Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εγώ για εμβρυομεταφορα 2η όλες τις φορές.

       

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Καλημερα απο τα ξημερωματα! Ειμαι ξυπνια απο τις 2:30 γιατι ο μπομπιρας μου αποφασισε οτι ειναι ξεκουραστος μετα απο 5 ωρες υπνου! Κοιμηθηκε στις 21:30! Ευτυχως κοιμηθηκα κι εγω τοτε γιατι δεν εβλεπα μπροστα μου απο την κουραση και μπορεσα να αντεπεξερθω μετα! Κι ετσι αυτος χαζευει στο ταμπλετ, και αφου τελειωσα κι εγω καποιες δουλειες στον υπολογιστη ειπα να δω τι κανετε μια που εχω μερες να μπω αλλα σας σκεφτομαι.

@orianna μαζι θα κανουμε την β επιπεδου!

Ουτε κι εγω εχω νιωσει ακομη κατι ... ή δεν εχω καταλαβει ... και δεν ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη! Αλλα θα περιμενω υπομονετικα! Αλλωστε το Σαββατο θα μαι 20 εβδομαδων. Τοτε ειχα νιωσει και τον γιο μου να σπρωχνει.

Κατα τα αλλα ησυχια ... κατι πονους στην μεση, λιγο κουραζομαι ευκολα και λαχανιαζω, λιγο κατι πονακια εδω κι εκει και μερικες φορες νιωθω την κοιλια μου σκληρη ... Νομιζω οτι πια φαινεται. Χθες με ρωτησαν αν ειμαι εγκυος. Καθομουν με το παλτο μου αλλα ηταν ξεκουμπωτο. Δε νομιζω οτι φαινεται οταν ειμαι ορθια με κουμπωμενο το παλτο.

Καροτσι εγω εχω το quinny zapp xtra μοντελο ομως 2012. Και πρωτο καθισμα για το αμαξι σαν αυγο που μπαινει πανω στο καροτσι το maxi-cosy (0-15μηνων ή εως 13 κιλα). Ριλαξ ειχαμε της fisher price που ειναι σαν κουνιστη καρεκλα που μπορει να γινει και σταθερο. Για λιγο αργοτερα, δλδ 3μηνων+ ειχαμε παρει και ενα γυμναστηριο και καλα ... Αυτο ισως να μην το επαιρνα ... Μπορεις να βαλεις στο πατωμα ενα ωραιο παπλωμα και παιχνιδια ... ή αν παρεις να το ψαξεις καλα! Τι αλλο σκεφτεσαι να παρεις;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, fani_ είπε:

Γεια σας κοριτσια! Εκανα την β επιπεδου, ολα καλα αν εξαιρεσουμε το ηδη γνωστο θεμα με την ηχογενη εστια στην καρδουλα του εμβρυου. Θα το συζητησω με το γιατρο μου ( δεν μου εκανε αυτος την εξεταση) και ισως κανω την μη παρεμβατικη εξεταση αιματος για συνδρομο Down πιο πολυ για να μου φυγει η ιδεα, αφου οι πιθανοτητες βγηκαν 1 στις 8100. Επισης ο πλακουντας ανεβηκε πιο ψηλα -γιουπιιιι- και ειναι προσθιος, φαινεται κιολας αν ξαπλωσω σχηματιζεται ενα  βουναλακι στη δεξια πλευρα της κοιλιας! Ισως λογωτης προσθιας θεσης δεν καταλαβαινω ακομα τις κινησεις του μωρου.

Γενικα η εξεταση κρατησε μια ωρα ισως και παραπανω. Εχω και κατι ινομυωματακια που θεριεψαν οπως ηταν αναμενομενο και καθε φορα που περνουσε απο πανω τους ο γιατρος και τα πιεζε πονουσα αρκετα.

Με το καλο και οι δικες σας εξετασεις!!!

Ααα!Νεα ΠΗΤ 1/6 αρα φλερταρω εντονα με τις μανουλες Μαίου, ομως θα παραμεινω εδω οπως και να εχει!! Εχω συνηθισει να τα λεμε μαζι!

Μπραβο ρε φιλεναδα και σε σκεφτόμουν! Πολύ χαίρομαι που όλα καλά! Εμένα ο καινούργιος γυναικολόγος μου είπε να κάμω αμνιοπαρακεντηση και χεστηκα πάνω μου. Του λέω δεν είναι επικίνδυνη? Ναι λέει αλλά εντοπίζεις 200 σύνδρομα. Εντάξει του λέω αλλά δεν θέλω να ξέρω ρε φιλε! Και μου είπε καλ κάνε την β επιπέδου, στις 7/2 την έχω και βλέπουμε....

