Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια.Βρηκα λιγο χρονο τωρα που κοιμηθηκε ο μικρος για να μπω και να διαβασω τα νεα σας.Εμεις πηραμε τα αποτελεσματα απο την καλλιεργεια οπου ειχαν αναπτυχθει 35000 αποικιες και λογω του συνεχομενου πυρετου μας ζητησαν επαναληψη αν και τα παθολιγικα ειναι πανω απο 100000.Απιφασισαμε να δοκιμασουμε να τα παρουμε με κυπελλακι γιατι με το σακουλακι ειναι πολυ συχνες οι επιμολυνσεις.Ταλαιπωρηθηκαμε ομως πολυ γιατι ο μθκρος δεν ελεγε να κατουρησει με την καμια!Ενω τον ειχαμε αγκαλια σε καθιστικη θεση για πανω απο μια ωρα,τον αφησαμε για να ξεκουραστουν τα χερια μας ισα ισα για δυο λεπτα,κθ αυτος κατουρησε εκεινη την ωρα.Μετα απι πολυωρη προσπαθεια,καταφεραμε και πηραμε λιγα ουρα.Μεθαυριο θα παρουμε τα αποτελεσματα.Ωστοσο λογω του υψηλου πυρετου εδω και μια βδομαδα τωρα,ξεκινησαμε augmentin σημερα για 10μερες.Ελπιζω να τον πιασει.

Τζαμιν και Arma,περαστικα στα μωρα σας κι εσεις.Βιβη,περαστικα και στη Μενια.

Lia's mim,παρε γκυφιτζουρια και στολισε τα με μεγαλες πεταλουδες για τις παιδικες μπομπο.

Νινα-Νανα,τελικα περασες καλυτερα εδω η το μετανιωσες που δεν εφυγες;

Dimista,δεν σκεφτεσαι να τον αφησεις Καλαμο με τη μαμα σου και να φυγετε κανενα Σαββατοκυριακο;

Τζιτζινα,κι εγω θελω πολυ να παω Παργα αλλα ειναι λθγο μακρυα.

Καλι βραδυ ομορφες!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Βιβή και Della περαστικα! Η ουρολοιμωξη ειναι η φοβία μου απο τότε που ήταν βρέφος, δεν ξέρω γιατι μου καλούσε κάθε φορα στο μυαλο οτι έχει..

Della δεν το μετάνιωσα καθολου, πέρασα πολυ ωραία, αλλα με κούρασε η συνεχής ευθύνη...

Dimista συγνωμη, το είχες ξαναγράψει για τις διακοπές, το ξέχασα. Εμείς θα πάμε Κυθηρα, Εύβοια και Θεσσαλονίκη-Χαλκιδική. Κάθε καλοκαίρι πάμε σε αυτα τα μέρη αλλα διαλεγουμε κι ένα καινούριο για λίγες μέρες. Φέτος μάλλον Νάξο ή Πάρο (ο σύζυγος έχει παει και στα δυο αλλα εγω όχι).

Μπείτε και στο groupon.gr. Έχει προσφορές σε ξενοδοχεια. Μάλλον Νάξο ή Πάρο με αυτα θα πάμε.

Εμένα έσπασε ένα δόντι μου σε ένα σημείο... :rolleyes: Και μάλιστα είχε δυο άξονες και τώρα φαίνονται. Αύριο πρέπει οπωσδήποτε να πάω οδοντιατρο. Μου έδωσαν το τηλ ενός εδω κοντα και λενε ειναι καλός. Το ελπίζω!

Καληνύχτα κορίτσια μου!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα, εγω πήγα στον ΩΡΛ και μου έδωσε μια αγωγή με αντισταμινικά και θα ξαναλέω σε μια εβδομάδα, μετα έβγαλα λιγο βόλτα την μικρή για να ξεσκάσει λιγο!!!

Della, tzamin και Βιβή, εύχομαι περαστικά στα παιδάκια σας ειναι κρίμα τόση ταλαιπωρία, ειδικά με την συλλογή των ούρων καταλαβαίνω απόλυτα τι περασατε, τουλάχιστον με την αντιβιωση θα τους περάσει.

