Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 23 minutes ago, Σποράκι said:

      Κορίτσια χρόνια πολλά!!! Χρόνια πολλά σε όσες είναι ήδη μανούλες, σε όσες θα είναι σύντομα και σε όλες εμάς που ακόμα προσπαθούμε και αργά ή γρήγορα θα γίνει! Μας αξίζει 🥰

      Χρόνια πολλά με υγεία !!! Να πραγματοποιηθούν όλα σου τα όνειρα και όλων τον γυναικών φυσικά !!!! Σύντομα να πετάς σε πελάγη ευτυχίας ! 

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!

Πολυ ζεστη σημερα...

Arma εχεις δικιο οταν τα βλεπεις να παιζουν μαζι τα παιδακια ειναι να λιωνεις!Εγω το εβλεπα με τα μεγαλα αλλα τωρα οταν βλεπω και τη μικρη να τρεχει απο πισω τους να λεει να τα δικα της και αυτα να "παιζουν" μαζι της λιωνω!!!

Julie και Brooke σας στελνω pm να με βρειτε στο fb.

Μηπως πρεπει να κανονισουμε καμια συναντηση???Brooke η ιδεα σου νομιζω οτι ειναι τελεια για να συναντηθουμε στο σταθμο σου.Ειναι ενας χωρος ασφαλες για τα ζουζουνια μας γιατι πλεον σε καφετερια δε νομιζω να μας αφησουν να καθισουμε καθολου θα τρεχουμε γυρω γυρω!

Καλο βραδυ!


QWrRp3.png

pw3Zp3.png

eJhDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια...

Εμείς σήμερα κοιμηθήκαμε πολύ καλά :D. Άλλος άνθρωπος αισθάνομαι. Ωραίο πράγμα ο ύπνος.

Δήμητρα το βιβλίο είναι "ΜΠΕ! Το προβατακι" εκδόσεις Μινωας.

Julie & Arma ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για την Έλενα. Το μωρό μου το λατρεύω και φυσικά μου φαίνεται το πιο όμορφο μωρό στον κόσμο (κουκου βα...), ε τί να κάνουμε όμως τα νούμερα άλλα λένε. Η περίμετρος του κεφαλιού της ήταν από τότε που γεννήθηκε στο όριο να βγει από τις καμπύλες. Τα κιλά της επίσης. Σήμερα έχουμε γιατρό και θα σας πω πού βρισκόμαστε. Πάντως εγώ στο σπίτι την ζυγίζω από 10,7-11,2 κιλά :oops:. Είναι φαγανό το πουλάκι μου. Χτες έφαγε το γιαουρτάκι μόνη της με το κουτάλι. Δεν έγινε χαμός, γιατί φυσικά δεν αφήνουμε μπουκιά να πάει χαμένη. Μερικές φορές την φωνάζω Χουχού. Την θυμάστε την γυναίκα του Ποκοπίκο στον Ταρζάν? Μια χοντρούλα Πυγμαία, με κοντά πόδια, μεγάλη κοιλιά και ένα κοτσιδάκι στην κορυφή του κεφαλιού? Αφού μου την θυμίζει, τί να κάνω τώρα? :tongue:

Julie τον κάδο τον έψαξα πολύ. Επειδή έχω ενιαίο κουζινοσαλόνι, ήθελα έναν ωραίο κάδο με χρώμα γιατί όλος ο χώρος είναι άσπρο γκρι.

Arma μου σε ευχαριστώ πολύ για την ζώνη, αλλά δεν θα την χρησιμοποιήσω τελικά γιατί ο άντρας μου δεν την θέλει καθόλου.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!,

Tzamin πολυ ωραία περιγραφή έκανες στην κόρη σου!!!! :P:p:p:p:p:p:p:p Πολυ γέλιο!!!

Με τις εκλογές είχα διαβάσει κάπου ότι δεν τρέχει και τίποτα αλλα θα ρωτήσω τον αδερφό μου που είναι δικαστικός αντιπρόσωπος εκεί τι χαρτι πρέπει να πας. Πάντως ούτε εγώ θα πήγαινα, δεν είμαστε καλά, εδώ καλα καλα να ψηφίσω δε θέλω.. Το εκλογικό αποτέλεσμα το περιμένω κι εγώ όχι για να ξέρω για παιδι αλλα αν θα αλλάξω χώρα... :tongue:

Julie ευχαριστώ για τα καλα σου λόγια! Κι η δικιά σου είναι μια γλυκα!!!

