Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

Γεια σας κ από εμένα .. εγώ είμαι κατά της πιπίλας κ δεν έδωσα στο μεγαλο μου γιο παρότι πέρασε έντονα το στοματικό στάδιο κ το ίδιο λέω να κάνω κ στο μπέμπη .. τώρα όπως λέει κ μια παροιμία μεγάλη μπουκιά φάε μεγάλο λογο μη πεις ... Θα δείξει ..!!!! Αυτές τις μέρες έχει πολύ ζέστη κ από εχθές τον έχω με τα παμπερς μέσα στο σπίτι μόνο το βράδυ του φοράω φανελάκι γιατί μου υδρωνει ..!!!!κ είναι κ τα ποναλακια που τον ενοχλούν κ με το κλάμα ζορθζετε κ ζεστενεται ποιο πολύ ..!!!!!

On 1/6/2018 at 7:41 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

 

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι κάνετε? Θα βάλει καμιά μαμά το μωρό της φέτος στη θάλασσα? Εγώ σκέφτομαι κατά τον Αύγουστο...βέβαια οι παιδίατροι δεν το συστήνουν αλλά εδώ οι θάλασσες είναι ζέστες...Κ την κόρη μου την είχα βάλει βέβαια ήταν 4 μηνών κ όχι 3 όπως θα είναι μικρός τότε...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katrin* είπε:

Τι κάνετε? Θα βάλει καμιά μαμά το μωρό της φέτος στη θάλασσα? Εγώ σκέφτομαι κατά τον Αύγουστο...βέβαια οι παιδίατροι δεν το συστήνουν αλλά εδώ οι θάλασσες είναι ζέστες...Κ την κόρη μου την είχα βάλει βέβαια ήταν 4 μηνών κ όχι 3 όπως θα είναι μικρός τότε...

Νομιζω δεν υπαρχει λόγος. Απο του χρονου. Εγω περιμενω να περασουν οι 40 μερες να παρω τον γιο μου και να αρχισουμε μπανακια στη θαλασσα. Η μικρη θα μενει σπιτι με τον μπαμπα. Ποτε δεν του αρεσε η θαλασσα οποτε τον βολεψαμσ φετος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2018 at 10:50 ΠΜ, katrin* είπε:

Καλημέρα! Αισθάνεστε κ εσείς ζεστά τα μπεμπακια σας?ίσως επειδή ακουμπάει στο σώμα μου τον αισθάνομαι έτσι...γτ του βάζω θερμόμετρο κ είναι φυσιολογική η θερμοκρασία του...Κ τον έχω ντυμένο μόνο με ένα φανελάκι, τπτ άλλο...

Κι εγώ ζεστό τον νιώθω! Φυσιολογικό πρέπει να'ναι 

On 2/6/2018 at 7:17 ΜΜ, Afroditi85 είπε:

Και εγώ το σκέφτομαι η αλήθεια είναι...εχω πάρει της chicco και δεν ξερω...ξερετε ποια εταιρεία είναι πιο κοντα στην θηλή?

Η καουτσούκ  είναι πιο κοντά στη γυναικεια θηλη. το μειονέκτημα  απλά είναι πως με τις αποστειρωσεις χαλάνε σχετικά εύκολα  (πιο εύκολα από τις θηλές  σιλικόνης) αλλοιώνονται  δλδ πιο εύκολα. Οπότε νομίζω κάπου στον 1μιση μήνα καλό είναι να τις αλλάζουμε. 

Ήμουν κατά τις πιπίλας αλλά ψιλοεχω σωθεί.  Και δεν χάνει γεύματα το μωρό όπως λένε. 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς σαραντιζουμε το Σάββατο ..!!! Κ αύριο έχουμε παιδίατρο κ θα την ρωτήσω για τη θάλασσα  κ εγώ σκέφτομαι να τον πάω τον Αύγουστο στο φυλλάδιο με τις οδηγίες που μας έδωσε γράφει ότι η αποστηρωση σταματάει στους 3 μήνες άρα λογικά θέλω να πιστεύω ότι δε θα υπάρχει πρόβλημα να το παμε κ στη θάλασσα γύρω στης 7 το απόγευμα που έχει πέσει κ ο ήλιος ..!! Τώρα ότι μας πει ...!!!!!! Αχ ο μεγάλος μου γιος κ ο μπαμπάς πήγαν εχθές κ έκαναν το πρώτο τους μπανάκι ..!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Κι εγώ ζεστό τον νιώθω! Φυσιολογικό πρέπει να'ναι 