Nina-Nana, η παιδίατρος έχει ιατρείο στην Καλλιθέα αλλα δέχεται κατ΄εξαιρεση φαντάσου ότι ούτε ταμπέλα δεν έχει, ειναι όμως πολυ καλη ότι μου έχει πει ειναι πάντα μεσα, ειναι πολυ σημαντικό να έχεις εμπιστοσύνη!

Ωραία τα βιβλία που λέτε θα πάω αν ειναι αύριο να της πάρω, γιατι δεν της έχω πάρει ακόμη!

Θα πάω και στα τζάμπο ώστε να δω μήπως βρω για παιδική μπομπονιερα!

Dimista σε ευχαριστω για την τιμη που μου είπες για το τραπέζι, βλέπω επίσης ότι και οι φωτογράφοι ζητάνε υπέρογκα ποσα, όσο σου κοστιζει η βαφτιση σου παίρνουν και αυτοί!

Della κάποια στιγμη θα έρθω στην περιοχη σου, θα πάω σε ένα ζαχαροπλαστειο εκει για να δω την δουλεια τους και τις γεύσεις απο κοντα, sweet corner το λένε το έχεις υπόψη σου;

Εύχομαι καλο βράδυ σε όλες σας!!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Νινα νανα ξέχασα να σου ευχηθώ για την καινούρια ανιψιά. Να σας ζήσει!!! Είδες τελικά έχουμε πολλά κοινά οι δυό μας ;). Τα βιβλία εγώ τα πήρα από ιντερνετ.

Δήμητρα πράγματι αυτό που έχω ζήσει φέτος με τις αρρώστιες δεν το έχω ξαναζήσει. Ούτε και θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που είχα αρρωστήσει. Φέτος με πήγε......... καταλαβαίνετε :tongue:.

Σαντορίνη θέλω πολύ να πάω, και μάλιστα το ξενοδοχείο που κέρδισα είναι στην Οία με θέα καλντέρα και σουίτα με ιδιωτική πισίνα και τζακούζι. Τί να πω... μακάρι να τα καταφέρουμε :rolleyes:. Βέβαια εννοείται ότι αν πάμε θα έρθει και η Έλενα μαζί μας.

Τα λέμε αργότερα....


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Lila's mom περαστικά και πάλι!

Tzamin ούτε εγω σου ευχήθηκα! Να σας ζήσει! Καλε, νομίζω θα σε σκοτωσω να πάω εγω στη Σαντορίνη!! Να πάτε, το συζητάς κιόλας;;; (ΠΟΛΥ ακριβο νησι)

Επέστρεψε ο σύζυγος σήμερα. Κοιμάται τώρα... Εγω απο το πρωι έκανα μπάνιο, σκουπισα, σφουγγαρισα, έβαλα 2 πλυντήρια και το ρολο στο φούρνο. Τώρα έχω να ισιώσω τα μαλλιά μου και να φτιάξω μπιφτεκια κοτοπουλο. Πολυ κούραση, ωραία επέτειος!!! :rolleyes: Θα πάμε και οδοντίατρο σήμερα αλλα όχι σε αυτόν που ειναι εδω, σε ένα φίλο στην Κυψέλη.

Μου έφερε καινούριο iPad για να χρησιμοποιεί αυτός το παλιό! Ειναι ΤΕΛΕΙΟ!! Και πολλα ρουχα για την μικρη έφερε! :P


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nina-Nana σήμερα έχετε επέτειο? Να ζήσετε!!! Με γεια σας τα δωρακια!

Λοιπόν κορίτσια να δούμε πως θα καταφέρουμε να πάρουμε το ταξίδι από τη Τzamin!! Προσοχή τίμια πράγματα και όχι πισώπλατες μαχαιριές!! Χα, χα, χα, χα, χα!!!!

Τzamin μας δουλεύεις μου φαίνεται. Άντε να πάτε και να περάσετε καλά! Τέτοιες ευκαιρίες δεν είναι να πηγαίνουν χαμένες!!

Περαστικά στα μωρούλια, να γίνουν γρήγορα καλά!!

Εμένα είναι ο άντρας μου χθες χάλια μάλλον με γαστρεντερίτιδα (εμετός-διάρροια). Ελπίζω να μην κολλήσουμε και εμείς. Και σήμερα είμαι νυχτερινή, ίσως έρθει η μαμά μου να έχει το νου της στη μικρή, αν είναι ακόμη χάλια.