Μπράβο πάντως :). Μην πας στις μανούλες Μαΐου θα σε καρυδωσω.....

Link to comment
Share on other sites

On 23/1/2018 at 3:11 ΜΜ, chrimai είπε:

Εδω ειμαι κι εγω...σας διαβαζω....δεν εχω ιδιαιτερα νεα....περιμενω κι εγω το β επιπεδου στις 31.01....και στις 25 εχω υπερηχο καρδιας εμβρυου....

 

Εμενα κλωτσαει η μπουμπου....αλλες φορες πιο πολυ....αλλες φορες εξαφανιζεται....γενικα ειναι κινητικη...κι οταν σταματαει αγχωνομαι κι εγω...

 

Πονους περιοδου ...βαρος και τραβηγματα ειχα....αλλα απο κουραση μαλλον....

Περασαμε ιωση κοξακι εγω κι ο μικρος γιος....και μας εμεινε η μυξα....σημερα παμε σε ωριλα

 

Πότε ειχες πόνους περιόδου; Εδώ και δύο μέρες έχω.  Όχι όλη μέρα αλλά όταν με πιάσουν είναι έντονοι...

Πέρασες κι εσύ κοξακι ε; περαστικά σας! 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

πήγα τη Δευτέρα στον γιατρό και είδαμε ξεκάθαρα το φύλο! Αγοράκι!!! Ανυπομονώ να έρθει η 5η Φλεβάρη που έχω β΄επιπέδου για να το ξαναδώ! 

Εν τω μεταξύ μου έγραψε ο γιατρός για δεύτερη φορά γενική ούρων, αίματος και καμπύλη ζαχάρου. Μάλλον θα πάω το Σάββατο!

Όσον αφορά τι θα μπορούσαμε να χρειαστούμε από πράγματα, εγώ έχω πει ότι αυτή τη φορά θα πάρω και μάρσιπο, πιστεύω θα με βολέψει με 2 παιδιά πλέον. Γυμναστήριο είχα πάρει κι εγώ στον γιο μου, έπαιξε.

Θα πρότεινα και το μόμπιλο κούνιας με ήχο και φως. Αλλαξιέρα με βάση  είχα πάρει στον γιο μου από το γνωστό παιχνιδάδικο. Με βόλεψε, αλλά σκίστηκε. Τώρα δεν θα πάρω την ίδια. Μάλλον θα πάρω μόνο το από πάνω (δηλ όχι τη βάση). Αλλά θα πρέπει να τη βάζω σε τραπέζι για να αλλάζω το μωρό. Γιατί αν τη βάζω σε κρεβάτι, θα με πιάσει η μέση μου.

Έπειτα χρειάζονται διάφορα πράγματα από λευκά είδη, αποστειρωτής,  θήλαστρο, μπανάκι. Επίσης όσον αφορά το μπανάκι είχα πάρει 2 πράγματα: τη σκάφη που εφαρμόζει στις άκρες της μπανιέρας για να μη σκύβω πολύ και μέσα έβαζα την πλαστική ξαπλώστρα μπάνιου για μωρά. Ελπίζω να καταλάβατε! Δεν ξέρω κορίτσια, αλλά μ έπιασε η μέση μου με το μωρό και προσπαθούσα να βρίσκω τρόπους να μην την επιβαρ΄υνω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katsif είπε:

Μπραβο ρε φιλεναδα και σε σκεφτόμουν! Πολύ χαίρομαι που όλα καλά! Εμένα ο καινούργιος γυναικολόγος μου είπε να κάμω αμνιοπαρακεντηση και χεστηκα πάνω μου. Του λέω δεν είναι επικίνδυνη? Ναι λέει αλλά εντοπίζεις 200 σύνδρομα. Εντάξει του λέω αλλά δεν θέλω να ξέρω ρε φιλε! Και μου είπε καλ κάνε την β επιπέδου, στις 7/2 την έχω και βλέπουμε....

Μπράβο πάντως :). Μην πας στις μανούλες Μαΐου θα σε καρυδωσω.....

