Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Lila ki είπε:

      Το έχω περάσει παλαιότερα και ξέρω πως είναι … αλλά το αντιμετώπισα πολύ χαλαρά και με μεγάλη δύναμη απλά και μόνο για να μην με αποτρέψει από την επόμενη προσπάθεια μου… έχεις μια ακόμη βλαστοκύστη πράγμα πολύ πολύ θετικό … όσον αφορά εμένα δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη αλλά έχει ο θεός τι να πω … θα δείξει πραγματικά … δεν ξέρω γιατί να τα περνάμε όλα αυτά … εύχομαι όμως σύντομα να προσπαθήσεις ξανά και μην πτοείσαι … 

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλημέρα!!

Tzamin με πιάνεις αδιάβαστη. Δε μας το ανέλυσαν τόσο το θέμα της παλινδρόμησης. Απλά για ένα χρόνο έπινε το epadoren (σιρόπι) και τώρα πια δε βγάζει καθόλου. Η χημειοπροφύλαξη για ποιο λόγο γίνεται?

Della αντε να του περάσει του μικρούλη σας και να συνέλθει γρήγορα η ψυχούλα μου! Δεν ξέρουμε κάποιον συγκεκριμένα, η παιδίατρός μας είπε να πάμε εκεί.

Nina-Nana μ'αρέσει πολύ το μπλε επάνω σε μαύρο. Θα είναι απίστευτο το αποτέλεσμα!!

Βrooke εγώ της πήρα το ολόσωμο σωσίβιο, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι βολικό. Θα σου πω όταν το χρησιμοποιήσουμε.


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Dimista το ξέχασα ότι είσαι από Νάξο!!!! Ευχαριστώ για την πληροφορία.

Tzitzina η Tzamin εννοεί παλινδρομηση ούρων, νόμιζε ότι είχε ουρολοιμωξη η μικρή σου (συγνώμη για την παρεμβαση κορίτσια). Παλιά τα έβαφα μαύρο-μπλε! Αλλά τώρα είναι κάστανα. Μήπως για να ταιριάζουν οι μπλε ανταυγειες χρειάζεται να τα βαψω μαύρα; (και δε θέλω να μπαίνω σε τέτοια διαδικασία πάλι). Πριν 2 χρόνια είχα κάνει μοβ και λαχανί ανταυγειες κι όσο κι αν ακούγεται κουλο ήταν πολυ ωραία!!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μπήκα για ένα γρήγορο γεια. Είναι ώρα να φύγω από γραφείο. Ανάσα δεν πήρα σήμερα.

Τζιτζίνα παρεξήγηση, νόμισα ότι ενοούσες παλινδρόμιση ούρων (με κατάλαβε η Νινα νανα).

Δήμητρα εμείς κάνουμε χημειοπροφύλαξη από 3,5 μηνών που έπαθε την ουρολήμωξη. Η χημειοπροφύλαξη είναι ουσιαστικά χορήγηση πολύ μικρής ποσότητας αντιβίωσης, κάθε μέρα. Την προφυλάσει από ουρολημώξεις διότι λόγω της παλινδρόμισης ούρων (διάταση νεφρού) είναι επιρεπής.

Νινα νανα κι εγώ είμαι της αλλαγής στα μαλλιά, εγώ θα σου έλεγα λόγω καλοκαιριού να τα ανοίξεις και όχι να τα σκουρίνεις. Τα σκουρένεις από Οκτώβρη. Άνοιξε το χρώμα, και κόψτο κοντό ;).

Della περαστικά γρήγορα. Τον πας σταθμό?

Βροοκε πολύ ωραία η φωτό από Σαντορίνη.

Για μαγιό βρήκα στο amazon με ενσωματωμένο σοσίβιο, όπως επίσης και μαγιό βερμούδα-μακριμάνικο μπλουζάκι ειδικό για προστασία από τον ήλιο. Ίδιου τύπου είδα και στο orchestra & στο imaginarium.

Σας αφήνω

Φιλιά


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λέω και εγώ, τόσο χαλαρά μας το πέρασε η δικιά μας παιδίατρος?? Πάντως για τον υπέρηχο που θα κάνουμε την Τρίτη, έχει όντως σχέση με μια διάταση στο νεφρό και θα δούμε αν έχει μεγαλώσει. Θα σας πω.

