Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα φιλεναδες.Πως ειστε;Εμεις καλα.Ηρθε μια φιλη μου με το κοριτσακι της που ειναι πιο μικρη απ'τον δικο μου κι αυτος τρελαθηκε.Γελουσαν συνεχεια τα πουλακια μου.

Dimista,οι γιατροι τελικα δεν συμφωνουν ολοι μεταξυ τους.Εμενα μου ειχε πει στην εσχατη περιπτωση βαζακι οχι σκονη.Εγω ομως για να πω την αληθεια του εφτιαχνα σπιτικη φρουτοκρεμα(που εκανα εγω δηλαδη)και οταν μου εβγαινε νερουλη καμια φορα εβαζα και 1-2 μεζουρες φρουτοκρεμα σκονη για να πηξει.Για λιγο διαστημα την ετρωγε ετσι.Σημερα 2η μερα εφαγε βρασμενα.Δεν ξερω ως ποτε αλλα θα δουμε.Μποτει να μην το τρωει ολο αλλα απο το τιποτα.Δοκιμασες να βαλεις μεσα λιγο απο το γαλα του;

Νινα-Νανα,ξερεις τι αλλο φρουτο ειναι ωραιο βρασμενο;να δοκιμασω κυδωνι;

Καλο απογευμα!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Della κυδωνι δεν έχω δοκιμασει αλλα δεν ακούγεται άσχημο. Μπορείς όμως να βρασεις μήλο και αχλαδι και να το συνδυασεις με ωμά. Πχ μπανάνα. Κανε δοκιμές. Το μήλο ταιριάζει πολυ με κίτρινη κολοκυθα που κανονικά είναι φρούτο ενω εμείς νομίζουμε ότι είναι λαχανικό.

Θα σου γράψω λινκ με ιδέες σε λίγο γιατί τώρα με έχει πρηξει η μικρή.


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Nίνα Νάνα ο μπέμπης μου γεννήθηκε 2570.

Ντέλλα και ο αντρούλης μου,μου το είπε αυτό με το γάλα.Πόσο να βάλω?

Ελζού τι να σου πω.Αυτό μου είπε ο παιδίατρός μας αυτό κάνω.Αλλά επειδή θέλω ο μπέμπης μου να παίρνει και βιταμίνες του στύβω και λίγο πορτοκάλι.

Δεν θα του φτιάχνω κάθε μέρα την έτοιμη.Μέρα παρά μέρα.1α μέρα την δική μου και 1α την έτοιμη.Θα βάζω και γάλα όπως είπε η Ντέλλα.

Καλό υπόλοιπο απόγευμα!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Nina nana δεν της τα αλεθω...σημερα εφαγε ρυζι με κοτοπουλο στον φουρνο απο τον προπαππου της...χωρις να αλεσω ουτε το κρεας.Απλα δεν τρωει ποσοτητα γιατι οσο να ναι εχει λαδακι εχει απο ολα...σημερα εφαγε 135...αλλα τρωει καθε δυο ωρες απο κατι...μετα το μεσημεριανο εφαγε μισο μανταρινακι...το πρωι εφαγε ολοκληρο αυγο και 2 βαζακια φρουτα...το γαλατακι το πινει ολοκληρο 200 μλ...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Elzu απίστευτο. Ούτε το κρέας;;;; Μπράβο!

Η δικιά μου πότε δεν έτρωγε πολυ. Ούτε 100 γραμμάρια. Η παιδιατρος λέει να τρώει όσο θέλει και να την εμπιστεύομαι γιατί ξέρει η ίδια πόσο πειναει επειδή θηλαζει. Το στήθος δεν γράφει ml οπότε τρώει όσο θέλει. Αυτο κάνω λοιπόν. Τις τελευταίες μέρες μου φαίνεται ότι τα βαρέθηκε όλα. Ενθουσιάζεται με την μπανάνα που της δίνω ολόκληρη και μασουλαει. Της έχω δώσει και ρυζακι, αχλαδι κά. Αλλα πάντα στην αρχή της δίνω το αλεσμενο γιατί είμαι φοβιτσιαρα. Είμαι και μόνη και σκέφτομαι αν πνίγει κτλ. :rolleyes: αλλα πρέπει να το ξεπεράσω γιατί φαίνεται εκστασιασμενη κάθε φορά που τρώω κάτι και συνέχεια θέλει να δαγκωνει να μασάει. Ουφ!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω να ασχολούμαι λίγο με τη βάφτιση. Λέμε προς τέλη Μαίου. Σκεφτόμουν ένα εκκλησάκι κοντά στη θάλασσα και στη συνέχεια ή catering στον ίδιο χώρο ή κάπου παραδίπλα. Καμιά ιδέα?


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Ντέλλα και ο αντρούλης μου,μου το είπε αυτό με το γάλα.Πόσο να βάλω?

Dimista εγώ όταν έβαζα γάλα στη φρουτόκρεμα, έβαζα μία μεζούρα (μία κουταλίτσα δηλαδή με 30 ml νερό)


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες.Μολις ξαπλωσα που επλυνα το μπιμπερο και εχω μπει απο το κινητο μου.

Dimisra,νομιζω κι εγω μια 1-2 μεζουρες γαλα ειναι καλα.Εμενα δεν τα ετρωγε ουτε με γαλα αλλα στη φιλη μου που εχει το κοριτσακι και της ειπα να το δοκιμασει,η μικρη της το τρωει.

Tzitzina,εμεις μονο εκκλησια κλεισαμε.Κι εγω για catering στον ιδιο χωρο σκεφτομαι και εχω βρει με 12-15?.

