Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εγώ για εμβρυομεταφορα 2η όλες τις φορές.

       

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , Lina27 είπε:

Κοριτσια έχω πονάκια αλλά ο γιατρός είπε ότι είναι φυσιολογικά αλλά τα έχω παίξει από τον φόβο μου μετά από την αποβολή που είχα στο δεύτερο καμία φορά σκέφτομαι θα φτάσω στο τέλος της εγκυμοσύνης ή όχι... Εσείς έχετε έτσι πονάκια στην κοιλιά και χαμηλά καμία φορά? Στον γιο μου δεν είχα τίποτα τώρα όλα...

Ναι έχω και εγώ.  Μην κουράζεσαι,  μην σκύβεις, γενικά δες το χαλαρά.  Και εγώ έχω πεθάνει από το άγχος,  είχα 2 αποβολές στο παρελθόν.  Όλα καλά θα πάνε ακου που σου λεω:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Diana. @katsif ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας ειλικρινα τρελαινομαι μερικες φορες αγχωνομαι ειχα και ασχημες εμπειριες γενικα απο εγκυμοσυνες και με πιανουν ολα...  

Link to comment
Share on other sites

1) fani_   Π.Η.Τ: 03/06/18   

2) aspa80  Π.Η.Τ 4-6-2018    

3) Farmakotriftena  Π.Η.Τ:  4/06/18  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

4) annaefin   Π.Η.Τ  6-6-2018   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

5) Chrimai  Π.Η.Τ   11/06/18   

 6) katsif    Π.Η.Τ   13-6-2018 

7)mamasof Π.Η.Τ 16-6-2018 

8 Lina27   Π.Η.Τ   17-6-2018 

9) Lia21   Π.Η.Τ   20-6-2018

10) orianna Π.Η.Τ   21-6-2018   ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

11) Diana.   Π.Η.Τ   24-6-2018    ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

12) KarMar84   Π.Η.Τ:  25/06/18   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

13) elena**  Π.Η.Τ   30-6-2018   

  • Μου αρέσει 2

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!Εμείς σε 2 εβδομαδες που θα ειμαι 22εβδ. θα κανουμε β επιπεδου...στον χθεσινο υπερηχο ολα τελεια με το μωρο(370 gr περιπου)..απλα στις αιματολογικες μου βγηκε ανεβασμενη η SGPT και μου κοβει βιταμινες για να κανω επαναληπτικη σε 2 εβδ....εχω αγχωθει λιγο γιατι κατι διαβασα για χολοσταση και τα εχω παιξει απο φοβο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Μέλλουσα μανούλα Ιουνίου κι εγώ, 18w σήμερα με ΠΗΤ 19.06. φύλο δεν έχουμε καταφέρει να επιβεβαιώσουμε, στην αυχενική μας είπαν μάλλον αγόρι και στον υπέρηχο πριν μια βδομάδα μάλλον κορίτσι :-D:-D:-D περιμένω τη Β επιπέδου στις 9/2 να το επιβεβαιώσω.  Έχω ήδη μια κόρη 22 μηνών. Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι σε όλες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλοσορισατε κοριτσια, @J3nny & @Melody90! Καλη εγκυμοσυνη ευχομαι και με το καλο στο τελος αυτης να εχετε γερα κι υγιεστατα μωρακια στην αγκαλια σας!

 

@J3nny, για αυτο ακριβως κι εγω περιμενω την β επιπεδου για να σιγουρετουμε για το φυλο! Στον ανηψιο μου ειχαν πει στην αυχενικη οτι ηταν κοριτσακι και στην β επιπεδου εγινε αγορακι! χαχα!  

@Melody90 Εχουμε ιδια ΠΗΤ!

πρίν από 20 λεπτά , aspa80 είπε:

Καλημέρα!!Εμείς σε 2 εβδομαδες που θα ειμαι 22εβδ. θα κανουμε β επιπεδου...στον χθεσινο υπερηχο ολα τελεια με το μωρο(370 gr περιπου)..απλα στις αιματολογικες μου βγηκε ανεβασμενη η SGPT και μου κοβει βιταμινες για να κανω επαναληπτικη σε 2 εβδ....εχω αγχωθει λιγο γιατι κατι διαβασα για χολοσταση και τα εχω παιξει απο φοβο...

@aspa80, τωρα με εβαλες σε ανησυχιες! Τετοιες εξετασεις μαλλον δεν εχω κανει ... αλλα εχω κνησμο ... οχι σε παλαμες και πατουσες αλλα στα καλαμια των ποδιων!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , mamSof είπε:

Καλημερα και καλοσορισατε κοριτσια, @J3nny & @Melody90! Καλη εγκυμοσυνη ευχομαι και με το καλο στο τελος αυτης να εχετε γερα κι υγιεστατα μωρακια στην αγκαλια σας!

 

@J3nny, για αυτο ακριβως κι εγω περιμενω την β επιπεδου για να σιγουρετουμε για το φυλο! Στον ανηψιο μου ειχαν πει στην αυχενικη οτι ηταν κοριτσακι και στην β επιπεδου εγινε αγορακι! χαχα!  

