Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλωσήλθες Βιβή!!!

Αεξάνδρα & Βιβή πού γεννήσατε? Πόσο γεννήθηκαν τα μωράκια σας? Με φυσιολογικό τοκετό ή καισαρική? Πώς εξελήσονται από θέμα βάρους & ύψους?

Δήμητρα ωραία ήταν στον Παρνασσό. Εγώ ταλαιπωρήθηκα λιγάκι διότι είμαστε από την ίδια περιοχή με τον άντρα μου μεν, αλλά τα χωριά μας απέχουν 25 χλμ. Οπότε το πρώτο βράδυ μείναμε στο σπίτι των πεθερικών μου, το δεύτερο πήγα εγώ και η μπουμπού στο σπίτι των γονιών μου και το τρίτο πίσω στα πεθερικά μου. Η μπέμπα κοιμόταν αρκετά ανήσυχα αφού άλλαζε κάθε βράδυ κρεββάτι. Κατά τα άλλα καλά. Το χάρηκαν οι γιαγιάδες & παππούδες. Επίσης γυρίσαμε φορτωμένοι με όλα τα τοπικά προϊόντα. Τραχανα, χυλοπίτες, κρέατα, τυριά & γενικά ότι μπορείτε να φανταστείτε. Όλα όσα προανέφερα τα φτιάχνουν οι γονείς μου.

Καλό απόγευμα και εύχομαι όλα να πάνε καλά με τις πολιτικές εξελίξεις... :confused:


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κοριτσια,τι κανετε;εμεις καλα ειμαστε.Αν εξαιρεσουμε καποιες ατυχιες που μας εχουν συμβει στη σειρα αυτες τις μερες κατα τ'αλλα καλα.Βρε παιδι μου,ο νομος του Μερφι επιβεβαιωνεται:ολα μπορουν να γινουν χειροτερα!Τσακισα το ποδι μου κι εβγαλα ακτινογραφια ευτυχως δεν το εσπασα αλλα ποναω φοβερα,εκοψα το χερι μου και χρειαστηκα αυτοκολλητα ραμματα,τρακαραμε με το αυτοκινητο ευτυχως δεν χτυπησαμε,σκιστηκε η τεντα μας,χαλασε ο θερμοσιφωνας,χαλασε το κινητο μου και χθες χαλασε και το ενα κλιματιστικο!Μηπως θελει καμια κοπελα να ερθω την Πρωτοχρονια να της σπασω το ροδι;:lol:Ευτυχως ομως ειναι πραγματα που διορθωνονται και δεν ειναι προβληματα υγειας.

Ο μπεμπακος ολο ενεργεια και σκανταλιες.Με εχει ξεπατωσει!

Βιβη,καλως ηρθες στην παρεα μας!Να χαιρεσαι κι εσυ το Απριλοπαιδο σου!

Τzamin,τι ωραια καλουδια που εφερες πισω!Τα διαβασα και τα λιγουρευτηκα!Τρελαινομαι για τραχανα!

Dimista,κι εμεις το ξυλο που τρωμε ειναι απιστευτο.Εχουν τοση δυναμη τα τερατακια!

Κοριτσια,αυριο το απογευμα εχω ραντεβου στο γυναικολογο για τεστ-παπ.Το κουλο της υποθεσης ειναι οτι εχω αγχος!

Φιλακια σε ολες,καλο απογευμα!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα!

Ντέλλα να πάτε Εκκλησία να ανάψετε κανένα κεράκι για όλα αυτά που σας έχουν συμβεί.Ο μπέμπης τρόμαξε όταν τρακάρατε?Να προσέχετε πολύ.Στο αυτοκίνητό σας να βάλετε 1α εικόνα.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος σας έχει γλωσσοφάει.Λυπάμαι πολύ για όλες αυτές τις ατυχίες.Ντέλλα παρόλο που γεννήσαμε την ίδια ημερομηνία σε έβαλε νωρίς για το τεστ.Εγώ έχω στις 21.Θα ήθελα να γράψεις αν το κάνει ο γιατρούλης μας το Τεστ ΠΑΠ.

