Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Στην αρχή απλά είδαμε την καρδιά και λέει η γιατρός κάτσε μπασ και ακούσουμε αλλά δεν και λέει κάτσε άλλη μια φορά και απλά έκανε 3 φορές νταβ νταβ νταβ τίποτε άλλο δεν ξέρω άγχος γενικά αν θα πάει καλά η αν έχει χρωμόσωμα μετά άγχος που γράφει 5 εβδομάδων και 1 ημέρας. Γενικά ένα άγχος στο Δαφνί με βλέπω αχααχαχαχα. Η γιατρός λέει δεν έχει ακούσει ξανά καρδιά σε 5+1 τόσο νωρίς. Ελπίζω να μην το πείραξε το μωράκι που προσπαθήσαμε να το ακούσουμε. Νομίζω ότι δεν είχα ποτέ στην ζωή μου τόσο άγχος σε καμία εμβρυομεταφορα σε τίποτα βασικά αχααχαχαχα 

      Πότε έκανες τον υπέρηχο και πότε θα κάνεις ξανά 

      Έχω την φωτογραφία από τον υπέρηχο στο ψυγείο και του μιλάω γενικά του τρελού είμαι αχααχαχαχα 

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Aγαπημένα μας τραγούδια Elmo...

για βιβλία εμείς αγοράζουμε από εδώ... δες έχει άπειρα και με δωρεαν μεταφορικά...http://www.bookdepository.co.uk/search?searchTerm=elmo&search=search...

Εχουμε παραγγείλει 3 δεν έχουν έρθει ακόμα!


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Lila's mom ωραία ιδέα οι μαράκες και πολύ καλή τιμή.... ομως εγω δεν θα έχω παιδάκια στην βάπτιση σχεδόν κανένα θέλω μια μπομπο για μεγάλους κυρίως... και αφού θα το κάνω το έξοδο ψάχνω κάτι προτότυπο που θα μείνει....καμιά ιδέα


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Aγαπημένα μας τραγούδια Elmo...

για βιβλία εμείς αγοράζουμε από εδώ... δες έχει άπειρα και με δωρεαν μεταφορικά...http://www.bookdepository.co.uk/search?searchTerm=elmo&search=search...

Εχουμε παραγγείλει 3 δεν έχουν έρθει ακόμα!

Το πρώτο και το τρίτο της αρέσουν και της μικρής μου αλλα το δεύτερο ποτέ δεν το συμπαθησε.

Της αρέσουν επίσης αυτά:

Καλά μιλάμε τα βιβλία παίζει και να τα πάρω όλα! Χαχα, μπράβο Brooke, ευχαριστώ!!!!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοπέλες...

Έχει πλακώσει δουλειά και δεν προλαβαίνω λέμε... Σήμερα ήμουν από το πρωί σε ένα γραφείο στην Ομόνια και μόλις μπήκα γραφείο. Πλησιάζει ένα μεγάλο συνέδριο που κάνω και έχω πήξει.

Μαντέψτε ποιός είναι εφορευτική επιτροπή..... ο γκαντέμης φυσικά :evil: - εγώ δηλαδή. Μαντέψτε ποιός δεν θα εμφανιστεί στο εκλογικό κέντρο.... εγώ φυσικά. Ας έρθει η αστυνομία να με πάρει δεν με νοιάζει.... Είναι λέει υποχρέωσή σου να το κάνεις.... και οι υποχρεώσεις που έχει το κράτος απέναντί μου γιατί καταπατούνται εδώ και χρόνια? Είμαι που είμαι τσίτα τελευταία... θα σκοτώσω κανέναν από αυτούς τους τύπους και θα με δείτε στην τηλεόραση ..... και μου πάει το γυαλίιιιι.....:D, έχω πολύ φωτογένεια :tongue:.

Lila's mom δεν ζήτησα τίποτα από τον άντρα μου γιατί τα τελευταία δύο χρόνια την Ιαπωνία την έχει κάνει Παγκράτι-Κολιάτσου, οπότε εκτός του οτι μου έχει φέρει πολλά πράγματα, την έχω συχαθεί κι όλας. Άσε που τελευταία έχω μια ταλαιπωρία από κάτι Γιαπωνέζους που θα έρθουν στο Συνέδριο και έχω συχαθεί και τους Γιαπωνέζους....

Della έχει συνηθίσει το καημένο που φεύγει ο μπαμπάς της και πέρνει τα τηλεκοντρόλ τα βάζει στο αυτί για τηλέφωνο (γιατί δεν της δίνω το τηλέφωνο) και λέει μπαμπάαα... το καημένο.

