Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

@Diana. Σαν κατι να πεταει μεσα μου ετσι καπως... απο τρικαλα αλλα θα γεννησω στο πανεπιστημιακο νοσοκομειο της λαρισας ειχα γεννησει τον γιο μου στα τρικαλα και επειδη ειχε λιγο υγρο στα πνευμονια το πηρανε το παιδι στην λαρισα και εγω στα τρικαλα σε ενα δωματιο με τεσσερις γυναικες με τα μωρα τους και εγω δεν πιστευα οτι ζει το παιδι τρελα ασε δεν θα παρω παλι το οποιο απο τις λακουβες τρικαλα λαρισα το υγρο εφυγε μονο του  και μπηκε για μιση ωρα προληπτικα στην θερμοκοιτιδα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εντελει καλυτερα που πηγε στην λαρισα το παιδι εχει καλυτερη παιδιατρικη πιστευω αλλα ειναι ασχημο να γεννας να σε βαζουν σε ενα δωματιο με τις υπολοιπες γυναικες που ειναι μεσα στην ευτυχια τους με τα μωρακια τους και εσυ να μην εχεις μωρο να επερναν και εμενα τουλαχιστον μαζι αυτο γιατι δεν το κανουν δεν μπορεσα ποτε να μαθω...

@Diana. Με το καλο σου ευχομαι το μωρακι σου!!! Που θα γεννησεις στην λαρισα?

Link to comment
Share on other sites

Ασε μην τα σκεφτεσαι αυτα!!! Τωρα θα πανε ολα καλα! Ιασω θα γεννησω γιατι μονο εκει ειναι ο γιατρος μου! Εκει ημουν και στο πρωτο και τωρα εμαθα οτι επεσαν και οι τιμες...

 


ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Diana. Και @Lina27 και εγώ Λάρισα θα γεννησω (πρώτα ο Θεός)... Ή ιασω ή πανεπιστημιακο... Είναι νωρίς ακόμα για να αποφασίσω, ούτε για τιμές δεν ρώτησα ακόμα στο ιασω... 

@katsif και εγώ θα πάω για μαθήματα ανωδυνου, θέλω πολύ! 

Από ρούχα εγκυμοσύνης και εγώ από h&m έχω πάρει ένα τζιν πουκάμισο και ένα τζιν παντελόνι... 


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

@Diana. Και @Lina27 και εγώ Λάρισα θα γεννησω (πρώτα ο Θεός)... Ή ιασω ή πανεπιστημιακο... Είναι νωρίς ακόμα για να αποφασίσω, ούτε για τιμές δεν ρώτησα ακόμα στο ιασω... 

@katsif και εγώ θα πάω για μαθήματα ανωδυνου, θέλω πολύ! 

Από ρούχα εγκυμοσύνης και εγώ από h&m έχω πάρει ένα τζιν πουκάμισο και ένα τζιν παντελόνι... 

Φιλενάδα δεν θυμάμαι είναι το πρώτο σου? Να πας οπωσδήποτε ανωδυνο. Είχα πάει στην μεγάλη.  Μου έμαθε η μαια να το πλένω,  αλλάζω,  θηλάζω, σου μαθαίνει να σπρώχνεις.... βγήκε με 2 σπρωξιες! Φανταστικά μαθήματα στο ΙΚΑ φιλε. Το συστήνω!

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια χάρηκα πολύ...βλέπω είμαστε πολλες..εύχομαι σε όλες καλή εγκυμοσύνη,εναν υπέροχο τοκετό και με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας...για μένα είναι το δεύτερο έχω ένα αγοράκι 3 ετών κ τώρα πάλι αγόρι μου είπαν είμαι στην 19 w κ το είδε καλά ο γιατρός..."έτσι είπε τουλάχιστον"..Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω...το μωρό το ακούτε πολύ? γιατί εγώ σε αυτήν την εγκυμοσύνη δεν τρώω πολύ κλωτσιά..προς το παρόν ας πούμε...

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Κι εγω ειμαι στην 19η εβδομαδα αλλα δεν εχω νιωσει κατι ακομη. Ειμαι σε αναμονη. Τον γιο μου το ειχα νιωσει ακριβως 20 εβδομαδων. Εχω ακομη 10 μερες. Αργει και η β επιπεδου, 12/2, και δεν ξερω πως θα περασουν οι μερες ... Κατα τα αλλα με ποναει η μεση μου το βραδυ που κοιμαμαι ... δλδ δεν βολευομαι και ξυπναω και το καταλαβαινω .. σα να χειροτερευει αλλα νομιζω οτι ειμαστε στους μηνες με τις μεγαλες αλλαγες πια εκει μεσα ...

 

Φτασαμε πια τις 15, κοριτσια!

