Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

1 hour ago, Lina27 είπε:

@KarMar84 και εγω που ειχα πονακια και ρωτησα τον γιατρο χθες ειπε οτι ειναι φυσιολογικα το μονο που πρεπει να ανυσηχεις ειναι το πετρωμα στην κοιλια που δεν ξερω πως το καταλαβαινεις αυτο. Μια φιλη μου μικροβιολογος που γεννησε τωρα απο την αρχη μεχρι το τελος λεει πολυ πονο οπως στην περιοδο και χειροτερα αν μπορουσα να παρω χαπι ελεγε θα επαιρνα... εγω η μεση με ποναει πολυ και δεν εχω ξεστολισει ακομα το σπιτι ο γιος μου 4 χρονων λεει να τα αφησω και για το καλοκαιρι ειναι ρομαντικα χαχαχα

Λίνα μου και εγώ τον είχα ρωτήσει και μου είπε μεγαλώνει το μωρό συνέχεια και γι αυτό έχουμε τα πονακια και θα τα έχουμε συνέχεια... Τα πετρώματα και εγώ δεν ξέρω να τα ξεχωρίζω :-( δεν έχω πόνους περιόδου αλλά νιώθω κάποιες φορές βάρος χαμηλά και σαν μικρούς σφαχτες σε όλη την κοιλιά... Θα τον ξαναρωτησω την Παρασκευή... 


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 16/1/2018 at 6:17 ΜΜ, orianna είπε:

1) fani_   Π.Η.Τ: 03/06/18   

2) aspa80  Π.Η.Τ 4-6-2018    

3) Farmakotriftena  Π.Η.Τ:  4/06/18  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

4) annaefin   Π.Η.Τ  6-6-2018   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

5) Chrimai  Π.Η.Τ   11/06/18   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

 6) katsif    Π.Η.Τ   13-6-2018 

7)mamasof Π.Η.Τ 16-6-2018 

8  Melody90  Π.Η.Τ  16-6-2018 

9) Lina27  Π.Η.Τ   17-6-2018 

10) J3nny Π.Η.Τ  19-6-2018

11)Lia21   Π.Η.Τ   20-6-2018

12) orianna Π.Η.Τ   21-6-2018   ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

13) Diana.   Π.Η.Τ   24-6-2018    ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

14) KarMar84   Π.Η.Τ:  25/06/18   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

15) elena**  Π.Η.Τ   30-6-2018   

στη κουμπαρα μου συνεβει αυτο και ηταν απο τον σιδηρο που επαιρνε..αρχισε να τις κοβει τα συμπληρωματα και εκανε επαναλειπτικες και οταν εκοψε τον σιδηρο επεσε η τιμη...

Μακάρι να είναι και εμενα απο αυτο και να μην ειναι κατι αλλο ...η αληθεια ειναι οτι ειναι λιγο πανω απο το οριο αλλα δεν παυει να με ανησυχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Εδω εχουμε εναν απιστευτο αερα απο τα ξημερωματα! Σε παιρνει και σε σηκωνει ... Εχω να παω και σε δουλειες εξω και δεν εχω καμια ορεξη να παγωσω!

Ευτυχως που δεν ακουω ειδησεις! Δεν μπορω πια τα ασχημα νεα! Βλεπω πολυ σπανια ... Ουτε καν μια φορα την εβδομαδα ... Αν ειναι κατι να το μαθω θα το μαθω ... 

Για την δουλεια μου ενημερωνωμαι απο τα φορουμ στο ιντερνετ.

Σε αυτη την εγκυμοσυνη προσπαθω να ειμαι οσο πιο ηρεμη και χαλαρη γινεται παντα δεδομενων των καταστασεων. Θελω, οσο μπορει να ειναι εφικτο αυτο, μια που δε νομιζω οτι ειναι η καλυτερη περιοδο της γυναικας, να γινει ...

