Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα φιλεναδες.Εβγαλα βολτα τον μικρο με το καροτσι,πηγαμε και ηπια κθ ενα καφεδακι και πριν λιγο ηρθαμε σπιτι.Εβαλα το φαγητο στο φουρνο τωρα και καθισα να ξεκουραστω.Τιν εχω αφησει λιγακι με το εσωρουχο και τις καλτσουλες και ειναι μεσα στη χαρα.

Νινα-Νανα,ωραια να εχεις πολλα αδελφια.Θα ηθελες να κανεις εσυ πολλα παιδια;εγω παλια ελεγα ηθελα τρια αλλα πλεον πιστευω ενα ακομα θα κανουμε.

Βιβη,γι'αυτο γκρινιαζε η καημενουλα.Ευτυχως τωρα ηρεμησε.

Καλο μεσημερι κοριτσια μου!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια...

Ωραία μέρα σήμερα. Είχα ένα ραντεβού εκτός γραφείου και ήταν τέλεια.

Νίνα νάνα μπράβο στην μικρή σου. Δεν το συζητώ, όλες κουκουβάγιες είμαστε. Εγώ κάθομαι μόνη μου και την παρακολουθώ και γελάω ως περήφανη μάνα. Και φαντάσου η δικιά μου δεν κάνει και πολλά. Έχει πλάκα όμως όταν ακούει μουσική χορεύει και μόλις τελειώνει το τραγούδι χτυπάει παλαμάκια. Στον σταθμό το έμαθε αυτό.

Della κι εγώ θέλω τουλάχιστον 3 παιδιά, αλλά θα εξαρτηθεί από τα οικονομικά μας. Εμείς είμαστε 3 αδέλφια.

Βιβή και Νίνα νάνα έχετε πολλά δοντάκια, μπράβο σας. Η δικιά μου έχει μείνει στα δύο και τώρα μου φαίνεται ότι αρχίζουν να σκάνε τα δύο από πάνω (δεν είμαι και σίγουρη).


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και από μένα!Τι κάνετε?Εμείς 1α χαρά!Τι ωραίες μέρες είναι αυτές!!!Την Κυριακή πήγαμε σε παιδική χαρά και ο μικρός έκανε κούνια και σήμερα πήγαμε παιδική χαρά και ο μικρός δεν ήθελε να κατέβει από την κούνια!Ξετρελαίνεται!Και του αρέσει να βλέπει και άλλα παιδάκια.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης του αρέσει να περπατάει μέσα στο πάρκο.Σήμερα κράταγε 1α χαρτοπετσέτα στα χέρια του και μπήκα για 1λ.στο μπάνιο και όταν βγήκα το πάτωμα είχε γεμίσει άσπρα μικρά κομματάκια από την χαρτοπετσέτα.Εσάς σκίζουν?

Νίνα Νάνα πότε θα ξέρεις για τις 1/4?

Βιβή και η μικρούλα σας πολλά δόντια!Ο μπέμπης έχει 4.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Ελζού ευχαριστούμε για την πρόσκληση.

Νίνα Νάνα μπράβο για την μικρή σου!

Τζαμίν η Έλενα θα μάθει πολλά ακόμη στον σταθμό και θα σας εντυπωσιάζει όλους.

Ντέλλα και γω άλλο 1 παιδάκι θέλω.Του έδωσα τελικά επιδόρπια γάλακτος .Και ο δικός μου το μισό τρώει.Για την φράουλα και το κακάο το έχω δει.Για τα μπισκότα δεν το ήξερα.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Μάμμυ είναι καλύτερα ο μεγάλος σου?

Τζιτζίνα και γω καχύποπτη είμαι.Και γω συμφωνώ να κανονίσουμε για την συνάντηση με π.μ.

Κορίτσια εμείς δεν του φοράμε παπούτσια στο σπίτι.Μόνο έξω.Στο σπίτι τον έχουμε με κάλτσες.Μόνο όταν τον βγάζουμε στην βεράντα και κάνει βηματάκια του φοράμε παπούτσια.

Καλό μεσημέρι!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Della πάντα έλεγα οτι ήθελα πολλα παιδια, πλέον δεν το έχω ξανασκεφτεί! Νομίζω θέλω αλλα όχι προς το παρόν. Σε αφήνει ο μικρός ήσυχη να πιεις ήσυχη καφε;

Tzamin κι εγω τη χαζευω! Με την μουσική έχει τρελό κόλλημα! Όταν δεν έχω μουσική, κουνιέται σαν να χορεύει και μόλις βάλω χαίρεται! Θα την κάνω μουσικό! :D

Dimista κι η δικια μου σκιζει τα πάντα σε κομματάκια μικρα μικρα. Κι όταν πάω να της σκουπίσω το στόμα μετα το φαγητο, αρπάζει το χαρτί και το κομματιάζει!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σκηνικό σήμερα το βράδυ: της έδινα να φάει ρυζι μπασματι με μανιτάρια που έκανα στο φούρνο και δεν ήθελε. Της δίνω τα βιβλία της αλλα δεν ήθελε μπουκιά! Οκ, ψιλοτσατισμενη εγω της γίνω λίγο απο το φαγητο μπροστα της στο τραπεζάκι για να παίξει, σίγουρη οτι θα το ρίξει κάτω όπως κάνει πάντα! Και το απόλυτο σοκ! Το έφαγε! Και της ξαναεβαζα και έτρωγε ΜΟΝΗ ΤΗΣ!!!!!!! Δεν το πιστεύω ακόμα! Και μάλιστα χειροκροτούσε! Ο άντρας μου έτριβε τα ματια του! Είμαι πάρα πολυ χαρούμενη!!!!!'!!!!!!!! :D:D:D:D:D

Καληνυχταααααααααααααα!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Εγώ θα ήθελα πολύ να κάνω άλλο ένα παιδάκι...δεν ξέρω για τρίτο, ο άντρας μου πάντως θα ήθελε 3 πολύ!