Νina-Nana,το βρασμενο μηλο και αχλαδι με ωμη μπανανα τα εδωσα.Σημερα σκεφτομαι να βαλω μια βανιλια μεσα.Για το κυδωνι,αν βρω βιολογικο θα του βαλω.

Καλη σας ημερα κοριτσια.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!Τα μωρακια μας κοντευουν 9 μηνων και εγω φοβαμαι μην νομιζατε αλλα επειδη εχω ζησει νινακι που δεν ασχολιοντουσαν μαζι του να ειναι 2 χρονων , να μην τρωει μονο του,...να περιμενει το κουταλακι και να μην μιλαει...ειχα παθει πλακα...το ανελαβε η μητερα μου και μεσα σε 6 μηνες ετρωγε μονος και μιλουσε!Η μαμα μου μου ειπε να μην της τα αλεθω αλλο και οτι ειναι η ωρα να αρχισω να της δινω κουταλι αλλα δεν το εχω κανει ακομα γιατι θα κανουμε το σπιτι της πεθερας ανω κατω..η μαμα μου ειναι βρεφονηπιοκομος και την εμπιστευομαι σε πολλα πραγματα για την μικρη...

Νινα νανα το κρεας ψηλοκομμενο, στο μεγεθος του ρυζιου και μαλακο...αφου οταν της το εκοβα ελιωνε...

Εγω αρχισα να της δινω αγκουρακι ξινο...τοτε για να την βοηθησει με τα ουλα...στην ουσια τα εξινε...και οταν εβγαλε δοντια και αρχισε να κοβει κομματια το σταματησα...μπανανα και μηλο δεν μπορω να της δωσω σε ποσοτητα γιατι εχει προβλημα με τα κακακια της..αλλα ο προπαππους της ( τον εχουμε στο σπιτι για τις γιορτες ) της εδωσε χτες ενα κομματακι μηλο...το εφαγε αλλα στην 3 μπουκια κοντεψε να πνιγει και δεν της εδωσα αλλο...αλλα ετσι θα μαθει...θα της δωσω και λιγο σημερα..


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Χαίρομαι που είναι και άλλες πρωινές εκτός από εμένα...βέβαια εγώ είμαι στις 7 στη δουλειά!!!(για να προλάβω να μοιράσω το γάλα:lol::lol::lol:)

Tzitzina κατά που λέτε να την κάνετε τη βάπτιση? Σ'ένα ωραίο εκκλησάκι βάφτισε μια φίλη μου το μωράκι της κοντά στη Νέα Μάκρη, αλλά δεν ξέρω αν σας βολεύει η περιοχή.

Εμείς πάντως βρήκαμε ένα πολύ ωραίο μοναστήρι κοντά στη Λειβαδιά (τόπο καταγωγής του άντρα μου) και κάναμε τη βάπτιση εκεί, τον Οκτώβρη.

Anyway, νομίζω ότι το δύσκολο είναι να καταλήξετε στην περιοχή, το οποίο εξαρτάται και από το που μένετε εσείς, για να μην ταλαιπωρηθεί και το μπεμπίνι πολύ...είναι που είναι δύσκολη ημέρα για αυτά!!!

Αν χρειαστείς ιδέες ή διευθύνσεις επειδή τα έχω πολύ πρόσφατα, θα χαρώ να σε βοηθήσω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Elzu ειχες δικιο ξεκινησε να μην πινει το γαλα της οταν αρχισε να εχει μυξουλες, τελικα με τον ορο μονο δεν καναμε τιποτα και επειδη αρχισε να επηρεαζετε το αυτακι της ξεκινησαμε αντιβιωση προχθες.Βεβαια τωρα ουτε το φαι της θελει ουτε τις κρεμες.Θα περιμενω να συνελθει και αν δω οτι συνεχιζει να μην πινει ολο το γαλα της θα δοκιμασω και αυτα που μου προτεινατε!

Για τη βαφτιση και εγω θελω ενα παραλιακο εκκλησακι αλλα ακομα δεν εχω ψαξει, θα θελαμε βεβαια να γινει στη Μυκονο αλλα δεν ειναι εποχες για τετοια... :-(


QWrRp3.png

pw3Zp3.png

eJhDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Della τα βρασμένα ταιριάζουν πάρα πολύ με το αβοκάντο. Τα δένει πάρα πολύ ωραία! Έχει και βιολογικά Κρήτης απλά πρέπει να ωριμάσουν πολύ αλλιώς δεν τρώγονται!

Elzu το μήλο είναι πολύ επικίνδυνο κα για ενήλικα ακόμα! Εννοώ ότι αν σταθεί στο λαιμό δεν ξεκολάει!

Mammy3 στην Μύκονο ε; Τέλεια! Είναι κάποιος από εκεί ή έτσι επειδή σας αρέσει;

Εμείς την βαφτίσαμε τον Ιούλιο στην Θεσσαλονίκη. Ωραία ήταν!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ομορφες.Να'μαι και παλι.Μολις εφαγε ο μπεμπακος και τωρα ετοιμαζω το δικο μας.

Νina-Nana,και το αβοκαντο να το βρασω;Απο Θεσσαλονικη εισαι εσυ η ο αντρας σου;Εγω απο εκει ειμαι,οι γονεις μου μενουν Θεσσαλονικη,Χαριλαου συγκεκριμενα.Αχ!πεθυμησα την πατριδα.Εχω να παω απ'τον Σεπτεμβρη.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...