Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες όσες περιμένουμε τις χοριακες μας❤️ Πέρασες πολλά,ομως  αυτή τη φορά εύχομαι να δεις μια μεγάλη χοριακη 🥰 Οι γιατροί τι λένε σχετικά με τις προηγούμενες εμβρυομεταφορες σου?

      Εγώ αύριο θα πάω για την επαναληπτική και ελπίζω να μην φάω χαστούκι..εμενα η πρώτη μου εμβρυομεταφορά ήταν μηδενική,τυχαίο γεγονός όπως είπε ο γιατρός η επόμενη που είχα βάλει δυο είχε παλινδρομήσει το ένα,όμως το άλλο είναι η κορούλα μου και τώρα είναι η τρίτη μου εμβρυομεταφορά.

       

      Μιλήσατε με τον γιατρό ? Τι σας είπε?

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Από εμβόλιο έχουμε άλλο ένα και μετά στο χρόνο..Τα κιλάκια μας 8950

(ούτε καν 9) και 73 πόντους. Τζαμίν, θα συναγωνίζονται στα μάγουλα οι δικές μας!!!

Από ποσότητα στο φαγητό μου είπε μία πατάτα- ένα καρότο- ένα κολοκύθι, για δύο μέρες και γενικά να το υπολογίζω να μην ξεπερνάει τα 3/4 του μπωλ της.

Δοντάκια δεν έχουμε ακόμη, αλλά τα ούλα της είναι φουσκωμένα και μου πιάνει συνέχεια τα χέρια και μου τα δαγκώνει η δρακουλιτσα μου.


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μαρίνα και εγώ νομίζω ότι τα γεύματα που λες είναι πολλά. Μήπως σου είπε 5 σύνολο?? Εμένα μου τόνισε πως αν δεν φάει φρουτόκρεμα ή φαγητό να της δώσω γάλα μετά από δύο ώρες για να μη καθησυχάζεται αλλά ευτυχώς δε χρειάστηκε.


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Arma και Ania, να σας ζήσουν τα νεοφώτιστά σας, και Ania ευχαριστώ που μου είπες που πήγε το καφέ μας. Ούτε καν το είχα δει ότι έγινε ομαδοποίηση (Ξανθιά...)

Φιλάκια πολλά σε όλες. Και κορίτσια συγνώμη που σας κούρασα..χάνομαι και μετά προσπαθώ να τα πω όλα μαζί...Καληνύχτα:P


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα...ευχαριστω πολυ ολα τα κοριτσια...

Dimista χρονια σου πολλα και οτι επιθυμεις να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!

Elzu χαιρεστε τη Δημητρουλα σας να ειναι γερη και τυχερη στη ζωη της!!!Ειναι το πρωτο μωρο του cafe μας που γιορταζει, ετσι δεν ειναι?

Κοριτσια εμενα ο γιατρος μου ειπε ενα κουταλακι λαδι στο φαγητο της, μετα το μαγειρεμα, και αν δω οτι δεν το τρωει τοτε δοκιμαζουμε λιγο λεμονι και αν παλι δεν γινει τιποτα τοτε βαζουμε λιγο αλατακι.Εμεις μαλλον θα το ξεκινησουμε το σαββατοκυριακο να εχει περασει εντελως η ιωσουλα που την ταλαιπωρησε και την αλλη βδομαδα θα παμε για εμβολιο.Ευτυχως ειναι πολυ καλυτερα!!!::D


QWrRp3.png

pw3Zp3.png

eJhDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και Χρονια Πολλα!Εμενα σημερα γιορταζει η πατριδα μου η Θεσσαλονικη κι εμεις οι Θεσσαλονικεις σημερα λεμε Χρονια Πολλα.Πιο ειδικα Χρονια Πολλα σ'εσενα Dimista για τη γιορτουλα σου και σ'εσενα Elzu για την κορουλα σου.Πολυχρονα τα κοριτσια αλλα και οποιος εχει καποιον αλλο δικο του να γιορταζει.

