Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Τζαμίν πόσα παιδάκια εννοείς?

Ελζού τι ωραία που χιόνισε!:D

Νίνα-Νάνα στην Αμερική μεγάλωσες και γεννήθηκες και τα έζησες όλα αυτά που έγραψες?

Καλό σας βράδυ!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια!!!

Dimista και η μικρή μου λέει ναι και μάλιστα είχα διαβάσει σε ένα βιβλίο ότι όταν τα μωράκια λένε ναι σημαίνει ότι πεινάνε. Όταν την παρατήρησα διαπίστωσα ότι πράγματι το έλεγε την ώρα που ήταν να φάει. Δεν ξέρω αν ισχύει γενικότερα, αλλά στη δικιά μου από μωράκι που δεν είχε και πολύ σταθερή ώρα φαγητού, έτσι ήμουν σίγουρη για το πότε πεινούσε.

Κορίτσια τι θα λέγατε αν κανονίζαμε να βρεθούμε όλες με τα μωράκια μας κάποια στιγμή μέσα στο μήνα των γενεθλίων τους να το γιορτάσουμε?

Βέβαια δεν ξέρω πόσο εύκολο ή όχι θα είναι αυτό για τις κοπέλες που είναι μακριά...μήπως βρούμε μια πατέντα. Καταρχήν πώς σας φαίνεται η ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

Βιβη πολυ ωραια η ιδεα σου.ΝΑ βρεθητε γιατι οι περισσοτερες εισαστε απο την Αθηνα...μαλλον μονο εγω ειμαι απο την αλλη ακρη της ελλαδας και ειναι παρα μα παρα πολυ δυσκολο να ερθω...μονο κτελ μας εχουν αφησει και αυτο κοστιζει 25 ευρω...

Τωρα για το τι λεει η μικρη μου ειναι μπ μπμπμπ, μαμ μαμ καποιες φορες κολαει και ενα αααα μετα και χαιρομαι σαν να λεει μαμα.Εχει πει μια φορα γιαγια.

Κανει κουπεπε, κανει ποσο μεγαλο ειναι το κοριτσι???Τοοοοσσσσοοοοο μεγαλο, κανει πλαθω κουλουρακια, κανει ελα ελα, κανει φου στο φως, της δινεις το χερι και της λες γεια σου γεια σου και δινει και αυτη το δικο της,μμμ τι αλλο?της λες πως κανει η γιαγια με την μυτη?και την σουφρωνει και την φυσαει , αυτο εχει παρα πολυ γελιο, ειναι τοσο γλυκια οταν το κανει!!!!!της λες οχι οχι και κουναει το κεφαλι της δεξια- αριστερα.αυτα νομιζω...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες...

Ελπιζω να ειστε ολες καλα...

Νινα-Νανα θα συμφωνησω μαζι σου για το αγχος του αποχωρισμου, και μαληστα εχω να πω οτι τα νινακια μεχρι καποια ηλικεια δεν μπορουν να καταλαβουν την μονημοτητα τον αντικειμενων και πηστευουν οτι οταν δεν βλεπουν κατι δεν υπαρχει πια κ οτι δεν θα το ξαναδουν ποτε....

Επισης οτι το υφος δεσμου που δημιουργειται στην μαμα και το βρεφος επιρεαζει το υφος συναψης δεσμου και την ποιοτητα τψν σχεσεων που θα εχει το παιδι σε ολη του τη ζωη....

Κι εγω τα λεω εδω περα και με κοροιδευουν λεγοντας οτι εχω λαλησει απ το διαβασμα και οτι το κακομαθενω......

Πολυ καλη ιδεα να μαζευτουμε τον Απριλιο...Θα παιξουνε και τα νινακια ολα μαζι....

Κατα τα αλλα υσηχα...

περημενουμε κι εμεις το χιονι.....

