Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Della κι εμένα τρώει χαρτιά. Κι ο λόγος που δεν της δίνω το κουταλι ειναι γιατι το μασουλαει και μετα γίνεται τιγκα στα σαλια! Κι εσένα παίζει με καλαμακια;;; Τρελαινεται κι η δικια μου να τα δαγκωνει!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Nina nana ο τραχανάς δεν έχει αυγά. Είναι γάλα με αλεύρι. Χωρίς γάλα δεν υπάρχει. Οι χυλοπίτες έχουν αυγά.

Το καλαμάκι κι για εμάς είναι αγαπημένο παιχνίδι, όπως και καπάκι από πλαστικό μπουκάλι.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Nina nana ο τραχανάς δεν έχει αυγά. Είναι γάλα με αλεύρι. Χωρίς γάλα δεν υπάρχει. Οι χυλοπίτες έχουν αυγά.

Το καλαμάκι κι για εμάς είναι αγαπημένο παιχνίδι, όπως και καπάκι από πλαστικό μπουκάλι.

Δεν υπάρχει κι ένας νηστισιμος; Κατι τέτοιο μου είπαν.


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ειμαι ενα κουρελι... με ιωση και οι δυο, ο ενας ωτιτιδα και η αλλη βρογχιτιδα, βηχα,εμετο, ανορεξια,αυπνια,γκρινια, για τη μυξα δεν το συζηταω εχει γινει ο εφιαλτης μου Απο που κολλησαμε? Κλασσικα πηγαμε για εμβολιο και γυρισαμε σπιτι με ιωση. Οταν μπηκα στο ιατρειο ειπα ουφ ευτυχως δεν ειναι κανενα αρρωστακι, επειδη το εχω ξαναδει το εργο... δεν ετρωγα τη γλωσσα μου.. μπαινουμε στο ασανσερ που ειναι μια σταλιτσα με ενα αρρωστο παιδακι και τη μαμα του... Αυτο ηταν...!

Δεν εχω παραπονο ομως πρωτη φορα για φετος. Ολοκληρο χειμωνα μια χαρα τη βγαλαμε.

Ο Παντελης εχθες εφαγε λιγα γιουβαρλακια απο τα δικα μας, ξετρελαθηκε!!! Επισης του αρεσουν πολυ οι σολες των παπουτσιων μας,οι καλτσες, οι μαρκαδοροι της Ελενας και το χαρτι υγειας.

Βλεπετε στο δευτερο παιδι ποσο πιο χαλαρη εισαι :lol::lol::lol:! !!!


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!

Είμαι στο κρεβάτι κι εγώ με γαστρεντερίτιδα(ελαφριά απλά με έχει ρίξει πολύ), η μεγάλη κι αυτή με λίγες διάρροιες και ο Βασίλης με άπειρο βήχα και μύξα.Μαρία-Έλενα κάπως έτσι την πατήσαμε κι εμείς μάλλον στην παιδίατρο.

Περάσαμε πολύ δύσκολα από την Παρασκευή, κάναμε τον υπέρηχο και η διάταση ήταν μεγάλη πάλι, έγιναν και διάφορα σκηνικά στο κέντρο των υπερήχων(να μη σας ζαλίζω..)και τελικά κάναμε και την κυστεογραφία την Δευτέρα(χάλια εμπειρία) η οποία έδειξε ότι δεν υπάρχει παλλινδρόμηση. Άρα έχει στένωση μάλλον. Θα κάνουμε την Τετάρτη σπινθηρογράφημα να δούμε την λειτουργία των νεφρών. Αν είναι καλή απλά συνεχιζουμε να τον παρακολουθούμε, αν όχι θα χρειαστεί επέμβαση. (ελπίζω να μην χρειαστεί). Αυτά από εμάς, σόρυ που δεν σχολιάζω τίποτα άλλο αλλά έχω δίπλα την μεγάλη μου και δυσκολεύομαι γιατί μιλάει ασταμάτητα! :lol:


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nina Nana δεν γνωρίζω για νηστίσιμο, ίσως να κάνουν με γάλα σόγια;