Εμεις σημερα παλι μυξουλες!Ελεος πια δεν λενε να φυγουν!Εχουν κατοικοεδρευσει στη μυτουλα του μπεμπακου μου και δεν σκεφτονται να φυγουν.Κι αυτος εξαιτιας αυτου ειναι μεσα στη γκρινια!Το πρωι σημερα του εβαλα στη φρουτοκρεμα μπανανα-αχλαδι και βανιλια και του αρεσε.Χθες του ειχα βαλει μπανανα-αχλαδι και σταφυλι και ξετρελαθηκε.Μαλλον με το μηλο δεν τα πηγαινε και πολυ καλα.Για το μεσημερι του φτιαχνω τωρα κρεατακι-αρακα-πατατουλα-καροτακι.Κριμα που δεν εχω και λιγο ανιθο να του εβαζα μεσα.Ελπιχω να το φαει.Χθες και προχθες του ειχα το ιδιο ομως αντι του αρακα ειχαμε φασολακιακαι του αρεσε.

Εlzu,αυτο με το γουρουνακι και τη βοσκη μου φανηκε πολυ αστειο αλλα και ατοπο ταυτοχρονα.Αν δεν εχεις φαει ποτε αλατι δεν καταλαβαινεις τη διαφορα οποτε τα μωρα που δεν εχουν φαει ποτε δεν ξερουν αν το φαγητο ειναι ανοστο η οχι.Παντως κι εγω οταν εκανα διαιτα κατα καιρους απο τις σαλατες ενιωθα λιγο προβατο κι ελεγα"αντι για καλημερα θα λεω μπεε''.Εν πασει περιπτωσει,η καθε μανουλα κανει αυτο ποι πιστευει αυτη καλυτερο.Εγω προσωπικα αλατι αλλα και ζαχαρη πιστευω οτι οσο πιο πολυ αργησει να φαει θα ειναι καλυτερα.Μετα θα τους φερνουν ολοι γαριδακια και σοκολατες και το κακο θα ειναι αναποφευχτο οποτε ας μην ξεκινησει απο τωρα.Ειναι μονο προσωπικη μου αποψη.

Καλη σας ημερα κοριτσακια,φιλακια.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Dimista χρονια σου πολλα να χαιρεσαι το ονοματακι σου!Και ευχαριστω ολα τα κοριτσια για τις ευχες σας!Σημερα πηγαμε εκκλησια, ειχε πολυ κοσμο και η μικρουλα ηταν παρα πολυ ησυχη!Αφου ολοι την εφτυναν να μην την ματιαξουν...κοινωνισαμε και τωρα κοιμαται...και εμεις εχουμε μυξες και διαροια και ακριβως το ιδιο ειχε γινει λιγο πριν κανουν ντου τα δοντακια μας...λετε να βγαζει και αλλα...???αχ τι καλα να τα βγαλουμε ολα σιγα σιγα...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κι από εμένα στην Δήμητρα & την Δημητρούλα.

Εμείς έχουμε 3 μέρες που τρώμε μεσημεριανό και ακόμα θέλει συμπλήρωμα. Σήμερα που έφαγε 125 γρ. (πατάτα, καρότο, κολοκυθάκι, φασολάκια) προσπάθησα να μην της δώσω αλλά γκρίνιαζε για μισή ώρα ασταμάτητα και μόλις είδε ότι ετοίμαζα γάλα έκανε σαν τρελή από τον ενθουσιασμό. Για να δούμε αύριο. Στην φρουτόκρεμα και απογευματινή κρέμα δεν θέλει συμπλήρωμα. Σήμερα έφαγε 110 γρ. φρουτόκρεμα. Το απόγευμα θα προσπαθήσω να της δώσω γιαουρτάκι. Το γιαουρτάκι το αφήνουμε έξω από το ψυγείο για να είναι σε θερμοκρασία δωματίου?

Δοντάκια δεν έχουμε βγάλει ακόμη αλλά μου φαίνονται πρισμένα τα ούλα της.

Την επόμενη εβδομάδα έχουμε εμβόλιο.

Το τριήμερο πάμε χωριό στις γιαγιάδες και παππούδες.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κι από εμένα στην Δήμητρα & την Δημητρούλα.

Εμείς έχουμε 3 μέρες που τρώμε μεσημεριανό και ακόμα θέλει συμπλήρωμα. Σήμερα που έφαγε 125 γρ. (πατάτα, καρότο, κολοκυθάκι, φασολάκια) προσπάθησα να μην της δώσω αλλά γκρίνιαζε για μισή ώρα ασταμάτητα και μόλις είδε ότι ετοίμαζα γάλα έκανε σαν τρελή από τον ενθουσιασμό. Για να δούμε αύριο. Στην φρουτόκρεμα και απογευματινή κρέμα δεν θέλει συμπλήρωμα. Σήμερα έφαγε 110 γρ. φρουτόκρεμα. Το απόγευμα θα προσπαθήσω να της δώσω γιαουρτάκι. Το γιαουρτάκι το αφήνουμε έξω από το ψυγείο για να είναι σε θερμοκρασία δωματίου?