Νιna-Nana εμένα θα μου άρεσε πιο πολύ πάνω σε μαύρο, αλλά αυτά είναι γούστα. Λαχανί είχα κάνει και εγώ, για την ακρίβεια χακί, πριν αρκετα χρόνια και ήταν ωραία. Παλιά τα άλλαζα συνέχεια, έχω κάνει τα πάντα εκτός από μαύρο. Έμεινα για κάποια χρόνια σε ανταύγειες και εδώ και ένα τετράμηνο σχεδόν τα έχω όπως με είδατε.

Το σωσίβιο που έβαλες φαίνεται καλό. Και στο κολυμβητήριο χρησιμοποιούσαμε κάτι αφρολέξ "μακαρόνια" που τους βοηθούσαν να επιπλέουν αλλά και να κολυμπούν. Επίσης και η ολόσωμη φόρμα χρειάζεται, ειδικά στην ασπρουλίτσα μου!!

Το απόγευμα θα πάω βόλτα στο πεζόδρομο και θα κοιτάξω και για τα βιβλία που λέγατε.

Η μικρή κάνει όλο και περισσότερα βηματάκια μόνη της. Άντε να δούμε...

Δεν έχω κοιμηθεί καλά και είμαι κομμάτια. Περιμένω πως και πως το βράδυ.

Φιλιά κοριτσάρες!!


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και απο μένα, ευτυχώς είμαι καλύτερα, μάλλον με πιάσανε τα χάπια, σήμερα δούλευα, είχα ένα ραντεβού στο αεροδρόμιο, μόλις σχολασα πήγα στο jumbo για αλλαγές, μετα σούπερ μάρκετ και μετα δουλειές στο σπίτι, τώρα ησυχασα, ανάψαμε και aircondition γιατι έχει αρκετή ζέστη!

Nina-Nana, χρόνια πολλα για την επέτειο σας, ελπίζω να ειναι καλύτερα το δόντι σου ώστε να τελειωσεις άμεσα, τα βιβλία που λέγαμε τα βρήκα στον Χοντο και μάλιστα τα είχε σε προσφορά, της πήρα ένα με ήχους για να δούμε!

Tzitzina και εμείς είχαμε παλινδρομηση άνω του μέτριου και πέρναμε για αρκετούς μήνες το epadoren και το cilotron, όπως επίσης κάναμε και υπέροχους νεφρών για δούμε διαφορα θεματακια, εύχομαι όλα καλα την Τρίτη!

Tzamin ελπίζω να είστε καλύτερα, και εύχομαι να καταφέρετε να πάτε το ταξιδάκι σας!

Della, ελπίζω και εσείς να πηγαίνετε καλύτερα και η αντιβιωση να έφερε αποτέλεσμα, το ζαχαροπλαστειο ειναι στην Νεάπολη Νίκαιας (Βουρνοβα 1) δεν ξέρω αν ειναι κοντα σου.

Dimista, για φωτογραφίες θέλω απλά να τραβήξουν το μυστήριο και να διαλέξω καποιες τις οποίες θα βάλω εγω σε άλμπουμ δεν θέλω ψηφιακό και ένα βίντεο, και τα 600 μου φαίνονται αρκετά, θα δούμε πως θα το κανονισουμε!

Καλο βράδυ και στα υπόλοιπα κορίτσια!!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μετά από πολύ πολύ καιρό. Κάποιες ίσως με θυμούνται, και με κάποιες από εσάς δεν έχω ξαναμιλήσει! Σας διάβαζα όμως όλον αυτόν τον καιρό.

Δεν ξέρω τί να πρωτογράψω μετά από τόσο καιρό, αλλά ελπίζω πλέον να μπαίνω πιο τακτικά.

Περιληπτικά τα νέα μου : Η μικρή μου είναι μια χαρούλα! Πριν από ένα μήνα την ξεκίνησα childminder γιατί τελείωσε η άδειά μου και γύρισα στο διδακτορικό μου. Έχει προσαρμοστεί και νομίζω πως περνάει καλά. Η συγκεκριμένη κοπέλα κρατάει μόνο την κόρη μου και την κόρη της (που είναι 2 μήνες μικρότερη) οπότε έχει πολύ χρόνο να αφιερώσει και στις δύο :D Τις πηγαίνει σε toddler groups, σε πάρκα, σε singing sessions, γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένη!Κι εγώ επιτέλους αρχίζω σιγά σιγά να επιστρέφω στο διάβασμα και την έρευνα, πηγαίνω στο Πανεπιστήμιο και βρίσκω τους ρυθμούς μου.