Della στην Κινέτα πήγα για μπάνιο.

Την Τρίτη θα πάμε στο Παίδων Πεντέλης να κάνουμε στη μικρή έναν υπέρηχο νεφρού κύστεως για να τσεκάρουμε κάτι που είχαμε βρει όταν είχαμε κάνει υπέρηχο για την παλινδρόμηση. Ελπίζω να μην είναι τίποτα


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!

Ντέλλα τι ταλαιπωρία είναι αυτή που περνάτε!Κρίμα για τον Κωνσταντίνο.Αυτό με τον Κάλαμο και γω το σκέφτηκα.Αλλά για να σου πω την αλήθεια από τότε που γεννήθηκε τον έχουμε αφήσει λίγες φορές και παρόλο που θέλω ένα 3ήμερο με τον άντρα μου σήμερα σκεφτόμουνα να τον πάρουμε μαζί μας.Θα δούμε τι θα κάνουμε.Αν τελικά πάμε οι 2 μας ελπίζω να μην του κακοφανεί του μικρού.

Νίνα Νάνα να τα εκατοστήσετε!Πω πω ετοιμασίες σήμερα!Με γεια τα δωράκια που σας έκανε ο άντρας σου.Και η Νάξος και η Πάρος είναι πολύ ωραία νησιά.Αλλά για οικογενειακές διακοπές η Νάξος είναι κατάλληλη.

Τζαμίν το ξενοδοχείο είναι στην Οία και το σκέφτεσαι?Και βέβαια να πάτε!Έχει και ωραίο ηλιοβασίλεμα.Εμείς μέναμε Φηροστεφάνι.

Lila's mom περαστικά!Τι τιμές σας ζητάνε οι φωτογράφοι?600 με ψηφιακό πώς σου φαίνεται?

Τζιτζίνα ωραία είναι στην Κινέττα.Καλή επιτυχία με τον υπέρηχο.Όλα καλά θα πάνε.

Καλό μεσημέρι!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια...

Δεν βρήκα χρόνο να διαβάσω όλα όσα γράφτηκαν αυτές τις ημέρες ..θα το κάνω όμως το υπόσχομαι... μπήκα να σας γράψω τα νέα μου...

Στην Νάξο περάσααμε πάρα πολύ όμορφα... η φιλη μου ήταν μιανεράιδα, ο γάμος υπέροχος, συγκινήθηκα, έκλαψα, χόρεψα και φυσικά έφαγα και χάλασα την δίαιτα αλλα δεν πειράζει!!!

Στο χωριό περάσαε καταπληκτικά... συναντησα παλιούς φίλους, τα είπαμε τα ειπιαμε, ξενυχτήσαμε πολύ, χορέψαμε και η μικρή μου ήταν άψογη... δεν το περίμενα απίστευτα συνεργάσιμη , κοινωνική... υπέροχη!!!!

Εκανε το πρώτο της μπανιο στην θάλασσα της Μουτσούνας... δεν έβγαινε από το νερό ... πλατσούριζε και γελούσε.... πρέπει να της πάρω μπρατσάκια μάλλον... υπάρχουν μπρατσακια για μωρα ή θα πρέπει να αγοράσω σωσίβιο ή τίποτα και να την κρατάω δεν ξέω δεν είχα προβλματιστεί νωρίτερα.... τα φώτα σας μαμάδες παρακαλω!!!

Εκανε και 1-2 βηματάκια μόνη της-χωρις χέρι... ΤΕΛΕΙΑ!!!...ο αέρας του χωριού βλέπετε!!!

Στο ταξίδι ψιλοβαρέθηκα στον γυρισμό αλλα γινόταν ό χαμός στο καράβι... τόσος κόσμος ούτε τον Αυγουστο....φτασαμε και αργά 1.30 ώρα... αλλα η μικρή super!!! το γράφω και το ξαναγράφω γιατί δεν το πιστεύα κι εγω ότι θα ήταν τόσο καλή....

Πηραμε θάρρος κι εμείς για τις διακοπές μας φέτος και αρχίσαμε να κάνουμε ονειρα...σκεφτόμαστε για Ηπειρο, Πρέβεζα στην Λούτσα... ή Κρήτη.... Θα δούμε.. ο Αυγουστος αργεί ακόμα...

