Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά για χτες...

Μαρίνα είσαι έγκυος?

Δήμητρα ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Della ελπίζω να είσαστε καλύτερα σήμερα. Τον πήγες στον σταθμό?

Kitty καλά να περάσετε με τον μικρό σου αυτή την εβδομάδα.

Brooke εγώ αντιλιακό δεν της εχω βάλει ακόμη. Λεω να της πάρω φρέσκια σοδειά.

Νινα νανα υφασμάτινες πάνες ήθελε να χρησιμοποιήσουμε ο άντρας μου αλλά εγώ δεν τις χρησιμοποίησα. Συγνώμη για την σκ_ _ _συζήτηση που ξεκινώ, αλλά πώς τις καθαρίζεις τις πάνες της όταν κάνει κακάκια?

Mammy καλή αρχή. Όταν λες υπηρεσία εννοείς βράδυ? Όπως εφημερία? :oops:


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα καλή βδομάδα και χρόνια πολλά πολλά χια χθες σε όλες τις μανούλες!

Μαρίνα χάρηκα πολύ που είδα νέα σου.Τι ωραία και σεις έχετε βάπτιση.Έχετε ξεκινήσει ετοιμασίες.

Αχ βρε Τζαμίν.Φαντάζομαι πόσο θα σου λείπει όταν θα φεύγει.Θα λείψει μέρες?

Νίνα Νάνα και γω ήθελα να σε ρωτήσω για τα κακάκια αλλά πρόλαβε η Τζαμίν.

ΣΚ πώς περάσατε?

Εμείς Σάββατο βγήκαμε στην περιοχή μας και Κυριακή πήγαμε στο Νότος που είναι στην Βούλα για καφέ και για κούνιες.Ο μικρός ευχαριστήθηκε πολύ!

Καλή υπόλοιπη μέρα!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου όμορφα, δε σας ξέχασα αλλά ακόμα δεν έχω ιντερνετ κανονικά και με το φλασακι δούλευε ο σύζυξ όλο το Σαββατοκυριακο! Την Τετάρτη το πρωί θα έρθουν επιτελους από τον ΟΤΕ να βάλουν και σταθερό και ιντερνετ! Δεν βλέπω την ώρα! :rolleyes:

Della περαστικά! Η weleda έχει σχεδόν τα πάντα άρα μάλλον θα έχει και αντιλιηακό! Χρησιμοποιούμε τα ιδια προιοντα για τα μικρα μας!!:P

Tzamin πάλι έφυγε;; Απίστευτο! Εμένα σε λίγο καιρό θα πάει Αμερική... Το μαλλί του άρεσε; Στην πανα μπαινει μια λωρίδα βιοδιασπώμενου χαρτιού από καποιο υλικό επιλογής της μαμας (έχει διαφορα πχ καλαμπόκι). Αυτή η λωρίδα πετιέται μαζί με τα κακακια στην τουαλέτα ή στα σκουπίδια! Καποιες μαμάδες βάζουν σε κάθε πάνα το χαρτάκι για να κρατιέται και το δέρμα πιο στεγνό, κάποιες όταν περιμένουν τα κακακια κι άλλες καθόλου και ξεπλένουν την πάνα με το τηλέφωνο του ντους.

Dimista οι υφασμάτινες πάνες δεν υπάρχουν στο σούπερ μάρκετ, μόνο σε e-shops! Έχει διάφορες μάρκες ανάλογα και με τη χρήση που θέλει να κάνει η μαμά! Είναι από οργανικό βαμβάκι, τις αγοράζεις μία φορα και τις πλένεις! Εγώ από τότε που γεννήθηκε έχω 25 πάνες κι ακομα αυτές χρησιμοποιώ, δεν έχουν πάθει τίποτα και τις βάζω και στεγνωτήριο! Οι δικές μου ειναι one size προσαρμόζονται στο μέγεθος του παιδιού με κόπιτσες δηλαδή!

Brooke αν θέλεις κάποια πληροφορία συγκεκριμένη πες μου!

Kitty τι ωραία, θα ξεκουραστείς και θα χαρείς και τον μικρό σου!

Όλες ψηλά παιδάκια έχετε, η δικιά μου είναι κοντούλα!