Εχω κατι ενοχλησεις-πονακια αλλα κανω υπομονη ... δεν ειναι συσπασεις ... Δυστυχως απο την εμπειρια στην εγκυμοσυνη του γιου μου ξερω να τα ξεχωριζω ... οποτε απλα κανω υπομονη! Ενα αγχος βεβαια για το αν το εχω νιωσει το μωρο ή οχι το εχω ... Σα να κουνηθηκε κατι αλλα δεν ειμαι σιγουρη ... οποτε περιμενω μεγαλυτερες αναταραξεις για να πω οτι ναι καλε αυτο ηταν :)

Οσο για τις συσπασεις ... ειναι να ποναει πολυ η κοιλια κατω απο το ομφαλο, εκει που ειναι το μωρο τωρα δλδ και να ειναι σκληρη η κοιλια ... οχι για λιγο αλλα για πολυ ... μπορει ας πουμε να κουραστει καποια και να ειναι λιγο σκληρη ... τοτε προσεχει και δεν κουραζεται ... δεν παιζουμε με τετοια πραγματα!

Τωρα λεω πως θα περασουν οι μερες ... και οταν θα εχουν περασει θα λεω μα πως περασαν καλε! χαχα!

Νομιζω οτι μου κανει κανω που γραφω εδω και μοιραζομαι πραγματα μαζι σας :)

Καλη συνεχεια!

 

Link to comment
Share on other sites

On 16/1/2018 at 10:15 ΜΜ, Diana. είπε:

Ασε μην τα σκεφτεσαι αυτα!!! Τωρα θα πανε ολα καλα! Ιασω θα γεννησω γιατι μονο εκει ειναι ο γιατρος μου! Εκει ημουν και στο πρωτο και τωρα εμαθα οτι επεσαν και οι τιμες...

 

Καλημερα Diana!Και ο δικος μου γιατρος στο Ιασω ειναι. Δεν τον εχω ρωτησει ακομα το κοστος ειναι η αληθεια..και δεν εχω και ιδεα ποσο μπορει να ειναι. Θα μπορουσες να μου πεις τί εμαθες πανω κατω για τις τιμες?

Καλως ηρθατε τα νεα κοριτσια!!

Εδω 20 w 4d και δεν εχω νιωσει τιποτα ακομα. Προσπαθω να μην το σκεφτομαι συνεχεια, αλλα το σκεφτομαι καθε μιση ωρα!!!χαχα! Χθες ημουν ετοιμη να παρω τηλ τον γιατρο για να παω να ριξει μια ματια αλλα τελευταια στιγμη με συγκρατησα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, πως είστε σήμερα; και εγώ για ιασω το σκέφτομαι αλλά ούτε εγώ έχω ρωτήσει τιμές... 

Εχει ψάξει καμία για τα επιδόματα που δικαιουμαστε και τι προϋποθέσεις χρειάζονται; 


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , KarMar84 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, πως είστε σήμερα; και εγώ για ιασω το σκέφτομαι αλλά ούτε εγώ έχω ρωτήσει τιμές... 

Εχει ψάξει καμία για τα επιδόματα που δικαιουμαστε και τι προϋποθέσεις χρειάζονται; 

Έλα φιλενάδα

Δικαιούσαι επιδομα κυοφοριας και λοχίας εάν έχεις 200 ενσημα τα τελευταία 2 χρόνια νομίζω.  Πήγαινε στο ΙΚΑ σου να σου τυπώσουν τα ενσημα να είσαι σίγουρη.  Εάν δουλεύεις δεν έχεις θέμα. Το επίδομα τοκετου από ότι έχω μάθει έχει καταργηθεί και έχεις την αντίστοιχη έκπτωση στο μαιευτήριο. Αυτά έχω μαθει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , katsif είπε:

Έλα φιλενάδα

Δικαιούσαι επιδομα κυοφοριας και λοχίας εάν έχεις 200 ενσημα τα τελευταία 2 χρόνια νομίζω.  Πήγαινε στο ΙΚΑ σου να σου τυπώσουν τα ενσημα να είσαι σίγουρη.  Εάν δουλεύεις δεν έχεις θέμα. Το επίδομα τοκετου από ότι έχω μάθει έχει καταργηθεί και έχεις την αντίστοιχη έκπτωση στο μαιευτήριο. Αυτά έχω μαθει 

Εγώ έχω (πιστεύω) 200+ ένσημα τα τελευταία 2 χρονια και ήξερα και εγώ για το επίδομα κυοφορίας και λοχείας μόνο αλλά σήμερα μου είπε ένα παιδί ότι περισυ που γέννησε η γυναίκα του πήρανε 2300 με το που γέννησε σε επιταγή από το ΙΚΑ για την πληρωμή της κλινικής!!! Οπότε πρεπει να τα ψάξουμε γτ είναι πολλά χρήματα και εγώ νόμιζα ότι δεν ισχύουν πλέον... 


Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Εγώ έχω (πιστεύω) 200+ ένσημα τα τελευταία 2 χρονια και ήξερα και εγώ για το επίδομα κυοφορίας και λοχείας μόνο αλλά σήμερα μου είπε ένα παιδί ότι περισυ που γέννησε η γυναίκα του πήρανε 2300 με το που γέννησε σε επιταγή από το ΙΚΑ για την πληρωμή της κλινικής!!! Οπότε πρεπει να τα ψάξουμε γτ είναι πολλά χρήματα και εγώ νόμιζα ότι δεν ισχύουν πλέον... 

Πλάκα κάνεις.  Όταν γέννησα πριν 6 χρόνια το είδα ήταν ένα χιλιάρικο. 2300 ουαου. Θα πάω να ρωτησω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@katsifπριν 2 χρόνια περίπου πήρα αυτά ακριβώς τα επιδόματα + το συμπληρωματικο επίδομα του οαεδ (πρέπει να είσαι σε ισχύουσα σύμβαση εργασίας για να το δικαιούσαι!). Τα 2300 μου φαίνονται εκτός πραγματικότητας, μήπως η κοπέλα γέννησε σπίτι της :?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , J3nny είπε:

@katsifπριν 2 χρόνια περίπου πήρα αυτά ακριβώς τα επιδόματα + το συμπληρωματικο επίδομα του οαεδ (πρέπει να είσαι σε ισχύουσα σύμβαση εργασίας για να το δικαιούσαι!). Τα 2300 μου φαίνονται εκτός πραγματικότητας, μήπως η κοπέλα γέννησε σπίτι της :?

Το 6μηνο εννοείς? Ναι και μένα τα 2300 μου φαίνονται πολλά.... Θα πάω όμως από περιέργεια, γιατί κάνω τις αιματολογικες στο ΙΚΑ οπότε θα λυθεί το μυστήριο. Εκτός και αν ο άνθρωπος πήρε τα δύο επιδόματα κυοφοριας και λοχείας και μπερδεύτηκε....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , katsif είπε:

Το 6μηνο εννοείς? Ναι και μένα τα 2300 μου φαίνονται πολλά.... Θα πάω όμως από περιέργεια, γιατί κάνω τις αιματολογικες στο ΙΚΑ οπότε θα λυθεί το μυστήριο. Εκτός και αν ο άνθρωπος πήρε τα δύο επιδόματα κυοφοριας και λοχείας και μπερδεύτηκε....

Όχι δεν είναι το 6μηνο, είναι μια πρόσθετη παροχή που μαζί με τα επιδόματα του ΙΚΑ ισοφαριζουν τις αποδοχές που θα είχες από τον εργοδότη. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όχι δεν γέννησε στο σπίτι αλλά σε μια ιδιωτική κλινική... Και εμένα μου φάνηκαν πολλά αλλά μου είπε το εψαξε πολύ η λογιστρια τους και πήραν πολλά χρήματα και από ΙΚΑ και από οαεδ... Τι να πω δεν ξέρω αλλά ας το ψάξουμε... 


Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα.Απο το αγχος μου με την ανεβασμενη sgpt ξεχασα να γραψω οτι το προηγουμενο Σαββατο που ημουν 19 εβδ και 5 μ. αισθανθηκα τελικα το μωρο και απο τοτε ,συνηθως το βραδυ, το αισθανομαι καθημερινα( ποτε λιγοτερο ποτε περισσοτερο)!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, J3nny είπε:

Όχι δεν είναι το 6μηνο, είναι μια πρόσθετη παροχή που μαζί με τα επιδόματα του ΙΚΑ ισοφαριζουν τις αποδοχές που θα είχες από τον εργοδότη. 

Ναι έχεις δίκιο.  Το είχα πάρει και εγώ! Έχουν περάσει τόσα χρόνια που τα έχω ξεχάσει. 

Παιδιά αισθάνομαι την κοιλιά μου έτοιμη να εκραγεί! Και από κινήσεις μηδέν.  Και είμαι 19w.....

Ασπα ζηλευωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...