να ειστε και να περνατε τελεια....:wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια του καφε.Πως ειστε;Εμεις ειμαστε καλα.Το πρωι πηραμε τον μπεμπη με τον αντρα μου και πηγαμε στη δουλεια μου γιατι ηθελα κατι να παρω.Τρελαθηκαν μαζι του ολοι οι συναδελφοι.Εν τω μεταξυ,ο γιος μου καθοταν σαν οσια Μαρια.Αφου και ο αντρας μου δεν το πιστευε που το εβλεπε.Πηγε σε ολων την αγκαλια και επαιζε με ενα πλαστικο κουταλακι που του εδωσε μια κοπελα.Αντε τωρα να με πιστεψουν οτι στο σπιτι δεν αφηνει τιποτα ορθιο.

Χθες στολισαμε κι εμεις λιγακι για το καλο.Οχι τιποτα σπουδαιο,ενα μικρο δεντρακι πανω στην τραπεζαρια(γιατι αν βαλουμε κατω δεντρο ο μικρος θα το τσουρομαδησει),βαλαμε λαμπακια γυρω απο τον καθρεφτη και στο μπαλκονι μια παρασταση με εναν Αγιο Βασιλη με ελκηθρο.Ο μικρος τα ειδε ολα για κανα 3λεπτο και μετα ασχοληθηκε με το κρανος του πατερα του.Κοινως:ουτε να τα φτυσει.

Dimista,καλα κανεις και του συμπληρωνεις γαλα,να μη χανει γευματα.Την μπισκοτοκρεμα ουτε ο δικος μου την τρωει τελικα και τρωει ακομα ρυζαλευρο.

Nina-Nana,η κολλητη μου ειχε παρει πριν κανα 2χρονια ενα σαν καγκελο με διχτυ της chicco αλλα δεν ξερω ακομα αν υπαρχει.Δεν εχω κοιταξει ακομα αν και πρεπει.Αυτο με τα ταξιδια που ειπες πολυ μου αρεσε.Μου φαινεται λαθος δουλεια κανω.Στην επομενη ζωη το θεμα του επαγγελματικου προσανατολισμου ισως πρεπει να το σκεφτω καλυτερα.

Βιβη,τελεια η ιδεα σου.Θα ειναι πολυ ωραια.Φανταζεστε να σκασουμε μυτη καπου ολες μαζι με τα μωρα;θα τους τρελανουμε ολους.

Μαρινα,κι εσυ απουσια!Ειχαμε μερες να ακουσουμε νεα σου.Κι εγω θα ηθελα να ριξει λιγο χιονακι.Ζηλεψα που ειπε η elzu οτι χιονισε στη Φλωρινα,θελω κι εγω!

Καλο απογευμα σε ολες,παω να φτιαξω κεικ!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια.Τι κανετε;Εμεις απο τις 2.30 αρχισαν πανηγυρια.Ειναι το δευτερο βραδυ στη σειρα που μας κραταει τοσες ωρες ορθιους.Συνηθως γκρινιαζει καθε τοσο και μουρμουριζει αλλα αυτα τα 2βραδυα εκλαιγε με λιγμους.Δεν εκλεινε καν το στομα του να πιει ντεπον.Τελικα κοιμαται απο τις 7παρα και ουτε καν εχει κουνηθει.

Παρ'ολα αυτα,θα ηθελα παρα πολυ κι αλλο παιδακι.Σκεφτομουν μετε το καλοκαιρι να το δουμε πιο ζεστα το θεμα.Βεβαια,θα δουμε με τον παιδικο που θα παει ο μικρος πως θα ειναι τα οικονομικα και αναλογα θα πραξουμε.Λεει ο αντρας μου προχθες:πες οτι μενεις εγκυος κσι ειναι διδυμα και στο μαιευτηριο σου φερνουν δυο αγορακια ιδια με τον μεγαλο.Τι κανεις;Λεω κι εγω:κλειστε μου απο τωρα μια θεση στο Δαφνι!

