Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Brooke, όχι δεν είναι αργά για υφασμάτινες πάνες! Ειδικά αν σκέφτεστε και για δεύτερο παιδί που θα μπορεί να τις χρησιμοποιεί κι αυτό! Θα σου γράψω για ότι πληροφορία θέλεις αργότερα!

Τα προιοντα της weleda ειναι απιθανα κι τα apivita ειναι πολυ καλα, ειναι κι ελληνικα! Τα περσινα λενε να τα πεταμε γιατι δεν εχουν την ιδια καλυψη. Εγώ πήρα ενα βιολογικο, δε θυμαμαι τωρα ποιο, θα το βρω όμως.

Tzamin εμάς το σπίτι είναι στον τρίτο κι είναι διαμπερες, δροσερό φαίνεται! Ανεμιστήρα οροφής έχουμε, το καλοκαίρι αυτό χρησιμοποιούμε τα βράδια. Το κλιματιστικό το είχαμε στο καθιστικό κι αν τελικά το βάλουμε τώρα εκει θα το βάλουμε. Εχει προεγκατάσταση εξωτερικη το σπίτι. Όσες φορες εχω κοιμηθει με κλιματιστικο πχ στις διακοπες ξυπναω αρρωστη που λεει ο λόγος!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας μανούλες και μωράκια !!!

Σημερα γυρισα πολυ χαρούμενη απο την δουλειά . εχω άδεια μια εβδομάδα και θα ειμαι με το αγοράκι μου. χθες κ προχθες δεν πηγαινε στην αδερφη μου , οταν επρεπε να φυγω , εκλαιγε με λυγμους και μου εκανε 'έλα' με το χεράκι του

εγώ.........λιώμα................

αλλα τωρα πετάω......

κατα τα αλλα , χθες καναμε εμβόλιο , πηραμε μισό ποντάκι , ειμαστε 80.5 και μαλλον εχασε λιγο βαρος (100 γρ). απο δοντια ειπε ο γιατρος θα βγαλει οπου να ειναι πολλα μαζι . σημερα δεν ειχε ορεξη , μαλλον απο τα δοντια.

θα το κοιταξω κι εγω για τις υφασματινες πανες


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

αντιηλιακό ξεκινήσατε να φοράτε στα παιδάκια σας;

τι δείκτη;

Εχω ενα των 25 απο περσι, να το πετάξω και να πάρω καινούριο; ή να το χρησιμοποιήσω- χαλάει;...

πέρσι είχα της φρεζιντερμ... ξέρετε κάτι για κάποιο άλλο; μου αρέσουν και τα προιόντα της Αpivita και της welleda εχετε χρησιμοποιήσει κάποιο από αυτά;:confused:

αντιηλιακο , κι εμας μας εδωσε της φρεζυντερμ , αλλα εγω θα παρω bepanthol. δευτερα οπωσδηποτε


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου.Ειμαστε λιγακι αρρωστουλια εγω και ο μικρος.Εμενα με ποναει φριχτα ο λαιμος μου και ολες μου οι αρθρωσεις.Ο μικρος εχει δεκατακια,μυξες,και εχει βραχνιασει.Προμηθευτηκα και κατι σταγονες που μου ειπε ο παιδιατρος μη μου κανει καμια λαρυγγιτιδα βραδιατικα και τρεχουμε.Πολυ γκρινια εχει το καημενο μου κι απο φαγητο τιποτα.Πρεπεει να τον κολλησα εγω η κολλησε στο σταθμο.

Tzamin,πολυ "ερωτιαρα" η κορη σου!Μπραβο!

Κ itty,καλα να περασεις με το αγορακι σου στην αδεια,να τον χαρεις!

Brooke,πολυ ωραια αυτα που μας εγραψες για τα παιδια.

Εγω του φοραω αντιηλιακο εδω και κανα 1,5 μηνα.

Νινα-Νανα,η weleda ειναι τα κεντρικα στη Θεσσαλονικη.Εγω του βαζω την κρεμα για αλλαγη πανας που εχει καλεντουλα και μελισσοκερι και χρησιμοποιουμε το αφρολουτρο τους.Εχει αντιηλιακο;δεντο ηξερα.