Τζαμίν και μας ,μας φόρτωσαν τα πεθερικά μου.Είχαμε και μεις χυλοπίττες.Επίσης κρέατα,ρόδια,αυγά ,γλυκά,λαλλαγγίδες και πορτοκαλοκουλούρια.Τα περισσότερα τα φτιάχνουν τα πεθερικά μου.Αυτό γίνεται κάθε φορά όταν πάμε Σπάρτη.Καλό βράδυ σε όλες!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσια ολες καλα? Τα νινακια σας πως ειναι ? Εχω χαθει αλλα τι να κανω ο υπολογιστης χαλασε και τωρα οποτε βρισκω καποιου αλλου μπαινω στο καφε. Την αλλη Κυριακη βαπτιζουμαι το μπεμπη εχω αγχος ρε παιδακι μου δεν ξερω γιατι. Δεν μπορω να υπολογισω και τους καλεσμενους ωστε να φτασουν οι μπομπονιερες και τα γλυκα. Εχω 160 προσκλητηρια, 250 μπομπονιερες και γλυκα για τους μεγαλους και 70 μπισκοτα για τα παιδακια. Τα παιδακια θα παρουν ενα λαχταριστο μπισκοτο σε ξυλακι που κρεμονται κουφετακια.


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Λοιπόν γέννησα στο ΡΕΑ με φυσιολογικό τοκετό, 25/04 όπως ήδη έγραψα και η μπουμπού μου ήταν 3090γρ και 51 πόντους. Τώρα, που έχουμε κλείσει τον 6ο είναι 7 κιλά και 70 πόντους.

Για την ώρα τρώει μόνο φρουτόκρεμα (αχλάδι, μισό μήλο και μισή μπαμπάνα) και τα υπόλοιπα γεύματα είναι γάλα (3 γεύματα από εμένα και 1 ξένο).

Από αύριο αρχίζουμε κρεατοχορτόσουπα για μεσημέρι (μοσχάρι, καρότο, πατάτα, σέλινο). Για να δούμε πως θα της φανεί!!!

Πάντως με το φρούτο γλύφεται συνέχεια!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Βιβη!!! Νομιζω πως η μπουμπου σου θα φαει καλυτερα το κρεατακι και κυριως το κοτοπουλακι μετα! Αλεσε πολυ καλα το μοσχαρι! Μπραβο που τη θηλαζεις ακομα!!!


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!Τι κάνετε?

Διαβάζω πως όλα τα μωράκια τρώνε φαγητό.Ο μπέμπης μου μόνο κρέμα τρώει.Ο παιδίατρος που έχουμε τον έχει αργήσει.Σε λίγες μέρες που θα πάμε θα τον ρωτήσω γιατί τον έχει αργήσει.

Μαρία- Έλενα όλα καλά θα πάνε με την βάφτιση.Θα κάνετε και κέντρο?Μου άρεσε αυτό που έγραψες με τα μπισκοτάκια.

Βιβή να σου ζήσει η κορούλα σου!Να είναι πάντα γερή!Είναι πολύ καλά τα κιλά της και το ύψος της.Καλή αρχή με το φαγητό.

Καλό βράδυ κοριτσάκια!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ομορφα και γλυκα κοριτσακια και μπεμπακια.Εμεις ειμαστε καλα.Ο ανταρτης μας χορευει στο ταψι.Μεχρι τωρα οταν μπουσουλουσε εφτανε μεχρι τα 6μετρα και κουραζοταν.Σημερα το πρψι που εκανα καφεδακι στην κουζινα,γυρισα και τον ειδα πισω μου!

Dimista,ο μπεμπακος οταν τρακαραμε κοιμοταν,τρομαξε,εκλαιγε αλλα ξανακοιμηθηκε.Δυστυχως κερακι δεν εχω παει ακομα να αναψω αλλα θα το κανω λιαν συντομως.Χθες στο τεστ-παπ,ολα πηγαν καλα.Ο γιατρουλης μας εκανε τη ληψη,μου εκανε υπερηχο και με εξετασε,την αλλη θα παρω τα αποτελεσματα.

Μαρια-Ελενα,με το καλο αυριο η βαφτιση.Ολα θα πανε καλα μην αγχωνεσαι για κατι τετοια τωρα.Αφου τα εχεις ολα υπολογισμενα τωρα κατσε και χαλαρωσε.

Βιβη,κι εσεις βλεπω για μοντελο την προοριζετε τη μπουμπου ε;ψηλη και λεπτη,μπραβο!

Φιλακια κουκλες,παω να φτιαξω φρουτοκρεμα!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κι από εμένα κορίτσια

Μαρία Έλενα και Μαρίνα όλα καλά? Μαρία Έλενα καλά να περάσετε αύριο.