Αρμα περαστικά σας. Εύχομαι όλα να πάνε καλά με το σπινθιρογράφιμα. Δεν ξέρω αν έχετε ξανακάνει σπινθιρογράφιμα αλλά θα το περιγράψω σε περίπτωση που δεν έχετε κάνει. Του βάζουν πεταλούδα και ραδιενεργό υγρό με σύριγγα. Περιμένετε 3 ώρες (εμείς φύγαμε και γυρίσαμε γιατί ήμασταν κοντά στο σπίτι) και στην συνέχεια κάθετε ακίνητος (δεμένος) για 15 λεπτά. Για τις επόμενες 24 ώρες όμως δεν πρέπει να έρθει σε επαφή με άλλα παιδάκια ή εγκύους. Του καημενούλη του πέσανε και όλες οι εξετάσεις μαζεμένες. Ελπίζω να είναι υπομονετικός με το σπινθιρογράφιμα και να μην ταλαιπωρηθείτε. Φαντάζομαι πόσο δύσκολη ήταν η κυστεογραφία. Κουράγιο και καλά αποτελέσματα.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Τζασμιν ευχαριστώ πολύ που με πληροφόρησες..κι εγώ νόμιζα ότι η κυστεογραφία είναι η δύσκολη..πω πω τι έχει να τραβήξει πάλι το πουλάκι μου..:-(. Κάθεσαι μαζί με το παιδί όπως στην κυστεογραφία ή είναι μόνο του? Πάντως ο καλός μου έκανε το λάθος να κοιτάξει την ώρα που του βάζανε τον καθετήρα και τον προλάβανε στο τσακ να μην σωριαστεί. Τον ξαπλώσανε λίγο και τον έβγαλαν έξω, οπότε έμεινα να τον κρατάω μόνη μου(καταλαβαίνεις τι καλά που ήμουν..).Τώρα πήρα εκεί που θα την κάνουμε για να ρωτήσω για την επαφή με την κόρη μου και μου είπαν ότι απλά δεν κάνει να τον πάρει αγκαλιά η να είναι σε απόσταση λιγότερη του μέτρου. Αυτά δεν γίνονται, οπότε μάλλον θα πρέπει να παμε καπου αλλού για μία μέρα. Επίσης μου είπαν ότι διαρκεί περίπου μία ώρα. Εσείς κάνατε με καθετήρα ή χωρίς?Ποια εξέταση σου φάνηκε χειρότερη?

Μαρια-ελενα ευχαριστώ πολύ!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Arma δεν βάζουν καθετήρα στο σπινθιρογράφιμα και γενικά είναι αρκετά εύκολη εξέταση. Αυτό που θα τον πονέσει λιγάκι είναι η φλεβίτσα για την πεταλούδα. Την Έλενα την ξάπλωσαν και την έδεσαν στο στήθος και στα πόδια για να είναι ακίνητη. Τα χεράκια είναι ελεύθερα αλλά δεν πρέπει να κουνιούνται. Κάθεσαι μαζί με το παιδί. Ούτε τα ρούχα τα βγάζεις, το σκανάρισμα γίνεται πάνω από τα ρούχα. Ουσιαστικά σκανάρουν τα νεφρά με ακτίνες γάμα και όπου ανιχνεύεται το ραδιενεργό υγρό είναι το πρόβλημα (πολύ γενική περιγραφή). Δεν πονάει καθόλου και ούτε το αγγίζει άλλος το παιδί. Εσύ είσαι μαζί του. Απλά επειδή είναι περιορισμένο και έχει και πρόσφατες τις μνήμες από την κυστεογραφία ίσως να εκνευριστεί. Εγώ έκανα όλη την ώρα τόσο πολύ τον καραγκιόζη που η Έλενα είχε μείνει με ανοιχτό το στόμα και με κοίταζε. Τραγούδισα όλο το ρεπερτόριό μας. Η καημενούλα με κοίταζε με μια ανυσηχία στο βλέμα και κάθε τόσο γύριζε τα μάτια της και κοίταζε το μηχάνιμα από πάνω της αλλά το κεφάλι δεν το κουνούσε. Μόνο τα μάτια. Τί τραβάνε τα καημένα :-(.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για την συνάντηση συμφωνείς 1/4?