Julie κι εμάς όταν μας βλέπει να αγκαλιαζόμαστε τρέχει να την πάρουμε κι αυτή αγκαλιά. Δεν διώχνει όμως κανέναν. Απ'όταν ήταν πολύ μωρό 1-2 φορές την μέρα κάνουμε group hug (αγκαλιαζόμαστε και οι τρεις και φιλάμε ο ένας το άλλο). Οπότε όταν μας βλέπει να αγκαλιαζόμαστε και να φιλιόμαστε νομίζει ότι είναι η ώρα για group hug και τρέχει.

Νινα νανα έγκυος δεν είμαι, θα περιμένω τα αποτελέσματα των εκλογών για να αποφασίσω αν θα κάνω άλλο παιδί :tongue:. Κι εγώ της πήρα χτες το προβατάκι από την βιβλιοκίνηση και όλο το απόγευμα έπαιζε με αυτό.

Φιλάκια τα ξαναλέμε


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Tzamin τί ωραία ιδέα η group hug!!!!!Κι όντως, τώρα που το θυμήθηκα, καλά σου λέει η arma, η Έλενα είναι κούκλα!!!!Την βλέπω στο fb και χαζεύω κάθε φορά!!Επίσης (άσχετο) αλλά έχω φάει κόλλημα με τον κάδο σας στην κουζίνα (φαίνεται σε μία φωτογραφία), θέλω έναν ίδιο!

Nina-Nana όποτε θέλεις ρώτα με ό,τι θες για την αλλεργία.

Brooke περιμένω από μέρα σε μέρα να μου έρθει το βιβλιαράκι που μου πρότεινες!Ανυπομονώ να δω πώς θα αντιδράσει η μικρή (έχουμε καιρό να της πάρουμε κάποιο καινούριο βιβλίο).

Αχ αυτές τις μέρες μου φαίνεται πως έχει μεγαλώσει απότομα το μωρό μου!Έχει γίνει πιο ανεξάρτητη, παίζει μόνη της κάποιες φορές (που πριν μια εβδομάδα δεν υπήρχε περίπτωση να κάτσει να παίξει μόνη της-στην καλύτερη περίπτωση ήθελε να κάθομαι δίπλα της να την κοιτάζω που παίζει :shock:). Σήμερα έπαιξε με νερό κι άμμο στην childminder και μου είπε πως ήταν πολύ χαρούμενη, γενικά έχει τα κέφια της αυτές τις μέρες :D


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nina-Nana σπουδάζω μαθηματικά. Σήμερα έπαθα κατάθλιψη που πήγα στο γραφείο, είμαστε 5 άτομα κανονικά αλλά σήμερα ήμουν μόνη μου όλη μέρα και κάπως μου ήρθε. Καλά και που είναι οι άλλοι ο καθένας πάνω από ένα βιβλίο ή έναν υπολογιστή είναι αλλά τουλάχιστον νιώθεις μια συντροφικότητα :tongue:


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites

Νινα-Νανα είχε έκζεμα από τον 6ο μήνα που άρχισε να πίνει φόρμουλα, αλλά δεν είχαμε καταλάβει ότι ήταν από το γάλα!Είχαμε κάνει τα πάντα για να αντιμετωπίσουμε το έκζεμα αλλά δεν έφευγε με τίποτα. Ώσπου πριν το Πάσχα έπαθε μια φοβερή δυσκοιλιότητα για πάνω από ένα μήνα που δεν περνούσε με τίποτα. Έτρωγε άπειρα φρούτα, δαμάσκηνα, φαγητά με ίνες, τίποτα!Η γιατρός μας είπε τελικά πως μπορεί να φταίει το γάλα και το αλλάξαμε σε υποαλλεργικό. Το έκζεμα εξαφανίστηκε αμέσως, και η δυσκοιλιότητα σταδιακά. Τώρα είναι εντελώς καλά! Όμως αν κατά λάθος φάει κάτι που περιέχει γάλα (πχ κάτι απ'έξω) αμέσως βγάζει έκζεμα. Δεν είμαι σίγουρη αν είναι αλλεργία ή δυσανεξία να σου πω την αλήθεια. Τώρα τρώει τα πάντα εκτός από γαλακτοκομικά, της δίνουμε soya yogurt κι ακόμα πίνει υποαλλεργικό γάλα σε φόρμουλα. Δεν έχουμε αποφασίσει αν θα της δώσουμε φρέσκο soya milk ή rice milk ή αν θα δοκιμάσουμε goat's milk. Δυστυχώς δεν θηλάζω πια κι αυτό δυσκολεύει την κατάσταση με το γάλα!Εσείς πώς το καταλάβατε? Ακολουθείς κάποια συγκεκριμένη δίαιτα στη μικρή?