Στην δουλειά τρέχουμε για την καλοκαιρινή γιορτή μας... εχώ ακόμα έναν γάμο της αλλης μου κολλητης στο τέλος του μήνα και φυσικά την οργάνωση της βάπτισης...

τα προσκλητήρια θα τα παραλάβω την Δευτέρα και αμέσως ξεκινάω μοιρασμα.... Μετα ψαχνω για μπομπονιέρες και γλυκάκια- έχουμε ένα πολύ καλό ζαχαροπλαστείο στην γειτονιά μαλλον απο εκεί θα παρω 1,10?.... και τι θα κάνω με το τραπέζι δεν ξέρω ακόμα... στις προσκλησεις δεν έγραψα τίποτε θα το πω προφορικά ή τηλεφωνικά σε όσους έρθουν ...

Σημερα θα πάρω την κορούλα μου και θα πάμε επισκεψη σε μια φίλη που μόλις 40 ντησε για να της ευχηθούμε...

Αυτά τα νέα μου.... φιλάκια σε όλες σας!


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites

και κάτι για τα βιβλία και τα παιδιά μας ....

12-18 μηνών Ακόμη περισσότερα βιβλία

Για ένα νήπιο δεν υπάρχουν πολλά παιχνίδια που μπορούν να του χαρίζουν τόσο μεγάλη χαρά όσο ένα βιβλίο το οποίο έχουμε επιλέξει με προσοχή και φροντίδα. Έρευνες δείχνουν πως η «ανάγνωση» βιβλίων μαζί με νήπια 12-18 μηνών μπορεί να τα βοηθήσει να αρχίσουν να αναπτύσσουν τις δεξιότητες της ανάγνωσης και της γραφής, τις οποίες θα χρειαστούν στο υπόλοιπο της ζωής τους. Αυτό που κατά κύριο λόγο πρέπει να θυμάστε κάθε φορά που «διαβάζετε» ένα βιβλίο μαζί με ένα νήπιο είναι το περιεχόμενο του βιβλίου που έχετε επιλέξει να είναι διασκεδαστικό.

Γιατί να του «διαβάζετε» βιβλία;

Τα βιβλία δίνουν στα παιδιά την ευκαιρία να μάθουν πώς να γυρνούν τις σελίδες τους, αλλά και να παρακολουθούν την εξέλιξη μιας απλής ιστορίας. Τους φέρνουν σε επαφή με καινούργιες λέξεις, ενώ την ίδια στιγμή τούς δίνεται η δυνατότητα να εξασκήσουν αυτές που ξέρουν και χρησιμοποιούν. Τα βοηθούν να μάθουν να παρακολουθούν κάποιον ο οποίος διαβάζει μια ιστορία, αλλά και να αναγνωρίζουν τους ανθρώπους, τα ζώα και τα αντικείμενα που απεικονίζονται στις σελίδες τους.

Μήπως ξέρετε κανένα καλό βιβλίο;

Με τόσα πολλά βιβλία που κυκλοφορούν στην αγορά, ίσως δυσκολευτείτε να μαντέψετε ποιο στα σίγουρα θα αρέσει στο μικρό σας. Οι απλές ιστορίες, τα παιδικά τραγουδάκια, τα βιβλία με παζλ, τα βιβλία με κινούμενα μέρη και ήχους είναι συνήθως τα πιο δημοφιλή. Επίσης, πολύ ενδιαφέροντα είναι και τα βιβλία με ζώα ή φορτηγά.

Μαθαίνοντας ένα νήπιο να αγαπά τα βιβλία

Είναι πιθανό να έχετε πολύ καλύτερα αποτελέσματα κάθε φορά που «διαβάζετε» ένα βιβλίο μαζί με ένα νήπιο, αν έχετε στο μυαλό σας τις παρακάτω σύντομες οδηγίες. Αφιερώστε χρόνο ώστε να μοιραστείτε την ανάγνωση ενός βιβλίου με το παιδί σας. Μισή ώρα μετά το γεύμα, μια μέρα που επικρατεί ησυχία στο σπίτι, πριν από τον μεσημεριανό ύπνο, το βράδυ λίγο πριν κοιμηθεί είναι ιδανικές ώρες, καθώς σε ένα αεικίνητο βρέφος ποτέ δεν αρέσει να κάθεται ακίνητο. Καθώς ξεφυλλίζετε το βιβλίο, δείχνετε με το χέρι σας ό,τι βλέπετε στις εικόνες και ενθαρρύνετέ το να κάνει και εκείνο το ίδιο. Μέρα με τη μέρα, τα περισσότερα νήπια αναγνωρίζουν και δείχνουν όλο και περισσότερα πράγματα στις εικόνες των βιβλίων.

