Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Καθυστερηση περιοδου


Maria19

Recommended Posts

Καλησπέρα! Είμαι 19 ετών Με τον φιλο μου είχαμε επαφή χωρίς προφυλαξη για πολύ λίγο (μπορεί και για λεπτό) μετά συνεχίσαμε με προφυλαξη κανονικά..ο κυκλος μου είναι σταθερός τους τελευταίους 5 μήνες τους πρώτους 3 μήνες σε 33 μέρες και τους δύο τελευταίους σε 28 η τελευταία μου περίοδος ήταν 19 Αυγούστου και κρατάει γύρο στς 5 μέρες..περιμενα να μου ερθει 19/9 αλλά δεν ήρθε και τους τελευταίους μήνες που μου έχει σταθεροποιηθει δεν έχει καθυστερήσει ποτέ..να πω ότι έχω κάποια μικρά πονακια χαμηλά στην κοιλιά..θελω να ρωτήσω υπάρχει περίπτωση να είναι καθυστέρηση από άγχος γιατι είχα αρκετό άγχος μήπως πρόκειται για εγκυμοσύνη πριν καν έχω κάποια καθυστέρηση ή πρόκειται για εγκυμοσύνη; πιες είναι οι πιθανότητές για εγκυμοσύνη με τόσο λίγο χρονικό διάστημα χωρίς προφυλακτικο; και στς πόσες μέρες καθυστέρησης προτείνετε να κάνω τεστ εγκυμοσύνης; (δεν μπορώ να κάνω χωριακη αυτή την στιγμή οπότε τεστ εγκυμοσύνης θα κάνω)"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Maria19 είπε:

Καλησπέρα! Είμαι 19 ετών Με τον φιλο μου είχαμε επαφή χωρίς προφυλαξη για πολύ λίγο (μπορεί και για λεπτό) μετά συνεχίσαμε με προφυλαξη κανονικά..ο κυκλος μου είναι σταθερός τους τελευταίους 5 μήνες τους πρώτους 3 μήνες σε 33 μέρες και τους δύο τελευταίους σε 28 η τελευταία μου περίοδος ήταν 19 Αυγούστου και κρατάει γύρο στς 5 μέρες..περιμενα να μου ερθει 19/9 αλλά δεν ήρθε και τους τελευταίους μήνες που μου έχει σταθεροποιηθει δεν έχει καθυστερήσει ποτέ..να πω ότι έχω κάποια μικρά πονακια χαμηλά στην κοιλιά..θελω να ρωτήσω υπάρχει περίπτωση να είναι καθυστέρηση από άγχος γιατι είχα αρκετό άγχος μήπως πρόκειται για εγκυμοσύνη πριν καν έχω κάποια καθυστέρηση ή πρόκειται για εγκυμοσύνη; πιες είναι οι πιθανότητές για εγκυμοσύνη με τόσο λίγο χρονικό διάστημα χωρίς προφυλακτικο; και στς πόσες μέρες καθυστέρησης προτείνετε να κάνω τεστ εγκυμοσύνης; (δεν μπορώ να κάνω χωριακη αυτή την στιγμή οπότε τεστ εγκυμοσύνης θα κάνω)"

Καλησπερα δεν νομίζω πως εχεις και πολλες πιθανότητες...αλλα αφου περενες στις 19/9 εισαι αυριο στις 5 μερες καθυστέρηση οπότε ια σου διξει σίγουρα ενα τεστακι...το ανχως παντος επιρεαζει..μπορει.να καθυστερήσει λογο ανχους ευχωμαι να εχεις το αποτελεσμα που θες!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα υπολογιζα τον μεγαλυτερο κυκλο,οποτε θα ελεγα οτι εχεις 3μερες καθυστερηση.αν εχουν περασει δυο βδομαδες απο αυτην την επαφη μπορεις να κανεις ενα τεστ

Γενικα το αγχος μπορει να καθυστερησει την ωορρηξια.αφου γινει η ωορρηξια σε 12-16μερες θα ερθει η περιοδος

Γενικα σε καθε γυναικα η ωχρινικη φαση δλδ οι μερες αποτην ωορρηξια μεχρι την επομενη περιοδο ειναι στανταρ.αυτο που αλλαζει ειναι ππτε γινεται η ωορρηξια

Επισης γενικα αν δ θες να μεινεις εγκυος το προφυλακτικο απο την αρχη της πραξης.μπορεις να μεινεις εγκυος κ με προεκσπερματικα υγρα

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...