Η καουτσούκ  είναι πιο κοντά στη γυναικεια θηλη. το μειονέκτημα  απλά είναι πως με τις αποστειρωσεις χαλάνε σχετικά εύκολα  (πιο εύκολα από τις θηλές  σιλικόνης) αλλοιώνονται  δλδ πιο εύκολα. Οπότε νομίζω κάπου στον 1μιση μήνα καλό είναι να τις αλλάζουμε. 

Ήμουν κατά τις πιπίλας αλλά ψιλοεχω σωθεί.  Και δεν χάνει γεύματα το μωρό όπως λένε. 

Πως τα πάτε?εγώ ταλαιπωρουμε ακόμα με τις θηλές έκλεισε η μια πληγή βασικά ραγάδες είναι και μένουν άλλες δύο...αλλά δεν το βάζω κάτω...θα κλείσουν και οι άλλες που θα πάει...Ναι ειχα πάρει στην κορη μου στην αρχή...και θυμάμαι κάθε 15 μέρες τις άλλαζα γιατί γινόντουσαν χάλια...μετά πήρα σιλικόνης και ησύχασα... τώρα δείνεις στο μωρό η ακόμα?

πρίν από 56 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

Εμείς σαραντιζουμε το Σάββατο ..!!! Κ αύριο έχουμε παιδίατρο κ θα την ρωτήσω για τη θάλασσα  κ εγώ σκέφτομαι να τον πάω τον Αύγουστο στο φυλλάδιο με τις οδηγίες που μας έδωσε γράφει ότι η αποστηρωση σταματάει στους 3 μήνες άρα λογικά θέλω να πιστεύω ότι δε θα υπάρχει πρόβλημα να το παμε κ στη θάλασσα γύρω στης 7 το απόγευμα που έχει πέσει κ ο ήλιος ..!! Τώρα ότι μας πει ...!!!!!! Αχ ο μεγάλος μου γιος κ ο μπαμπάς πήγαν εχθές κ έκαναν το πρώτο τους μπανάκι ..!!!!

Εμείς την Κυριακή θα πάρουμε την ευχή!νομίζω και εγώ ότι μετά τον τρίτο μήνα μπορούμε να τα πάμε θάλασσα...το θυμάμαι από την κορη μου...αρκεί να είναι καθαρή βέβαια...τι ωραία!εμενα η κορη μου ανυπομονεί να τελειώσουν τα σχολεία...να πάει στους γονείς μου να κάνει τα μπανακια της!

3 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Τι κάνετε? Θα βάλει καμιά μαμά το μωρό της φέτος στη θάλασσα? Εγώ σκέφτομαι κατά τον Αύγουστο...βέβαια οι παιδίατροι δεν το συστήνουν αλλά εδώ οι θάλασσες είναι ζέστες...Κ την κόρη μου την είχα βάλει βέβαια ήταν 4 μηνών κ όχι 3 όπως θα είναι μικρός τότε...

Εγω δεν ξερω ακόμα...θα δούμε την κορη μου δεν την ειχα πάει την πρωτη χρονια η αλήθεια είναι...αλλά τώρα θα δω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

@Afroditi85 καουτσούκ βάζω προς το παρόν! 

Με το θηλασμό το παλεύω ακόμα και ο μπέμπης παραμένει γκρινιάρης... καμία σωτηρία !

Ποια εταιρεία σε πιπίλα?υπομονή προσπάθησε οσο μπορείς μην τρελαίνεσαι!και εμενα συνέχεια αγκαλιά θέλει!μόλις την αφήσεις κάτω γκρινιάζει και ενώ νυσταζει ξυπνάει και θέλει να κοιμάται αγκαλιά!δεν ξέρω πόσο θα αντέξω ακόμα!ζήτημα να κοιμάμαι 2-4 ώρες το 24ωρο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Ποια εταιρεία σε πιπίλα?υπομονή προσπάθησε οσο μπορείς μην τρελαίνεσαι!και εμενα συνέχεια αγκαλιά θέλει!μόλις την αφήσεις κάτω γκρινιάζει και ενώ νυσταζει ξυπνάει και θέλει να κοιμάται αγκαλιά!δεν ξέρω πόσο θα αντέξω ακόμα!ζήτημα να κοιμάμαι 2-4 ώρες το 24ωρο!