Βρε κορίτσια ξέρετε καποιον παιδοορθοπεδικό; Με αποσχολεί λίγο το ότι περπατάει από την αρχή σαν παπια με πολύ ανοιχτά πόδια, και κάνουν και καμπύλη προς τα μέσα! Στην αρχή έλεγα ότι είναι νωρίς και μπορεί να φτιαξει αλλά πλεον με αγχώνει!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εμείς είμαστε καλά αλλά τρέχουμε όλη μέρα! :-)

Νινα-νανα ξέρω έναν πάρα πολύ καλό παιδορθοπεδικό λέγεται Μαρκέας Νίκος. Είναι στο Αγ. Σοφία και έχει και ιατρείο στο Περιστέρι. Αν πατήσεις το όνομά του στο google θα δεις και πληροφορίες από το parents. Είναι γνωστός γενικά. Εμάς είχε αναλάβει τον ανηψιό μου δυο φορές που είχε πάθει υμενίτιδα και είχαν μείνει πολύ ευχαριστημένοι.


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Τώρα αρχίζω λίγο και χαλαρώνω!

Στη βάφτιση περάσαμε πολύ όμορφα. Η μικρή ήταν μια γλύκα στην αρχή....γιατί μετα, λίγο πριν ξεκινήσει η βάφτιση την έπιασε μια υστερία...δε μπορείτε να φανταστείτε..ούρλιαζε σε όλη τη διάρκεια και ηρέμησε αφού τη ντύσαμε. Δεν ξέρω τι της έφταιξε, ίσως κουράστηκε από τις φωτο ίσως την τρόμαξε ο παππάς, γιατί σε γενικές γραμμές είναι πολύ ήσυχη. Τέλοσπάντων μετά ήταν όλα εντάξει. Πήγαμε και για φαγητό με τους κουμπάρους, τους γονείς και τους πολύ στενούς φίλους και ήταν καλά.


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια....

Είχαμε άσχημη νύχτα και σέρνομαι. Η Έλενα έχει εδώ και τρεις μέρες διάρροια και μάλλον την ενοχλούσε η κοιλίτσα το βράδυ.

Δήμητρα μου λείπει πολύ ο άντρας μου. Θα επιστρέψει Πέμπτη αργά το βράδυ.

Νίνα νάνα δεν το ήξερα αυτό για τα χαρτάκια. Είχα πάρει 2 πάνες από Amazon πριν γεννηθεί η Έλενα, αλλά είχαν μέσα λωρίδα από οργανικό βαβάκι η μία και από hemp (μαρ_ χ _ _ άνα) η άλλη. Νόμιζα ότι όλες έτσι είναι οπότε δεν ήθελα να μπω σε αυτή την διαδικασία.

Ορθοπαιδικό ξέρω κι εγώ κάποιον που μου σύστησε η γιατρός μας. Πήγα την Έλενα για υπέρηχο ισχύων γιατί οι πτυχές στα μπουτάκια δεν είναι αντικριστές. Λέγεται Γρηγόρης Αδαμάκης και είναι στα Κ. Πατήσια (πλ. Κολιάτσου). Και γι'αυτόν μπορείς να βρεις πληροφορίες online.

Della είστε καλύτερα? Πάτε παιδικό?


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Κι εμείς είχαμε φρικτή νύχτα, μάλλον από δόντια! Για πρώτη φορά της έδωσα ντεπον!

Tzamin όλες οι πανες εχουν τις λωρίδες από ύφασμα απλά πάνω από αυτές μπαίνει και το χαρτάκι! Εγώ να πω την αλήθεια όταν είμαστε βόλτα αλλά και το βράδυ της φοράω μιας χρήσεως!

Κορίτσια ευχαριστώ για τα στοιχεια των γιατρών! Μακάρι να μην είναι κάτι σοβαρό!:(

Σήμερα περιμένω δύο ωραία επιπλάκια που αγοράσαμε το Σάββατο (άντε για να φύγουν λίγες κούτες ακόμα)!

Την Κυριακή της έδωσα πρώτη φορά ψάρι! Ενθουσιάστηκε! Ευτυχώς δεν έχει αλλεργία, πάει κι αυτό!

Φιλάκιαααα!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θα μαζέψετε χαλιά ή θα αφήσετε κάτι για να παίζουν τα μικρά;

Εν τω μεταξύ κάθε μέρα σκουπίζω και σφουγγαρίζω, το πατωμα είναι τόσο ανοιχτόχρωμο που φαίνονται όλα, έχουν σπάσει τα νέυρα μου! (Δεν σας είπα και το καλύτερο: όλο το σαλόνι και η κουζίνα θέλει τρίψιμο με το σύρμα της κουζίνας γιατί έχει ο στόκος αρμού απλώσει σε όλη την επιφάνεια-ηλίθιοι εργάτες!! Φαίνεται συνεχώς βρώμικο ή μάλλον σαν να έχει σφουγγαριστεί και δεν έχει στεγνώσει ακόμα)!!!!!!:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θα μαζέψετε χαλιά ή θα αφήσετε κάτι για να παίζουν τα μικρά;