Φτιάξτε ένα κουτί για τα βιβλία

Τοποθετήστε μερικά χαρτονένια βιβλία τα οποία καθαρίζονται εύκολα μέσα σε ένα κουτί και αφήστε το μέσα στο δωμάτιο όπου παίζει το νήπιο. Η ιδέα αυτή κάνει την «ανάγνωση βιβλίων» μια δραστηριότητα την οποία τα παιδιά απολαμβάνουν καθημερινά. Σιγουρευτείτε ότι το κουτί που έχετε επιλέξει είναι γερό και τόσο μεγάλο ώστε ένα νήπιο να μπορεί να πιάσει μόνο του τα βιβλία που έχετε βάλει μέσα. Για να κάνετε το κουτί για τα βιβλία ακόμη πιο ελκυστικό για ένα νήπιο, μπορείτε να το καλύψετε με χαρτί περιτυλίγματος, να γράψετε το όνομά του και να κολλήσετε αυτοκόλλητες φιγούρες.

Χρήσιμες συμβουλές

Ακριβώς επειδή ένα νήπιο είναι σε θέση να μάθει πώς μπορεί να αντλεί χαρά από τα βιβλία, τοποθετήστε μερικά από τα αγαπημένα του μέσα στην κούνια. Είναι πιθανόν να του αρέσει να «διαβάζει» αφού έχει ξεκουραστεί για λίγο ή πριν κοιμηθεί.

Ένα νήπιο είναι πιθανό να γλείψει, να μασήσει ή να δαγκώσει ένα βιβλίο. Ελέγχετε, σκουπίζετε και καθαρίστε τα βιβλία που έχετε σπίτι σας, ανά τακτά χρονικά διαστήματα. Επίσης, πετάξτε όσα, κατά τη γνώμη σας, είναι φορείς πολλών μικροβίων.

Αφήστε την τελευταία λέξη μιας ιστορίας ή ενός τραγουδιού να την πει το παιδί σας. Η ανάπτυξη της δεξιότητας της πρόβλεψης θα βοηθήσει αργότερα στην ανάγνωση.

Κάθε φορά που μετράται παρέα βοηθάτε το παιδί σας να μάθει τους αριθμούς. Ενθαρρύνετέ το να δείχνει ένα ένα τα αντικείμενα στις σελίδες του βιβλίου καθώς μετράτε μαζί.

Αφήστε το να σας μιλήσει για τις εικόνες ή την ιστορία. Οι ερμήνειες που δίνει ένα παιδί δείχνουν το ενδιαφέρον του για το βιβλίο.

Όταν ένα νήπιο ακούει ιστορίες από ένα cd, σπάνια μπορεί να «φωλιάσει» στην αγκαλιά σας και να μοιραστεί ένα βιβλίο μαζί σας. Ωστόσο, τέτοιες ιστορίες είναι πιθανόν να το χαλαρώσουν (και να δώσουν και σε εσάς χρόνο να ετοιμάσετε το φαγητό…).

Όσην ώρα διαβάζετε ένα βιβλίο μαζί με ένα νήπιο, δείχνετέ του τις εικόνες και μιλήστε του για αυτές.

Στα νήπια συχνά αρέσει να κοιτούν εικόνες αντικειμένων, τα οποία είναι σε θέση να αναγνωρίσουν γύρω τους, όπως μεταφορικά μέσα και παιχνίδια.

Δειτε κι εδώ για ονειρεμένες γωνιες διαβασματος στο σπίτι....

http://blogs.babble.com/the-new-home-ec/2011/09/22/20-cool-ways-to-display-childrens-books/?pid=3412#slideshow

http://3.bp.blogspot.com/-GcG6yWhIr6Y/TrCOlaAfsuI/AAAAAAAAAkc/ev2ey24QSI4/s1600/DSC_0442.JPG


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νινα νανα να ζήσετε και να είστε ευτυχισμένοι!!!