Σε ευχαριστω!! Η αληθεια ειναι οτι μονο με την αμνιοπαρακεντηση υπαρχει σιγουρια, ειδικα για τα συνδρομα εκτος Down, μια και η μη παρεμβατικη αιματος ουσιαστικα μονο για το Down δινει αποτελεσμα με ακριβεια 99%. Για τη δικη μου περιπτωση δε φαινεται καλη λυση λογω του ιστορικου με την αιμορραγια που ειχα και γιατι θελω λιγους μηνες να πατησω τα 35. Μου ειπε ομως οτι σε μελλοντικη κυηση δεν θα τη γλιτωσω!

Στη β επιπεδου θα μπορεσει να γινει μια επαναξιολογηση της αναγκαιοτητας να κανεις αμνιο, οποτε αν βγει καλη γενικα μπορει να σου πει οτι δεν ειναι απολυτα αναγκαιο την κανεις τελικα. Αν και νομιζω κανενας γιατρος δεν παιρνει ευθυνη να μας πει αν θα κανουμε, στο τελος εμεις πρεπει να αποφασισουμε. Μου ελεγε χθες ο γιατρος οτι πχ και 1 στις 6000 να ειναι οι πιθανοτητες, τί θα πουμε στη μια περιπτωση που θα υπαρξει οντως προβλημα, οτι στις  αλλες 5999 δεν υπηρξε?

Καλε, εννοειται δεν παω πουθενα, εδω στις μανουλες Ιουνιου θα μεινω!!! Και παλι με το καλο και η δικη σου β επιπεδου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα στα κορίτσια! 

@fani_ μπράβο όλα καλά! Έχω και εγώ αυτό το βουναλακι στην δεξιά πλευρά όταν ξαπλωνω αλλά δεν ξέρω τι είναι! 

Κορίτσια νιώθει καμία άλλη βάρος κάτω χαμηλά δεξιά;;; :confused:

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KarMar84 είπε:

Καλησπέρα στα κορίτσια! 

@fani_ μπράβο όλα καλά! Έχω και εγώ αυτό το βουναλακι στην δεξιά πλευρά όταν ξαπλωνω αλλά δεν ξέρω τι είναι! 

Κορίτσια νιώθει καμία άλλη βάρος κάτω χαμηλά δεξιά;;; :confused:

KarMar84 εαν δεν ξερεις ηδη τη θεση του πλακουντα, πιθανο και σε εσενα να ειναι προσθιος και στο σημειο αυτο και γι' αυτο να φουσκωνει εκει.Κι εγω νιωθω περιεργα κατω δεξια και μου ειπε ο γιατρος οτι το "βουναλακι" αυτο πιεζει αλλα οργανα και νιωθω κατι σαν βαρος.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πραγματικά δεν ξέρω,  ο γυναικολόγος που είχαμε ως τώρα μου είχε πει μόνο αν δείξει κάτι η β επιπέδου κάνεις αμνιο,  αυτός που πήγα την τρίτη είναι υπέρ δεν επέμενε κιόλας.  Το θέμα είναι ότι λόγω ηλικίας,  είμαι 40 σύντομα 41 ίσως να είναι απαραίτητη αλλά μια γνωστή μου έχασε το μωρό της από την αμνιο και όσο ναναι φοβάμαι! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , katsif είπε:

Κορίτσια πραγματικά δεν ξέρω,  ο γυναικολόγος που είχαμε ως τώρα μου είχε πει μόνο αν δείξει κάτι η β επιπέδου κάνεις αμνιο,  αυτός που πήγα την τρίτη είναι υπέρ δεν επέμενε κιόλας.  Το θέμα είναι ότι λόγω ηλικίας,  είμαι 40 σύντομα 41 ίσως να είναι απαραίτητη αλλά μια γνωστή μου έχασε το μωρό της από την αμνιο και όσο ναναι φοβάμαι! 

Δεν ξέρω κορίτσι μου και εγώ την φοβάμαι είναι η αλήθεια... Καλύτερα περίμενε να δεις τα αποτελέσματα της β επιπέδου και μετά το ξανασυζητατε... (γνώμη μου) 


Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , KarMar84 είπε:

Δεν ξέρω κορίτσι μου και εγώ την φοβάμαι είναι η αλήθεια... Καλύτερα περίμενε να δεις τα αποτελέσματα της β επιπέδου και μετά το ξανασυζητατε... (γνώμη μου) 

Έτσι λεω και εγώ.  Άσε αγχωθουμε τότε. Σωστός?!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας και παλι! Νομιζω οτι στην αυχενικη γραφει που βρισκεται ο πλακουντας. 