Εν τω μεταξύ κάθε μέρα σκουπίζω και σφουγγαρίζω, το πατωμα είναι τόσο ανοιχτόχρωμο που φαίνονται όλα, έχουν σπάσει τα νέυρα μου! (Δεν σας είπα και το καλύτερο: όλο το σαλόνι και η κουζίνα θέλει τρίψιμο με το σύρμα της κουζίνας γιατί έχει ο στόκος αρμού απλώσει σε όλη την επιφάνεια-ηλίθιοι εργάτες!! Φαίνεται συνεχώς βρώμικο ή μάλλον σαν να έχει σφουγγαριστεί και δεν έχει στεγνώσει ακόμα)!!!!!!:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

τα εβγαλα τα χαλιά, έχω βάλει την κουβέρτα του πικ νικ για να παίζουμε και να καθόμαστε κάτω... φυσικά προσωρινα θέλω να πάρω αυτά τα αφρολεξένια δάπεδα που είναι σαν παζλ... οχι για το κρυο δεν με πειράζει αυτό, απλώς γλυστράει στο πλακάκι και πέφτει ...

υπάρχει ένα ειδικό καθαριστικο αρμών ... professional κάτι... οταν πάω σπιτι θα σου πω ,το ειχα πάρει από το μαγαζί που πουλάει χρώματα καθαρίζει χωρίς καθόλου τρίψιμο... όμως είναι χημικό και μυρίζει εντονα και καλύτερα να μην έχεις το παιδί στο σπίτι για να το βάλεις...

ευχαριστώ για τα πμ... το σκέφτομαι σοβαρά να ξεκινήσω δοκιμαστικά για αρχή να παρω 3-4 και βλέπουμε.... και είχε ένα σωρό στο μπαζάρ της LLL και δεν πήρα τότε το μετάνιωσα!!!


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια μου! Τώρα αρχίζω λίγο και χαλαρώνω!

Στη βάφτιση περάσαμε πολύ όμορφα. Η μικρή ήταν μια γλύκα στην αρχή....γιατί μετα, λίγο πριν ξεκινήσει η βάφτιση την έπιασε μια υστερία...δε μπορείτε να φανταστείτε..ούρλιαζε σε όλη τη διάρκεια και ηρέμησε αφού τη ντύσαμε. Δεν ξέρω τι της έφταιξε, ίσως κουράστηκε από τις φωτο ίσως την τρόμαξε ο παππάς, γιατί σε γενικές γραμμές είναι πολύ ήσυχη. Τέλοσπάντων μετά ήταν όλα εντάξει. Πήγαμε και για φαγητό με τους κουμπάρους, τους γονείς και τους πολύ στενούς φίλους και ήταν καλά.

να σας ζήσει , καλοφώτιστη!!!! Πάντα χαρές σας εύχομαι....


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!

Τζιτζίνα να σας ζήσει η Ειρήνη.

Νίνα Νάνα σε ευχαριστώ που με ενημέρωσες για τις πάνες.Την μοκέτα στο δωμάτιό του θα την αφήσω για να παίζει.Μόνο το χαλί που έχουμε στο σαλόνι θα μαζέψω.Καλορίζικα τα επιπλάκια.

Τζαμίν περαστικά στην Έλενα.

Ντέλλα να μας γράφεις όποτε βρίσκεις χρόνο.Μην μας ξεχάσεις τώρα που γύρισες στην δουλειά.

Βrooke που τα βρίσκεις τα αφρολεξένια δάπεδα?

Άρμα πότε γυρνάς στην δουλειά ή δεν δουλεύεις?

Νίνα Νάνα τελικά το balux έχει παιδότοπο.Το είδα στο Ίντερνετ.Ωραίο φαίνεται.Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά με τα ποδαράκια της μικρής.

Καλό μεσημέρι σε όλες!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Επιτέλους μπορώ να πω ότι είμαστε καλά πλέον!

Περάσαμε ένα πολύ όμορφο σκ, βγήκαμε και λίγο μόνοι μας με τον άντρα μου και την Κυριακή το μεσημέρι πήγαμε έξω για φαγητό με τους γονείς μου. Η μικρή ήταν μέσα στην τρελλή χαρά, κοιτούσε γύρω-γύρω και χαμογελούσε σε όλο τον κόσμο! Μάγεψε τα πλήθη...

Το Σάββατο πήγα και της ψώνισα πολύ ωραία ρουχαλάκια...ένα πολυκατάστημα στην περιοχή μας έχει εβδομάδα καταναλωτή και ξεκινούσε το Σάββατο, οπότε τα πήρα όλα σε πολύ καλές τιμές!!!