@Melody90 Εχουμε ιδια ΠΗΤ!

@aspa80, τωρα με εβαλες σε ανησυχιες! Τετοιες εξετασεις μαλλον δεν εχω κανει ... αλλα εχω κνησμο ... οχι σε παλαμες και πατουσες αλλα στα καλαμια των ποδιων!

Ο γιατρος μου ειναι χαλαρος δεν αγχωνεται...μου ειπε οτι υπαρχει θεραπεια...στις επαναληπτικες θα φανει αν ηταν τυχαιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1) fani_   Π.Η.Τ: 03/06/18   

2) aspa80  Π.Η.Τ 4-6-2018    

3) Farmakotriftena  Π.Η.Τ:  4/06/18  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

4) annaefin   Π.Η.Τ  6-6-2018   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

5) Chrimai  Π.Η.Τ   11/06/18   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

 6) katsif    Π.Η.Τ   13-6-2018 

7)mamasof Π.Η.Τ 16-6-2018 

8  Melody90  Π.Η.Τ  16-6-2018 

9) Lina27  Π.Η.Τ   17-6-2018 

10) J3nny Π.Η.Τ  19-6-2018

11)Lia21   Π.Η.Τ   20-6-2018

12) orianna Π.Η.Τ   21-6-2018   ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

13) Diana.   Π.Η.Τ   24-6-2018    ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

14) KarMar84   Π.Η.Τ:  25/06/18   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

15) elena**  Π.Η.Τ   30-6-2018   

6 ώρες πρίν, aspa80 είπε:

Καλημέρα!!Εμείς σε 2 εβδομαδες που θα ειμαι 22εβδ. θα κανουμε β επιπεδου...στον χθεσινο υπερηχο ολα τελεια με το μωρο(370 gr περιπου)..απλα στις αιματολογικες μου βγηκε ανεβασμενη η SGPT και μου κοβει βιταμινες για να κανω επαναληπτικη σε 2 εβδ....εχω αγχωθει λιγο γιατι κατι διαβασα για χολοσταση και τα εχω παιξει απο φοβο...

στη κουμπαρα μου συνεβει αυτο και ηταν απο τον σιδηρο που επαιρνε..αρχισε να τις κοβει τα συμπληρωματα και εκανε επαναλειπτικες και οταν εκοψε τον σιδηρο επεσε η τιμη...


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πωωωωωω

Μαζευτήκαμε πολλές κοιλίτσες!!!! Κοριτσια θα πάτε μαθήματα ανωδυνου? Εγώ λέω να πάω, δεν τα θυμάμαι. .....

Τρώω πόρτα όμως γιατί είμαι δευτερότοκη....

Link to comment
Share on other sites

@katsif  γιατι; Εμεις δεν επιτρεπεται;;;;:confused: 
Οντως μαζευτηκαμε πολλες!!!! Το μωρο το ακουσατε καθολου;; Εμενα σε λιγο θα μου σπασουν τα νευρα! Την κορη μου ως τωρα την ειχα καταλαβει!


ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια σημερα πηγα σε στο καινουργιο μου γιατρο και μου εδωσε πητ 15/6 και μου ειπε και αυτος μαλλον κοριτσι βασικα σε αυτον πηγαινα στο δευτερο που εχασα στο πανεπιστημιακο της λαρισας και μεχρι τωρα ειχα αλλον εξω αλλα μην συζητησω για το συγκεκριμενο. Επαθε πλακα ο γιατρος που μεχρι και σημερα ο προηγουμενος και χωρις λογο μου εδινε 4 χαπια προγεστερονης την ημερα. Ευτυχως παντως ολα ειναι καλα μου ειπε οτι ειμαι στην 19w και ειχα αγχος σημερα ξυπνησα γιατι ειδα στον υπνο μου οτι ειχα αποβαλει αφηστε που οταν βλεπω την καρεκλα του γυναικολογου ιδρωνω ετοιμη να λιποθυμησω ημουνα τρομαξε ο καημενος ο γιατρος δεν με θυμοτανε πρεπει να ειμαι η χειροτερη που του εχει τυχει....

@Diana. Το ενιωσα γυρω στην 16w βδομαδα αλλα και εγω τρελαινομαι αν δεν το νιωθω καθε μερα μου ειπε ομως οτι ετσι ειναι... Νομιζω οτι το 2018 παντως εχει τις περισσοτερες εγκυμοσυνες απο οτι βλεπω αυτα ειναι χαρουμενα και ενω πριν δεν εβλεπα εγκυο στο δρομο τωρα βλεπω παντου κοιλιες...

Link to comment
Share on other sites

@Lina27 μολις πριν λιγο τον καταλαβα καλα! Καποιες αμυδρες κινησεις ειχα νιωσει και νωριτερα αλλα οχι καθε μερα!!! Απο Λαρισσα εισαι; Εγω Βολο,αλλα ο γυναικολογος μου ειναι Λαρισσα! Που θα γεννησεις;


ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...