Σε έκανα add στο fb;)


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω διαβάσει πως τα μωράκια με αλλεργίες και δυσανεξίες μπορεί να είναι πολύ δύσκολα στο φαγητό, να παθαίνουν κρίσεις θυμού ενώ τρώνε, να μην τρώνε καλά κτλ. Και πραγματικά η δικιά μου όσο έπαιρνε αγελαδινό γάλα ήταν λίγο-πολύ έτσι, τώρα που το έχουμε κόψει έχει γίνει άλλος άνθρωπος (ευτυχώς γιατί ήταν πάρα πολύ ψυχοφθόρο). Εσένα πώς είναι στο φαγητό?


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites

μολις κοιμήθηκε....Αλληλούια!!!!με πέθανε στο τρέξιμο...τι ένέργεια θεε μου... και μετα το τρέξιμο της δουλειάς τι άλλο θέλω.... Παιξαμε με το νερό, διαβάσαμε, παιχνίδι με μουσικά όργανα, ταισαμε το περιστεράκι μας- το βγάλαμε και από το κλουβί και το άρπαξε το ερμο το ζωντανό καρδιακό έπαθε κι αυτή γελούσε!!! και εξάσκηση μικρά βηματακια καναμε (μεχρι 2 φτάνει) φαγαμε, μπανιο και ύπνο... νοκ άουτ δεν κάνω τίποτα ούτε σιδερο ουτε μάζεμα θα τα αφήσω όλα έτσι είμαι πτώμα....

Tzamin ακούγεσαι έξω φρενών.... και αν αρνηθείς δηλαδή επειδή έχεις μωρό και δεν μπορείς να λείψεις τόσες ώρες τι θα γίνει;... δεν νομίζω να έχεις κυρώσεις... κάνετε μια group hug θα νιωσεις καλύτερα!!!!!

Νινα-νανα ευχααριστώ για τα τραγουδάκια θα τα βάλω στην playlist μας θα σου πως εντυπώσεις μόλις της τα βάλω να τα ακούσει.... ωραία γιατί είχα βαρεθεί αυτα που ακούμε... τα έχουμε και σε cd για το αυτοκίνητο έχω κάνει ώρες οδήγησης με Elmo songs!!!! κιεγώ έβλεπα πολύ sesame street μικρή αλλά δεν τον θυμάμαι τον Ελμο... Υπήρχε τότε; δεν θυμάμαι....αντιθέτως θυμάμαι τον Κέρμιτ, Μπέρτ, ΕΡνυ, Κούκι μονστερ... Ελμο όχι!!!!

julie8 κι εγώ έτσι νιώθω ότι έχει μεγαλώσει πολύ , δεν έιναι πια μωρο επικοινωνείς τόσο έυκολα μαζί της, παιζουμε, ανταποκρίνεται τόσο καλά , κατανοει τόσα πολλά... την αγαπώ και την θαυμάζω καθε μέρα όλο και περισσότερο! θα σου στείλω το προφιλ μου στο fb να με δεις κι εμένα... φιλάκια


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας και από μένα!Τι κάνετε?

Νίνα Νάνα το ίδρυμα Θεόφιλος είναι στο Γαλάτσι και εκτός από ρούχα δέχονται και τρόφιμα,βιβλία,έπιπλα ,κομπιούτερ και βιβλία.Το Γαλάτσι αν σου είναι μακριά μπες στο google και γράψε που μπορώ να δώσω τα ρούχα μου και θα σου βγάλει πολλά ιδρύματα.Αν όμως προτιμάς Γαλάτσι πες μου να σου στείλω σε πμ την διεύθυνση.Νίνα Νάνα μπράβο για την μικρούλα σου που έφτασε 8 κιλά.Κοντεύει να φτάσει τον δικό μου που είναι 8300.Τα αδύνατα κοριτσάκια μου αρέσουν πολύ.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Τζαμίν το προβατάκι μου εννοείς του Σαββάλα?Και μεις του το πήραμε το Σάββατο.Θέλω να του πάρω και άλλο του Σαββάλα.Έχει ωραία βιβλία.

Julie μπράβο που πήγε καλά η συνάντηση με τον καθηγητή σου.Σκέφτεσαι να γίνεις καθηγήτρια μαθηματικών?Θα κάνεις και μεταπτυχιακό?

