνο πάλι.

Della βιβλιάρια ούτε στο Ιασώ είχαν, δεν είχε τυπώσει το Εθνικό Τυπογραφείο και βρήκα μέσω μιας γνωστής. Θα παίρνεις τηλ. συνέχεια στο μαιευτήριο ώστε να προλάβεις όταν τα φέρουν.


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...