Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια...

Καλή εβδομάδα να χουμε..και καλές γιορτές που πλησιάζουν..

εμείς είμαστε κλαφτα Χαράλαμπε...μαλλον έχει αρπάξει κρυωμα ο μικρός κι έχει βραχνάδα και φτερνίζεται...και ΤΡΕΜΩ...είναι πολύ κοντά η προηγούμενη φορά που έπαθε την βρογχιολίτιδα και το χω πάρει βαριά και μόνο στο ενδεχόμενο..η μάνα μου μου λεει να μην υπερβάλλω...αλλά σκέφτομαι όλα αυτά που τραβήξαμε και εμείς και αυτός και έχω ψυχοπλακωθεί..σε άλλα νέα ανακάλυψα οτι στουμπώνει με πατάτα και μήλο την ίδια μέρα..βασικά το επιβεβαίωσα..οπότε θα φροντίσω να μην του κάνω αυτό το συνδυασμό..χθες δοκίμασε μπρόκολο..έφαγε και αυτός και τα ρούχα του και τα μαλλιά του και το καρεκλάκι ολόκληρο...είχε γεμίσει σποράκια...είχε γέλιο..το φαγε όμως ο φουκαράς και ξεστούμπωσε λίγο..

σας αφήνω έχει ξαναρχίσει γκρίνια και δεν θέλω να τον αφήνω να ουρλιάζει γιατί είναι βραχνός ήδη...


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας γκομενακια 

Και εμείς στουμπωσαμε. Καρότο και πατάτα.  Έκανε κακά της και εκλαιγε την λυπήθηκα. Και κοκκινίζει το μουτράκι της....

Έβαλα και αβοκαντο σήμερα στην φρουτοσαλατα! Και έγινε ένα πράσινο νια νια!!!!

Η ψυχολογία ακόμα χάλια κορίτσια.  Βοήθεια.  Νιώθω ότι με απομονώνουν όλοι.   Σας το γράφω και δακρυζω.  Τι να κανω?

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , katsif είπε:

Γειά σας γκομενακια 

Και εμείς στουμπωσαμε. Καρότο και πατάτα.  Έκανε κακά της και εκλαιγε την λυπήθηκα. Και κοκκινίζει το μουτράκι της....

Έβαλα και αβοκαντο σήμερα στην φρουτοσαλατα! Και έγινε ένα πράσινο νια νια!!!!

Η ψυχολογία ακόμα χάλια κορίτσια.  Βοήθεια.  Νιώθω ότι με απομονώνουν όλοι.   Σας το γράφω και δακρυζω.  Τι να κανω?

Αχ βρε Κατερίνα μου.... Έτσι είναι λίγο πολύ για τις περισσότερες από εμάς. Κι εγώ όλη μέρα μόνη μου είμαι. Σήμερα που βρέχει δεν έχω βγει καθόλου. Μέσα στο σπίτι μόνη μου με τα παιδιά όλη μέρα. Κι εγώ νιώθω απελπισία. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , katsif είπε:

Γειά σας γκομενακια 

Και εμείς στουμπωσαμε. Καρότο και πατάτα.  Έκανε κακά της και εκλαιγε την λυπήθηκα. Και κοκκινίζει το μουτράκι της....

Έβαλα και αβοκαντο σήμερα στην φρουτοσαλατα! Και έγινε ένα πράσινο νια νια!!!!

Η ψυχολογία ακόμα χάλια κορίτσια.  Βοήθεια.  Νιώθω ότι με απομονώνουν όλοι.   Σας το γράφω και δακρυζω.  Τι να κανω?

Καλημερα κοριτσακι μου εχει δικιο η farmakotriftena λιγο πολυ ολες ετσι ειμαστε.Εμενα με ριχνει πολυ ο καιρος γιατι δεν μπορουμε να βγουμε βολτα.Ολη μερα σπιτι και αναμεσα στην ανησυχια του για τα δοντακια(παλι ησυχος ειναι,αλλα πολυ αγκαλια)και στους εμμετους μου τα χω παιξει.Φευγει κι η μανα μου την πεμπτη και θα μαστε μεχρι την πρωτοχρονια μονοι μας.Ο συζυγος λειπει ολη μερα,ενιοτε και νυχτα και οι φιλες δουλευουν...Ασε πικρα...Μου λειπει το καλοκαιρι..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου εχει δικιο η farmakotriftena λιγο πολυ ολες ετσι ειμαστε.Εμενα με ριχνει πολυ ο καιρος γιατι δεν μπορουμε να βγουμε βολτα.Ολη μερα σπιτι και αναμεσα στην ανησυχια του για τα δοντακια(παλι ησυχος ειναι,αλλα πολυ αγκαλια)και στους εμμετους μου τα χω παιξει.Φευγει κι η μανα μου την πεμπτη και θα μαστε μεχρι την πρωτοχρονια μονοι μας.Ο συζυγος λειπει ολη μερα,ενιοτε και νυχτα και οι φιλες δουλευουν...Ασε πικρα...Μου λειπει το καλοκαιρι..

Γιατί έχεις εμετούς;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερινακι όλοι έχουμε χαθεί από αρκετά άτομα γτ οι προτεραιότητες και τα ωραρια μας άλλαξαν... Βρες κάτι που σου αρέσει να κάνεις όταν έχεις λίγο χρόνο ελεύθερο... 


Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!

ευάκι μην αγχώνεσαι! το ότι κρύωσε, δε σημαίνει ότι θα περάσει τα ίδια! Σου το λέω εγώ που την προηγούμενη εβδομάδα ο δικός μου σήκωσε δέκατα. Τις ίδιες ανησυχίες είχα μ εσένα αλλά όλα ήταν περαστικά!