Βιβή η μπουμπού σου είναι μοντελάκι. Τα φρούτα που αναφέρεις τα τρώει όλα σε ένα γεύμα? Η δικιά μου τρώει μισό αχλάδι, 1/4 μήλο & 1/4 μπανάνα με λίγο χυμό πορτοκάλι. Με τίποτα δεν θέλει παραπάνω. Περίπου 80-100 γρ.

Κι εγώ στο ΡΕΑ γέννησα 19.04. 3600 βάρος και 52 εκ. Χτες κάναμε εμβόλιο και την ζύγισαν 8500 και 68 εκ. Έχει αρχίσει να στρογγυλεύει η μπέμπα.

Δήμητρα κοίτα να το ευχαριστηθείς τώρα που δεν τρώει πολλά φαγητά γιατί από την στιγμή που ξεκινήσαμε κανονικά τα φαγητά θέλουμε μεγάλη οργάνωση για να πάμε οπουδήποτε. Το μπλέντερ το παίρνω παντού μαζί.

Ντέλλα και Δήμητρα εμένα μου έκανε ΠΑΠ ο γιατρός 2 μήνες μετά την γέννα. Είναι το δεύτερο που κάνετε ή το πρώτο?


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!

Αλεξανδρα και Βιβη καλωσοριστε στην παρεα μας!

Della και εγω χθες μια απο τα ιδια...ειχα ραντεβου για ελεγχο και τεστ παπ και τετοιο αγχος λες και πηγαινα πρωτη φορα :confused:.Τελικα ολα καλα στον ελεγχο και τα αποτελεσματα την αλλη εβδομαδα, τωρα μενει ο ελεγχος στο στηθος.Πηγαμε και παιδιατρο για εμβολιακια, μας βρηκε μια χαρα, 8500κ και σχεδον 73 ποντους.Απο αυριο θα βαλουμε και κρεατακι στην σουπιτσα μας! Βεβαια αν σηκωθει η μαμα να μαγειρεψει, εγω δηλαδη :lol:, γιατι εχω εξοδο σημερα!!!Μονο γυναικες, μπουζουκια...να σας πω την αληθεια βαριεμαι πολυυυυυ!!!

Maria-Elena με το καλο αυριο!!!

Φιλακια!!!


QWrRp3.png

pw3Zp3.png

eJhDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!!

Λοιπόν, όλα καλά με το μοσχάρι...για την ακρίβεια νομίζω ότι θα μπορούσε να φάει και περισσότερο αλλά η παιδίατρος μας είπε για μια εβδομάδα να της δίνω τη μισή μερίδα και να συμπληρώνω με γάλα. Πάντως της άρεσε πολύ!!!

Tzamin η φρουτόκρεμα που της φτιάχνω είναι 1 αχλάδι, 1/2 μήλο και 1/2 μπανάνα. Το τρώει όλο μια χαρά!!! Πορτοκάλι δεν της έχουμε δώσει ακόμη, η παιδίατρος είπε ότι θα το καθυστερήσουμε ακόμη, περίπου στον 8ο μήνα!!!

Το Σάββατο πήρα τα δείγματα από τις φωτογραφίες της βάπτισης...έχω πάθει πλάκα!!!Να δω πως θα διαλέξουμε ποιες θα βάλουμε στο αλμπουμ.

Εσείς θηλάζετε ακόμη? Νομίζω ότι έχει αρχίσει και μειώνεται το γάλα, τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση?Πρέπει να πάρω φάρμακα ή το αφήνω από μόνο του να σταματήσει? Δεν έχω ρωτήσει ακόμη το γιατρό μου. Δεν έχω την πολυτέλεια να το συνεχίσω πολύ ακόμη γιατί λόγω δουλειάς χάνει γεύματα και νομίζω ότι γι'αυτό έχει μειωθεί και το γάλα!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια γεια σας και από εμένα!Τι κάνετε?

Ντέλλα βγήκαν τα αποτελέσματα του Τεστ Παπ?Μπράβο για τον μπέμπη σου που μπουσουλάει αρκετά!

Τζαμίν μετά την γέννα πήγα στον γιατρό μου για κολπικό υπέρηχο και τώρα θα πάω για το πρώτο Τεστ Παπ.

Ντέλλα πόσο κοστίζει το Τεστ Παπ?

Μάμμυ πώς πέρασες στα μπουζούκια?

Βιβή εγώ δίνω ξένο γάλα.Βιβή πώς βγάλατε την κορούλα σας?Να σας ζήσει!

Βιβή την κορούλα σας την θέλω για τον γιο μου.:-DΩραία που είναι ψηλή και αδύνατη!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...