Τωρα για τις εξετασεις αυχενικης & pap-A και αυτη τυπου harmony, ολες δεν ειναι επεμβατικες και μονο ποσοστα μπορουν να δωσουν!

Οσο για ληψη τροφοβλαστη ή αμνιο, νομιζω οτι απο γιατρο σε γιατρο παιζει το τι σου προτεινουν!

Τι εννοω; Αν θελει η εγκυος σαφως και κανει την επεμβατικη εξεταση η οποια εχει πιθανοτητα αποβολης 1/200! Και η γυναικολογος μου και αυτος που εκανε την αυχενικη που ειπαν αν θελω να κανω την εξεταση αιματος και δεν προτεινουν καθολου ειτε ληψη τροφοβλαστη ειτε αμνιο. Εχω στο ιστορικο μου ηδη μια κυηση, οπου εκανα διακοπη, με εμβρυο που ειχε τρισωμια 13, ενα χρονο πριν. Τοτε στην αυχενικη φαινοταν καποια πραγματα, με το pap-A οι πιθανοτητες εγιναν ακομη πιο μεγαλες, 1 προς 4, και επιβεβαιωθηκε με την ληψη τροφοβλαστη! Μου ειπαν για αυτη την εγκυμοσυνη και ξεροντας τα γεγονοτα οτι αφου η πιθανοτητα ειναι πανω απο 1/250 δεν υπαρχει λογος για επεμβατικη εξεταση. Βεβαια αν εχω αισθανομουν πιο ασφαλης αν την εκανα, θα την εκανα, γιατι στην τελικη οι γονεια αποφασιζουν!

Απο την αλλη, η ξαδερφη μου που ειναι εγκυος, και ο γιατρος της και αυτος που εκανε την αυχενικη, επειδη το ποσοστο της ηταν 1/600 και λογω της ηλικιας της ειπαν, 39, της προτειναν να κανει αμνιο. Ουτε αυτη θα κανει. 

Η δικη μου ηλικια 40+. Θα περιμενω να δω τι θα δειξει και η β επιπεδου. 

Φιλη μου, ετων 34 τοτε, ειχε αποτελεσμα στην α επιπεδου 1/200 και αποφασισε να μην κανει τιποτα. Μια χαρα το κοριτσακι της. Αλλη παλι, ετων 33, που ειχει 1/5500 για Τ13 στον 7ο δυστυχως. Στο επομενο εκανε αμνιο, και στο επομενο το αιματολογικο τεστ.  

Ολα λοιπον ειναι πολυ σχετικα! Ολα καλα να πανε ευχομαι για ολες ... αλλα παντα υπαρχει ο φοβος/φοβια του αν ... Το καθε γεγονος να το διαχειριζομαστε οταν μας ερθει μπροστα και να μην αγχωνομαστε απο πριν ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mamSof είπε:

Γεια σας και παλι! Νομιζω οτι στην αυχενικη γραφει που βρισκεται ο πλακουντας. 

Τωρα για τις εξετασεις αυχενικης & pap-A και αυτη τυπου harmony, ολες δεν ειναι επεμβατικες και μονο ποσοστα μπορουν να δωσουν!

Οσο για ληψη τροφοβλαστη ή αμνιο, νομιζω οτι απο γιατρο σε γιατρο παιζει το τι σου προτεινουν!

Τι εννοω; Αν θελει η εγκυος σαφως και κανει την επεμβατικη εξεταση η οποια εχει πιθανοτητα αποβολης 1/200! Και η γυναικολογος μου και αυτος που εκανε την αυχενικη που ειπαν αν θελω να κανω την εξεταση αιματος και δεν προτεινουν καθολου ειτε ληψη τροφοβλαστη ειτε αμνιο. Εχω στο ιστορικο μου ηδη μια κυηση, οπου εκανα διακοπη, με εμβρυο που ειχε τρισωμια 13, ενα χρονο πριν. Τοτε στην αυχενικη φαινοταν καποια πραγματα, με το pap-A οι πιθανοτητες εγιναν ακομη πιο μεγαλες, 1 προς 4, και επιβεβαιωθηκε με την ληψη τροφοβλαστη! Μου ειπαν για αυτη την εγκυμοσυνη και ξεροντας τα γεγονοτα οτι αφου η πιθανοτητα ειναι πανω απο 1/250 δεν υπαρχει λογος για επεμβατικη εξεταση. Βεβαια αν εχω αισθανομουν πιο ασφαλης αν την εκανα, θα την εκανα, γιατι στην τελικη οι γονεια αποφασιζουν!