Ως προς τα υπόλοιπα, αφού έκλεισε τον πρώτο χρόνο άρχισε επιτέλους να τρώει!!!!Το τί τράβηξα δεν λέγεται!!! Να της δίνω όλα τα καλά και να μην τρώει τίποτα. Βέβαια έχει αλλεργία στα γαλακτοκομικά που από ότι ξέρω αυτή η αλλεργία τα κάνει λίγο περίεργα τα παιδάκια στο φαγητό. Εκτός αυτού δεν έφαγε καθόλου αλεσμένα γιατί δεν της άρεσαν, τα ήθελε όλα σε finger food και πλέον μπορεί να τρώει ικανοποιητικές ποσότητες (πιο πριν δυσκολευόταν). Αλλά μετά τα γενέθλιά της έγινε άλλο μωρό, τρώει τρώει και δεν χορταίνει. Δεν έχει περπατήσει ακόμα αλλά τις τελυταίες μέρες στέκεται χωρίς υποστήριξη.

Της αρέσουν πολύ οι βόλτες, οι κούνιες, όταν της τραγουδάω κι όταν την βάζω στο baby carrier και χορεύουμε. Επίσης τρελαίνεται για βιβλία, μπορεί να θέλει να της διαβάζω επί μισή ώρα.

Είδα που λέγατε για βιβλιαράκια, εγώ λατρεύω το the very hungry caterpillar του Eric Carle. Έχει γράψει κι άλλα, είναι όλα πάρα πολύ ωραία, αλλά αυτό είναι αριστούργημα. Δεν ξέρω αν έχει μεταφραστεί στα ελληνικά αλλά εγώ το έχω στα αγγλικά και της το μεταφράζω εκείνη την ώρα. Μένω Αγγλία οπότε όλα τα βιβλία μας είναι στα Αγγλικά. Έχω όμως κι ένα ελληνικό που μου αρέσει πολύ, το λένε η ζούγκλα εκδόσεις Πατάκη κι εικονογράφηση της υπέροχης Marion Billet. Είναι βιβλίο με ήχους, αλλά έχει ένα πολύ ωραίο διακριτικό κουμπάκι στην κοιλίτσα του κάθε ζώου.

Ελπίζω να μην σας ζάλισα, είχα καιρό να γράψω και τα είπα μαζεμένα!Εύχομαι να μιλάμε πιο συχνά. Σας φιλώ!


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...

Καλώς την Julie... πολλές κοπέλες που ξεκινήσαμε μαζί έχουν σταματήσει να γράφουν julie μου. Χάρηκα που έμαθα νέα σας. Τί κάνει η αγαπημένη μου Αγγλία? Θα κάνετε καθόλου διακοπές στην Ελλάδα φέτος? Θα μείνετε μόνιμα εκεί?

Κορίτσια ο άντρας μου φεύγει Δευτέρα για Ιαπωνία :?. Το είχα ξεχάσει. Βέβαια νομίζω γυρίζει Παρασκευή αλλά πάλι τα δυο μας θα είμαστε.

Τα μωράκια σας κοιμούνται όλο το βράδυ? Η δικιά μου ακόμη να ησυχάσει. Αυτό δεν το είχα ζήσει μέχρι τώρα... Εδώ και 20 μέρες περίπου πετάγεται τουλάχιστον 3-4 φορές την νύχτα και σηκώνεται όρθια στην κούνια και κλαίει μέχρι να πάω. Κάθεται στην αγκαλιά μου δύο λεπτα και ξαναμπαίνει στην κούνια και κοιμάται. Είμαι πτώμα, πότε θα σταματήσει αυτό το πράγμα?