Αχ μια απ τα ίδια...όλη μέρα αγκαλιά είμαστε.

Βρε κορίτσια την ευχή πάμε κ καθημερινή κ μας τη δίνει ο παπας ή την πλησιέστερη Κυριακή;

Εγώ θα την βάλω θάλασσα τον Αύγουστο. 

Κακά πόσες φορές σας κάνουν μες τη μέρα;εμένα άπειρες κ κάνει κ δύο τρεις κ μες τη νύχτα...

  • Μου αρέσει 1

kcVQp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Ποια εταιρεία σε πιπίλα?υπομονή προσπάθησε οσο μπορείς μην τρελαίνεσαι!και εμενα συνέχεια αγκαλιά θέλει!μόλις την αφήσεις κάτω γκρινιάζει και ενώ νυσταζει ξυπνάει και θέλει να κοιμάται αγκαλιά!δεν ξέρω πόσο θα αντέξω ακόμα!ζήτημα να κοιμάμαι 2-4 ώρες το 24ωρο!

Αφροδίτη μου, αυτά που λες τα πέρασα με την κόρη μου...τώρα τον μικρό τον βαζω στο κρεβάτι και κοιμάται πολύ καλύτερα...θηλάζω ξαπλωμένη κ έτσι κοιμάμαι κ εγω περισσότερο...όταν θα φτιάξει κάπως ο ύπνος του θα τον βγάλω από το κρεβάτι μας αλλά προς το παρόν με έχει βολέψει αρκετά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , Again mama είπε:

Αχ μια απ τα ίδια...όλη μέρα αγκαλιά είμαστε.

Βρε κορίτσια την ευχή πάμε κ καθημερινή κ μας τη δίνει ο παπας ή την πλησιέστερη Κυριακή;

Εγώ θα την βάλω θάλασσα τον Αύγουστο. 

Κακά πόσες φορές σας κάνουν μες τη μέρα;εμένα άπειρες κ κάνει κ δύο τρεις κ μες τη νύχτα...

Αυτο με τα κακα μου κανει εντυπωση. Κανει παρα πολλες φορες. Και μες τη νυχτα. Μουσταρδι μς σπορακια. Χαχα αχαχαχαχ δεν προλαβαινουμε να αγοραζουμε πανες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εμένα κάνει κακά του αρκετές φορές μέσα στη μέρα αλλά όχι ποσότητα...δεν έχει φτάσει στο σημείο να λερωθεί δηλαδή ποτέ...αυτό γίνεται αργότερα? Γτ θυμάμαι την κόρη μου που λερωνοταν κάποιες φορές...

επίσης ξέρει καμία αν οι γουλιές που βγάζει ένα μωρό μπορεί να συνδέονται με τη διατροφή της μητέρας που θηλάζει?ή είναι καθαρά θέμα μη ωρίμανσης του γαστρεντερικου του? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , katrin* είπε:

Καλημέρα! Εμένα κάνει κακά του αρκετές φορές μέσα στη μέρα αλλά όχι ποσότητα...δεν έχει φτάσει στο σημείο να λερωθεί δηλαδή ποτέ...αυτό γίνεται αργότερα? Γτ θυμάμαι την κόρη μου που λερωνοταν κάποιες φορές...

επίσης ξέρει καμία αν οι γουλιές που βγάζει ένα μωρό μπορεί να συνδέονται με τη διατροφή της μητέρας που θηλάζει?ή είναι καθαρά θέμα μη ωρίμανσης του γαστρεντερικου του? 

Έχεις δοκιμάσει να κόψεις τα γαλακτοκομικά να δεις μήπως υπάρχει βελτίωση ;;κ σε εμένα κάνει τρειςκενωσεις κατά τη διάρκεια της μέρας κ ίσως να κάνει μία το βράδυ ..!! Καθώς μεγαλώνουν θα σταματήσουν τις βραδινές κενώσεις ..!! Κ ο μεγάλος μου γιος έκανε μεγάλες ποσότητες κ λερωνοταν αλλά μέχρι κ δύο χρόνων μπορεί να έκανε κ 4 φορές κακά κατά τη διάρκεια της ημέρας πλέον κάνει μία με δύο φορές ..!!! 