Αν όλα πάνε καλά από το καλοκαιράκι ίσως αρχίσουμε να προσπαθούμε για το δεύτερο...Δε θέλω να περάσουν πολλά χρόνια γιατί και εγώ μεγαλώνω και δε θα έχω τις ίδιες αντοχές και επειδή με την αδερφή μου έχω 6 χρόνια διαφορά πάντα με πείραζε που δεν κάναμε παρέα για να παίξουμε!!!Τα 6 χρόνια είναι μεγάλη διαφορά...καταφέραμε να συνεννοηθούμε όταν εγώ πήγα γυμνάσιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Δήμητρα κι εμένα σκίζει τα πάντα. Χαρτί υγείας, κουζίνας, χαρτοπετσέτες και οτιδήποτε άλλο χαρτί πέσει στα χέρια της. Όταν είναι σκληρό και δεν μπορεί, το βάζει στο στόμα, το σαλιώνει και το σκίζει μετά.

Νίνα νάνα της δίνω τραχανά από πολύ μικρή γιατί φτιάχνει η μαμά μου. Της τον φιάχνω ή με κοτόπουλο (ετοιμάζω το κοτόπουλο και στο τέλος προσθέτω τον τραχανά και βράζω για 10 λεπτά) ή σκέτο. Βράζω το νερό, προσθέτω τον τραχανά (δεν βάζω λάδι γιατί το πρόβειο γάλα που χρησιμοποιεί η μαμά μου είναι αρκετά βαρύ) και βράζω για 10 λεπτά. Αν θέλεις προσθέτεις και ντομάτα. Η Έλενα τρελένεται για τραχανά. Και η δικιά μου προτιμάει να τρώει μόνη της, αλλά με τα χέρια. Κάνει προσπάθεια με το κουτάλι αλλά γίνεται χάλια. Η μικρή σου με το κουτάλι έφαγε?

Βιβή κι εγώ δεν θέλω να έχουν μεγάλη διαφορά αλλά δεν μπορώ να λείψω πάλι αμέσως από την δουλειά μου. Θα δούμε πώς θα πάνε τα πράγματα. Θα εξαρτηθούν πολλά από τα οικονομικά μας. Εμείς είμαστε 3 αδέλφια και έχουμε 1,5 χρόνια διαφορά ο ένας από τον άλλο. Δηλαδή με την αδελφή μου που είναι η μεγαλύτερη έχω 3 χρόνια διαφορά και ο αδελφός μας είναι στην μέση. Ήταν ωραία διαφορά γιατί κάναμε τα πάντα μαζί.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου.Εχει ωραια μερα και θα παμε βολτα μετα.Το μεσημερι θα παμε για τα προσκλητηρια.

Dimista,κι ο δικος μου οτι χαρτακι βρει το σκθζει και το τρωει.Προχθες στα κακα του βρηκα χαρτακια μθκρα.

Nina-Nana,εδω κοντα στο σπιτι εχει ενα coffee time που εχει τραπεζακια με καναπεδακια.Τον βγαζω απο το καροτσι και τον βαζω να καθισει διπλα μου στον καναπε.Λιγο σηκωνεται,λιγο κουτρουβαλιεται ,παιζει και με κανενα καλαμακι,τρωει κανενα μπισκοτακι που εχω παρει απο το σπιτι.Ε ενα μισαωρακι καθομαστε,περναει γρηγορα.Ισα ισα πινω καφε.

Εμενα ο δικος μου θελει να παρει το κουταλι αλλα για να το δαγκωσει οχι για να φαει.

Tzamin,εχετε την τελεια διαφορα με τα αδελφια σου!

Βιβη,κι εγω ελεγα για φετος το καλοκαιρι αλλα μαλλον του χρονου θα παει.

Καλη σας ημερα ζουζουνες!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Tzamin με τα χέρια! Και σήμερα έφαγε ψωμι με τα χέρια. Δεν μπορω να το πιστέψω. Για 5 μήνες έριχνε το φαγητο κάτω και τώρα τρώει!:P

Υπάρχει τραχανας χωρίς γάλα και αυγά (λόγω αλλεργίας φοβάμαι);

Εγω δεν έχω πρόβλημα με το να έχουν διαφορα ηλικιας τα παιδια μου. Μου φαίνεται πολυ μικρη ακόμα η δικια μου για να μπορέσω να τραβηξω άλλη εγκυμοσύνη σε αυτη τη φάση. Δεν έχω και βοήθεια...

Είμαι η μικρότερη απο τα αδέρφια μου. Με τον μικρότερο απο τους υπόλοιπους έχω 6 χρόνια διαφορα και με την αδερφη μου που ειναι μεγαλύτερη 16! Ποτε δεν είχα πρόβλημα επικοινωνίας με τα αδέρφια μου. Με τον αδερφό μου παίζαμε πολυ και με την αδερφη μου γίναμε οι καλύτερες φίλες (μοιάζει και μικρότερη απο εμένα!!!!). Εξάλλου είχα πάντα πολλούς φίλους οπότε δεν ήθελα να παίζω με τα αδέρφια μου. Παντα με προσεχαν πολυ και ειδικα οταν ελειπαν οι γονεις μου. Και τώρα οι σχέσεις ειναι φανταστικές κι οτι είχαμε μεγάλη διάφορα ηλικίας με βοήθησε να μεγαλωσω πιο γρήγορα (ο άντρας μου ειναι ο κολλητός ενός απο τα αδέρφια μου). Αυτα τα έγραψα για να έχετε μια άλλη σκοπιά διαφοράς ηλικίας.

Φιλακια!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...