Επίσης δεν κάθεται δευτερόλεπτο σε ένα σημείο και απ' όπου περνάει πιάνει πράγματα και τα πετάει κάτω. Αυτό δεν είναι παιδί είναι ο Ταζ. Επίσης έχει αρχίσει και κρύβει πράγματα, σε συρτάρια, κάτω από τα μαξιλάρια του καναπέ, μέσα στην ντουλάπα του μπαμπά της. Εν τω μεταξύ έχει σταθεροποιηθεί πολύ και έχει αρχίσει να τρέχει κιόλας. Όταν τρέχει όμως, σηκώνει τα χέρια ψηλά, με τα χέρια κάτω δεν μπορεί να τρέξει. Όπως καταλαβαίνετε το σπίτι βομβαρδίζεται καθημερινά. Φαντάζομαι όλα τα μωράκια μας κάπως έτσι είναι αφού μαθαίνουν τον κόσμο τώρα, αλλά το τελευταίο διαστημα έχω κουραστεί πολύ. Από τις 6-6.30 το πρωί μέχρι τις 11 το βράδυ, δεν κάθομαι ούτε δευτερόλεπτο. Και τώρα που διακόπτεται και ο ύπνος μου συνέχεια είμαι ζόμπι :shock:. Ο άντρας μου λείπει συνέχεια σε ταξίδια και όταν είναι εδώ δουλεύει ατέλειωτες ώρες, κι εγώ δεν έχω έναν άνθρωπο (εννοώ καμιά γιαγιά, θεία), να μπορώ να την αφήσω έστω 1 ώρα. Συγνώμη για την γκρίνια πρωί πρωί, αλλά ήθελα κι εγώ να τα πω να ξεσκάσω.

Να ρωτήσω την γνώμη σας για κάτι. Επειδή το τελευταίο διάστημα δεν κάθεται στο καρότσι για να πάμε βόλτα και θέλει να περπατάει και να μην της κρατάω ούτε το χέρι, σκεπτόμουν να της πάρω εκείνο το λουράκι που τα δένεις (που είναι σαν του σκύλου), να την έχω μεν ελεύθερη αλλά και σχετικά ασφαλή. Ποιά η γνώμη σας? Το είδα στο internet και φάινεται καλή λύση. Και η ίδια να αισθάνεται μια ανεξαρτησία αλλά να μην κινδυνεύει κι όλας. Πριν κάνω παιδί έλεγα ποτέ δεν θα βάλω στο παιδί μου λουράκι σκύλου αλλά τώρα καταλαβαίνω την πρακτικότητά του.

Λοιπό αυτά προς το παρόν. Σας αφήνω γιατί ξεχάστηκα και έχω και δουλειά. Φιλιά


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Tasmin και εμένα ξυπνάει το βράδυ σηκώνεται όρθια στη κούνια και κλαίει και ή την παίρνω αγκαλιά και ξανά κοιμάται ή της δίνω γάλα, έχω καταλάβει ότι φοβάται για αυτο και κλαίει, επίσης εμένα δεν περπατάει αλλα στο σπίτι την έχω σχεδόν συνεχεια στο πάτωμα όπου μπουσουλαει και απ΄οπου μπορει πιάνεται και σηκώνεται και εμένα στο πέρασμα της πιάνει τα πάντα τα οποία τα βάζει στο στόμα της και τα παραταει, νομίζω ότι αυτα τα φαινόμενα ειναι σύνηθες σε αυτή την ηλικία, πρεπει να κάνουμε υπομονή, οταν δουλεύεις ποιος στην κρατάει;

Οσο για το λουρί επειδη εγω ήμουνα πολυ άτακτη μικρή η μητέρα μου το είχε αγοράσει απο το εξωτερικό και μου το έβαζε και μάλιστα μου είπε να το πάρω και για την μικρη μου όπως και να έχει μπορείς να την ελεγχεις μέχρι να συνηθίσει τις βόλτες περπατώντας !!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Tasmin και εμένα ξυπνάει το βράδυ σηκώνεται όρθια στη κούνια και κλαίει και ή την παίρνω αγκαλιά και ξανά κοιμάται ή της δίνω γάλα' date=' έχω καταλάβει ότι φοβάται για αυτο και κλαίει, επίσης εμένα δεν περπατάει αλλα στο σπίτι την έχω σχεδόν συνεχεια στο πάτωμα όπου μπουσουλαει και απ΄οπου μπορει πιάνεται και σηκώνεται και εμένα στο πέρασμα της πιάνει τα πάντα τα οποία τα βάζει στο στόμα της και τα παραταει, νομίζω ότι αυτα τα φαινόμενα ειναι σύνηθες σε αυτή την ηλικία, πρεπει να κάνουμε υπομονή, οταν δουλεύεις ποιος στην κρατάει;