Καλο Σαββατοβραδο φιλεναδες!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια κοριτσια,τι κανετε μαμαδες και μωρακια?

Della περαστικα και στους δυο σας!

Εγω σημερα εχω την πρωτη μου υπηρεσια :mad:,βαρετα αλλα απο την αλλη απολαυσα την ησυχια,μιας και ειμαι μονη.Τα αγορια ξινισαν που ξεκινησα παλι,ο μικρος λεει "καλα ποσα παιδια πρεπει να κανεις για να σταματησουν να σε βαζουν υπηρεσιες?"...και βεβαια οση "παραγωγη" και να κανω, που εκλεισα βεβαια, οι υπηρεσιες δεν σταματανε...

Kitty καλη αδεια να ξεκουραστεις και να περασεις ομορφα με το μικρο σου!

Καλο βραδυ!!!


QWrRp3.png

pw3Zp3.png

eJhDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια,τι κάνετε?

Brooke πηγαίνω Νάξο τα Καλοκαίρια,αλλά όχι όλα.Ξέρεις και κοτσάκια από ότι είδα.Στην Χώρα μένω όταν πάω αλλά θα πάω και στο χωριό μου για επίσκεψη.

Βrooke θέλεις να μου στείλεις σε πμ το επίθετο της νονάς και του νονού σου μήπως ο πατέρας μου ,τους ξέρει?Αντηλιακό του βάζω το a-derma.

Nίνα Νάνα σε ποιο σ.μ.βρίσκεις τις υφασμάτινες πάνες,κάθε πότε παίρνεις?Ποια είναι η μάρκα?Κάτι τελευταίο ,γιατί τα λευκά ρούχα δεν τα βάζεις στο ίδιο πλυντήριο με τα σεντόνια και τις πετσέτες για τα λιγότερα πλυντήρια?


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Τζαμίν ο μικρός από Οκτώβρη μέχρι Γενάρη δεν ήθελε καθόλου τον πεθερό μου.Με την πεθερά μου δεν είχε πρόβλημα.Και σίγουρα στενοχωριόταν ,φαινόταν στο πρόσωπό του.1α μέρα διάβασα το εξής σε 1 βιβλίο:τους πρώτους μήνες της ζωής του το μωρό μπορεί να πηγαίνει από αγκαλιά σε αγκαλιά με μεγάλη χαρά.Και είναι πολύ όμορφο να ακούτε κομπλιμέντα του τύπου είναι τόσο κοινωνικό και δεκτικό.Και πραγματικά έτσι ήταν ο δικός μας μέχρι Σεπτέμβριο.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! το εχω μεγάλη αναγκη να μεινω μαζι του , το ιδιο και ο μικρούλης μου.

Ντέλα, περαστικά σας !!!


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο γύρω στον 7ο με 9ο μήνα μπορεί να παρατηρήσετε κάποια αλλαγή.Όλο και περισσότερο αρχίζει και προσκολλάται πάνω σας.Ουρλιάζει αν βγείτε από το δωμάτιο χωρίς αυτό κοιτάζει καχύποπτα τους ανθρώπους που δεν βλέπει συχνά και γαντζώνεται πάνω σας σαν κοάλα κάθε φορά που το πάτε σε κάποιο καινούριο μέρος.Σε αυτήν την ηλικία είναι φυσιολογικό τα μωρά να αναπτύσσουν φοβίες-φοβία για τους ξένους για καινούρια μέρη και καινούριους ήχους.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Αυτό όμως που φοβάται περισσότερο είναι να μείνει χωρίς εσάς.Τους πρώτους περίπου έξι μήνες της ζωής του πίστευε ότι ήσασταν απλώς 1α προέκταση του εαυτού του.Τώρα σταδιακά καθώς αρχίζει να αναπτύσσει 1α αίσθηση του εαυτού του ως ξεχωριστό άτομο συνειδητοποιεί ότι κι εσείς είστε ξεχωριστό άτομο.Και αυτή η διαπίστωση το αγχώνει και το κάνει να φοβάται ότι θα σας χάσει.Έχει συνδεθεί τόσο πολύ με εσάς που είναι απαρηγόρητο όταν το αφήνετε μόνο του έστω και για ένα λεπτό.Ακόμα δεν μπορεί να καταλάβει ότι θα επιστρέψετε.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τζαμίν ο δικός μου παρόλο που είναι γελαστό και κοινωνικό παιδάκι για 4 μήνες δεν ήθελε καθόλου τον πεθερό μου.Όποτε τον έβλεπε τον κοίταζε καχύποπτα και έκλαιγε.Του γέλαγε από μακριά και όταν τον πλησίαζε και το έπαιρνε αγκαλιά έβαζε αμέσως τα κλάματα.Όταν πήγαινα Σπάρτη και τον άφηνα στο σαλόνι με τα πεθερικά για να πάω για λίγο για μπάνιο αμέσως έβαζε τα κλάματα.Από Φλεβάρη και μετά δεν έχει πρόβλημα τον θέλει τον πεθερό μου.Για 4 μήνες τον κοίταζε σαν ξένο.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Κίττυ τι ωραία που έχεις 1α βδομάδα άδεια!Και θα ξεκουραστείς και θα χαρείς τον μικρό σου.

