Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Afroditi85 είπε:

Να παίρνουμε κουράγιο η μια από την άλλη για να αντέξουμε! δεν θα είναι έτσι για πάντα θα στρώσουνε τα ζουζουνια  μας που θα πάει!Ναι και εμενα έτσι είναι...μουσταρδι και υδαρη...αυτό είναι το φυσιολογικό στα παιδιά που θηλαζουν...άλλες φορές κάνει περισσότερα και άλλες λιγότερα...επίσης όταν κλανει φεύγουμε πολύ λίγα κάθε φορά...συνέχεια την αλλάζω...

Ακριβως... 

Αυτο ελεγα σε ενα φιλο μου σημερα.Πολλη η κουραση,αλλα ειναι της ηλικιας. Κ πραγματικα οταν κοιταζω τον μπεμπουλη μου,τρελαινομαι.

Δεν περιγραφονται τα συναισθηματα... Ερωτας...

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , agapi27 είπε:

Ακριβως... 

Αυτο ελεγα σε ενα φιλο μου σημερα.Πολλη η κουραση,αλλα ειναι της ηλικιας. Κ πραγματικα οταν κοιταζω τον μπεμπουλη μου,τρελαινομαι.

Δεν περιγραφονται τα συναισθηματα... Ερωτας...

Η αλήθεια είναι αυτή...και εγώ κουράζομαι και απογοητεύομαι ώρα ωρες...αλλά μόλις σε κοιτάξει με αυτά τα ματάκια και σου σκάσει το χαμόγελο τα ξεχνάς όλα!!!αυτό ακριβώς είναι η αρχή μετά θα φτιάξουν τα πράγματα...και φαντάσου είναι το δεύτερο...αλλά έχουν περάσει 6 χρόνια...και τώρα λεω του άντρα μου δεν θα κάνουμε άλλο παιδί αποκλείεται...και μου λέει έτσι έλεγες και στο πρώτο αλλά μετά το ξέχασες...χαχαχα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Ποια εταιρεία σε πιπίλα?υπομονή προσπάθησε οσο μπορείς μην τρελαίνεσαι!και εμενα συνέχεια αγκαλιά θέλει!μόλις την αφήσεις κάτω γκρινιάζει και ενώ νυσταζει ξυπνάει και θέλει να κοιμάται αγκαλιά!δεν ξέρω πόσο θα αντέξω ακόμα!ζήτημα να κοιμάμαι 2-4 ώρες το 24ωρο!

Αχ το ίδιο χαχα!! Κάνω τα πάντα σε χρόνο dt. Σπίτι μαγείρεμα  μπάνιο σε απίστευτα  γρήγορους χρόνους.  Από τη βιασύνη  μου σήμερα να προλάβω να κάνω κάποια πράγματα και το μωρό να ουρλιάζει,  κοπηκα και κάηκα στο μαγείρεμα  χτύπησα από τη βιασύνη μου.  Αχ Θεέ μου...

Πιπίλα nuk χρησιμοποιώ  αλλά θα δοκιμάσω και σιλικόνης τώρα.  Ίσως είναι καλύτερα τελικά η σιλικόνης.  


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Η αλήθεια είναι αυτή...και εγώ κουράζομαι και απογοητεύομαι ώρα ωρες...αλλά μόλις σε κοιτάξει με αυτά τα ματάκια και σου σκάσει το χαμόγελο τα ξεχνάς όλα!!!αυτό ακριβώς είναι η αρχή μετά θα φτιάξουν τα πράγματα...και φαντάσου είναι το δεύτερο...αλλά έχουν περάσει 6 χρόνια...και τώρα λεω του άντρα μου δεν θα κάνουμε άλλο παιδί αποκλείεται...και μου λέει έτσι έλεγες και στο πρώτο αλλά μετά το ξέχασες...χαχαχα!!!

Ααααχ ξεκίνησε να σου σκαει χαμογελακια? Εμένα μόνο στον ύπνο του καμιά φορά ασυναίσθητα...

@xaroumenh mama δεν κάνω αποχή, ρώτησα την παιδίατρο που ήρθε σήμερα και μου είπε ότι εφόσον δεν έχω δει βλεννες ή αίμα στα κακά δεν τίθεται θέμα αλλεργίας...θα το παρακολουθώ...