Εμένα η δικιά μου δεν έχει εκτεθεί η ίδια στα γαλακτοκομικά αλλα εμφάνισε συμπτώματα αλλεργίας στα γαλακτοκομικα που καταναλωνα εγώ. Είχε βλεννες και ιχνη απο αίμα στα κακά. Δεν τρώμε (και οι δυο αφού θηλαζει) τίποτα γαλακτοκομικα και τροφές που περιέχουν κρυφά γάλα (πχ κάποια ψωμιά, μπισκότα, βιταμ, αλλαντικά κτλ), μοσχάρι, κοτόπουλο-αυγό-χοιρινό συμβατικά (μόνο βιολογικά γιατι τα συμβατικά τρώνε γαλακτοκομικα και μοσχάρι) και ψάρι ιχθυοτροφειου (για τον ίδιο λόγο).

Εξετάσεις επιβεβαίωσης δεν έχουμε κάνει (μόνο μαγιερ κοπρανων για το αίμα) αλλα νομίζω πλέον πρέπει να κάνουμε κάτι σαν πρόκληση μέσω εμου.

Πάντως η κόρη σου φαίνεται να έχει ήπια συμπτώματα άρα μπορει να είναι μια απλή δυσανεξια.

Με το φαγητό είναι παρα πολυ δύσκολη κι ολιγοφαγη. Θέλει να τρώει και μόνη της :rolleyes: Αλεσμενα δεν έφαγε σχεδόν καθόλου πάντα ήθελε κομματάκια. Αλλα δυστυχώς δεν τρώει κρέας!! Δεν της αρέσει καθόλου..

Arma ενδιαφερομαι για τις συνταγές!!!

Dimista ευχαριστώ για τις πληροφορίες για τα ιδρύματα. Στείλε αν μπορείς πμ με τα στοιχεία.

Mammy ωραία ιδέα μια συνάντηση. Χτες πήγαμε για καφέ με έναν φίλο κι όλη την ώρα την κυνηγουσα, δεν με άφησε να πιω γουλια!!

Brooke είχα την εντύπωση ότι τα περιστέρια δεν έμπαιναν σε κλουβί!

Νομίζω ο Ελμο υπήρχε απο την αρχή (δεν είμαι σίγουρη) αλλα ο Κερμιτ είναι απο το muppet show (κορυφή κι αυτο).

Εντιτ: Tzamin τώρα που ξαναδιάβασα αυτο που έγραψα για την Έλενα είναι λες και συμφωνώ μαζί σου αλλα δεν εννοούσα αυτο! Ηθελα να γράψω ότι είναι πολυ τέλειο κοριτσάκι (και πολυ πολυ κουλ μωρο). Μια χαρα είναι και στα κιλά της! Ο καδος όντως τέλειος, εμάς είναι μέσα σε ντουλάπι.


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νινα νανα κανονικά θα έπρεπε να συμφωνείς με την περιγραφή γιατί της μοιάζει :tongue:.

Κάδο είχε κι εμένα μέσα στο ντουλάπι αλλά δεν με βόλευε καθόλου το σύστημα και μου έπιανε κι ένα ντουλάπι, οπότε τον έβγαλα και χρησιμοποίησα τον χώρο, και πήρα εξωτερικό κάδο ντιζαϊνάτο :cool:.

Ρώτησε τον αδελφό σου, αν και νομίζω ότι ως δικαστικός αντιπρόσωπος θα πει ότι πρέπει να πάω γιατί αυτοί το τραβάνε το παλούκι όταν δεν εμφανίζεται η εφορευτική.