Απο την αλλη, η ξαδερφη μου που ειναι εγκυος, και ο γιατρος της και αυτος που εκανε την αυχενικη, επειδη το ποσοστο της ηταν 1/600 και λογω της ηλικιας της ειπαν, 39, της προτειναν να κανει αμνιο. Ουτε αυτη θα κανει. 

Η δικη μου ηλικια 40+. Θα περιμενω να δω τι θα δειξει και η β επιπεδου. 

Φιλη μου, ετων 34 τοτε, ειχε αποτελεσμα στην α επιπεδου 1/200 και αποφασισε να μην κανει τιποτα. Μια χαρα το κοριτσακι της. Αλλη παλι, ετων 33, που ειχει 1/5500 για Τ13 στον 7ο δυστυχως. Στο επομενο εκανε αμνιο, και στο επομενο το αιματολογικο τεστ.  

Ολα λοιπον ειναι πολυ σχετικα! Ολα καλα να πανε ευχομαι για ολες ... αλλα παντα υπαρχει ο φοβος/φοβια του αν ... Το καθε γεγονος να το διαχειριζομαστε οταν μας ερθει μπροστα και να μην αγχωνομαστε απο πριν ...

mamSof οντως στην αυχενικη ηδη αναφερεται η θεση του πλακουντα αλλα δεν μενει παντα  η ιδια οσο προχωραει η εγκυμοσυνη -ευτυχως!- Δηλαδη καποιες φορες οσο μεγαλωνει η μητρα τον σπρωχνει προς τα πανω. Στην αυχενικη σε εμενα ειχε χαμηλη προσφυση και για αυτο επαθα 3 αποκολλησεις σε διαστημα 50 ημερων περιπου. Τωρα στη β επιπεδου ειδαμε οτι ανεβηκε.

"Αλλη παλι, ετων 33, που ειχει 1/5500 για Τ13 στον 7ο δυστυχως." Τί εννοεις? Το ειδαν στον 7ο μηνα και εκανε διακοπη?

Ειναι δυσκολη αποφαση η αμνιο αν δεν υπαρχει τρανταχτη ενδειξη για συνδρομο....Δεν ξερω κοριτσια, ειναι και λιγο λαχειο η υποθεση νομιζω. Καμια φορα παμε γυρευοντας και η αληθεια ειναι οτι οσο μεγαλωνουμε η επιτευξη εγκυμοσυνης δεν ειναι και δεδομενη για να τη θεσουμε σε κινδυνο ετσι απλα.....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, fani_ είπε:

mamSof οντως στην αυχενικη ηδη αναφερεται η θεση του πλακουντα αλλα δεν μενει παντα  η ιδια οσο προχωραει η εγκυμοσυνη -ευτυχως!- Δηλαδη καποιες φορες οσο μεγαλωνει η μητρα τον σπρωχνει προς τα πανω. Στην αυχενικη σε εμενα ειχε χαμηλη προσφυση και για αυτο επαθα 3 αποκολλησεις σε διαστημα 50 ημερων περιπου. Τωρα στη β επιπεδου ειδαμε οτι ανεβηκε.

"Αλλη παλι, ετων 33, που ειχει 1/5500 για Τ13 στον 7ο δυστυχως." Τί εννοεις? Το ειδαν στον 7ο μηνα και εκανε διακοπη?

Ειναι δυσκολη αποφαση η αμνιο αν δεν υπαρχει τρανταχτη ενδειξη για συνδρομο....Δεν ξερω κοριτσια, ειναι και λιγο λαχειο η υποθεση νομιζω. Καμια φορα παμε γυρευοντας και η αληθεια ειναι οτι οσο μεγαλωνουμε η επιτευξη εγκυμοσυνης δεν ειναι και δεδομενη για να τη θεσουμε σε κινδυνο ετσι απλα.....

