Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ;;;


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι και είμαι 39+5 εβδομάδων.

Σε δυο μέρες κλείνω τις 40 εβδομάδες, παρ'όλα αυτά όμως ο γιατρός μου δίνει περιθώριο μέχρι και τις 7 του μήνα λόγω του κύκλου της περιόδου μου.

Μου έχει πει ότι μέχρι τότε αν δεν έχουμε γεννήσει να τον πάρω τηλέφωνο. Στηρίζεται πολύ στο να πάμε φυσιολογικά (όπως και θέλω) και αφού το μωράκι μας τρέφεται και με το παραπάνω απο τον ομφάλιο και όλα κυλούν ομαλά μου πέ ότι προς το παρόν δεν υπάρχει λόγος να προκαλέσουμε τοκετό.

Βλέπετε το μωράκι μας έχει κάνει ήδη εμπέδωση από τα μισά του 8ου μήνα όμως δεν λέω να γεννήσω με τίποτα.

Πριν δυο βδομάδες πέρασα τους πόνους της μια ώρας οι οποίοι εξασθένησαν όταν έγιναν του μιασαώρου και με είχε πιάσει τρομερή διάρροια (συγνώμη για τη λέξη) όλη μέρα. Μετά από δυο μέρες είχα τσιμπήματα πολυ χαμηλά για αρκετό διάστημα, όμως κι αυτά εξασθένησαν. Ετσι έχω φτάσει μέχρι εδώ και ακόμα περιμένουμε να βγει ο μικρούλης ο οποίος ενώ φαινόταν βιαστικούλης ξαφνικά βολεύτηκε.

Θα ήθελα να ξέρω αν κάποια από εσάς έχει περάσει κάτι παρόμοιο ή αν υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να προκάλεσε τοκετό. Οι μέρες περνάνε και όσο δεν με πιάνουν πόνοι ή δε σπάνε τα νερά (αυτό που περιμένει και ο γιατρός μου) τρελαίνομαι. Ανυπομονώ τόσο πολύ να πάρω το μικρούλι μου αγκαλιά !!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα γλυκιά μου και με το καλό το μωράκι σου!

Καταρχάς μην αγχώνεσαι, ο γιατρός σου έχει δώσει περιθώριο οπότε εσύ θα κάνεις ό,τι περνά από το χέρι σου για να βοηθήσεις την έναρξη του τοκετού όπως περπάτημα, σεξ, δουλειές κλπ. Αυτά συνήθως βοηθάνε αλλά θα σου δώσει οδηγίες και ο γιατρός ή η μαία σου. Η πρόκληση του τοκετού (τεχνητοί πόνοι) είναι αλήθεια ότι δεν πιάνει πάντα, όταν δεν είναι έτοιμο το σώμα για τοκετό, σε μένα για παράδειγμα δεν λειτούργησε και γέννησα με καισαρική. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα λειτουργήσει σε σένα, κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Πάνω απ'όλα σημασία έχει να έρθει στον κόσμο με ασφάλεια το μωράκι και να είναι υγιής η μανούλα. Και φυσικά μην αγχώνεσαι, κάνε λίγη υπομονή, είσαι πολύ κοντά! Φιλικά.

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

On 31/7/2017 at 10:59 ΜΜ, Koulouri είπε:

Καλησπέρα γλυκιά μου και με το καλό το μωράκι σου!

Καταρχάς μην αγχώνεσαι, ο γιατρός σου έχει δώσει περιθώριο οπότε εσύ θα κάνεις ό,τι περνά από το χέρι σου για να βοηθήσεις την έναρξη του τοκετού όπως περπάτημα, σεξ, δουλειές κλπ. Αυτά συνήθως βοηθάνε αλλά θα σου δώσει οδηγίες και ο γιατρός ή η μαία σου. Η πρόκληση του τοκετού (τεχνητοί πόνοι) είναι αλήθεια ότι δεν πιάνει πάντα, όταν δεν είναι έτοιμο το σώμα για τοκετό, σε μένα για παράδειγμα δεν λειτούργησε και γέννησα με καισαρική. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα λειτουργήσει σε σένα, κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Πάνω απ'όλα σημασία έχει να έρθει στον κόσμο με ασφάλεια το μωράκι και να είναι υγιής η μανούλα. Και φυσικά μην αγχώνεσαι, κάνε λίγη υπομονή, είσαι πολύ κοντά! Φιλικά.

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλες.

Η αλήθεια είναι οτι με το που έκλεισαν τον 8ο και ηταν όλα καλά πηρα μπρος πάλι, αλλά οπως καταλαβαίνω μονο η λεξη υπομονή βοηθάει.

Ενω είχα μια πολύ όμορφη εγκυμοσύνη και όλα πήγαν κατ' ευχήν ξαφνικά αρχισα να γκρινιαζω όσο πλησιάζουν οι μερες. Ανυπομονω τόσο πολύ να έρθει αυτή η στιγμή...

Καλό βράδυ Φιλάκια!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...