Στο δωμάτιο της Έλενας η θερμοκρασία είναι 27 βαθμοί. Προς το παρόν δεν έχω τίποτα για δροσιά. Σκέφτομαι να αλλάξω το παράθυρό της (έχει μόνο παράθυρο το δωμάτιο) και να της βάλω σίτα και σιδεριά απ' έξω για να μπορώ να της αφήνω λίγο το πατζούρι ανοιχτό. Όταν είναι ανοιχτό το πατζούρι είναι πολύ δροσερό δωμάτιο. Το παράθυρό της όμως βλέπει στο πλάι της πολυκατοικίας και΄είναι πολύ κοντά στο μπαλκόνι του διπλανού διαμερίσματος που είναι ακατοίκητο. Ακόμη και την ημέρα φοβάμαι να αφήσω ανοιχτό το παράθυρό της. Για πιο άμεση και οικονομική λύση σκέφτομαι ανεμιστήρα οροφής που προστατεύει και από κουνούπια.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και της Ελένης 27-28 βαθμούς έχει το βράδυ. Έχει παράθυρο και μπαλκονοπορτα (είναι ημιυπαιθριος οπότε το γέμισαν παράθυρα). Έχει σιτα και μπορώ να αφήνω το παντζουρι του παραθυρου ανοικτό γιατι είμαστε 3ο όροφο και κάτω έχει αυλή στο ισόγειο με συναγερμό και σκύλαρο.

Κλιματιστικο δε θέλω να βάλω ακόμα γιατι δεν είμαι σίγουρη ότι αυτο θα είναι το μόνιμο δωμάτιο της (φοβάμαι ότι θα έχει κρύο το χειμώνα με τόσα τζάμια κι είναι και βορεινό) κι ίσως κάνω παιδικό το δωμάτιο που τώρα είναι γραφείο αλλα αυτο θα το δω το χειμώνα. Απο την αλλη, το γραφειο εχει πολυ πιο μικρο καλοριφερ κι ειναι πιο σκοτεινο... :rolleyes: Ανεμιστήρα οροφής έχουμε στην κρεβατοκάμαρα και στο γραφείο αλλα μου χαλάει την μόστρα να βαλω στο παιδικό που έχει ένα ωραίο φωτιστικο τώρα :tongue: Αλλα στην ανάγκη θα το κάνω.

Εμένα με έχει βολέψει στο ντουλάπι ο καδος αλλα ο δικός σου είναι σούπερ!!!!

Άντε καλε ότι θέλει ας πει ο αδερφός μου, τι μας νοιάζει;


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για τριήμερο Αίγινα, Νάξο ή Ανδρο; Χμμμ.. Βρήκα προσφορά σε αυτά τη διαμονή για 3 μερες σε πολυ καλή τιμή. Έχει κι αλλα μέρη αλλα είναι πιο μακριά και δε λέει για 3 μέρες.


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για τριήμερο Αίγινα, Νάξο ή Ανδρο; Χμμμ.. Βρήκα προσφορά σε αυτά τη διαμονή για 3 μερες σε πολυ καλή τιμή. Έχει κι αλλα μέρη αλλα είναι πιο μακριά και δε λέει για 3 μέρες.

Πολύ ωραίος κοντινός προορισμός είναι και η Τζιά!!!


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίος κοντινός προορισμός είναι και η Τζιά!!!

Έχεις δίκιο αλλα δεν βρήκα εκεί προσφορά.. :tongue:

Αρχίζω να σκέφτομαι μήπως δεν πάμε Κυθηρα για 8 μέρες και πάμε σε κανένα Κυκλαδονησι που δεν έχουμε παει αλλα προβληματιζομαι γιατι τα Κυθηρα τα ξέρω σαν την παλάμη μου οπότε ξέρουμε ακριβώς που θα κινηθούμε με τη μικρή, που θα φάμε, που θα κολυμπησουμε κτλ. Και τα αγαπάμε φυσικά! Αλλα χρειάζομαι μια αλλαγή..να δω κάτι καινούριο..γι αυτο σκέφτομαι κανένα τριήμερο κάπου, ξέρεις να ανοίξω χάρτες, οδηγούς, τι ωραία!!!!! :tongue:

Θα την κοιτάξω την Τζια (ο άντρας μου έχει παει με το ιστιοπλοϊκό αλλα αν περιμένω να βρω κάπου να μην έχει παει θα πρέπει να ψάξω παρα πολυ).