 

12 ώρες πρίν, mamSof είπε:

Καλημερα απο τα ξημερωματα! Ειμαι ξυπνια απο τις 2:30 γιατι ο μπομπιρας μου αποφασισε οτι ειναι ξεκουραστος μετα απο 5 ωρες υπνου! Κοιμηθηκε στις 21:30! Ευτυχως κοιμηθηκα κι εγω τοτε γιατι δεν εβλεπα μπροστα μου απο την κουραση και μπορεσα να αντεπεξερθω μετα! Κι ετσι αυτος χαζευει στο ταμπλετ, και αφου τελειωσα κι εγω καποιες δουλειες στον υπολογιστη ειπα να δω τι κανετε μια που εχω μερες να μπω αλλα σας σκεφτομαι.

@orianna μαζι θα κανουμε την β επιπεδου!

Ουτε κι εγω εχω νιωσει ακομη κατι ... ή δεν εχω καταλαβει ... και δεν ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη! Αλλα θα περιμενω υπομονετικα! Αλλωστε το Σαββατο θα μαι 20 εβδομαδων. Τοτε ειχα νιωσει και τον γιο μου να σπρωχνει.

Κατα τα αλλα ησυχια ... κατι πονους στην μεση, λιγο κουραζομαι ευκολα και λαχανιαζω, λιγο κατι πονακια εδω κι εκει και μερικες φορες νιωθω την κοιλια μου σκληρη ... Νομιζω οτι πια φαινεται. Χθες με ρωτησαν αν ειμαι εγκυος. Καθομουν με το παλτο μου αλλα ηταν ξεκουμπωτο. Δε νομιζω οτι φαινεται οταν ειμαι ορθια με κουμπωμενο το παλτο.

Καροτσι εγω εχω το quinny zapp xtra μοντελο ομως 2012. Και πρωτο καθισμα για το αμαξι σαν αυγο που μπαινει πανω στο καροτσι το maxi-cosy (0-15μηνων ή εως 13 κιλα). Ριλαξ ειχαμε της fisher price που ειναι σαν κουνιστη καρεκλα που μπορει να γινει και σταθερο. Για λιγο αργοτερα, δλδ 3μηνων+ ειχαμε παρει και ενα γυμναστηριο και καλα ... Αυτο ισως να μην το επαιρνα ... Μπορεις να βαλεις στο πατωμα ενα ωραιο παπλωμα και παιχνιδια ... ή αν παρεις να το ψαξεις καλα! Τι αλλο σκεφτεσαι να παρεις;

 

Μαζί λοιπόν θα πούμε τα νέα για την β επιπεδου... 

Απο πράγματα τα θέλουμε όλα.. Χαχαχα. Αλλα πρέπει να συγκρατηθουμε γτ θα μας κάνουν κ δώρα κ αν τα πάρουμε όλα εμείς οι άλλοι τι θα μας πάρουν;

Καταληξαμε σε καρότσι 3 σε 1 της camarelo το carmela. Κ έξτρα στρωματακι για την καλαθουνα memory. 

Κουνια συρταριερα κ ντουλάπα από ικεα. 

Ρηλαξ με κουνια που γίνεται κ σταθερό. 

Αλλάξιερα σκέτη. Μονο το στρωματακι Για να το βάζω στο πλυντήριο πάνω ή στη συρταριερα. 

 


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!! @fani_ συγχαρητηρια για τη β!!!! Αντε να παιρνουμε σειρα!!!

Κοριτσια ψαξτε το λιγο με το ρηλαξ, εγω πηρα ενα πολυ καλο της chicco και αργοτερα που πηρα καρεκλακι φαγητου ειδα και οτι το ιδιο το καρεκλακι γινεται ρηλαξ και μαλιστα μπορεις να βαλεις το μωρο εκει απο τη γεννηση! Τελικα τζαμπα πηγε το ρηλαξ!!

Σε ο,τι αφορα την αμνιο νομιζω δε θα εκανα εκτος κι αν μου βρισκαν τραγικα μεγαλη πιθανοτητα! Βεβαια τωρα οι περισσοτεροι την εχουν ρουτινα!

  • Μου αρέσει 2

ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Τι κάνετε?  Εδώ όλα καλά,  η κοιλια φουσκώνει και πιέζει. Χτες δεν μπορούσα να βρω στάση να με βολεύει να κοιμηθώ.... Ένα δράμα! 

Σκέφτηκα το εξης, ότι είναι να ψωνίσουμε κορίτσια να το κάνουμε τώρα γιατί οι επόμενες εκπτώσεις είναι αυγουστο.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...