Οσο για το λουρί επειδη εγω ήμουνα πολυ άτακτη μικρή η μητέρα μου το είχε αγοράσει απο το εξωτερικό και μου το έβαζε και μάλιστα μου είπε να το πάρω και για την μικρη μου όπως και να έχει μπορείς να την ελεγχεις μέχρι να συνηθίσει τις βόλτες περπατώντας !![/quote']

Την πάω σε παιδικό. Την αφήνω 8.30-15.45 περίπου. Δουλεύω 9-15 λόγω μειωμένου ωραρίου, μέχρι τον Φεβρουάριο.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα σας.. πάλι μπαίνω στα πεταχτα από την δουλειά για λίγο γιατί δεν προλαβαίνω ...

Tzamin, αυτα που λες τα μαγιω μπλουζάκια με προστασία τα έχω δει απορω όμως δεν ζεσταινονται τα παιδιά με αυτά; για το λουρί δενξέρω αν θα βολεύει δεν ξέρω και κάποιον που να το έχει χρησιμοποιήσει...δεν ξέρω αν θα το ανέχεται το παιδί ή θα θέλει να το βγάζει αλλιώς δεν το βρίσκω κακό αν είναι κάτι που βοηθάει και λειτουργει...

tzitzina μπράβο για τα βηματάκια σας! Ανυπομονώ να περπατήσει και η δικιά μου βαρέθηκα να τρίβω τα γόνατα για να καθαρίσει η μαυρίλα από το μπουσούλημα!

Lila's mom, εμείς αποφασίσαμε να μην έχουμε φωτογράφο θα βάλουμε 2 φίλους που είναι ερασιτέχνες φωτογραφοι και θα φτιάξουμε μόνοι μας το άλμπουμ μετά...ειναι η πιο οικονομική λύση που βρήκαμε και τα λεφτα του φωτογράφου θα τα δοσουμε για ένα μικρό μεζεδάκι κετερινγκ μέτα ...

julie8, χαρηκα που σε γνώρισα.... το βιβλίο που λές ειναι εκπληκτικό σε εικονογράφηση, το έχουμε κι εμείς στα αγγλικά κυκλοφορεί και στα Ελληνικά λέγεται μια καμπια πολύ πεινασμένη- το έχουμε στο σχολείο... απο τα αγαπημένα μας!

Kabia.jpg

Αφού διαβάζετε στα Αγγλικά απο τα αγαπημένα μας βιβλία στα Αγγλικά είναι το where is th green sheep και το dear zoo

images?q=tbn:ANd9GcSqJ7wbX9b2wkXgOsqhAIxPdtRPbmSwp6zYvJuyVnfJrZpfG1YCSg

images?q=tbn:ANd9GcQxUNDp8xE0tH3q_EnwaEKOFCaSuDZcWPJJEHUh9fLHXv8nitJx2g

γενικά η μικρή μου λατρεύει τα βιβλία, τωρα εχει αρχίσει και μας τα φέρνει να της τα διαβάσουμε τελευταια μας λατρεία ο Ελμο και τα τραγουδάκια του και τα βιβλια του...

φιλιά θα τα πούμε αργότερα αν προλάβω!!!!


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites

julie8, κοίτα και αυτό είναι το επισημο σαίτ του Ερικ Καρλ του σγγραφέα της πολύ πεινασμένης κάμπιας...http://www.eric-carle.com/home.html

μπορείς να ακούσεις τον συγγραφέα να διαβάζει ο ίδιος το βιβλίο του!


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...

Καλώς την Julie... πολλές κοπέλες που ξεκινήσαμε μαζί έχουν σταματήσει να γράφουν julie μου. Χάρηκα που έμαθα νέα σας. Τί κάνει η αγαπημένη μου Αγγλία? Θα κάνετε καθόλου διακοπές στην Ελλάδα φέτος? Θα μείνετε μόνιμα εκεί?