Αύριο θα πάμε παιδίατρο. Διάβασα που έγραφε μια κοπέλα πως είναι πίσω στα εμβόλια. Είμαστε κι εμείς ένα μήνα πίσω λόγω των ασθνενειών.

Ουφ Κατερίνα μη σε παίρνει από κάτω. Πάνω κάτω, περισσότερο λιγότερο έτσι είμαστε όλες. Εγώ περιμένω να έρθει ο μεγάλος μου γιος από το σχολείο, ή ο άντρας μου , ή η μαμά μου ή ο αδερφός μου. Δηλ θέλω συνέχεια παρέα. Περιμένω να έρθει κάποιος κι ας θέλει 5 μέρες να έρθει (η μάνα μου π.χ.) . Οι φίλες μου μακριά, δεν έχω πια και πολλές. Οι φίλοι μου έχουν εξαφανιστεί πια όλοι. Με το που παντρεύτηκα. Συγγενείς εδώ δεν έχω. Μια ξαδερφή μόνο που κάναμε πολλή παρέα πάντα, αλλά δεν μπορεί να μ ακολουθήσει γιατί είναι ανύπαντρη  και δεν έχει καθόλου υπομονή με τα παιδιά. Με αποφεύγει βασικά λόγω παιδιών χαχαχ. Και με τους συναδέλφους που κάνουμε παρέα στη δουλειά, τελικά μόνο για παρέα στη δουλειά είναι! Εν τω μεταξύ όλοι τρέχουν, έχουν τις δουλειές τους, τις οικογένειές τους, υποχρεώσεις.... Δεν κάνει και καιρό να βγούμε μια βόλτα! Νταξ θα έρθουν και καλύτερες μέρες!

Συμμερίζομαι την κακοδιαθεσία σου. Και μένα με πιάνουν τα κάτω μου συχνά. Φταίει η κλεισούρα, η ακοινωνισία, η μη ύπαρξη βοήθειας από άλλους. Το πρώτο σου παιδάκι είναι; Εγώ παρηγορώ τον εαυτό μου γιατί τα ίδια είχα περάσει και στον πρώτο. Αλλά μετά μεγάλωσε το παιδάκι μου, ξεκίνησε να ανεξαρτοποιείται, να μη με χρειάζεται διαρκώς  και βρήκα κι εγώ ρυθμούς!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Γιατί έχεις εμετούς;

Απο την εγκυμοσυνη.8,5 βδομαδων πια.Ασε σημερα ζοριστηκα πολυ το πρωι.Μεχρι το μεσημερι χαλια.Τωρα λιγο ναυτια μονο.Και φαι τα κλασικα πατατες βραστες,κρακερακια και τωρα 2 κουλουρακια νηστισιμα.Πειναω!!!

  • Χαχα 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Comet είπε:

Απο την εγκυμοσυνη.8,5 βδομαδων πια.Ασε σημερα ζοριστηκα πολυ το πρωι.Μεχρι το μεσημερι χαλια.Τωρα λιγο ναυτια μονο.Και φαι τα κλασικα πατατες βραστες,κρακερακια και τωρα 2 κουλουρακια νηστισιμα.Πειναω!!!

Ωωωω με το καλό κοριτσάρα!!! Το μπαμπάκι σου πόσο ειναι; είναι ζόρι εγκυμοσύνη με μωρό!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Ωωωω με το καλό κοριτσάρα!!! Το μπαμπάκι σου πόσο ειναι; είναι ζόρι εγκυμοσύνη με μωρό!

Ευχαριστω ειναι 9,5 μηνων τωρα.Μπουσουλαει παντου ,σηκωνεται και στεκεται ορθιος και μολις βγαλαμε τα πρωτα δοντακια.Ησυχος ειναι αλλα θελει τρεξιμο τωρα.Θα περιμεναμε να χρονισει για το δευτερο αλλα μας εκανε εκπληξη(ευχαριστη φυσικα)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ από χθες έχω πόνους περιόδου και εδώ και 3 μέρες περίπου έχω ευαισθησία στις θηλές. Μάλλον έρχεται η περίοδος! Όταν αδιαθετησατε όσες θηλάζετε είδατε καμία διαφορά στο στηθος; όσον αφορά ευαισθησία στις θηλές; και με το γάλα ; μειώνεται εκείνες τις μέρες;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ από χθες έχω πόνους περιόδου και εδώ και 3 μέρες περίπου έχω ευαισθησία στις θηλές. Μάλλον έρχεται η περίοδος! Όταν αδιαθετησατε όσες θηλάζετε είδατε καμία διαφορά στο στηθος; όσον αφορά ευαισθησία στις θηλές; και με το γάλα ; μειώνεται εκείνες τις μέρες;

Εμένα μου μειώνεται κάθε φορά η ροή και νευριάζει ο μικρός.. με το καλό να τη δεχτείς  ...!!

  • Μου αρέσει 1

tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

On 19/12/2018 at 12:20 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ από χθες έχω πόνους περιόδου και εδώ και 3 μέρες περίπου έχω ευαισθησία στις θηλές. Μάλλον έρχεται η περίοδος! Όταν αδιαθετησατε όσες θηλάζετε είδατε καμία διαφορά στο στηθος; όσον αφορά ευαισθησία στις θηλές; και με το γάλα ; μειώνεται εκείνες τις μέρες;

Και εγώ νιώθω κάποιες φορές ενοχλησουλες σαν πόνο περιόδου και λέω τώρα θα μου έρθει αλλά τίποτα!!!γιατί μειώνεται η ροή? εμένα οι θηλές μου είναι γενικά ευαίσθητες όποτε την έβαψα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...