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

διαβασα συντομα τα νέα σας... δεν έχω κάποιο νέο, η δουλειά με έχει απορροφήσει ...σε 2 εβδομάδες χαλαρώνω πολύ...

Σημερα πήρα επιτέλους τα προσκλητήρια και ξεκινάω μοιρασμα... σήμερα θα γράψω τα ονόματα στον υπολογιστή, θα τα σφραγίσω και ξεκινάω ....

σε 2 εβδομάδες θα κατέβω για μπουμπουνιέρες- δεν προλαβαίνω νωρίτερα...

Αλήθεια όσες βαπτίσατε τα παιδάκια σας τι δώρο κάνατε στην νονά;

Νινα νανα εμείς τέλος του μήνα θα πάμε Τήνο για ένα τάμα που έχω στην Παναγιά... Νάξο μην την χαραμίσεις για 3 ημερο θέλει καμια εβδομάδα για να την γυρίσεις είναι μεγάλο νησι και πολές ώρες πλοίο....Αίγινα ωραία και κοντα, Ανδρος επίσης... και Υδρα ή Πόρο ή Σπέτσες που αγαπώ πολύ!

Το περιστέρι μας είναι ειδική ρατσα για ταχυδακτυλουργούς ( είναι ο άνδρας μου και το εκπαιδεύει για τις παραστάσεις) γι αυτό και στο κλουβί...αν και τις περισσότερες ώρες είναι έξω... όταν βλέπει την κόρη μου ομως πετάει μακριά!!!(ως το κουρτινόξυλο και δεν κατεβαίνει με τίποτα...) δεν είναι το μόνο ζωντανό που δεινοπαθεί και ο σκυλος της αδερφής μου τα ίδια τραβάει ευτυχως αγαπάει τα παιδιά και ανεχεται πολλάααααα....

Σήμερα θα κοιμθώ με κλιματιστικό γιατί εχθές εμεινα ξυπνια από την ζέστη !!!

Αυτά θα τα πούμε το βράδυ.. αν δεν με βάλει για ύπνο η κόρη μου!


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!

Νίνα Νάνα εγώ θα διάλεγα Άνδρο,στο Μπατσί .

Για Νάξο είναι λίγες οι 3 μέρες.Συμφωνώ και με την Brooke που σου είπε για Ύδρα και Σπέτσες.

Βrooke στην νονά της πήραμε λευκόχρυσο κόσμημα για το λαιμό και στον νονό παπουτσάκια.

Τζαμίν γέλασα πολύ με την περιγραφή που έκανες για την κόρη σου.Τον Ταρζάν δεν τον έβλεπα.

Άρμα δεν τα ξέρω αυτά τα προιόντα.

Julie κάνεις διδακτορικό?Μπράβο!Πήγες Αγγλία για σπουδές και έμεινες επειδή γνώρισες τον άντρα σου?

Μάμμυ μόνο εγώ δεν θα κυνηγάω τον δικό μου,γιατί δεν περπατάει ακόμη μόνος του.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Ανδρο έχω παει, στο Μπατσι μείναμε σε κάτι άθλια ενοικιαζόμενα που βρήκαμε τελευταία στιγμή επιτόπου (είχαμε παει λίγο χύμα) που τα είχε ένας περίεργος βρώμικος τύπος που μόλις είχε γυρίσει απο το Περού. Αχ τι ωραία χρόνια ανέμελα!

Λίγο που το συζητήσαμε τώρα λέμε για ένα τριήμερο Αίγινα κι ένα Τζια ή Σίφνο. Θα δώσουμε μια ώθηση στην ελληνική οικονομία :P Εν τω μεταξύ έτσι όπως είναι τα πράγματα μας έχουν κάνει να αισθανόμαστε τύψεις που πάμε διακοπες. :(


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι κι εγω!Μολις κοιμηθηκε ο μικρος και περιμενω το "νομος και ταξη".Σημερα μετα απο πολλες μερες πηγαμε σχολειο.Εκανε τις αρκουδιες του(εκλαιγε και φωναζε)αλλα εφαγε,κοιμηθηκε και επαιξε.Το απογευμα τον πηρα και πηγαμε athens heart και ψωνισαμε απο τιν Σκλαβενιτη.Ηπιαμε καφε(λεμε τωρα-ημουν μια τρελη με ενα ποτηρι στο χερι που κυνηγουσα ενα μωρο).Αντε ,να μπουμε παλι στους φυσιολογικους μας ρυθμους.