Εμείς σήμερα ζυγιστήκαμε και ο μικρός 4.750!πήρε 1.150 σε σχεδόν ένα μήνα ζωής, ευτυχώς όλα καλά γτ αγχωνομουν πώς θα τα καταφέρω με το θηλασμό και τη μικρή... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , katrin* είπε:

Ααααχ ξεκίνησε να σου σκαει χαμογελακια? Εμένα μόνο στον ύπνο του καμιά φορά ασυναίσθητα...

@xaroumenh mama δεν κάνω αποχή, ρώτησα την παιδίατρο που ήρθε σήμερα και μου είπε ότι εφόσον δεν έχω δει βλεννες ή αίμα στα κακά δεν τίθεται θέμα αλλεργίας...θα το παρακολουθώ...

Εμείς σήμερα ζυγιστήκαμε και ο μικρός 4.750!πήρε 1.150 σε σχεδόν ένα μήνα ζωής, ευτυχώς όλα καλά γτ αγχωνομουν πώς θα τα καταφέρω με το θηλασμό και τη μικρή... 

Οοο μια χαρά το μωράκι σου μπράβο μπράβο ..!!! Κ εμείς σήμερα έχουμε παιδίατρο ...!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

Οοο μια χαρά το μωράκι σου μπράβο μπράβο ..!!! Κ εμείς σήμερα έχουμε παιδίατρο ...!!!!!

Με το καλό να πάτε!μαι δόξα τω Θεό μακάρι να συνεχίσουμε έτσι! 

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε κ εμείς στη παιδίατρο μια χαρά όλα 57 εκατοστά κ 4830 τα κιλά του ..!!!! Κ η οξυγόνωση του πολλη καλή 98 της 100 και στο πόδι κ στο χεράκι .!! Του βρήκε μόνο ένα ελαφρύ φυσιμα αλλά αυτό δεν είναι κάτι ανυσηχιτικο κ στον μεγάλο μου γιο το είχε ακούσει κ στο επόμενο ραντεβού είχε φύγει ..!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

Πήγαμε κ εμείς στη παιδίατρο μια χαρά όλα 57 εκατοστά κ 4830 τα κιλά του ..!!!! Κ η οξυγόνωση του πολλη καλή 98 της 100 και στο πόδι κ στο χεράκι .!! Του βρήκε μόνο ένα ελαφρύ φυσιμα αλλά αυτό δεν είναι κάτι ανυσηχιτικο κ στον μεγάλο μου γιο το είχε ακούσει κ στο επόμενο ραντεβού είχε φύγει ..!!!

Τέλεια το άντρακι σου!και εμενα μου το είπε αυτό...μπορεί να είναι από την γέννα και να φύγει...αλλιώς και πάλι δεν είναι παθολογικό είναι λειτουργικό φύσημα και θα χρειαστεί ένα υπέρηχο μετά τον χρόνο ...αλλά εχω και εγώ οποτε δεν ανησυχω...

15 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Ααααχ ξεκίνησε να σου σκαει χαμογελακια? Εμένα μόνο στον ύπνο του καμιά φορά ασυναίσθητα...

@xaroumenh mama δεν κάνω αποχή, ρώτησα την παιδίατρο που ήρθε σήμερα και μου είπε ότι εφόσον δεν έχω δει βλεννες ή αίμα στα κακά δεν τίθεται θέμα αλλεργίας...θα το παρακολουθώ...

Εμείς σήμερα ζυγιστήκαμε και ο μικρός 4.750!πήρε 1.150 σε σχεδόν ένα μήνα ζωής, ευτυχώς όλα καλά γτ αγχωνομουν πώς θα τα καταφέρω με το θηλασμό και τη μικρή... 

Τέλεια μπράβο σας!!!μεγάλα αντρακια!!!στον ύπνο της γελάει ποιο πολύ αλλά μου έχει σκάσει και μερικές φορές ξύπνια....όταν της μιλάω και της χαϊδεύω την μυτούλα....ασυναίσθητα μαλλον αλλά εγω τρελαίνομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Vana87 είπε:

Κοριτσια με τα κιλα σας πως πατε;; εμενα τα 10 εφυγαν πολυ ευκολα και εμειναν αλλα 6.. Ηδη αρχισα να προσεχω αλλα η ζυγαρια κολλημενη!