Ντέλλα με γεια αυτά που αγόρασες!Ωραίο χρώμα το φόρεμα που πήρες.Κάτι άσχετο πώς ήταν το νυφικό σου?Ήθελα να σε ρωτήσω όταν έγραφες για τον γάμο-βάπτιση και όλο το ξέχναγα.

Brooke έχει ξεκινήσει να κάνει βηματάκια μόνη της ?Μπράβο!Ο δικός μου έμεινε μόνο.

Τζιτζίνα χαίρομαι πολύ που πήγαν όλα καλά με τον υπέρηχο.

Καλό βράδυ σε όλες!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!

dimista γλυκά τρώμε κάθε μέρα, αλλά ο καλός μου φτιάχνει όποτε βρει χρόνο. Η τελευταία του δημιουργία πήρε και τα ''εύσημα'' από την σελίδα του Παρλιάρου στο φβ! :D

Νινα -νανα και tzasmin το είδατε ε?

Στείλτε καλέ όποια άλλη έχει πμ για το φβ!

julie και della πραγματικά είναι τέλεια εικόνα όταν βλέπεις τα παιδιά σου να παίζουν μαζί!Κάτι τέτοιες στιγμές ξεχνάς και κούραση και ξενύχτια και όλα και νιώθεις να πετάς στα ουράνια!

tzasmin μου νομίζω ότι σήμερα δαγκώνεις!:tongue: Δεν μου είπες την θες την ζώνη να στην στείλω για την μικρή αν την έχω?Για την εφορευτική πρέπει να έχεις χαρτί από γιατρό για να μην έχεις κυρώσεις. Και να έχεις βέβαια θα το ελέγξουν. Το ξέρω γιατί στις προηγούμενες εκλογές το έκανε ένας γνωστός και του το είπε ο γιατρός που του έγραψε το χαρτί.

brooke όταν θα νιώσει η έτοιμη η μικρή σου θα περπατήσει και μετά ποιος την πιάνει! Καλή ξεκούραση!

Νινα-νανα ενδιαφέρεσαι για συνταγές για να φτιάχνεις εναλλακτικά πράγματα χωρίς γαλακτοκομικά? Η κουνιάδα μου στο νηπιαγωγείο είχαν συνάντηση με ωμοφάγους και τους έδωσαν νομίζω διάφορες ιδέες. Εκείνη έφτιαξε γάλα από αμύγδαλα μόνη της και μάλιστα αυτό που περίσεψε το έκανε λέει πίλινγκ. Τεσπα, σε ρωτάω αν θες να σου την ρωτήσω να σου γράψω καμιά ιδέα μιας και δεν τρώτε γαλακτοκομικά.

Δεν ξέρω αν το γνωρίζετε αλλά το έμαθα σήμερα και σας το βάζω κι σε εσάς. Είναι φαρμακείο και έχει πολύ φθηνότερες τιμές, τουλάχιστον σε αυτά που πέρνω εγώ και έχει μεγάλη ποικιλία.http://www.pharmacy4u.gr/index.php?language=gr

Καλό βράδυ σε όλες! Ευχομαι τα νινάκια μας να κοιμηθούν όοοοοοολη νύχτα ήρεμα!(..λέμε και κανα αστείο να περνάει η ώρα..:lol: )


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Nina-Nana θέλω να κάνω like σε όλες τις φωτογραφίες της κούκλας σου!!!!Είναι απίστευτη!!!!!!Έχω λιώσει μπροστά στην οθόνη...

dimista μου μακάρι να ήξερα τί θέλω να κάνω μετά (και τί θα μπορέσω να κάνω έτσι που είναι τα πράγματα). Έχω κάνει το μεταπτυχιακό μου και τώρα είμαι στο διδακτορικό (μην με ρωτήσεις τι το ήθελα, ειδικά στα θεωρητικά μαθηματικά, μάλλον είμαι άρρωστη).

Brooke θα σε κάνω κι εσένα add!Έτσι ακριβώς όπως το περιγράφεις είναι, δεν θα μπορούσα να το πω καλύτερα!Τί όμορφες δραστηριότητες που κάνεις με την κόρη σου!!!Έχετε στάνταρ πρόγραμμα κάθε μέρα? Κάνετε συχνά καινούρια πράγματα?

Κορίτσια αναρωτιέμαι πόσα ερεθίσματα είναι οκ να της προσφέρω της κόρης μου, ώστε από τη μία να μην βαριέται αλλά από την άλλη να μην είναι σε υπερδιέγερση. Για πείτε τις απόψεις σας!

Brooke, το περιστεράκι τα είδε όλα σήμερα ε???


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...