Κορίτσια ο άντρας μου φεύγει Δευτέρα για Ιαπωνία :?. Το είχα ξεχάσει. Βέβαια νομίζω γυρίζει Παρασκευή αλλά πάλι τα δυο μας θα είμαστε.

Τα μωράκια σας κοιμούνται όλο το βράδυ? Η δικιά μου ακόμη να ησυχάσει. Αυτό δεν το είχα ζήσει μέχρι τώρα... Εδώ και 20 μέρες περίπου πετάγεται τουλάχιστον 3-4 φορές την νύχτα και σηκώνεται όρθια στην κούνια και κλαίει μέχρι να πάω. Κάθεται στην αγκαλιά μου δύο λεπτα και ξαναμπαίνει στην κούνια και κοιμάται. Είμαι πτώμα, πότε θα σταματήσει αυτό το πράγμα?

Επίσης δεν κάθεται δευτερόλεπτο σε ένα σημείο και απ' όπου περνάει πιάνει πράγματα και τα πετάει κάτω. Αυτό δεν είναι παιδί είναι ο Ταζ. Επίσης έχει αρχίσει και κρύβει πράγματα, σε συρτάρια, κάτω από τα μαξιλάρια του καναπέ, μέσα στην ντουλάπα του μπαμπά της. Εν τω μεταξύ έχει σταθεροποιηθεί πολύ και έχει αρχίσει να τρέχει κιόλας. Όταν τρέχει όμως, σηκώνει τα χέρια ψηλά, με τα χέρια κάτω δεν μπορεί να τρέξει. Όπως καταλαβαίνετε το σπίτι βομβαρδίζεται καθημερινά. Φαντάζομαι όλα τα μωράκια μας κάπως έτσι είναι αφού μαθαίνουν τον κόσμο τώρα, αλλά το τελευταίο διαστημα έχω κουραστεί πολύ. Από τις 6-6.30 το πρωί μέχρι τις 11 το βράδυ, δεν κάθομαι ούτε δευτερόλεπτο. Και τώρα που διακόπτεται και ο ύπνος μου συνέχεια είμαι ζόμπι :shock:. Ο άντρας μου λείπει συνέχεια σε ταξίδια και όταν είναι εδώ δουλεύει ατέλειωτες ώρες, κι εγώ δεν έχω έναν άνθρωπο (εννοώ καμιά γιαγιά, θεία), να μπορώ να την αφήσω έστω 1 ώρα. Συγνώμη για την γκρίνια πρωί πρωί, αλλά ήθελα κι εγώ να τα πω να ξεσκάσω.

Να ρωτήσω την γνώμη σας για κάτι. Επειδή το τελευταίο διάστημα δεν κάθεται στο καρότσι για να πάμε βόλτα και θέλει να περπατάει και να μην της κρατάω ούτε το χέρι, σκεπτόμουν να της πάρω εκείνο το λουράκι που τα δένεις (που είναι σαν του σκύλου), να την έχω μεν ελεύθερη αλλά και σχετικά ασφαλή. Ποιά η γνώμη σας? Το είδα στο internet και φάινεται καλή λύση. Και η ίδια να αισθάνεται μια ανεξαρτησία αλλά να μην κινδυνεύει κι όλας. Πριν κάνω παιδί έλεγα ποτέ δεν θα βάλω στο παιδί μου λουράκι σκύλου αλλά τώρα καταλαβαίνω την πρακτικότητά του.

Λοιπό αυτά προς το παρόν. Σας αφήνω γιατί ξεχάστηκα και έχω και δουλειά. Φιλιά

Γεια σου Tzamin μου!Καλώς σε (ξανά)βρήκα!

Η Αγγλία μια χαρά, ο καιρός είναι λίγο χάλια ακόμα :( Θα έρθουμε Ελλάδα για ένα μήνα περίπου, να κάνουμε και τη βάφτιση. Κατα τ'άλλα δεν έχουμε αποφασίσει αν θα μείνουμε μόνιμα, σε 4 χρόνια θα πρέπει να αποφασίσουμε (που θα τελειώσει η άδεια του άντρα μου από την Ελλάδα, στην Αγγλία έχει πάντως μόνιμη δουλειά).