Καλη σας ημερα κοριτσια!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια και απο εμενα...να σας ρωτησω βρε κοριτσια?Εχετε δει τα μωρακια σας να πεινανε περισσοτερο?Η δημητρουλα απο τοτε που αρχισαμε να της δινουμε το φαγητο μας, με εχει τρελανει στο φαγητο,Καθε 2-3 ωρες θελει...ακομα και το φρουτο αρχισε να το τρωει δειλα δειλα ετσι...αλλα δεν σταματαει να κινητε ειτε μπουσουλοντας ειτε στην περπατουρα και κανει 4 φορες κακακια την μερα...μαλλον γιατι αναπτυσετε τωρα???οταν παω παιδιατρο θα την ρωτησω...δεν γινεται αυτο...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια !Όλα καλά?Εμείς 1α χαρά!Τον μπέμπη τον πήγαμε παιδίατρο στις 9/12.Ευτυχώς δεν έχασε κιλά.Πήρε 300 γρ.Παρά τίποτα.Έφτασε 7.200 και 70εκ.Έκανε το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας και έκλαψε λιγάκι.Έσκασε το πρώτο δοντάκι και τώρα κοντεύει να σκάσει και το δεύτερο.

Ο παιδίατρος μου είπε για να τρώει την φρουτόκρεμα και την κρέμα να βάζω 1α μεζούρα μπισκοτόκρεμα.Ή μπισκοτάκια Μιράντα.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ξεκίνησε φαγητό.Ξεκίνησε σούπες με τις οποίες τρελαίνεται.Μακάρι να συνεχίσει έτσι.Σήμερα έκλεισε τον 8ο.Σήμερα τον πήγαμε σε ένα μεγάλο πάρκο που είχε και παιδική χαρά.Ήθελα να τον βάλω σε κούνια να δω πως θα του φανεί αλλά κοιμήθηκε.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Βιβή πολύ ωραία η ιδέα σου να βρεθούμε από κοντά.Θα παίξουνε τα μωράκια μας όπως είπε η Μαρίνα.Αρκεί να μην είναι 22 Απριλίου.

Ντέλλα τον έπιασαν οι ντροπές του μπέμπη σου μπροστά στους συναδέλφους?

Μπράβο απόφαση για δεύτερο παιδί!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Ελζού τι ωραία που κάνει και λέει τόσα πολλά η κορούλα σου.Πράγματι θα είναι πολύ γλυκειά όταν τα κάνει.

Τζαμίν πώς περάσατε στο Μαλλ?Της άρεσε της μπέμπας σου?

Καλό βράδυ σε όλες!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Χάθηκα λίγο αλλά το σκ είχαμε στο σπίτι μαστόρους...βάλαμε μερικά επιπλέον ντουλάπια στην κουζίνα και ένα καναπέ με αποθηκευτικό χώρο και έγινε στο σπίτι ο κακός χαμός, όπως καταλαβαίνετε!!!Δύο μέρες καθάριζα για να το συνεφέρω!

Anyway, πάλι μόνη μου είμαι, λείπει ο άντρας μου, ευτυχώς μέχρι την Τετάρτη μόνο.

Επιπλέον, έχουμε πάλι επιθεώρηση στη δουλειά και ποιός ξέρει τι ώρα θα πάμε σπίτια μας σήμερα!!!

Η μπουμπού μου καλά, αλλά δοντάκια ακόμη τίποτα...μόνο τη γκρίνια έχουμε που γίνεται κάθε μέρα και πιο έντονη.

Κορίτσια, χαίρομαι πολύ που σας άρεσε η ιδέα μου. Για την ημερομηνία μπορούμε να βρούμε μια που να μας βολεύει όλες. Ας το οργανώσουμε λοιπόν. Πείτε ιδέες για μέρος κλπ.

Αυτά από εμένα!

Φιλιά σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...