Ντέλλα περαστικά σε σένα και στον μικρό σου.'Αρχισε να συνηθίζει στον σταθμό?Η δουλειά σου είχε λείψει?

Μάμμυ τι δουλειά κάνεις?

Κορίτσια έχετε κουνούπια?Εμείς πρέπει να έχουμε γιατί τον μικρό μας τον έχουν κατατσιμπήσει.Τον κακομοίρη.

Καλό βράδυ και καλή Κυριακή.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Αυτό όμως που φοβάται περισσότερο είναι να μείνει χωρίς εσάς.Τους πρώτους περίπου έξι μήνες της ζωής του πίστευε ότι ήσασταν απλώς 1α προέκταση του εαυτού του.Τώρα σταδιακά καθώς αρχίζει να αναπτύσσει 1α αίσθηση του εαυτού του ως ξεχωριστό άτομο συνειδητοποιεί ότι κι εσείς είστε ξεχωριστό άτομο.Και αυτή η διαπίστωση το αγχώνει και το κάνει να φοβάται ότι θα σας χάσει.Έχει συνδεθεί τόσο πολύ με εσάς που είναι απαρηγόρητο όταν το αφήνετε μόνο του έστω και για ένα λεπτό.Ακόμα δεν μπορεί να καταλάβει ότι θα επιστρέψετε.

γι αυτο στεναχωριεμαι οταν φευγω:|


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες.....

Ελπιζω να ειστε ολες και ολα τα νινακια καλα.....

Εμεις μολις γυρησαμε απο παρατεταμενες διακοπουλες, ειχαμε παει στη μαμα μου στη θεσσαλονικη και ξεμειναμε λιγακι....

Πηγαμε και για μπανιο στη χαλκιδικη και βρεξαμε τα ποδαρακια του μπεμπη αλλα τσιριζε και δεν τον πιεσαμε....

Ως συνηθως εχω χασει επεισοδια....

Ετοιμαζομαστε κ εμεις για βαφτηση στις 8 Ιουλιου αλλα εχουμε ακομα να κανουμε πολλα....αναρωτιεμαι και τι θα βρω να βαλω που θα'χω γινει παλι σαν ιπποποταμος.....

Ο μπεμπουλης μου αρχησε να κανει ενα-δυο βηματακια αλλα πευτει ολη την ωρα και εχει αρχησει και νιοθει ανασφαλεια χωρις να τον κραταμε....

ρε κοριτσια ο δικος μου δεν εχει ακομα αγχος αποχωρησμου...ειναι προβλημα αυτο λετε η θα αναπτηξει στην πορεια?

Κουνουπια εχουμε κι εμεις παρα πολλα....Δεν τολμαμε να κοιμηθουμε χωρις αντικουνουπικο.....

Σας ευχαριστω πολυ και για τις ευχες σας..

Della μου με συγκηνησες παρα πολυ.....

Τα ειπα παλι ολα μαζι.....

Να ειστε και να περνατε τελεια........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...