Ναι Δήμητρα αν είμαστε καλά θα έρθω κι εγώ αλλά σίγουρα θα με συνοδευσουν και ο άντρας μου και η κόρη μου. Θα κάνουν κι εκείνοι την βόλτα τους και εγώ με τον γιο θα κάτσω μαζί σας.(ελπίζω να κάτσει ο ταλιμπανάκος)

Νίνα Νάνα γέλασα με αυτό που έγραψες.Λες και γω να του δίνω βιβλία για να τρώει?

Να ξέρεις πως οτιδήποτε να του δώσεις στα χέρια για να του αποσπάσει την προσοχή την ώρα που τρώει θα τρώει πολύ περισσότερο. Στην κόρη μου ανα βδομαδα και κάτι άλλο. Από παιχνίδια, μαρκαδόρους, κλωστές, μέχρι κα κουτάκια απλά να βάζει πράγματα μέσα. Μόνο έτσι έτρωγε..

Αλήθεια φράουλα κάνει να φάνε;

Η παιδίατρος μου μου είχε πει ότι σαν φρούτο πέρα από τις αλλεργίες δεν είναι καλό μιας και απορροφά πολύ τα λιπάσματα κλπ οπότε να αργήσω να δώσω. Εγώ έδωσα στα 2 στην μεγάλη μου.

Η μικρη μου σηκώνεται μόνη της, χωρίς να πιάνεται απο πουθενά! :D

Κι εγω είμαι κουκουβαγια! :oops:

Μπράβο σας!!!!Όλες κουκουβάγιες είμαστε καλέ! Αυτό έλειπε να μην καμαρώνουμε τα παιδάκια μας!

della μια χαρά, αφού καταφέρνεις και πίνεις και καφέ με τον γιόκα σου! Κι εμάς θα κάτσει αν του έχεις κάτι να τρώει(ψωμί ειδικά), κατά τ'άλλα να κάτσει απλά να μας κοιτάει δεν παίζει..:lol:

tzasmin μπράβο στην Έλενα που ηρέμησε στον σταθμό. Ελπίζω να συνεχίσει να είναι πάντα κεφάτη και χαρούμενη εκεί! Σ'ευχαριστώ πολύ και πάλι για τις πληροφορίες, η αλήθεια είναι πως μόλις διάβασα το πρώτο ποστ σου έβαλα τα κλάματα(:lol: κάτι ο πυρετός, κάτι η κλεισούρα, δεν θέλω και πολύ..:lol: )Τώρα με καθησυχασες αρκετά! Αχ κι εγώ το τι τραγούδι είπα στην κυστεογραφία δεν λέγεται και ο καημένος πάνω που ηρεμούσε ερχόταν η νοσοκόμα και με το που άκουγε που του έλεγε''αγόρι μου εσύ'' να σου πάλι το κλάμα. Αχ άντε ας γίνει κι αυτό να τελειώνουμε. Τι να κάνουμε αφού έτσι πρέπει, έτσι θα γίνει.Ας έχουμε τουλάχιστον καλά αποτελέσματα..

tzitzina τι έγινε?Βρήκες τα πράγματα για την βάπτιση?

mammy πως είστε μετά το 39 του μεγάλου σου?

Βιβή χαρά στο κουράγιο σου που σκέφτεσαι να ξεκινήσεις κιόλας για 2ο! Μπράβο!Με το καλό! Εμείς είμαστε 4 αδέρφια, εγώ είμαι η μιρκότερη (δεν με περίμεναν) και με τα αδέρφια μου έχω 8-5 και 4 χρόνια αντίστοιχα. Με την μεγάλη μου αδερφή κι εγώ άργησα να έρθω σε ουσιαστική επαφή. Κάποτε έλεγα κι εγώ ότι θέλω 4 παιδιά αλλά μάλλον(δεν θέλω να λέω μεγάλες κουβέντες ειδικά σε θέματα παιδιών) θα μείνουμε στα 2.


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια καλησπερααααααααα.....................

φτιαξαμε το λαπτοπ !!!!! τι κανετε ? τα μπουμπουκάκια σας ? ή καλυτερα τα θηριάκια σας ?


cad313a91b.png

Γι αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω!!!!!!!!!!!!! 7/4/2011

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Απριλομανουλες.Ελπιζω να ειστε καλα ολες,και τα μωρακια το ιδιο φυσικα.Ο μικρουλης μου ακομα κοιμαται.Θα βγουμε στο μπαλκονι οταν ξυπνησει.Εχω περιεργεια να δω τι θα κανει.Εχει να βγει στο μπαλκονι απο το καλοκαιρι που σιγουρα δε θυμαται τιποτα.

