Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Ρε κορίτσια είναι τρομερό,  ούτε εγώ θέλω να μου ακουμπάνε την κοιλιά.... mamSof έχεις δίκιο,  οποίες είχαν άσχημες εμπειρίες,  τώρα φοβούνται. Αλλά πιστεύω ότι αφού περάσαμε με το πρώτο τρίμηνο πάμε κατευθείαν για γεννα.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, katsif είπε:

Κορίτσια που είστε εεεεεε?????

Ελα katsif, εγω εδω ειμαι αλλα εχω μουδιασει απο το αγχος!!Αυριο εχω β επιπεδου...εν τω μεταξυ ειμαι 21w συν και δεν εχω νιωσει καμια κινηση του μπεμπε. Θα σκασω μεχρι αυριο, δεν θα τη γλιτωσω. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , fani_ είπε:

Ελα katsif, εγω εδω ειμαι αλλα εχω μουδιασει απο το αγχος!!Αυριο εχω β επιπεδου...εν τω μεταξυ ειμαι 21w συν και δεν εχω νιωσει καμια κινηση του μπεμπε. Θα σκασω μεχρι αυριο, δεν θα τη γλιτωσω. 

Όχι φιλενάδα όλα καλά.  Μην αγχώνεσαι το μεταδίδεις στο baby. Ούτε εγώ έχω καταλάβει τίποτα. Και ξέρεις τι σκέφτηκα,  ρε συ είναι σαν μια πιπεριά το μωρό,  τι να καταλάβουμε τέλος πάντων, έχουν λυσαξει όλοι. Θετικές σκέψεις! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 33 λεπτά , katsif είπε:

Όχι φιλενάδα όλα καλά.  Μην αγχώνεσαι το μεταδίδεις στο baby. Ούτε εγώ έχω καταλάβει τίποτα. Και ξέρεις τι σκέφτηκα,  ρε συ είναι σαν μια πιπεριά το μωρό,  τι να καταλάβουμε τέλος πάντων, έχουν λυσαξει όλοι. Θετικές σκέψεις! :)

Προσπαθω να μην αγχωνομαι αλλα ειναι που ειμαι και δυο μηνες στο κρεβατι και δεν μπορω να κανω πχ δουλειες για να ξεχαστω λιγο. Πιπερια ε? Στη βδομαδα μου διαβασα οτι πρεπει να ειναι κατι αναμεσα σε καροτο και μπανανα!!χαχαχ!!!Σε ευχαριστω για τη θετικη ενεργεια!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, fani_ είπε:

Προσπαθω να μην αγχωνομαι αλλα ειναι που ειμαι και δυο μηνες στο κρεβατι και δεν μπορω να κανω πχ δουλειες για να ξεχαστω λιγο. Πιπερια ε? Στη βδομαδα μου διαβασα οτι πρεπει να ειναι κατι αναμεσα σε καροτο και μπανανα!!χαχαχ!!!Σε ευχαριστω για τη θετικη ενεργεια!

Μπανάνα γίνομαι αύριο!  Τρομάρα μας λαϊκή καταντήσαμε! !!! Όλα καλά! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 17/1/2018 at 12:20 ΜΜ, mamSof είπε:

@Melody90 , εγω παλι εχω ταχυκαρδιες. Ειναι ανεβασμενη η πιεση μου αλλα οχι πανω απο τα ορια, ανεβασμενη σχετικα με το πως ηταν χωρις εγκυμοσυνη κι εχω ανεβασμενους παλμους ... 99 το πιο χαμηλο ... 89 οταν ειχα παει στην γιατρο την προηγουμενη βδομαδα ... Διαβασα οτι μπορει να συμβει, απλα δεν ειχε συμβει οταν ημουν εγκυος στον γιο μου αυτο.

Κορίτσι κι εγώ εμφάνισα θέμα με έκτακτες συστολές όμως,  όχι ταχυκαρδία,  σε αυτή την εγκυμοσύνη ενώ στην 1η μου δεν είχα. 