Εγώ λατρεύω την Πάρο. Στην Νάξο είχα περάσει μόνο μια μέρα, οπότε δεν έχω πραγματική εικόνα του νησιού.

Τζιτζινα έχει και η μικρή σου παλινδρόμιση? Τί βαθμού? Κάνετε χημειοπροφύλαξη? Η Έλενα έχει 2ου βαθμού.

Πλάκα έχετε με την Σαντορίνη .... μακάρι να μπορέσουμε να πάμε!!!

Καλό απόγευμα!!

Πάω να παραλάβω το μπουμπούκι μου!!!


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα.Ηρθα απο τη δουλεια και με το που με ειδε ο μικρος μου ετρεξε στην αγκαλια μου.Ποσο χαρηκα!Ωστοσο απο χθες βραδυ εκανε δυο φορες 39 πυρετο και λιγω της αντιβιωσης εχουμε λιγακι διαρροια.Εχω μπλεξει!Τουλαχιστον να οερασουν δυο εικσιτετραωρα με αντιβιωση να πεσει ο πυρετος.

Νινα-Νανα,να ζησετε παντα ευτυχισμενοι κι αγαπημενοι.Χρονια Πολλα!με γεια τα καινουρια που σας εφερε ο μπαμπας.Τα μαλλια σου δεν ειναι ισια;Εχεις τελειο κουρεμα παντως!

Lia's mom,δεν το ξερω το μαγαζι.Που βρισκεται ξερεις διευθυνση;

Εμεις γαμο+βαφτιση 1000?χωρις φπα.Αν θελεις σου στελνω τα τηλ του.

Τζιτζινα,καλα απιτελεσματα στην Ειρηνουλα.Ξερετε καποιον γιατρο και θα πατε τοσο μακρυα;

Καλη υπηρεσια για το βραδυ.

Brooke,πως θα την πειτε εσεις τη μικρη σας;

Απουσια στην mammy!

Καλο απογευμα κοριτσακια!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Ευχαριστώ για τις ευχές!!! Να στε καλά!!

Χτες ήταν τρελή μέρα! Πήγαμε και στον φίλο μας τον οδοντιατρο. Έχω κάταγμα στο δόντι αλλά πρέπει να ξεκουραστεί πρώτα το ουλο για να το πασπατεψει οπότε θα πάω την Τρίτη.

Την Πάρο την σκεφτόμουν γιατί είναι πιο κοντά. Πόσες ώρες διαφορά έχει η Ναξος; Brooke εσύ θα ξέρεις ε;

Della δεν είναι ίσια τα μαλλιά μου! Ευχαριστώ για το κουρεμα. Θέλω να κάνω κάτι με το χρωμα.. Κάτι τρελό.. Μου την έχει δώσει.. Μπλε ανταυγειες; :tongue:

Μπλεξατε πολύ με τον πυρετό! Ελπίζω να του περάσει σύντομα!

Εμείς ξεκινάμε (μάλλον ξεκιναω) ετοιμασίες για Θεσσαλονίκη. Άντε να δούμε, έχω και πολύ σίδερο!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!

Νίνα Νάνα η Νάξος έχει διαφορά 1α ώρα από Πάρο.Συγγνώμη που σου απαντάω εγώ και όχι η Βrooke αλλά είμαι από Νάξο και όπως σου είχα ξαναγράψει αν θέλεις πληροφορίες για μαγαζιά και για βιβλιοπωλείο πες μου να σου στείλω σε π.μ.

Βrooke να σας ζήσει η φίλη σου.Αυτό έλειπε να μην πέρναγες ωραία στην Νάξο.Πήγατε και Χώρα?Είχε κόσμο το νησί?Στην Μουτσούνα δεν έχω κάνει ποτέ μπάνιο.1α φορά έχω πάει.Ο δρόμος είναι πολύ επικύνδυνος.Επικίνδυνες στροφές.Δεν μου έκανε αίσθηση να κάνω μπάνιο.

Ντέλλα ειλικρινά λυπάμαι για τον Κωνσταντίνο.Στενοχωριέμαι με αυτά που περνάει.Και περνάτε.

Τζαμίν εσείς κάνετε χημειοπροφυλάξεις?

Το απόγευμα θα πάρουμε τα δείγματα από τις φωτ.

Καλή υπόλοιπη μέρα!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...