Είχα πάρει 19 κιλά από 55 τη μέρα που γέννησα ειμουν 74 όταν γύρισα σπίτι ζυγιστικα κ ειμουν 66 κ εχθές ειμουν 62,8 το Σάββατο είναι 40 μέρες ακριβώς ..!! Με το που γέννησα έκλεισε κατευθείαν το στομάχι δε τρώω καθόλου πολύ  αλλά τα ατιμα τα κιλακια αργούν πολύ να φύγουν ..!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 54 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

Είχα πάρει 19 κιλά από 55 τη μέρα που γέννησα ειμουν 74 όταν γύρισα σπίτι ζυγιστικα κ ειμουν 66 κ εχθές ειμουν 62,8 το Σάββατο είναι 40 μέρες ακριβώς ..!! Με το που γέννησα έκλεισε κατευθείαν το στομάχι δε τρώω καθόλου πολύ  αλλά τα ατιμα τα κιλακια αργούν πολύ να φύγουν ..!!!!

Εγω ημουν 58 και πηγα 74. Τωρα ειμαι 64. Στις 20 σαραντιζουμε;; ουφ θελω να φυγουν. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Κοριτσια με τα κιλα σας πως πατε;; εμενα τα 10 εφυγαν πολυ ευκολα και εμειναν αλλα 6.. Ηδη αρχισα να προσεχω αλλα η ζυγαρια κολλημενη!

19 είχα πάρει εγώ...τα 12 έφυγαν και έχω αλλά 7...θα τα χάσουμε που θα πάει!!!ευτυχώς είναι καλοκαίρι και βολεύουν τα πιο αέρινα φορεματακια που όσο να πεις ψιλοκαλυπτουν...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Τι κάνετε?τι κάνουν τα μωράκια σας?Εγω πήρα 15 κιλα δηλαδή έφτασα τα 75 αλλά δεν εχω ανέβει στην ζυγαριά ακόμα να δω ποσά εχω χάσει!!! θα ανέβω όμως για να δω!!! σήμερα πηγαμε στην Εκκλησία και πήραμε την ευχή!!!και το μεσημέρι πηγαμε για φαγητό όλοι μαζί και δεν καταλαβαμε ότι είχαμε μωρό!κοιμόταν σε όλη την διάρκεια μέχρι που επιστρέψαμε σπίτι!έκλεισε τρίωρο!ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Afroditi85 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Τι κάνετε?τι κάνουν τα μωράκια σας?Εγω πήρα 15 κιλα δηλαδή έφτασα τα 75 αλλά δεν εχω ανέβει στην ζυγαριά ακόμα να δω ποσά εχω χάσει!!! θα ανέβω όμως για να δω!!! σήμερα πηγαμε στην Εκκλησία και πήραμε την ευχή!!!και το μεσημέρι πηγαμε για φαγητό όλοι μαζί και δεν καταλαβαμε ότι είχαμε μωρό!κοιμόταν σε όλη την διάρκεια μέχρι που επιστρέψαμε σπίτι!έκλεισε τρίωρο!ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω!!!

Μπράβο μπράβο κ εμείς πήραμε την ευχή ...!!! Είδες τι κάνει το αυτοκίνητο; Ο μεγάλος μου γιος δε κοιμόταν καθόλου σχεδόν στο αυτοκίνητο ο μπέμπης πάλι κάνει κάτι υπνους ατέλειωτους κ τις δύο φορές που έχουμε πάει στην παιδίατρο δεν έχει καταλάβει καθόλου την εξέταση κοιματε του καλού καιρού ..!!!

  • Ευχαριστώ 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! @Afroditi85 τι ωραία, μεγαλώσατε, σαραντησατε...καλές βολτουλες τώρα! Κ εμένα μέχρι στιγμής δείχνει να του αρέσει το αυτοκίνητο...κορίτσια το πρώτο εμβόλιο στο δίμηνο θα το κάνετε? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...