Link to comment
Share on other sites

Mamsof σε καταλαβαίνω απόλυτα με τον πόνο το βράδυ...εμένα πονάει πολύ η λεκάνη κ στρυφογυρναω ολη νύχτα..υποφέρω μιλάμε!κ δεν φτάνει αυτό εχω κ τις καούρες τώρα!είμαι μέ ενα γάλα στο χέρι.εγω τον γιο μου τον κατάλαβα 15 εβδομάδων κ τώρα μου φαίνεται κάπως που κλωτσαει μια στο τόσο κ τόσο απαλά.απο ταχυκαρδία ή ζάλη πως πάτε?εγώ δεν μπορώ να σταθώ κ πολύ όρθια..αρχίζω κ βλέπω αστέρια.

Link to comment
Share on other sites

@Melody90 , εγω παλι εχω ταχυκαρδιες. Ειναι ανεβασμενη η πιεση μου αλλα οχι πανω απο τα ορια, ανεβασμενη σχετικα με το πως ηταν χωρις εγκυμοσυνη κι εχω ανεβασμενους παλμους ... 99 το πιο χαμηλο ... 89 οταν ειχα παει στην γιατρο την προηγουμενη βδομαδα ... Διαβασα οτι μπορει να συμβει, απλα δεν ειχε συμβει οταν ημουν εγκυος στον γιο μου αυτο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοίτα από τη στιγμή που σε παρακολουθεί ο γιατρός μην αγχώνεσαι..εγώ κ σε καρδιολόγο πήγα για τις αρρυθμίες κ τη ζάλη εκτός από το μαγνήσιο (που παίρνω ούτως ή άλλως για τις συσπάσεις) δεν μου έδωσε κ μου ανέφερε ότι στην εγκυμοσύνη ή καρδιά κάνει τέτοια γιατί δουλεύει με άλλο όγκο αίματος..(έχει μια λογική αυτό)..τελικά ξες τι κατάλαβα?ότι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική, θέλει ξεκούραση κ ηρεμία.πολλα δεν είχα στην πρώτη μου κ τα έχω τώρα.. υπομονή ο σκοπός είναι να την απολαύσουμε.τον τοκετό φοβάμαι λίγο..άκουσα κ αυτό στην tv με την 34 που πέθανε από αιμορραγία..

Link to comment
Share on other sites

Άσε εγώ έχω τρελαθεί με την κοπέλα που πέθανε μετά από τον τοκετό. Μου είπαν ότι έγινε στο ιασω στην Αθήνα. Καλά λέω εγώ ούτε απ έξω από το ιασω. Εκεί γέννησα την μεγάλη μου. Πάντα βέβαια είναι θέμα γιατρου.... 

Εγώ 19η σήμερα ακόμα δεν με έχει κλοτσησει. Την άλλη τρίτη πάω στον γυναικολόγο οπότε θα το δούμε.  

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εμένα είναι το πρώτο μου :oops: και μακάρι όχι το τελευταίο... @katsif σε εμάς αυτά τα μαθήματα τα κάνουν στην νομαρχία της πόλης... Την Παρασκευή έχω γιατρό επιτέλους γτ έχω αρκετά πονακια και ψιλοαγχωνομαι κάποιες στιγμές... Εννοείται ότι δεν το έχω καταλάβει καθόλου ακόμα... 


Link to comment
Share on other sites

@KarMar84 και εγω που ειχα πονακια και ρωτησα τον γιατρο χθες ειπε οτι ειναι φυσιολογικα το μονο που πρεπει να ανυσηχεις ειναι το πετρωμα στην κοιλια που δεν ξερω πως το καταλαβαινεις αυτο. Μια φιλη μου μικροβιολογος που γεννησε τωρα απο την αρχη μεχρι το τελος λεει πολυ πονο οπως στην περιοδο και χειροτερα αν μπορουσα να παρω χαπι ελεγε θα επαιρνα... εγω η μεση με ποναει πολυ και δεν εχω ξεστολισει ακομα το σπιτι ο γιος μου 4 χρονων λεει να τα αφησω και για το καλοκαιρι ειναι ρομαντικα χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , KarMar84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εμένα είναι το πρώτο μου :oops: και μακάρι όχι το τελευταίο... @katsif σε εμάς αυτά τα μαθήματα τα κάνουν στην νομαρχία της πόλης... Την Παρασκευή έχω γιατρό επιτέλους γτ έχω αρκετά πονακια και ψιλοαγχωνομαι κάποιες στιγμές... Εννοείται ότι δεν το έχω καταλάβει καθόλου ακόμα... 

Να πας οπωσδήποτε. Εμάς είχε η μαια μια κούκλα της κακιάς ώρας,  και μας τα έδειχνε όλα με αυτή.  Πάρε και ένα τετράδιο μαζί να σημειώνεις.  Θα στα δείξουν και στο μαιευτήριο αλλά πίστεψε με τότε είσαι σε άλλο πλανήτη. ....

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...