Κορίτσια πάντως μη νομίζετε ότι με το που αρχίσει να κλωτσάει το μωρό θα ηρεμήσετε.  Υπάρχουν μέρες που η κινητικότητα είναι ελάχιστη και μετά μας πιανει αλλο άγχος "γιατί σήμερα δεν κλωτσάει;;;" εμένα ενώ κλωτσάει κάθε μέρα,  σταμάτησε 2 μέρες είχα και έντονους πόνους χαμηλά τη 2η μέρα. Και τρόμαξα!  Έφαγα λίγη σοκολάτα, ξάπλωσα,  χαιδεψα λίγο και την κοιλιά μου  ξάπλωσα μετά στα πλάγια δεξιά και άρχισε αμυδρά να κλωτσάει.  Νομίζω το άγχος δε φεύγει σε καμία βδομάδα σε καμία φάση της εγκυμοσύνης. 

Πολλές φορές λέω, άντε να έρθει η μέρα να γεννήσω γιατί πολλές οι ανησυχίες, πολλά τα ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα, πολύ και η κούραση και οι γοπ  και οι αναγούλες  και και και...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειμαι κι εγω...σας διαβαζω....δεν εχω ιδιαιτερα νεα....περιμενω κι εγω το β επιπεδου στις 31.01....και στις 25 εχω υπερηχο καρδιας εμβρυου....

 

Εμενα κλωτσαει η μπουμπου....αλλες φορες πιο πολυ....αλλες φορες εξαφανιζεται....γενικα ειναι κινητικη...κι οταν σταματαει αγχωνομαι κι εγω...

 

Πονους περιοδου ...βαρος και τραβηγματα ειχα....αλλα απο κουραση μαλλον....

Περασαμε ιωση κοξακι εγω κι ο μικρος γιος....και μας εμεινε η μυξα....σημερα παμε σε ωριλα

Μην αγχωνεστε οι πρωτομανουλες....που δεν τα χετε ακουσει.....ερχεται η ωρα....

Οι κινησεις τωρα δεν ειναι και κλωτσιες δυνατες...σαν γαργαλημα...σαν κινησεις εντερου ειναι....μηπως τις εχετε και δεν εχετε καταλαβει οτι ειναι το μωρο.....σαν φτερουγισμα απο τον αφαλο και κατω...

  • Μου αρέσει 2

Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, fani_ είπε:

Ελα katsif, εγω εδω ειμαι αλλα εχω μουδιασει απο το αγχος!!Αυριο εχω β επιπεδου...εν τω μεταξυ ειμαι 21w συν και δεν εχω νιωσει καμια κινηση του μπεμπε. Θα σκασω μεχρι αυριο, δεν θα τη γλιτωσω. 

Έχω να σου πω τα εξής.  Μόλις γύρισα απ γυναικολόγο,  πήγα να τσεκάρω έναν καινούργιο,  απίθανος,  τέλος πάντων του λέω γιατρέ δεν το καταλαβαίνω το μωρό.  Μου είπε είναι πολύ νωρίς.  Ορίστε.  Για να μην σκας! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, katsif είπε:

Έχω να σου πω τα εξής.  Μόλις γύρισα απ γυναικολόγο,  πήγα να τσεκάρω έναν καινούργιο,  απίθανος,  τέλος πάντων του λέω γιατρέ δεν το καταλαβαίνω το μωρό.  Μου είπε είναι πολύ νωρίς.  Ορίστε.  Για να μην σκας! 

Σε ευχαριστω!Ειμαι βεβαια καποιες μερες πιο μπροστα απο εσενα. Αυριο το βραδυ θα σας γραψω τα νεα μου απο τη β επιπεδου. Πρεπει να ειμαι η πρωτη απο εμας που κανω, σωστα? 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια εγω σημερα εκλεισα για την β επιπεδου 1 φεβρουαριου με εχει πεθανει η μεση μου λιγο τα γενεθλια του γιου μου λιγο οι δουλειες κολλησα και ιωση ειμαι με βηχα , βηχω και δεν ξερω τι να πρωτοπιασω την κοιλια να μην ντρανταζεται η την μεση... 