Αυτό με τον ύπνο μήπως είναι δοντάκια? Εμένα συνήθως ξυπνάει μία φορά γύρω στις 6, της δίνω γάλα και κοιμάται για λίγο ακόμα. Όταν βγάζει δόντια μπορεί να ξυπνήσει και 8 φορές να σηκώνεται στην κούνια και να κλαίει μέχρι να πάω.

Σε καταλαβαίνω που νιώθεις τόσο κουρασμένη. Φαντάζομαι κάπως έτσι είμαστε λίγο πολύ όλες μας, δεν ξέρω αν σε παρηγορεί αυτό!Αλλά σε εσένα το ότι λείπει κι ο άντρα σου το κάνει πιο δύσκολο (όχι μόνο πρακτικά αλλά και ψυχολογικά φαντάζομαι). Εύχομαι τουλάχιστον το βραδινό ξύπνημα να περάσει σύντομα!!

Για το λουράκι δεν μου φαίνεται κακή ιδέα, εδώ είναι πάρα πολύ δημοφιλές!


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας.. πάλι μπαίνω στα πεταχτα από την δουλειά για λίγο γιατί δεν προλαβαίνω ...

Tzamin, αυτα που λες τα μαγιω μπλουζάκια με προστασία τα έχω δει απορω όμως δεν ζεσταινονται τα παιδιά με αυτά; για το λουρί δενξέρω αν θα βολεύει δεν ξέρω και κάποιον που να το έχει χρησιμοποιήσει...δεν ξέρω αν θα το ανέχεται το παιδί ή θα θέλει να το βγάζει αλλιώς δεν το βρίσκω κακό αν είναι κάτι που βοηθάει και λειτουργει...

tzitzina μπράβο για τα βηματάκια σας! Ανυπομονώ να περπατήσει και η δικιά μου βαρέθηκα να τρίβω τα γόνατα για να καθαρίσει η μαυρίλα από το μπουσούλημα!

Lila's mom, εμείς αποφασίσαμε να μην έχουμε φωτογράφο θα βάλουμε 2 φίλους που είναι ερασιτέχνες φωτογραφοι και θα φτιάξουμε μόνοι μας το άλμπουμ μετά...ειναι η πιο οικονομική λύση που βρήκαμε και τα λεφτα του φωτογράφου θα τα δοσουμε για ένα μικρό μεζεδάκι κετερινγκ μέτα ...

julie8, χαρηκα που σε γνώρισα.... το βιβλίο που λές ειναι εκπληκτικό σε εικονογράφηση, το έχουμε κι εμείς στα αγγλικά κυκλοφορεί και στα Ελληνικά λέγεται μια καμπια πολύ πεινασμένη- το έχουμε στο σχολείο... απο τα αγαπημένα μας!

Κι εγώ χάρηκα πολύ!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για τα βιβλία που μου πρότεινες!Το dear zoo το έχουμε, αλλά το άλλο θα το προμηθευτώ σύντομα!!Σε ευχαριστώ πολύ και για το λινκ του συγγραφέα, δεν το είχα χαμπάρι ότι υπήρχε κάτι τέτοιο!!!Τέλειο!!!!

ΚΙ εμάς αυτό ακριβώς κάνει, μας φέρνει στα πόδια μας το βιβλίο που θέλει να της διαβάσουμε, μάλιστα αν πάρεις να της διαβάσεις άλλο από αυτό που θέλει τσαντίζεται χαχαχαχαχα!


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!

Julie 8 χαίρομαι που ξαναγύρισες!Χάρηκα πολύ που έμαθα νέα σου.

Τζαμίν ο δικός μου είναι μεγάλος υπναράς.Τους 3 πρώτους μήνες μας ξενύχταγε και μετά τους 3 μήνες κοιμάται σερί μέχρι τις 7.30 που θα ξυπνήσει για το γάλα και μετά θα ξανακοιμηθεί μέχρι την ώρα της φρουτόκρεμας.Επίσης κοιμάται κάθε μεσημέρι.Όσες φορές έχει βγάλει δόντια δεν μας έχει ξενυχτήσει ποτέ, τα μεσημέρια τον πιάνει ο πόνος.Αυτό με το λουρί που έγραψες το έχω δει στο Μουσείο που δούλευα.Ερχόντουσαν γονείς με τα παιδιά τους και τους είχαν λουρί και δεν μου άρεσε καθόλου που τα έβλεπα έτσι τα παιδάκια.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...