Χθες ξεκινησε και περπαταει ολη μερα.Περπαταει καμια 15βηματα,πεφτει,μπουσουλαει 1μετρο,σηκωνεται και ξαναπερπαταει.Δεν εβαλε κ...λο κατω χθες.

Πηγαμε για τα προσκλητηρια χθες το απογευματακι στο κεντρο,στη Λεωχαρους.Μετα πηγαμε στην Ερμου βολτα,παρ'ολο που ηταν Τεταρτη πολλα μαγαζια ηταν ανοιχτα.Κοιτουσα για παπουτσια για το νυφικο.Δεν μου αρεσε τιποτα και ενα ζευγαρι που μ'αρεσε ειχε 165? χωρις να ειναι τιποτα σπουδαιο.

Arma,ταλαιπωρηθηκε πολυ ο Βασιλακης.Ελπιζω να ειναι οι τελευταιες ταλαιπωριες του και μετα το σπινθηρογραφημα να μη χρειαστει κατι αλλο.Κουραγιο Αrmaki και σ'εσενα γιατι πρεπει να εισαι δυνατη.Ολες οι θετικες μου σκεψεις και οι προσευχες μου σε ακολουθουν.

Μαρια-Ελενα,περαστικα σας βρε παιδι μου.Αυτο με τα ασανσερ το φοβαμαι κι εγω.Μπαινεις καλα και βγαινεις πανουκλωμενος.

Κιττυ,τι κανετε;τωρα που φτιαξατε τον υπολογιστη θα μαθαινουμε νεα σου πιο συντομα.

Καλη σας ημερα κοριτσια.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!

Στα πολύ γρήγορα, γιατί γίνεται χαμός στη δουλειά...και εμείς σκίζουμε ό,τι χαρτάκι πέσει στα χέρια μας και τώρα πια μόνο να περπατάει θέλει...παίζει πολύ λιγότερο με τα παιχνίδια της γιατί γυρνάει πέρα δώθε στο σπίτι όλη μέρα!!!!

Περαστικά σε όλες που ταλαιπωρούνται με εξετάσεις - γιατρούς - ιώσεις! Εύχομαι κορίτσια γρήγορα να ξεπεραστούν όλα τα άσχημα γιατί πλησιάζουν και τα γενέθλιά τους!!!

Della, για παπούτσια νυφικά αν θες κοίτα στον Θωμά, είναι στου Ψυρρή και τα φτιάχνει πάνω στο πόδι σου. Τέλεια εφαρμογή, πολύ αναπαυτικά και οι τιμές όσο και στα μαγαζιά!Εγώ από εκεί τα είχα πάρει και έμεινα πολύ ευχαριστημένη!Αν θες πες μου να σου στείλω διεύθυνση.

Φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα....

Όλα καλά κορίτσια? βρε παιδιά πώς περνάει έτσι η μέρα. Όλη μέρα στο πόδι και πάλι δεν τα προλαβαίνω όλα. Από χτες το απόγευμα έχει τελειώσει το πλυντήριο ρούχων την πλύση και μέχρι σήμερα το πρωί που έφυγα από το σπίτι δεν πρόλαβα να το απλώσω. Ίσως δεν έχω ακόμη συνηθήσει το νέο πρόγραμμα που περιλαμβάνει και δουλειά. Μπορώ να πω όμως ότι τις ώρες που είμαι στο γραφείο ξεκουράζομαι και σωματικά και ψυχολογικά. Σημαίνει κάτι αυτό :rolleyes:? Βαριά η "μαμανοικοκυρευτική". Μ' αρέσει που θέλω να κάνω και 3 παιδιά τρομάρα μου.

Αρμα χημειοπροφύλαξη κάνατε εσείς? Αν ναι θα την σταματήσετε αφού δεν έχει παλινδρόμιση? Η δικιά μου έχει 2ου βαθμού παλινδρόμιση στο αριστερό νεφρό και κάνουμε χημειοπροφύλαξη από 3,5 μηνών που έπαθε την ουρολήμωξη. Μάλλον θα την σταματήσουμε σε 3 μήνες.

Κιττυ πες μας τα νέα σας!!!


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...