Για εμένα δεν πήρα κάτι, είπα να περιμένω ακόμη λίγο γιατί ακόμη χάνω κιλά (και για αρκετό καιρό μάλλον ακόμη) αλλά δεν έχει νόημα να πάρω τώρα κάτι και σε λίγο να θέλει μάζεμα! Α, δε σας είπα έχω φτάσει τα 5 κιλά!!!Όλοι μου λένε πόσο έχω χάσει!!!Όταν θα ξαναβρεθούμε θα με δείτε μισή (λέμε τώρα)!

Σχετικά με τα αντηλιακά, κανονικά θα πρέπει να έχουν πάνω τυπωμένη την ημερομηνία λήξης τους και εφόσον τα έχετε φυλάξει σε μέρος σκιερό και δροσερό δεν παθαίνουν τίποτα (μιλάει ο χημικός τώρα!). Όλα τα προιόντα που περιέχουν φίλτρα ελέγχονται με μελέτες σταθερότητας όπως και τα φάρμακα, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλησπερα!Ειμαστε κι εμεις πολυ καλυτερα πλεον.Μονο κατι μυξουλες μας εμειναν.Ο μικρος στον παιδικι ολοενα και καλυτερα.Πλεον εχει αρχισει και κοιμαται εκει και τρωει.Απο χθες δεν κλαιει που μπαινει στο σχολικο και εκει η γκρινιτσα του ειναι πολυ φυσιολογικη μου ειπε η δασκαλα του.

Νινα-Νανα,συμφωνω με την arma για τον Μαρκεα ξερω τον παιδοορθοπεδικο.Ειναι παρα πολυ καλος και σαν ανθρωπος και φοβερος επιστημονας.

Dimista,καλα περναω στη δουλεια.Εχω ξαναβρει το ενδιαφερον μου αλλα το μυαλο μου ειναι στον μικρο.

Tzamin,τον εστειλα κανονικα παιδικο ολες τις μερες.Απο το σπιτι εφυγε με 37,2 μονο χθες το μεσημερι εκει εκανε 37.4.Απλα τους ειπα αν κανει πυρετο να με παρουν να παω να τον παρω.

Tzitzina,να σας ζησει η νεοφωτιστη!

Βιβη,τελεια,μπραβο με τα κιλα!Καλα κανεις και μας ενημερωνεις για τα "χημικα"!

Brooke,ωραια η ιδεα με την κουβερτα.Οταν μαζεψω χαλια θα το κανω.

Μαρινα και Ειρηνη23,να χαιρεστε τα αντρακια σας που γιορταζουν!

καληνυχτα φιλεναδες,φιλακια!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου...

Η Έλενα εξακολουθεί με την διάρροια για 4η μέρα. Ευτυχώς έχει αποθέματα βάρους.

Βιβή μπράβο!!! 5 κιλά είναι μπόλικα!!!

Della ελπίζω να μην ξανακολήσει τίποτα ο μικρός.

Εγώ έχω μοκέτες που καλύπτουν όλο το σαλόνι σχεδόν τοίχο-τοίχο. Θα τις κρατήσω μέχρι να μπει και ο Ιούνιος γιατί ούτως ή άλλως το σπίτι είναι αρκετά δροσερό και δεν υπάρχει πρόβλημα ζέστης. Όσο πάει θα το τραβήξω, μέχρι να σταθεροποιηθεί και η Έλενα λίγο καλύτερα, και να έχει αρκετή ζέστη για να κυκλοφορεί χωρίς κάλτσες (γιατί γλυστράει στο μάρμαρο). Στο δωμάτιό της έχω μοκέτα (σχεδόν όλο το πάτωμα) και από πάνω έχω χαλί βαμβακερό. Και αυτά θα τα κρατήσω λίγο ακόμη.

Δήμητρα αυτό είναι ωραίο χαλί για την ηλικία των δικών μας

http://www.cosycorner.gr/el/category/ώρα-για-παιχνίδι/playspot-μαλακό-χαλί-πάζλ/ γιατί τα περισσότερα που κυκλοφορούν είναι από 3 ετών και άνω. Το συγκεκριμένο είναι από 10 μηνών. Επίσης έχουν και αυτό http://www.cosycorner.gr/el/category/ώρα-για-παιχνίδι/zoo-playspot-μαλακό-χαλί-παζλ/ είναι λιγο μικρότερο σε μέγεθος αλλά με ωραίο σχεδιάκι (και πιο οικονομικό από το προηγούμενο).


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...