Ενταξει σημερα εγινα και εγω μπανανα μολις το ειδα μπανανα ξε μπανανα σε αυτη την εγκυμοσυνη εχω πεθανει τα πορτοκαλια μιλαμε για πολλα κιλα πορτοκαλια αφου εχω κανει ποντικια απο το στυψιμο και μετα καουρες :oops: ...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Εμείς κλείσαμε για 12 Φεβρουαρίου β επιπέδου.το μωρο μάλλον το αισθάνομαι αλλά σιγουρη δεν μπορω να είμαι. Νιώθω σαν να σπάει μια φούσκα μέσα στην κοιλιά μου.δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω. Κατά τα άλλα ψάχνουμε για καρότσι κ μας άρεσαν δύο.ρηλαξ θα πάρετε;τι άλλο σκέφτεστε να αγοράσετε; Και οι ήδη μανούλες τι έχουν να προτείνουν που αξίζει;


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, orianna είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Εμείς κλείσαμε για 12 Φεβρουαρίου β επιπέδου.το μωρο μάλλον το αισθάνομαι αλλά σιγουρη δεν μπορω να είμαι. Νιώθω σαν να σπάει μια φούσκα μέσα στην κοιλιά μου.δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω. Κατά τα άλλα ψάχνουμε για καρότσι κ μας άρεσαν δύο.ρηλαξ θα πάρετε;τι άλλο σκέφτεστε να αγοράσετε; Και οι ήδη μανούλες τι έχουν να προτείνουν που αξίζει;

Καλησπέρα,  ριλαξ να πάρεις θα σε βολέψει,  αν μπορείς να δανειστείς ακόμα καλύτερα.  Για καρότσι εγώ είχα πάρει της chicco το liteway μιλάμε θηρίο. Πανάλαφρο, κλείνει και μαζεύει με ένα χέρι,  υποτίθεται ότι κρατάς το μωρό με το άλλο! Μέχρι τα 4 το χρησιμοποιησα δεν έπαθε τίποτα,  το ξεμονταριζα και τα έβαζα πλυντήριο να φανταστείς. Απλά είχα πάρει καρεκλάκι σταθερό για το αυτοκίνητο πάλι της chicco. Ότι σε βολεύει και ότι μπορείς να βρεις από άλλες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Εκανα την β επιπεδου, ολα καλα αν εξαιρεσουμε το ηδη γνωστο θεμα με την ηχογενη εστια στην καρδουλα του εμβρυου. Θα το συζητησω με το γιατρο μου ( δεν μου εκανε αυτος την εξεταση) και ισως κανω την μη παρεμβατικη εξεταση αιματος για συνδρομο Down πιο πολυ για να μου φυγει η ιδεα, αφου οι πιθανοτητες βγηκαν 1 στις 8100. Επισης ο πλακουντας ανεβηκε πιο ψηλα -γιουπιιιι- και ειναι προσθιος, φαινεται κιολας αν ξαπλωσω σχηματιζεται ενα  βουναλακι στη δεξια πλευρα της κοιλιας! Ισως λογωτης προσθιας θεσης δεν καταλαβαινω ακομα τις κινησεις του μωρου.

Γενικα η εξεταση κρατησε μια ωρα ισως και παραπανω. Εχω και κατι ινομυωματακια που θεριεψαν οπως ηταν αναμενομενο και καθε φορα που περνουσε απο πανω τους ο γιατρος και τα πιεζε πονουσα αρκετα.

Με το καλο και οι δικες σας εξετασεις!!!

Ααα!Νεα ΠΗΤ 1/6 αρα φλερταρω εντονα με τις μανουλες Μαίου, ομως θα παραμεινω εδω οπως και να εχει!! Εχω συνηθισει να τα λεμε μαζι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...