Brooke,εμεις με τους κουμπαρους συνεννοηθηκαμε και δεν ανταλλαξαμε δωρα.

Νινα-Νανα,εγω θα προτεινα Ναυπλιο.Οσες φορες κι αν παω δεν το βαριεμαι πιτε.

Julie,χαρας στο κουραγιο σου για το διδακτορικο και το μωρο.Ευγε!

Tzamin,για ανεμιστηρα οροφης που εγραψες,ξερεις τιποτα καλο;

Καλο βραδυ κοριτσια!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα, είχα πολλή δουλεια αυτές τις ημέρες αλλα ευτυχώς δεν δουλεύω αύριο ούτε την Δευτέρα, βέβαια πήγα σούπερ μαρκετ και σε διάφορες άλλες δουλειές και βέβαια έχω να κάνω και άλλες αύριο, η μικρη έμεινε στην θεία μου γιατι η μητέρα μου υποφέρει απο πονους στην μεση και δεν άντεχε να την κρατήσει!!

Tzamin, γέλασα πολυ με την περιγραφή και εγω λέω διαφορα αστεία για την Λίλα μου αλλα το κάνουμε απο αγάπη!!!! Εύχομαι το συνέδριο σου να παει καλα!

Όσον αφορα την θερμοκρασία, το δωμάτιο της ειναι πολυ κρύο τον χειμωνα και ζεστό το καλοκαίρι, της έχω βάλει επιδαπέδιο ανεμιστηρα και παει και λίγη δροσιά απο το aircondition που το έχουμε στο δωμάτιο μας το οποίο ειναι δίπλα παρ΄ολα αυτα μου ξυπνάει απο την ζέστη τότε την παίρνω και την κοιμίζω στο δωμάτιο μας!

Brooke καλο μοίρασμα και εγω εκανα σήμερα δοκιμαστική εκτύπωση και βγήκανε πολυ ωραία, τώρα για το δώρο της νονάς και εγω δεν ξέρω τι να παρω, αλλα θα την ρωτήσω εμένα πάντως οταν βαφτισα μου έκανε ένα σετ χρυσό και στον άντρα μου μπεγλερι ασημένιο με κεχριμπαρι!

Mommy ειναι πολυ ωραίο που τα μεγάλα σου παίζουν με την μικρή σου!

Εμένα μόλις δει παιδάκια χαίρεται πολυ όλο φωνάζει να την πάω κοντα τους!

Nina-nana ωραίος προορισμός ειναι και η Σύρος, εμείς είχαμε περάσει τέλεια!

Dimista δεν παρήγγειλα ακόμη τις παιδικές μπομπονιερες γιατι θέλω να κοιτάξω και σε άλλο ένα κατάστημα αλλα οποσδήποτε μέχρι μεσα Ιουλίου πρεπει να έχω κλείσει και τα γλυκά γιατι τον Αύγουστο ειναι κλειστά.

Να σας ρωτήσω, στην θάλασσα να της βάλω μαγιώ χωρίς πάνα ή να πάρω αυτές τις πανες που ειναι για την θάλασσα; Νομίζω ότι τις είδα στον Βασιλοπουλο, libero αν δεν κάνω λάθος, μαγιω της έχω ένα σετ της μπενετον και βρήκα 2 της mayoral με άσορτι καπέλο, μπορει αύριο να πάω να ρίξω μια ματιά στο στοκ του mothercare, βέβαια δεν βιάζομαι να τα πάρω γιατι σύντομα θα μπουν εκπτώσεις!

Della οπότε να έρθεις προς στα μέρη μου να κανονισουμε μήπως συναντηθούμε!!!

Γεια και στα υπόλοιπα κορίτσια, καλο βράδυ!!!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...