Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλησπερα κουκλες.Πως ειστε σημερα;Εμεις μολις γυρισαμε απο τον παιδιατρο.Ειναι 9.100και 73εκ το μαναρι μου.Σκετο θρεφταρακι ε;Μας ειπε να ξεκινησουμε σε λιγες μερες κροκο αυγου λιγο λιγο στη μυτουλα του κουταλιου.Κοριτσια,τρωει αλλο μωρακι αυγο;Ποση ωρα να το βρασω;Περιπου 6-7 λεπτα δεν θα ειναι καλα;Να μην ειναι ουτε μελατο ουτε σφιχτο.Τον αλλο μηνα θα φαμε γιαουρτακι.

Νινα-Νανα,βρασμενα τα εφαγε καλυτερα αλλα μετα τη μεση παλι σφραγισε το σ τομα του.Παντως εφαγε εστω τη μιση,μπραβο για την πληροφ οιορια.Εμεις χρονο θα αλλαξουμε εδω οι τρεις μας.Το μεσημερι θα παμε κι εμεις για φαγητο.Εμενα ο δικος μου σιγουρα δεν θα κατσει και θα μας το βγαλει ξινο.Με δεδομενο οτι η κορουλα σου ειναι "θηλυκος" γιος μου,μαλλον κι αυτη θα εχει θεματακι.

Καλο βραδυ ομορφες!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kαλησπέρα κοριτσάκια μου!!

Έφτασαν τα Χριστούγεννα και ούτε που το καταλάβαμε ή είναι ιδέα μου?

Della πίνουμε το ίδιο γάλα (HUMANA AR). Είναι το μόνο που το δέχθηκε ευχάριστα όταν την ενοχλούσε πολύ η παλινδρόμηση και δεν έπινε κανένα άλλο. Μέχρι να γίνει ενός έτους, αυτό θα πίνει....Τα μωράκια μας είναι πολύ κοντά σε διαστάσεις..Γιγαντάκια..

Αυγό ακόμη δε μας έχει δώσει.

Mammy μου έχουν πει ότι και το S26 είναι νόστιμο αλλά δεν το έχουμε δοκιμάσει..


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Εμεις τρωμε αυγο εδω και εναν μηνα...αν το αυγο ειναι φρεσκο της το εκανα πιο μελατο και απο σουπερ το εκανα πολυ σφιχτό αλλα δεν το ηθελε ετσι και το εκανα μελατο μελατο...και ετσι επεσε και ασπραδι και απο τοτε το δινουμε ολοκληρο αφου δεν εχει αλλεργια!Εγω το εκανα στην μηχανη για αυγα που ειναι...δεν ξερω ποσα λεπτα...νομιζω τα 10 ειναι καλα.


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια κι εγω πιστεύω ταλαιπωρία θα είναι να πάμε και να πω την αλήθεια δεν πολυθελω. Καλύτερα οι τρεις μας όπως το Πάσχα που μόλις είχα γεννήσει.

Della απίστευτο. Θρεφταρακι!!!!! Η δικιά μου μάλλον είμαι η πιο αδύνατη του καφε. Μόλις 7 κιλά!!! Αυγό η παιδιατρος μας δίνει μετα το έτος. Οι οδηγίες της λένε για τον κρόκο την πρώτη φορά δίνουμε σαν ένα κεφαλάκι καρφιτσας. Αλλα πάντα βρασμενο 8 λεπτά.


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!Τι κάνετε?Εμείς 1α χαρά!Ο μπέμπης μου έβγαλε και δεύτερο δοντάκι.Όταν χαμογελάει είναι γλύκας!Κάνει έναν ήχο σαν να σφυρίζει και έχει πολύ πλάκα.Πρόσθεσε άλλη 1α λέξη στο λεξιλόγιό του.Λέει άννα.Λέτε να εννοεί την θεία του την Άννα,που έχει να την δει από τον Αύγουστο?:lol::lol::lol:


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Το ΣΚ περάσαμε πολύ ωραία και οι 3 μας!Το Σάββατο πήγαμε Golden Hall και Αvenue.Το golden hall πολύ ωραία στολισμένο!Ο μπέμπης χαμογέλαγε σε άλλα μωράκια που έβλεπε σε καρότσια.Χαμογέλασε πολύ σε ένα ξανθό μωράκι με μπλε μάτια.Ήτανε 13 μηνών.Από τώρα κοιτάει τις γυναίκες ο μπέμπης.Επίσης τον βγάλαμε φωτ.με τον Άη-Βασίλη.Μετά πήγαμε στο Αvenue.O μπέμπης καθόταν ήσυχος και μας κοίταγε.Την Κυριακή πήγαμε σε ένα φιλικό ζευγάρι που έχουν ένα μωράκι 2 μηνών.Είναι κοριτσάκι.Ο μπέμπης μόνο που δεν την φίλησε.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Dimista και εμείς βγάλαμε φωτογραφία με τον Αι-Βασίλη στο Golden Hall και είχε πολύ πλάκα...χάθηκε η μικρή μου στην αγκαλιά του!!!

Και εμείς είμαστε καλά, στο πρώτο δοντάκι ακόμη...δεν είχαμε κάποια εξέλιξη.

Σας διαβάζω κάθε μέρα, απλά δεν προλαβαίνω να σας γράφω πάντα γιατί έχουμε ένα χαμό και στο σπίτι και στη δουλειά.

Χριστούγεννα θα πάμε στην πεθερά μου και ελπίζω να μην έχουμε θέματα με τη μικρή. Πάντως όταν είχαμε ξαναπάει Λειβαδιά για τη βάπτιση δεν είχαμε σπουδαία προβλήματα...μάλλον πιο πολύ ξεβολεύτηκα εγώ παρά εκείνη.

Πρωτοχρονιά θα είμαστε μάλλον σπίτι μας οπότε και εντός προγράμματος ελπίζω. Δε σκοπεύω να της αλλάξω τη σειρά της για κανένα λόγο! Δε μου γταίει σε τίποτα το μωρό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσάκια!Τι κάνετε?Εμείς καλά είμαστε.

Κοριτσάκια εμείς Χριστούγεννα θα πάμε σε 1α θεία μου που θα κάνει τραπέζι,ευτυχώς θα το κάνει το μεσημέρι.Πρωτοχρονιά Σπάρτη στα πεθερικά μου.

Νίνα Νάνα ο μπέμπης μου είναι 7200,αλλά δεν έχω πρόβλημα που είναι αδύνατος.1α σκέτη γλύκα είναι!Αλλά όσα κιλά και να ήταν και πάλι θα μου άρεσε!Όλα τα μωράκια ωραία είναι.Γερά να είναι και ας έχουν παραπάνω κιλά.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Μάμμυ 3 εγώ δίνω στον μπέμπη μου το aptamil 2.Όταν ήταν στην α' βρεφική ηλικία είχαμε αλλάξει πολλά γάλατα.Από 5 μηνών πίνει το aptamil 2 και δεν το έχει αλλάξει ακόμη.Άρα του αρέσει.

Ντέλλα ο μπέμπης την φρουτόκρεμα δεν την τρώει ούτε με μπισκότα ούτε με μπισκοτόκρεμα.Ο παιδίατρος μου είπε να του φτιάχνω φρουτόκρεμα σε σκόνη.Τον ρώτησα για βαζάκια και δεν συμφωνεί καθόλου.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβα κοριτσια ειμαστε οι μονες που δεν πινουμε αλλο γαλα σε σκονη?Εγω της παιρνω της νεσλακ το συμπυκνωμένο.Εμενα η παιδιατρος μου δημητρα ηταν πολυ υπερ στα βαζακια...Απο το τιποτα?Πως μπορει η σκονη να ειναι καλυτερη?Αυτο δεν μπορω να το καταλαβω?Σημερα φαγαμε βρωμη για απογευματινο λιγο της εδωσα με δικο μας γαλα γιατι ειπε η παιδιατρος να της δινω σιγα σιγα...Το εφαγε σχεδον ολο...Να εχουμε αλλαγες γιατι δεν τρωμε αλλο κρεμες.Ψαρι μου ειπε να της δωσω και ακομα δεν το εχω κανει και σε μια εβδομαδα θα παμε για το εμβολιο μας και τις μετρησεις.Να δουμε τι αλλο θα μας προσθεσει?Δεν εχει μεινει και τιποτα αλλο ετσι δεν ειναι?


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Elzu μόνο οι ξηροί καρποί έμειναν!!!! Χαχα!:P

Βρωμη της δίνω κι εγω το απόγευμα. Βραζω μήλο και το συνδυαζω με βρωμη. Ταιριάζει πολυ.

Elzu το μεσημεριανό της το αλεθεις;


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...