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Ποια εταιρεία σε πιπίλα?υπομονή προσπάθησε οσο μπορείς μην τρελαίνεσαι!και εμενα συνέχεια αγκαλιά θέλει!μόλις την αφήσεις κάτω γκρινιάζει και ενώ νυσταζει ξυπνάει και θέλει να κοιμάται αγκαλιά!δεν ξέρω πόσο θα αντέξω ακόμα!ζήτημα να κοιμάμαι 2-4 ώρες το 24ωρο!

Κ εμεις  μια απ τα ιδια... Βεβαια υπαρχουν κ μερες -νυχτες που θα κοιμηθω πιο καλα.

Κι εμενα με βοηθαει να τον βαζω στο κρεβατι μου,αλλα το κανω περισσοτερο οταν φευγει ο αντρας μ κ εχουμε περισσοτερο χωρο.

13 ώρες πρίν, Again mama είπε:

 

Κακά πόσες φορές σας κάνουν μες τη μέρα;εμένα άπειρες κ κάνει κ δύο τρεις κ μες τη νύχτα...

Εμενα κανει αλλα οχι ποσοτητα επισης ειναι αρκετα υδαρη τα κακα τ...δλδ μουσταρδι αλλα υδαρη... Επισης σφιγγεται οταν κανει κακα ή κλανει... οχι πολυ αλλα τον καταλαβαινουμε. 

Το κανουν κ τα δικα σας;


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , agapi27 είπε:

Κ εμεις  μια απ τα ιδια... Βεβαια υπαρχουν κ μερες -νυχτες που θα κοιμηθω πιο καλα.

Κι εμενα με βοηθαει να τον βαζω στο κρεβατι μου,αλλα το κανω περισσοτερο οταν φευγει ο αντρας μ κ εχουμε περισσοτερο χωρο.

Εμενα κανει αλλα οχι ποσοτητα επισης ειναι αρκετα υδαρη τα κακα τ...δλδ μουσταρδι αλλα υδαρη... Επισης σφιγγεται οταν κανει κακα ή κλανει... οχι πολυ αλλα τον καταλαβαινουμε. 

Το κανουν κ τα δικα σας;

Να παίρνουμε κουράγιο η μια από την άλλη για να αντέξουμε! δεν θα είναι έτσι για πάντα θα στρώσουνε τα ζουζουνια  μας που θα πάει!Ναι και εμενα έτσι είναι...μουσταρδι και υδαρη...αυτό είναι το φυσιολογικό στα παιδιά που θηλαζουν...άλλες φορές κάνει περισσότερα και άλλες λιγότερα...επίσης όταν κλανει φεύγουμε πολύ λίγα κάθε φορά...συνέχεια την αλλάζω...

4 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Καλημέρα! Εμένα κάνει κακά του αρκετές φορές μέσα στη μέρα αλλά όχι ποσότητα...δεν έχει φτάσει στο σημείο να λερωθεί δηλαδή ποτέ...αυτό γίνεται αργότερα? Γτ θυμάμαι την κόρη μου που λερωνοταν κάποιες φορές...

επίσης ξέρει καμία αν οι γουλιές που βγάζει ένα μωρό μπορεί να συνδέονται με τη διατροφή της μητέρας που θηλάζει?ή είναι καθαρά θέμα μη ωρίμανσης του γαστρεντερικου του? 

Κάθε παιδί είναι διαφορετικό και εμενα κάνει συχνά μια πιο λίγα μια πιο πολλά...έχει λερωθει κάποιες φορές έχουν ανέβει στην πλάτη.. Αλλα όχι συχνά...αν δεν βγάζει πολύ γάλα δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα...εμενα βγάζει καμία φορά αλλά όχι συχνα...και όχι αμέσως μολις τρώει λίγο αργότερα...ρωτα και τον παιδίατρο καλύτερα...εγώ εχω κόψει τα γαλακτοκομικά και τους ξηρούς καρπούς για τους κολικούς...αλλά εξακολουθεί να έχει αέρια και ποναλακια από ότι καταλαβαίνω...βέβαια μου είπαν ότι η λακτόζη κάνει ένα μήνα να φύγει από το αίμα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...