Δοντάκια δεν έχουμε βγάλει ακόμη αλλά μου φαίνονται πρισμένα τα ούλα της.

Την επόμενη εβδομάδα έχουμε εμβόλιο.

Το τριήμερο πάμε χωριό στις γιαγιάδες και παππούδες.

Ευχαριστουμε τζαμιν...ναι το γιαουρτακι αστο καλυτερα εξω...αν και εγω μια φορα το ειχα ξεχασει και της το εδωσα ετσι...παλι το εφαγε...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσάκια και από εμένα!

Είχα τηλ.σήμερα ασχολιόμουνα και με τον μπεμπούλη μου για αυτό κάθησα τώρα να σας γράψω.

Ευχαριστώ όλα τα κοριτσάκια για τις ευχές σας.

Ελζού να χαίρεσαι την κορούλα σου.

Della Χρόνια Πολλά σε όλη την Θεσσαλονίκη!Πήρα τηλ.τον γιατρούλη μας στο κινητό του και του ευχήθηκα και ακουγόταν πολύ κουρασμένος ως συνήθως.

Ελζού βοήθειά σας .Καλά κάνατε και πήγατε Εκκλησία.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ο μπεμπούλης μου έβγαλε το ένα από τα δύο παντοφλάκια του που φόραγε και το " έφαγε".Σίγουρα είναι τα ούλα του.Όταν φουσκώνουν τα ούλα μετά από πόσο καιρό βγαίνουν τα δοντάκια?Το παντοφλάκι είχε γεμίσει σάλια.Γενικά τα τρώει και τα δαγκώνει όλα.Παρασκευή φεύγουμε για Σπάρτη και θα γυρίσουμε Κυριακή.Τα πεθερικά μου έχουν να τον δουν 2,5 μήνες.

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Dimista , χρόνια πολλά με υγεία , να χαίρεσαι την οικογένεια σου !!

Elzu, να χαίρεστε την κοριτσάρα σας και να την δείτε όπως επιθυμείτε !!!

***Χθες , ηταν μια δυσκολη μερα και δεν προλαβα να μπω να σας ευχηθώ


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου.Ευχομαι ολες να ειστε καλα,το ιδιο και τα μπεμπακια.Εμεις σημερα φαγαμε καλυτερα απο αλλες μερες,το πρωι 100γρ.φρουτοκρεμα και το μεσημερι 150γρ.φαγητακι.Μαλλον αρχιζει και συνηθιζει.Τα κουλα του ομως τα κανει και τωρα.Το μεσημερι για να παιξει εβγαζε τη μπουκια απο το στομα του και οπως την ειχε στα χειλακια του την πασαλειψε σε ολο το δισκο που εχει μπροστα το καρεκλακι.Μου ηρθε αναγουλα που τον εβλεπα και αυτος γελουσε.Φανταζομαι τι κανουν οταν μεγαλωνουν και θελουν να φανε μονα τους.Θα τρωει ολο το σπιτι εκτος απο αυτα.

Το απογευμα αφου φαει την κρεμα του θα παμε σουπερ μαρκετ.Αν και τετοιες μερες θελω να το αποφευγω γιατι θα εχει πολυ κοσμο που ειναι αυριο κλειστα δυστυχως δεν ειχα αλλη ευκαιρια να παω και τωρα επιβαλλεται.

καλα να περασετε κοριτσακια,φιλακια πολλα.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Elzu να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!Να την δεις όπως επιθυμείς!

Δήμητρα χρόνια σου πολλά, να είσαι πάντα γερή κι ευτυχισμένη και να χαίρεσαι τους άντρες σου!

Κορίτσια δεν σας διάβασα μπήκα να ευχηθώ μιας και εχτές δεν πρόλαβα και πάω να συνεχίσω τι φτιάξιμο των βαλιτσών γιατί λέμε αν είμαστε καλα να παμε χωριό!

Φιλιά σε όλες και καλά να περάσετε!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...